mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 04:21:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 346151 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3630 : torek, 05.08.2008 : 20:16:44 »

Pri vzreji je veliko bolj pomembna konstitucija kot barva. Zelo dobro je ze pred iskanjem plemenjaka preuciti standard shih tzujev. Zelo dobro moras poznati svojo psicko, njene prednosti in hibe. Za to je najboljsa vzrejna komisija, ki naredi najprej oceno zunanjosti psicke. Ko isces samcka zanjo, isces takega, ki bi se izboljsal njene prednosti Smiley.

Sele cisto na koncu pridejo na vrsto barvne zelje. Ce zelis mocne intenzivne barve mladickov, pridejo v postev samcki temno zlate barve, rdece beli ali crno beli. Ce paris z enobarvnim samckom bos zagotovo imela kaksnega enobarvnega mladicka. Ce jih ne zelis, raje uporabi dvobarvnega plemenjaka Smiley.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3631 : torek, 05.08.2008 : 20:35:31 »

Od katere starosti pa do katere starosti pa je priporočljivo parjenje pri naši pasmi?

LPK

PS: da ne bo pomote mi nič ne planiramo, samo zanima me informativno.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3632 : torek, 05.08.2008 : 20:54:57 »

Pravilnik VK pove, da se lahko pari od 18 meseca do izpolnjenega 8 leta. Izjeme potrebujejo izredno dovoljenje VK.

Moje osebno mnenje: za moje psicke zelim,da se razvijejo do konca in pokazejo svoj polni potencial (xxl turbo Smiley). Potem lahko poiscem primernega plemenjaka, ustreznega za njihov potencial Wink. To pri nas pomeni enkrat po dveh letih starosti.
Potem skusam to skombinirati se z razstavljanjem, da ima cimvec razstav se pred prvim leglom. Torej prvo leglo med drugim in cetrtim letom. Zadnje leglo je lahko tudi v starosti osem let, ce je psicka v dobri kondiciji.

 Pri nas sta imeli dve psicki pet legel (Pansi 3 in Tashi 2).


.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3633 : torek, 05.08.2008 : 21:48:12 »

Hvala za info. Sicer je Lina moj prvi šicu in ne vem kako se bo obnašla pri 8 letih, ampak ravno to se mi je zdelo malo čudno, zato sem tudi vprašala. Bom povedala čez 5 let če se mi še vedno zdi 'čudno'  Smiley

Sicer je pa Lina pri treh in pol letih še takšen 'otrok' da se mi tudi s tega vidika ne zdi ravno potencial za leglo (BTW Lina je sterilizirana - vse kar pišem so u bistvu moja razmišljanja, ki nimajo nobene veze z vzrejo šicujev, gre samo za moje osebno mnenje in pa razmišljanja). Seveda so pa še drugi vidiki zakaj se nisem odločila da bi imela leglo. Ker smo imeli ravno malo nazaj pogovore o šibki konstituciji, npr. za moje pojme je Lina prešibke konstitucije za mladiče (pa ima npr. trenutno okoli 6 kg). Ampak spet to niso standardi in jaz nisem vzreditelj samo razmišljam kaj se mi zdi za mojo psico ok in kaj ne.

LPK

PS: agnesana kdaj boste pa pri vas zibali Smiley vsake toliko malo pobrskam po spletki in nestrpno čakam info Smiley
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3634 : torek, 05.08.2008 : 22:56:30 »

...

Kilogrami dostikrat ne povedo dovolj o primernosti za vzrejo. Zato je najboljsa ocena VK, ki odobri vzrejno dovoljenje. Tako so lahko manjse psicke z odlicno konstitucijo celo boljse od visokih psick z drobnim prsnim kosem.



p.s.: Lhamciki pa vsak vecer zapojem pesmico: " What we will do for the Christmas?" Grin Grin Grin ... Upam, da vsaj malo razume besedilo Roll Eyes Smiley.

...
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3635 : sreda, 06.08.2008 : 07:50:33 »

hihih po mojem malo že razume  Smiley

Glede šibkejše konstitucije, ali se npr. pri takšni psički potem išče snubca, ki je močnejše konstitucije kot ona in kako to potem vplivalo na malčke in na kotitev? Oziroma ali ta logika sploh velja, ali se išče snubca podobne konstitucije? Saj vem da ni tako preprosto, pa me vseeno malo bol detaljno zanima po katerem 'ključu' se izbira snubca.


lpk
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3636 : sreda, 06.08.2008 : 11:42:03 »

Kimi, konstitucija ni isto kot velikost. Psička je lahko majhna, pa krepke konstitucije. Takšna je primerna za vzrejo, vendar s primerno velikim samcem. Torej samcem, ki ni velik. Lahko pa je psica velika, pa šibke konstitucije: ozek hrbet, švoh prsni koš, ozka medenica. Takšna ni primerna vzrejo, saj bi po vsej verjetnosti težko kotila, da ne omenjamo, da prav nič ne ustreza standardu, ki zapoveduje krepak, širok hrbet in močan prsni koš.

Veliko samca je pomembna. Majhne psice se ne pari z velikimi samci, za ornk velike psice pa je dobro poiskati manjše samce, da popraviš velikost. Seveda pa je treba gledat potem še na ogromno drugih stvari (konstitucija, glava, okotenost, hrbet, rep, ugriz, izraz etc.).
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3637 : sreda, 06.08.2008 : 14:18:28 »

Hvala za pojasnilo...mi je blazno zanimiva vzreja in razne kombinacije, čeprav se sama ne nameravam s tem ukvarjat.

lpk
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3638 : petek, 08.08.2008 : 22:34:24 »

Kaj pa samci?
Se tudi lahko parijo le do 8mega leta?
(nekje sem slišala ,da se lahko celo življenje , sprašujem iz radovednosti)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3639 : petek, 08.08.2008 : 22:36:18 »

Ne morejo pariti vse življenje. Kakovost sperme začne pešati po osmem, devetem letu.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3640 : petek, 08.08.2008 : 22:59:39 »

Pri našem klubu je tako, da teoretično lahko pari celo življenje, realno pa začne s starostjo pač pešat kondicija in potem je na lastniku oz. vzreditelju da psa umakne iz vzreje.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3641 : sobota, 09.08.2008 : 09:55:56 »

Aha.
Hvala za odgovore.
Kako kaj vaši shih-tzu jčki?
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3642 : sobota, 09.08.2008 : 10:41:26 »

Pa končno še  par slikic iz morja

Takole smo se imeli na plaži


Zaspali na igrački


Nadzorovali  vse kaj se dogaja okoli


In v pasji družbi
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3643 : sobota, 09.08.2008 : 10:42:10 »

Zadnja slikica pomota sram
Tale je prava
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3644 : sobota, 09.08.2008 : 21:50:54 »

Hotela sem vam poročat o današnjem doživetju. Na sprehodu srečam lepega, urejenega, polikanega, čistega, dolgodlakega Shih Tzujčka. Res lepega. Seveda malo počvekam od kje je itd. Nakar izvem da je bil res poceni kupljen pri prijaznem gospodu iz LJ, ki redi tudi zlate prinašalce in še nekaj drugih pasem. Psiček je rodovniški ampak brez papirjev baje. No pač psica je kotila 2. v enem letu pa ni dobila vzrejnega. Pomotoma seveda. Kaj se tega res ne da legalno preprečit?!Kje so pravniki v teh primerih?!?!
Logiran
Strani: 1 ... 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines