mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 10:17:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 353442 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #3480 : torek, 08.07.2008 : 18:18:14 »

Pozdravljeni!

Pa se po dolgih mesecih spremljanja tega foruma javim še jaz. Že 4 mesece sem srečna Cheesy lastnica shih tzuja, ki mu je ime Lun in zdaj, pri 6 mesecih se že "veselo" spopadamo z vso to dlako, ki je je ogromno. Skoraj sem ga že dala postričt, da mu ne bi bilo vroče poleti, pa me je lastnica njegovega očeta (Li-Tai) prepričala, da tega nisem storila. Res ima čudovito dlako, ampak dela z njo je tudi veliko.
Čez dva tedna gremo na morje in veliko sem že slišala o travi, ki dela kužkom toliko nevšečnosti. Ali naj se raje sprehajava samo po potkah in kamenčkih? In če bo šel v vodo ga seveda moram dobro sprat, ampak ali se bo posušil na soncu ali ga moram vedno posušit s fenom? Hvala za vsak nasvet, ki mi bo dan.

Lp, Katja.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3481 : torek, 08.07.2008 : 18:33:10 »

Pozdravljena na forumu Smiley!

Za Luna bo bolje, ce ostane na suhem. Zmocena in ne dobro posusena dlaka mu lahko povzroci nevsecnosti. V najboljsem primeru bo prisel Lun s pol manj dlake z dopusta. Se najmanj dela bos imela, ce mu dlako pred sprehodom spnes z velikimi frotirastimi elastikami, ki jih uporabljamo za cloveske lase. Po sprehodu pa jih das dol in razceses Luna s krtaco in mu s tem hkrati odstranis se travo iz dlake.

Lp
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #3482 : torek, 08.07.2008 : 18:47:50 »

Aha, se mi je zdelo, da ne bo šlo tako zlahka. Torej lahko samo upam, da ne bo tako zelo navdušen nad vodo, da bi bil kar naprej moker. Domnevam, da bova šla zjutraj in zvečer, ko ne bo take vročine na sprehod, čez dan pa bova bolj v senci na terasi. Za te elastike in papirčke sem že slišala, ampak nekako nisem navdušena nad njimi. Glede dlake še vedno nisem prepričana......postriženi shih tzuji so čisto drugačni, kot da so druga pasma, po drugi strani pa si ne želim, da bi bil Lun čisto dolgodlak. Če bi imel malo manj gosto dlako, kot njegova mamica, ki je taka manekenka, bi še šlo, ampak on je bolj po očetu, ki je pravi čupo. Najbolje bi bilo, če bi se dala dlaka nekako razredčit, pa vem, da ne gre tako. No, bomo videli kako bomo preživeli mesece, ki prihajajo, ko pravijo, da je z dlako največ dela!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3483 : torek, 08.07.2008 : 19:13:55 »

Kata, brez zamere, ampak zakaj si si omislila dolgodlakega psa, če ga nisi pripravljena vsak dan česati? Občasno tudi dvakrat?  - Toliko lepih kužkov je, pri katerih ni z dlako nobenega dela,  s shih-tzuji in njim podobnimi pa pač je. In to ti mora biti v veselje. Ker če ti ni, tudi psu ne bo, ker bo čutil tvojo živčnost, odpor ali pa to, da ti je pač česanje totalno odveč.
Sama imam dve yorkshirski terierki in eno mešanko. Za česanje porabim približno 20 minut na dan, občasno tudi več. Vsak dan. Pri nas je to obred, v katerem moje psičke neznansko uživajo - tudi resasta mešanka, ki tega dejansko ne potrebuje. Ampak misli, da ji pripada in se lepo postavi v vrsto, se obrne na hrbet, nastavlja brado, trebušček, tačke - skratka bognedaj, da ne bi skrtačila tudi nje. Naj povem, da v česanju zelo uživam tudi jaz, saj je to pač del  naše obvezne doze dnevnega crkljanja.
Nikomur nočem soliti pameti, vendar pa res nikoli nisem razumela tistih, ki dolgodlakega psa ostrižejo zato, da nimajo dela s česanjem. (? Huh)
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3484 : torek, 08.07.2008 : 19:17:25 »

Ne smes obupat Smiley. Uporaba teh frotirastih gumic je zelo preprosta in ti ne vzame veliko casa. Na vsaki strani mu po telesu naredi 4 copke po vsaki strani pred sprehodom. Po sprehodu pa mu jih takoj vzemi dol in ga skrtaci.

Ce ima Lun veliko volne je dobro to volno(odpadlo dlako) izcesat ven. Mislim, da je Kalsang ze napisala par strani nazaj, kako se to naredi. Je pa vsekakor pomembno kako to naredis, da ne izceses tudi zive dlake... Ce te odpadle dlake ne izceses ven bos imela se vecje probleme z nego. Taka dlaka se je sposobna zavozlati v parih urah.

Se ti splaca potrudit. Tole je le prehodno obdobje. Ko preraste menjavo otroske dlake bo nega veliko, veliko lazja Smiley.

Lp
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3485 : torek, 08.07.2008 : 20:18:53 »

Z veseljem objavljam sliko najboljse slovenske shih tzujke na WDS specialki za shih tzuje v soboto. Smo lahko ponosni na slovensko vzrejo Smiley!

 Na sliki je psicka Lian Hua Dagsi-Jomo, lastnice Darje Skok Lamut, ko je bila razvrscena na tretje mesto v razredu zrelih psick!



Lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3486 : torek, 08.07.2008 : 20:45:16 »


Srčica! Kiss Smiley
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #3487 : torek, 08.07.2008 : 21:35:18 »

Pepsi, mislim, da se česanje dlake shih tzuja in yorkija ne da niti od daleč primerjati. Luna češem vsak dan približno pol ure, vsakih 10 dni pa ga skopam in celotna nega traja približno 3 ure. Ne gre za to, da mi je to odveč, ampak je večkrat odveč Lunu. Tu pa gre seveda tudi za njegovo počutje.

Hvala za odgovor Agnesana. Gumice sem medtem že nabavila in mislim, da bova na morju res probala dlako tudi spenjati. Doma se sprehajava po takih potkah in travici, da se ga niti ne prime pretirano, na morju pa bo verjetno druga pesem. Odpadlo dlako seveda tudi izčesavam in se mi zdi, da je je iz dneva v dan več. Tudi kak vozliček se naredi v parih urah, ampak zaenkrat vse uspešno rešujemo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3488 : torek, 08.07.2008 : 21:48:56 »

Super fotka, Agnesana! Smiley

Darja je res lahko ponosna na Jomo, mi pa z njo. Biti tretji v konkurenci 31 psičk, kolikor jih je bilo samo v njunem razredu, ni kar tako.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3489 : torek, 08.07.2008 : 22:46:51 »

Na nasem internetnem koticku smo naredili nekaj malega posodobitev Roll Eyes...

Rezultate s svetovne sicer ze veste Cool, imamo pa nekaj malenkosti o vzreji Smiley...

Nadaljevanje sledi, ko bomo imeli se kaj vec slikic.

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3490 : sreda, 09.07.2008 : 08:17:21 »

Agnesana, lustnega fanta si nasla. Smiley Smiley Me prav zanima kaksne barve bodo froci. Wink

Cestitke tebi in Darji za rezultate. Zal te nisem v tisti guzvi nikjer videla, da bi prisla pozdravit, pa kaksno fotko narest. Sva pa z Alesem vsa vesela ugotovila, da imate 2010 na Danskem svetovno. Cheesy Ce ne bo kaksnih vmesnih presenecenj, sva si ze nasla izgovor za ogled Danske! Grin Te velike razstave so vec kot odlicne! Cheesy lp

Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3491 : sreda, 09.07.2008 : 11:40:23 »

Oj, Kaja! Jaz upam, da bo med mladežem kakšen rdeč enobarven. Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3492 : sreda, 09.07.2008 : 13:10:34 »

Aja? Zakaj pa to upas? Wink Wink Grin
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3493 : sreda, 09.07.2008 : 13:13:42 »

No, ja, ker so taki psi toooolk cort, pa toooolk ekstra fajn, pa toooolk najdabest, sploh bo pa vsak sodnik na rit padu, ko ga bo videl....  Cheesy Cheesy

PS: Da ne bi kdo slučajno razumel tole nakladanje, kot da mislim resno  Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3494 : sreda, 09.07.2008 : 13:21:39 »

Aha. Torej, ti bi imela enega taksnega rdecka? Jaz pa crnega, da bi k Bagi pasal. Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines