mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:27:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 333114 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3765 : ponedeljek, 18.08.2008 : 15:34:42 »

Tega pa nisem videla. Zanimivi se mi zdi Arden Grange Adult rich in lamb and rice saj piše da zmanjšuje alergijske reakcije. Sicer se morem posvetovati z živinozdravnikom saj mi je odsvetoval menjavanje hrane.

Dermilen je prav medicinski šampon za zdravljenje kože. Namasti kožo-ponavadi se zaradi alergije še dodatno izsuši, dlaka pa je lepša. Sicer je kar precej drag ampak morem rečt da je razlika če jo redno kopam s tem šamponom ali ne. Ko ga porabim pa bom poskusila še Plivasept.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3766 : ponedeljek, 18.08.2008 : 15:50:16 »

Ursika a si peljala Ruby k navadnemu veterinarju ali k dermatologu?
Mi smo dolgo časa imeli AG lamb & rice in se je krasno obnesla dokler se je, na žalost pa je pri alergijah tako da največkrat kombinacije povzročajo najhujše reakcije. Sedaj smo že zelo dolgo na RC dietnih briketih, vmes sem se malo sama odločila da bi jo raje hranila z AG in rezultat je bil 1 merica AG pa smo bili spet na začetku. Če ima tvoja psica probleme s kožo jo pelje k res dobremu dermatologu in menjaj hrano po njegovih navodilih, ter uporabljaj šampone po njegovih navodilih. Drugače pa je nam dermatologinja tudi predpisala Plivasept šampon, pa nikoli Lina ni dobila nobenih tablet in inekcij - bistvo je prepoznati alergijo in se potem uspešno izogibati alergenim zadevam. Meni je dermatologinja odsvetovala kakršnokoli 'kemijo', Lina ni niti enkrat dobila inekcije, tableta. Ko je bilo najhuje sem jo pustila do pol ure našamponirano s Plivaseptom in ji je umiril kožo.

lpk
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3767 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:01:25 »

Nikoli mi niso niti omenili dermatologa. Mi lahko katerega priporočate? (sem iz Maribora)
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3768 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:44:01 »

http://www.youtube.com/watch?v=h88hZG864TY

zalostno Sad
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3769 : ponedeljek, 18.08.2008 : 18:02:49 »

Tudi to je Amerika...

Se pa taka beda skriva tudi pri nas za sirokimi nasmeski BYB in preprodajalcev.
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3770 : ponedeljek, 18.08.2008 : 19:10:37 »

O moj bog. To bi mogli pokazat vsem ki kupujejo psa.
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #3771 : ponedeljek, 18.08.2008 : 19:40:52 »

Kolko sem zdaj spramljala vaš pogovor o hrani, najbolj priporpčate brikete znamke Arden Grange in Naturediet. Bi mi priporočali, da mladička začnem navajati na AG? Teh znamk sicer ne poznam in jih nisem nikoli kupovala zato sprašujem (višavskega terierja imamo na Hillsu-ovčetina in riž). Ste bolj zadovoljni s AG kot npr. Hillsom?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3772 : ponedeljek, 18.08.2008 : 19:50:25 »

S Hillsom nisem nikoli hranila, razen z dietnimi v primeru hujših prebavnih motenj, tako da ne morem primerjat. Lahko samo povem, kaj se obnese pri nas. Kolikor vem, naj bi AG bil kvalitetnejši od Hillsa.

Mladička je treba po prihodu v nov dom še nekaj časa hraniti z isto hrano, kot jo je dobival pri vzreditelju (razen če je ta res zelo nekvalitetna), ker bi bil drugače šok prevelik. Pozneje, ko se navadi na nov dom in na novo rutino, pa lahko postopoma zamenjaš brikete.

Drugače pa je bolje, da oba psa hraniš z isto hrano.
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #3773 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:01:19 »

Hvala za odgovor.

S tem počasnim prehodom na potencialno drugačno hrano sen seznanjena in bom upoštevala. Najverjetneje se bom odločila kar za AG. Se jo lahko kupi mogoče tudi na sedežu podjetja (ker je ravno v Mariboru), če kdo ve?

Drugače pa ne bosta živelaj skupaj z višavskih terierjem, tako da mislim da je čist ok če ne jesta enake hrane..
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3774 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:06:00 »

najbolje da na internetu poisces podjetje in tam ti tudi pise v katerih trgovinah po sloveniji se da to hrano kupiti.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3775 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:54:49 »

Glede dermatologa mi smo zelo zadovoljni z dr. Sabino Stariha Pipan. Dela pa v LJ na Prvi kliniki. Se zelo zavzame in posveti psu, je pa res da je pri vsaki alergiji največ na lastniku, če delaš malo po svoje se ti takoj maščuje, trpi pa seveda pes. Doslednost je najbolj pomembna da se postavi diagnoza, potem ko enkrat veš v čem je stvar pa veliko lažje nadzoruješ zadevo. Alergij je ogromno in je ponavadi težko določiti na kaj točno je pes alergičen. Pri nas so glavni krivec bolhe (bolšji pik) vendar sem s časom ugotovila da se stanje drastično poslabšajo tudi zaradi prehrane, prav tako smo imeli nahujše 'napade' pred in po gonitvi, no to smo sedaj uredili s sterilizacijo. U glavenm vrsto dejavnikov lahko vpliva. Seveda pa lahko da je tvoja psica alergična samo na določeno vrsto trave oz. ima samo reakcijo na to travo, to je za moje pojme še najlažja oblika in se pač izogibaš takšni travi pa je stvar rešena. Če gre pa za kompleksnejšo zadevo potem pa tako kot sem napisala. Najprej pa morate seveda postaviti diagnozo.
Za MB na žalost ne vem, ker je meni LJ bližje in Lino vozim tja. Drugače pa si malo oglej še teme o alergiji, sigurno boš našla kaj.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3776 : ponedeljek, 18.08.2008 : 22:23:12 »

Ste bolj zadovoljni s AG kot npr. Hillsom?

Tija je jedla Hillsove brikete, ko je bila stara slabe tri mesece, ker Eukanubo, ki jo je dal njen prodajalec zraven, ni želela več niti povohat.
Pri Hillsu je bil velik problem količina kakcev, enkrat celo 7 krat na dan! Tongue
AG Tiji žal ni ustrezal, ker je imela stalno prebavne motnje, slabo formirano blato, tudi driske. Vseeno je to kvalitetna znamka, in očitno je tako, da ne paše vsaka hrana vsakemu psu. Je potrebno sprobat in če ne ustreza iti naprej. To pa že veš, da se to vseeno ne sme delati prepogosto in je prehod na drugo mešanico ali znamko briketov postopen.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #3777 : ponedeljek, 18.08.2008 : 22:57:03 »

Pri alregikih  je najbolj pomembno, da imajo hrano, ki ni preveč močna (nasičena z beljakovinami) in da ni raznih koruznih, sojinih in pšeničnih polnil in najbolj pomembno, da ni konzervansov. Potem pa so še tukaj različne vrste mesa. Sama sem do sedaj prisegala na Canideo (sedaj so nekaj spremenili formulo in ne vem kako bo dalje...so k rjavemu rižu dodali ječmen  Huh), čeprav nimamo ne vem kakšnih hudih alergijskih težav, razen da eden izmed mojih ne prenaša piščanca v nobeni obliki (in če natančno prebereš etikete vidiš, da imajo skoraj vsaki briketi vsaj piščančjo maščobo ali moko). Meni je zelo pomebno, da je v hrani ena vrsta mesa in da ni nekih čudnih polnil in to je to.

Ogromno psov je alergičnih na konzervanse, ampak vam noben test ne bo tega pokazal. Ko smo mi imeli neke probleme, sem k enemu veterinarju poslala urin na nekaj bio..... pa sem pozabila kako se reče in odkar se držimo vsaj približno te diete nimamo več polne žleze , jo gremo stiskat dvkrat na leto, mogoče.

S prebiranjem različnih forumov, pa sem ugotovila, da ima veliko shihtzujev probleme s piščančjim mesom. Sicer mi ni jasno, kako lahko vzreditelj pari, ko pa ve, da ima njegova psica alergije in to kar močne, ne občasno kakšna travica itd, ampak resne alergije, ki znajo zelo zagrenit življenje, sploh če ne najdeš vzroka.

Upam, da se bo vse poštimalo in da so za težave krive samo travce, kar je pri mladiču lahko zelo pogosto, saj so še celi nežni.

pokica...Sem pa iz MB in veterinarje že kar obvladam, če te kaj zanima.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3778 : ponedeljek, 18.08.2008 : 23:43:54 »

Zanimivo, kar praviš, da ima veliko šicujev probleme s piščancem, ker ne poznam niti enega. Poznam kakšne, ki imajo probleme z govedino, ne pa s piščancem. So to rodovniški šicuji?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3779 : torek, 19.08.2008 : 00:06:04 »

jaz moji dam vedno piscancje meso-se mi zdi najbolj primerno. Je kaj na tem, da bi naj shih tzujem deval svinjino, ker so tega navajeni iz preteklosti?
Logiran
Strani: 1 ... 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines