mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 21:22:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338181 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3330 : nedelja, 29.06.2008 : 12:29:47 »


Končno! Cheesy

Pamo, lubica srčkana! Kiss Kiss Kiss
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3331 : nedelja, 29.06.2008 : 14:08:51 »

Hvala, Agnesana! Smiley

Pamo sem pravkar postrigla. Danes zjutraj sem na njenih zadnjih nogah odkrila nekaj hotspotov in to je bila zadnja kaplja cez rob.  Angry Takoj sem vzela skarje v roke in zdaj imam se enega nagca. V petek greva pa k Vesni, da popravi stopnicke in jo naredi lepo.

Ko sem odkrila tiste rane, me je skoraj kap. Pa v njeni dlaki je tezko karkoli opazit, tako da sem kar sama izvedla nujno potrebno operacijo "ostre škarje".  Cool

Slikce pa dobite potem, ko jo Vesna olepša... Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #3332 : nedelja, 29.06.2008 : 15:59:41 »

rane? hotspoti?
kaj se jim zaradi dolge dlake delajo rane? Je to značilno za pasmo al kako?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3333 : nedelja, 29.06.2008 : 16:26:00 »

Joj, kako hitro ljudje pridemo do določenega sklepanja...

Hotspot ni značilen za pasmo, je pa bolj pogost pri bolj košatih psih. Pri nas jih doslej nismo imeli, pri Pamo so se pojavili zdaj. Razlog? Mislim, da izredno soparno, vroče vreme v zadnjem času v kombinaciji z zelo težko dlako z veliko podlanke, ki kar srka vlago iz zraka nase. Pes se popraska, ga piči kakšna žuželka, iritira kakšna trava - malenkosti, ki bi v normalnih razmerah ne bile nič hudega. Toda v teh razmerah se majhna ranica ali ziritirana koža vname, pes pomaga z dodatnim praskanjem in zadeva se lahko razširi. Vname pa se zaradi normalnih bakterij, ki so itak prisotne na koži, se pa zaradi že opisanih razmer v ranici potem preveč namnožijo.

Pamo sem ostrigla zato, da lahko lažje spremljam zadevo in preverim, če ima še drugje ziritirano kožo. Ko sem jo strigla, sem prav čutila, kako je bila dlaka vlažna do kože. Zdaj je na otip dlaka že drugačna. Upam, da bomo zadevo hitro pozdravili.

Torej, ni nič kroničnega, nič pasemskega, samo nadležno je in treba je ukrepat.



Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3334 : nedelja, 29.06.2008 : 16:27:39 »

Aja, pozabila sem napisat, da so vzroki za iritacijo kože lahko različni, od alergije, pikov, mehanskih poškodb, prask itd. Kako se zadeva naprej razvija pa je odvisno od splošnih pogojev in tega, ali se pes praska, grize itd.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3335 : nedelja, 29.06.2008 : 17:41:34 »


Ni fajn zadeva, sem pa prepričana, da je tudi Pamo sedaj veliko lažje zadihala, ti Kalsang pa tudi.  Wink

Sedaj pa, z novo frizurco, novim poletnim dogodivščinam naproti! Cheesy

Ali je sploh potrebno posebej povdarjat, da slikce "pomanjšane" Pamo, že nestrpno pričakujemo! Roll Eyes Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #3336 : nedelja, 29.06.2008 : 19:08:08 »

Ma ne, nisem sklepala, a napisala si tako, kot da je vsega skupaj kriva dlaka. zato tudi taka vprašanja. Pasme sicer ne poznam, niti ni moja be loving, a mi je zanimiva in simpatična in se trudim ujeti kar se le da.
Sicer pa sem prepričana, da je čisto super, da si napisala malce bolj obširno razlago tudi za ostale, ki ne poznajo pasme.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3337 : nedelja, 29.06.2008 : 19:28:58 »

Dlaka je res velik faktor. Pravkar je bil tu veterinar. Imamo antibiotike, plivasept šampon, dlako na prizadetih mestih sem čim bolj postrigla. Je pa veterinar povedal, da bo letos tega dosti, če bo še naprej tako soparno. Je doslej že imel kar nekaj podobnih pacientov. In vsekakor se strinja, da v petek dlako še "dodelamo" (beri brijemo na 1 cm).

Pri psičkah so faktor tudi hormoni, se pravi gonitve. Pamo je v pogonitvenem obdobju in je dovzetnost za te stvari še toliko večja.

Je pa treba zelo hitro ukrepati, ker te ranice hitro rastejo. V nekaj urah iz majhne praskice v kar veliko zaplato surove vnete kože. Pri zunanjih psih so velik problem muhe, ki se na teh ranah pasejo in vanje izležejo jajčeca, zaredijo se črvi itd.

Iz majhnega problema hitro raste ena veeeeeeelika jeba.

No, pri nas ne bo tako. Wink

Evo, sem se še malo razpisala. Smiley
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3338 : ponedeljek, 30.06.2008 : 12:28:32 »

Opa  Shocked, kakšna pozerka je (bila) ta Pamčika! Kot bi vedela, kako se postavit pred objektiv, da ja izgleda najboljše  Grin! Res je lepotička  Kiss... P.S.: Njene slikice po striženju bomo pa še komentirali  Cheesy!

Joj, kalsang, upam, da se čim prej "pocajtata", ker izgleda, da je to res nadležno za kužeka, verjetno tudi zelo srbiiiii  Undecided! Pa kaj to traja dolgo časa, preden popolnoma izgine? In kako si opazila te rane, ko si jo česala, al ti je dala Pamo kako drugače vedet, da nekaj ni o.k.? Je kakšna opcija, da bi se dalo takšno zadevo uspešno pozdravit tudi brez "britja" dlake, npr. da se to zgodi kužku, pri katerem so škarje res zadnja opcija?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3339 : ponedeljek, 30.06.2008 : 12:40:24 »

Opazila sem popolnoma slučajno. Smo dobili obisk in Pamo je kot ponavadi nastavljala trebušček za čohanje. Sorodnik, ki jo je božal, me je spraševal nekaj o negi dlake, pa sva jo skupaj čohala, ko naenkrat opazim sprijet, umazan pramen dlake na stegnu. Ko sem ga potegnila narazen, sem pod njim našla živo rano premera dva cm. Me je skoraj kap. Potem sem našla še na drugih tačkah podobno reč, k sreči še bolj v začetnem stadiju. Pamo mi ni dala nič vedet.

Brez britja/striženja mislim da lahko pozdraviš samo če ujameš čisto na začetku. Namreč, stvar zelo hitro napreduje in tudi tista grda rana, ki sem jo prvo našla, ni bila starejša od nekaj ur. Najprej se pojavijo takšne suhe pike ali bulice. Če to takoj umiješ s plivaseptom in jodom, je OK. Če je pa že ranica, potem ti ne preostane drugega kot škarje vzet v roke, ker je zelo pomembno da se zadeva zrači. So mi pa bolj izkušeni od mene povedali, da je bolje ostriči kot obriti, ker potem obrita, ostra dlaka raste in iritira rano.

Sicer pa, evo, še ena fotka iz najinih manekenskih dni:

http://kalsang.moj-album.com/album/10466351/?os=12638943


PS: Mi je sicer Agnesana zabičala, da se moram naučit fotke objavljat na forumu, pa mi še vedno ne gre od rok, tako da zaenkrat objavljam samo link...
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3340 : ponedeljek, 30.06.2008 : 12:54:24 »

Aha, torej, če ne da pes vedet, da neki ni o.k., potem je res zelo zelo majhna možnost, da "uideš" škarjam, če ta nadloga tako zelo hitro napreduje  Sad!

Kakšna lepa fotka! Šikica3 (na kubik)  Kiss! Primeren nalov bi pa lahka bil: Top model Pamo - v svojem vrhuncu manekenske kariere  Grin
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #3341 : ponedeljek, 30.06.2008 : 13:21:36 »

Takol smo se pa mi a vikend hladili v iškem vintgarju! Je šel Zen dejansko v vodo in to si ni samo tačk zmočil, ampak je šel pesjan do trebuščka v vodo, me je čisto presenetil. Ker Zen pa voda to ne gre  ;Dskupaj, mu je bilo očitno res vroče Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3342 : ponedeljek, 30.06.2008 : 13:46:56 »



Pamo je, kar se mene tiče, itak preveč lepa in bi jo lahko vsak dan občudovala še pa še! Tongue Cheesy  Enostavno je za pojest! Cool Grin

Kasang, sicer se pa ponujam, za posredovanje (kratkih) navodil, (lahko na ZS) kako "štepat" fotkice sem gor? Z veseljem, samo da bomo lahko Pamo (in Taro seveda) večkrat videli na tem forumu.  Smiley


Laguna, nikoli ne veš, mogoče pa počasi Zeny šele rata veliki ljubitelj vode, na "starejša" leta. Wink


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3343 : ponedeljek, 30.06.2008 : 14:08:19 »

Hvala, Pokica! Lahko poskusiva. Smiley

Zeni, lepi frajer!  Kiss

Iški vintgar je pa itak da best. Tara, ki ravno tako ne obrajta preveč vode, se je zelo rada hodila tja hladit. Prav v zabavo ji je bilo vsake toliko zaviti s potke v potok. Enkrat smo jo pa celo nahecali, da je en globok predel preplavala.  Cool Tega sicer ni ponovila nikoli več...  Grin

Pamo se zahvaljuje za komplimente in sporoča, da ji tudi kratka frizura paše, tudi taka amaterska, kaj šele bo, ko jo bo profesionalka "dodelala".  Roll Eyes
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #3344 : ponedeljek, 30.06.2008 : 14:42:13 »

Jst sem se glih pred kratkim naučila fotke gor dajat, sem tko vesela, da končno znam, da jih z veseljem "štepam" gor, se mi zdi, da me majo pri  mucah (tam sta namreč moji varovanki) že kr mal poln kufer, ker tam pa res non stop slikce limam gor! Grin Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines