mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 07:35:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 333171 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3600 : ponedeljek, 04.08.2008 : 10:29:38 »

Imam eno neumno vprašanje: Kljub rednemu umivanju = 3 x dnevno (tuširanje po vsakem sprehodu; po potrebi tudi s šamponom) ji zadnje čase smrdi dlaka okoli ritke. Ali je kaj narobe z žlezami ali je to stranski učinek vročine? Tega namreč v letu in pol nisem nikoli opazila in sem bila zelo vesela da imam psa brez vonja. Žleze so ji verjetno očistili pri frizerju pred 1 mesecem (mislim da to vedno storijo).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3601 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:21:04 »

Ursika, me veseli, da je rana suha in da je bolje. Frontline je pa tudi pri nas popustil po treh tednih in smo fasali ornk bolhe. Od takrat ga ne uporabljam več. Zdaj uporabljam Stronghold, trenutno pa Prac-tic, ker ubije tudi klope.

V Domžalah se pa verjetno vidimo Wink

Mava, lahko uporabljaš časopis ali plenično podlogo. Sedmo nadstropje zna biti res problem. Svetujem ti, da vzpostaviš določen urnik hranjenja in lulanja/kakanja zunaj. Na primer vedno ob isti uri hranjenje in približno ob isti uri izhodi ven. V stanovanju pa imej plenično podlogo. Tako sem naredila jaz, ko sta obe mladički bili pri meni pol leta in je bilo zelo težko navajat ju striktno ven za vsako lulanje. Bili smo v stanovanju v Ljubljani, brez vrta, tako da nisem mogla samo vrat odpret. Za vsako lulanje je bilo treba na sprehod, vendar sta se vsakič zamotili in igrali, pa nič lulali. Ko smo prišli noter, je pa seveda takoj katero prijelo, potem še drugo in vse skupaj se je v nedogled ponavljalo. Nazadnje sem zadevo rešila tako, da sem imela ves čas nastavljen časopis, štirikrat na dan smo pa ob isti uri šli na sprehod. Sčasoma sta začeli lulati samo zunaj in ne več na časopis.

Svetujem ti tudi, da imej vsaj na začetku doma več časopisov ali pleničnih podlog. Takoj boš videla, v katere kote psa najbolj vleče in tam nastavi časopis ali podlog. En sam časopis/podloga v celem stanovanju bo na začetku premalo.

Plenične podloge se dobijo tudi v lekarnah in so mislim cenejše od tistih v trgovinah za živali.

Moly, zelo mogoče je, da ima tvoja psička zamašene paranalne žleze. Pri frizerju tudi ne izpraznijo vsakič, še zlasti, če psa ne skopajo, ampak ga samo postrižejo. Pojdita k veterinarju in naj ji stisne žleze.

lp
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #3602 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:23:42 »

Urška hvala za odgovor! Bom šla po te podloge, upam pa tudi da bo čim prej čist.

Dobim ga konec avgusta in že komaj čakam nanj. Tukaj sta dve njegovi slikici:

http://www.moj-album.com/uredi/mava/13066117/

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3603 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:27:10 »

Cuker!

Montreal Meru Letibo?
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3604 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:35:59 »

Joj kak je lep!!!
Res je pravi knedlek.
Če bo z vzrejnim vse ok in če bo z Ruby vse ok da bom lahko imela leglo bom jaz tudi še enega obdržala. Pa mami enega. Hehe. Tako da bi večino ali celo vsi mladiči ostali doma Cheesy No eden je tak od samčka, kajne? Zato si želim svoje leglo ker je Ruby edinstvena (saj vem, to pravijo vsi Wink) in želim njen podmladek. Pa še družbo bi imela-zdaj imamo mačka ki jo ima sicer ful rad in pazi na njo non stop igrat pa se noče tolko kot bi se ona.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3605 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:37:25 »

Ni nujno, da gre en mladiček lastnikom samca. Lahko se dogovoriš tudi za plačilo skoka.
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3606 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:40:33 »

Fajn Cheesy Kalsang, na tvoji internetni strani sem prebrala da so Shih Tzuji ponavadi zadržani do tujcev. Glede na to kakšna je Ruby in ostali Shih Tzuji ki jih srećujem se mi zdi da so kvečejmu preveč odprti in prijazni do tujcev. Je to zaradi vzgoje ali slučaj?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3607 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:42:30 »

Zadržani v smislu, ko prvič nekoga vidijo, jim ne planejo ravno v objem, drugič jih pa že vse prelubčkajo Wink
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #3608 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:48:34 »

Ne vem če bo Montreal Meru Letibo, ker ste Letibo njegov dedek in oče. Mama pa ni Letibo, zato ne vem kak priimek bo imel. Bom še sporočila  Smiley

Jaz ga dobim od Leone (psarna *****), ker ona vzame enega mladička vzameno za naskok, kot je omenila Urška. In tako sem si jaz lahko zbrala katerega bi imela.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3609 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:49:13 »

A, razumem. Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3610 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:53:11 »

Mava tale tvoj cuker je pa za popapcat  Kiss  Kiss  Kiss
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #3611 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:58:39 »

Hvala. Bom dala še več slikic, ko ga dobim in ga bom sama poslikala. Nič, zdaj pa moram še tudi nekaj nardit, ne pa da samo o shih tzujih razmišljam  Cheesy
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3612 : ponedeljek, 04.08.2008 : 12:06:27 »

Kalsang, a je to nujno potrebno ali lahko počakam (konec meseca imamo cepljenje)? Ker če je samo estetskega (beri vonjastega  Wink) učinka lahko počakam, ker ni tako hudo - vonja se samo na bližini.

Kako pa uporabljate zyzek spray? Ali je naraven? Jaz dajem advantix, ampak samo občasno (npr. 3 x na leto in stronghold za na morje; ker nimamo problemov - letos 2 klopa, lani pa nič; bolh pa še nisem videla Tongue)

Hvala in lp

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3613 : ponedeljek, 04.08.2008 : 12:29:30 »

Jaz ne bi čakala. Če so žleze polne, jih je treba izčistit. Sploh, če bi šla k veterinarju šele čez mesec dni.

Zyzek se pospreja po dlaki, da je pes moker, počakaš, da se posuši in to je to. Na dlaki se praktično nič ne pozna (ni mastna)
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3614 : ponedeljek, 04.08.2008 : 14:57:43 »

takole majico bi pa tudi jaz oblekla moji tibetanki


ali kdo ve kje bi dobila majico v tem stilu za mene (super bi bilo če bi denar šel v humanitarne namene in je potem cena lahko tudi višja)
Logiran
Strani: 1 ... 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines