mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 16:26:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 332913 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4005 : petek, 05.09.2008 : 10:46:25 »

Hihih Mei Tashi to imamo očitno v žlahti...tudi naše visočanstvo deluje na tem principu...no pleg tega je pa še omejena zaradi alergije in ko končno najdem zadevo, ki je bp za njeno zdravje, se gospodična kraljična zmrduje....tko da smo nad priboljški že zdavnaj obupali....še dobro da se RC ne naveliča ker potem pa res ne vem kaj bomo jedli...

LPK
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4006 : petek, 05.09.2008 : 10:58:13 »

Mei Tashi, ja čisto te zastopim, ker je pri nama z Endyjem čisto enako glede šolanja, samo da sva šele v začetnem tečaju, tak da je do bbh-ja še doooolga pot (btw: bravo, Santi!  Kiss). Vsi v tečaju nagrajujejo pse s priboljški, Endy jih pa vztrajno pljuva po tleh   Tongue! Groza! Ampak še sreča, da ima tako izrazit "lovski nagon" in sem mu kupila igračko, ji je na las podobna mrtvi rački (če odmisliš, da ima namesto perja dlako) in še ko jo stisneš za vrat se oglaša kot račka, za to račko bi pa on naredil čisto vse... po mojem bi še "dušo prodal", samo da bi lahko račko enkrat za vrat stisnil  Grin... Sicer ful smešno izgledam na tečaju s tisto raco pod pazduho (ker je tako velika, da ne gre v torbo), ampak Endy je posledično zaradi tega najbolj ubogljiv pes v naši skupini  Roll Eyes - prekaša celo nemškega ovčarja in prinašalca, ki sta pred tečajem hodila še v malo šolo! Tako da upam, da bom lahko imela raco tudi na izpitu!

Pa še čestitke za razstavne uspehe!

lp

Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #4007 : petek, 05.09.2008 : 12:31:38 »

Danes sem vidla eno 3 mesečno Shih Tzujko. Taki knedlek mali Cheesy Je z rodovnikom kupljena v Mb. Res je bila lepa...
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #4008 : petek, 05.09.2008 : 17:16:33 »

Sem iskala po forumu, pa nisem našla: kako skrbite za očke pri vaših psih? Vsaki dan je potrebno umiti z vatno blazinico pa navadno vodo ali uporabite kaj drugega?

Hvala za odgovor  Smiley
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4009 : petek, 05.09.2008 : 18:18:16 »

Mai Tashi, pravkar sem prebrala, da sta mladička ostala pri tebi, mimogrede zelo sta lepa in tudi jaz imam črno belega Luna, ki je tvojemu zelo podoben.........ali to pomeni, da imaš 4 razstavne oz. dolgodlake shih tzuje  Shocked ? Koliko ur na dan porabiš za nego dlake?
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #4010 : petek, 05.09.2008 : 19:51:10 »

Na prvo vprašanje lahko jas odgovorim mislim da razstavlja  tri ali štiri.
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #4011 : petek, 05.09.2008 : 20:01:48 »

Joj, Eva D., kako sem se pa jaz nasmejala, ko sem si v živo predstavljala tebe, Endija in tisto veliko raco  Grin. Sicer pa, važno da deluje. Do izpita bosta pa že izpilila vajino sodelovanje do te točke, da bo šlo brez račke  Wink.

Mava, jaz mojim dnevno čistim učke kar z vlažno vatko. Se pa v trgovinah dobijo tudi tekočine, ki naj bi ob redni uporabi preprečevale obarvanje brkov (to predvsem pride prav za kužke z belimi brki, kot je tvoj Meru). Če pa ti ni pomembno, da so brkci snežno beli, pa je dovolj voda in vata.
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #4012 : petek, 05.09.2008 : 20:41:37 »

Najlepša hvala Sara za odgovor!  Smiley
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #4013 : petek, 05.09.2008 : 20:43:17 »

Kata, tako je, doma imam štiri razstavne shih tzuje. Na srečo sta dva še mladička, tako da z njuno dlako še par mesecev ne bo prav veliko dela, ko pa prideta v puberteto, bo pa veselica  Cheesy saj bom imela naenkrat dva vozljajoča se dolgodlakca. Res pa je, da imam že toliko prakse, da gre vse bolj kot ne po tekočem traku. Imam pa tudi to "srečo", da Santijeva in Atenina dlaka ni ravno gosta, je pa zelo čvrsta, zato se ne vozlja veliko in tudi z njima nimam preveč dela.
Na dan porabim zjutraj približno 5-10 minut za vsakega, da naredim čopek, očistim učke in na grobo razčešem psa s krtačo (vedno pred tem navlažim dlako). Nato pa še par minut zvečer po sprehodu, ko se kužkom umije "podvozje".
Enkrat na teden pa imamo generalno česanje, kopanje in sušenje, ki mi za vsakega psa vzame povprečno 1 uro.
Sploh ni tako hudo, kot si mislila, a ne  Smiley ?
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #4014 : petek, 05.09.2008 : 20:51:25 »

Mava, ni za kaj.
Ti nam pa le pokaži še kakšno Merujevo sliko, mali mi kar ne gre iz glave, kepica poskočna. Sem ga imela čast na hitro spoznat v Trbovljah, in moram rečt da tako prisrčnega karakterja pa ne srečaš pogosto. Upam da ga bom lahko še kdaj videla, da ga premečkam  Kiss
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #4015 : petek, 05.09.2008 : 20:52:15 »

Pri nas pa s priboljški ni problema - pojemo vse kar ni briket; hrenovke pa so Bello spremenile v ekstra poslušnega psa in je v šoli spadala med piflarje Cheesy

Ko sva pa sedaj na sprehodu (brez hrenovke v žepu) pa se dela kot da ne pozna besede poleg. Velikokrat tudi sedi in noče hodit - potem si pomagam s palicami (po duši je očitno prinašalka) Tongue

Ali vaši tudi štrajkajo na sprehodu?
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #4016 : petek, 05.09.2008 : 22:43:18 »

O, Sara, najlepša hvala za kompliment - samo ne bom povedala Meruju, ker je itak že dovolj važen  Wink

Je pa tud mene presenetil z njegovim karakterjem in dobrovoljnostjo - v pozitivnem smislu seveda. Sva se takoj "zaštekala"  Smiley

Dvakrat ni za rečt, da se ne bomo večkrat sreečvali-mogoče se bom odločila za razstavljanje.. Ampak zdaj še itak moram počakati, je šele 2 meseca star.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #4017 : sobota, 06.09.2008 : 21:47:17 »

moly ko se mojmu ne ljubi hodit se uleže sredi pločnika ali na travniku v gozdu  njemu je vseeno kje pa  bi ga lahko vlekel za sabo.sem probala da bi ga potegnila pa se da drajsal po  pločniku tako da to ni uspelo Grin Grin Grin
POtem ga je pač učasih če si gospod ne premisli treba tudi nest domov. Cool
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4018 : sobota, 06.09.2008 : 22:27:12 »

ko se mojmu ne ljubi hodit se uleže sredi pločnika ali na travniku v gozdu njemu je vseeno kje pa bi ga lahko vlekel za sab.

Enako je pri nas. Tongue Smiley
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4019 : sobota, 06.09.2008 : 23:21:02 »

sprehod oz. potepanje pa pri nas sploh ni problem... V mojem primeru bi se včasih jst najraje sredi pločnika/travnika/gozda na tla ulegla, pa bi me Endo vlekel za sabo (če bi mel nekaj 20kg več)! Včasih ga mal "ogoljufam" - če se mi mudi  Roll Eyes - pa po bližnici sekava sprehod, potem pa prideva do doma, pa noče v stanovanje, tak da me pelje mimo vhoda - vedno  Smiley! Ful ima energije - zdaj ko je postrižen pa še 3-krat več in "bognedaj", da bi ga na sprehodu (ali kjerkoli drugje) želela v naročje primit - mali znori! Enkrat je tako delaval, ker sem ga hotela del poti navzdol  nesti, da me je nakrempal med vsem tistim brcanjem for freedom in šavsnil me je tud  Undecided! Falot mali  Lips Sealed! Nasplošno imama ful probleme z občasnimi napadi "agresije" (da je naprimer okregan, da ne more uveljavit svoje volje) in nas tako fejst ogrize, pol pa preusmerjamo pozornost na igranje, sam ne pomaga najbolj  Undecided... Tak dominanten je postal do nas domačih, pa vsi več al manj podlegajo njegovim muham, le jaz sem tista "trmasta", zato imava pa takšne "borbe"  Roll Eyes...

Citat
Joj, Eva D., kako sem se pa jaz nasmejala, ko sem si v živo predstavljala tebe, Endija in tisto veliko raco  Grin.
Ne samo v tvoji domišljiji, tudi v resnici izgledam(a) ful smešno  Grin  Grin  Grin, bom nafehtala fanta, da naju bo ujel s fotko v elementu na naslednji uri tečaja, da se boste lahko smejali še ostali  Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines