mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 19:13:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 346333 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3465 : ponedeljek, 07.07.2008 : 17:26:59 »

hehe, prav ironicno je, da mi je povedala pasja frizerka, ki lucy strize nohteke. Na vsak nacin bi mi jo rada postrigla Sad trdi, da so razstave le mucenje zivali.
Moja Lucy pa nikakor ne gre pod skarje Sad cakajo jo pomembni dosezki Smiley
hvala za pohvala, meni je tak hudo lepa-taki mini obrazek ma Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3466 : ponedeljek, 07.07.2008 : 17:39:27 »

Hecna frizerka! Očitno nima veliko izkušenj, saj veliko frizerjev tudi sami razstavljajo pse.

Razstave so lahko mučenje živali, če razstavljalci mučijo pse, ki ji razstavljajo. Same po sebi pa niso nič slabega. Vse je odvisno od tega, kako posamezniki ravnajo s psi. Velika večina pa psov ne muči in znajo sebi in psom iz razstave narediti pravi žur.



Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3467 : ponedeljek, 07.07.2008 : 20:06:08 »

z lucy sva se pravkar vrnili iz kilometer in pol dolgega sprehodo, kjer je prvic nosli povodec.
Ne morem vrjet! Mala je angel, bila je pridna in se sploh ni upirala. Zelo sem ponosna na njo Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #3468 : torek, 08.07.2008 : 11:28:25 »

Kalsang, kar se mnenja o razstavah tiče, je tale frizerka res hecna, se čisto strinjam s tabo. Kar se pa pleše od gumic tiče, pa mogoče niti ni tako hecna, res pa je, da ne nastane kakšna ogromna pleša, ampak le plešica Roll Eyes Razlog ni v silinkonskih gumicah, ampak v katerihkoli gumicah in lahko tudi špangah, če je dlaka redno pretesno speta in verjetno je malo odvisno tudi od občutljivosti "lasišča".
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3469 : torek, 08.07.2008 : 11:35:27 »

Tega nisem še pri nobenem šicuju zasledila, tudi pri tistih ne, ki so leta dolgo v razstavni dlaki. Če je dlaka pretesno speta, noben pes pri zdravi pameti ne bo trpel gumice na sebi in bo čop zelo hitro popravil. Če se to dogaja pogosto, si bo s praskanjem res pridelal plešo.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #3470 : torek, 08.07.2008 : 12:02:58 »

Cini sicer ni Shih-Tzu, ampak plešica se ji je dejansko naredila včasih od čopka. Prvič sem zagnala cirkus in tekla z njo na veterino, ker sem se ustrašila, da je mikrosporija in je plešasti flekec tudi zgledal tako. Za vsak slučaj (ker tudi veterinarji na uč niso bili prepričani), so vzeli bris in potem je obveljalo, da ni bolezenskega vzroka in da je razlog v spenjanju. Dlaka ji na mestu plešice vedno normalno in iste kvalitete zraste nazaj.

Shela je pa primerek, ki ne prenese čopkov (saj se morda še spomniš Wink) in si je s praskanjem ne samo odstranjevala gumice in sponke, ampak tudi dlako s kožo vred in si nakopala kar čedno packarijo Undecided No, škarje malo bolje prenaša in ima zdaj že nekaj časa raje kar frfru Cheesy Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3471 : torek, 08.07.2008 : 12:23:38 »

Ja, Šelinih samofrizerskih poskusov se spomnim. Torej je bil razlog za tisto rano, ki se ni celila, njeno praskanje? Kot hotspot?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #3472 : torek, 08.07.2008 : 13:00:08 »

Ja, odkar nima čopkov, je mir Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3473 : torek, 08.07.2008 : 13:07:23 »

Samo, da je zdaj mir. Pamo pravkar zdravim hotspot. Izkazalo se je, da je alergična na visoko cvetočo travo. To si spraska in v tej vročini je takoj pizdarija. Tako da je plivasept pri nas zdaj na dnevnem redu.
Logiran
alenkapia
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #3474 : torek, 08.07.2008 : 13:46:26 »

Naša Lady se zelo rada praska po ušesih. Ali je to mogoče znak česa. Stara je dva meseca. In ali je res, da je potrebno Shih-tzu-jem iz uhic puliti dlakice, da ne dobijo vnetja?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3475 : torek, 08.07.2008 : 13:50:17 »

Pozdravljena v šicu temi!

Lahko je znak vnetja. Odpeljite jo k dobremu veterinarju.

Šicuji imajo zelo odlakane sluhovode in na dlakah se rado nabira ušesno maslo. Dlakice se pulijo s posebnimi škarjicami. Če nimaš teh škarjic po mojih izkušnjah drugače preveč boli, zato je bolje dlakice samo potegniti iz sluhovoda in pristriči, da se ne vihajo noter. O tem ti lahko več svetuje tvoj vzreditelj, če je psička rodovniška, seveda.

Povej nam kaj več od tvoji Lady!
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3476 : torek, 08.07.2008 : 13:58:32 »


Pozdravljena alenkapia! Smiley

Mi smo imeli vneta ušeska pri treh mesecih, Triksa se je praskala po ušeskih. Psičko boš verjetno peljala k veterinarju tam jo bodo pregledali in ji po potrebi vzeli briz iz ušesa, da vidijo kaj je povzročitelj, potem pa ustrezna terapija.

S puljenjem imamo pa mi izkušnjo, da je en veterinar rekel NUJNO pulit dlake iz ušesa, ker vsaka dlačica lahko povzroči vnetje, drug veterinar (pri katerem smo še danes), pa pravi NIKAKOR ne puliti dlačic, ker se s tem povzroči dodatno vnetje. Se pravi dva popolnoma razčlična nasveta.  Undecided  Mi jih sedaj samo pristrižemo in problemov, na srečo, ni bilo več. Wink
Logiran
alenkapia
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #3477 : torek, 08.07.2008 : 14:04:53 »

Bom jo odpeljala, hvala

Hčerka si je vedno oz. že dolgo želela Shih-tzu-ja, jaz pa tudi že v svojih mlajših letih. Obe sva ljubiteljici živali.
Preden sem ga začela iskat, sem se seveda pozanimala o tej pasmi in se mi zdi za otroke najbolj primerna.

Lady je pravi cukerček, živa, pravi dobrovoljček. Že drugi dan ko je bila pri nas, morm rečt da se je že navadila na novo okolje. Niti enkrat do zdaj ni jokala za mamico. Spoznala je tudi našega nemškega ovčarja, ki živi pri moji mami in se tudi z njim dobro razume. Rada se igra z njim. Ima svojo košarico za spanje, vendar ponoči smukne hčerki in meni v posteljo, in je res niti ne slišim, ko pride. Mogoče bi jo morala tega odvadit, ne vem. Meni je zelo lepo da spi pri nama (cca. polovico noči). Zjutraj pa naju celi pogrize, ko se zbudi oz. prav čaka da odprema oči (kot sem že omenla v temi grizenje) in bom tudi poskusila to naredit, da jo tega odvadim. Skratka sladka je. Sem čisto nova na tem forumu in morm še malo pogledat teme. def. pa bom prilepila tudi kakšno slikico od naše pikice  Smiley

Lp, Alenka
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3478 : torek, 08.07.2008 : 14:17:39 »

Pozdravljena!
Ali si jo vzela iz slovenskega legla? Zanimam se, da ni slucajno kaka sestrica od moje.
Logiran
alenkapia
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #3479 : torek, 08.07.2008 : 14:24:44 »

Ja kupili smo jo v Velenju, kjer je mamica Kaja skotila psička in našo Lady.
Logiran
Strani: 1 ... 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines