mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 01:20:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338310 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3225 : petek, 06.06.2008 : 15:47:04 »

Tudi moj je nogometne linije.
Saj je zmožen pol ure laufati za žogo gor in dol  opazila sem da ti kužki sploh niso tako občutljivi ampak so pravi hiperaktivci Grin
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3226 : petek, 06.06.2008 : 15:50:17 »

Aja da tako zelo slabo prenašajo vročino pa nisem vedla sram
Sreča da imamo vikend v hladni senčki in lokacijo  plaže na sami božji senci tko da se nam ni treba sekirat Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3227 : petek, 06.06.2008 : 15:56:37 »

Pri nas se morje najbolje obnese v obliki najete hiške s hladno senčnato teraso tik ob plaži, da ni treba nikamor hodit. V avtu pa je seveda obvezna klima.
ja tudi mi prakticiramo takšne počitnice odkar imamo Lino, pa se čisto nič ne pritožujem, ker imam tudi sama najraje takšne kraje  Cheesy

Ampak tele vaše linije so pa ubijalske...a imam samo jaz pridnega, delovnega psa al kaj  Grin no saj zadnje čase se nekaj sili biti tudi mali teroristek,  tako da posledično trpijo igrače, pa tudi kakšni živalski prišleki dobijo svojo porcijo negostoljubnosti, aja pa malim čivava prijateljem kaže kaj pomeni biti pomemben in ta glaven pes  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3228 : petek, 06.06.2008 : 16:01:14 »

Kimi, tudi meni takšne počitnice najbolj pašejo. Se nič ne pritožujem! Wink

Glede linij se pa nič lepe ne delaj. Saj vsi vemo, da popolnega psa ni! Grin
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3229 : petek, 06.06.2008 : 17:05:54 »

 Grin
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #3230 : sobota, 07.06.2008 : 11:32:31 »

Hehe očitno imajo potem vsi radi žogo. Miša je dobesedno nora, ko jo zagleda in vedno je pripravljena na igro  Smiley

Mam pa eno vprašanje. Miša je zelo zelo požrešna in hrano kar golta. Včasih ji hočem dat kaj dobrega (npr. hrustanec) in ona ne da bi ga vsaj enkrat pregriznila, ga pogoltne. Učasih tako hiti pri hrani, da se kar duši in velikokrat začne kašljat  Undecided
Po hrani pa skoraj vedno kolca, pomoje zato, ker prehitro "požre"  Sad

Še večji problem pa je sedaj, ko čuvamo psa (mejni terier) od prijateljev in sedaj še extra hitro pobaše hrano.

Ali mi lahko kako svetujete? Ali sploh lahko kaj naredim, da nebo hrane goltala?

Hvala  Wink
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3231 : sobota, 07.06.2008 : 11:43:17 »

Ta problem je tudi pri nas skledo briketov mi moj požeruh  dobesedno "požre" v manj kot pol minute  Razmišljala sem da  bi mu kupila večje brikete ki jih bo mogel malo pregristi. Kaj pa mislite vi?
Zdaj ko imate v hiši dva psa mislim da jesta  tako hitro iz "faušije" mogoče bi bilo bolje da ju hraniš ločeno  Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #3232 : torek, 10.06.2008 : 13:56:54 »

Angesana - se vidimo v četrtek +- ob 19:30 Huh  točno ti pot lahko opišem po e mailu (oglasi se mi)

No tukaj pa je naša Anitka z Ronjo, ki na vaš čvek bolj poredko pogleda  Roll Eyes

 

[attachment deleted by admin]
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #3233 : torek, 10.06.2008 : 17:49:34 »

Zelo lušna pupa! Kiss
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3234 : četrtek, 12.06.2008 : 23:29:47 »

Lepo pozdravljeni  Wink!

To nedeljo, 15. 6., imava z Endyjem najino 1. razstavo - končno  Roll Eyes! Ker v Marini Portorož še nisem nikoli bila (vem pa kje je in kako do tja priti), me zanima, če kdo od vas ve (ker se ta marina baje nahaja na veliki površini, na kateri se nahajajo tudi hale), a je ta razstava v hali ali na prostem? Vem, da je "smotano" vprašanje, ampak resnično nisem nikjer na netu zasledila (tudi na njihovi uradni spletni strani ne) kje bo razstava potekala  sram. Vem samo to, da bo v Marini Portorož!

Pa še to... to "potrditev prijave", ki sem jo dobila domov že pred skoraj mesecem dni, moram pokazati kje? Ker naj bi bila to hkrati vstopnica zame, predvidevam da na samem vhodu ali pri tisti "recepcijski stojnici", kjer dobim še potem natančnejše napotke...

Pa še nekaj me zanima  Roll Eyes ! Kaj uporabljate vi razstavljalci na svojih psih, da vašim lepotičkam in krasotcem njihove oz. vaše "umetnije" tako lepo (na miru) stojijo na njihovih glavah? Mi2 z Endyjem imava kar velike probleme, ker ima po kopanju tako mehko, puhasto in svilnato dlako, da mu s čopkov gumice kar drsijo in se mu čopek slej ko prej razdre, če že malo zmiga z glavo  Sad (pa mu delam prav te ti. "razstavne frizurce", ko moraš ta glavni čopek podpret še z manjšim čopkom - za tem taglavnim, nato pa oba dva skupaj spnem še z 1 gumico, tako da ima kar 3 gumice, pa se mu čopek vseeno hitro razdre)! Na nekaterih razstavah sem videla tudi, da na psih uporabljajo kar lake za lase (torej človeško kozmetiko), pa se mi zdi, da tisti laki še za človeške lase niso primerni, kaj šele za dlako  Huh ! Kaj storiti, če se bi mu čopek slučajno med samim razstavljanjem v ringu razdrl  Shocked?!



Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3235 : petek, 13.06.2008 : 08:26:57 »

Eva, na tvoja vprašanja bodo odgovorili razstavljalci, jaz pa vama želim veliko sreče in da bo frizurca obstala  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3236 : petek, 13.06.2008 : 08:38:09 »

Razstava je v halah, kjer ponavadi popravljajo jahte. Bo vse označeno, pa tudi tja se bo zgrinjalo veliko razstavljalcev, tako da ne moreš zgrešit.

Najprej na vhodu veterinarju pokažeš Endyjevo knjižico, kjer je vpisano cepljenje proti steklini (potni list). Tam imej pripravljeno tudi potrdilo prijave, če te bo kdo vprašal zanj. Ponavadi pa gledajo takoj na vhodu samo veterinarsko potrdilo o cepljenju.

Glede čopka - pomembno je, da ga mladičku narediš dovolj nizko, da se dlakice ven ne izmuznejo. Lak se uporablja za utrditev zgornjega dela čopa nad gumico, kar pri vama še ne pride v poštev, saj Endy še nima tako dolge dlake. V zmernih količinah pa lak ni noben bavbav, se ga pa takoj po razstavi spere z dlake. Za učvrstit dlako nad očmi pod gumico pa se uporabljajo različni gel itd.

Mislim, da v Portorož pride tudi Ružica. Sicer ne vem, kateri dan, ampak predvidevam, da v nedeljo. Z veseljem ti bo pomgala narediti čopek. Jaz sem sicer prijavljena oba dneva, ampak ni sigurno, da bom tam tudi v nedeljo. Če bom, se lahko obrneš tudi name.

lp
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3237 : petek, 13.06.2008 : 10:32:07 »

eem...s psom dejansko ne mores ven noret,v primeru,da ga zelis imeti za razstave? v tem primeru, bo moja lucy kar pozabila na lepotna tekmovanja. najraje na svetu nori in se mece po blatu. tega ji pa res ne mislim vzet.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3238 : petek, 13.06.2008 : 10:51:15 »

Razstavni šicu lahko hodi na sprehode, vendar moraš vedeti, kaj lahko in kaj ne. Sprehodi po grmovju, hosti itd. definitivno odpadejo. Takoj po sprehodu je treba iz dlake odstranit nabrane smeti in sprat konice. Redno je treba psa kopat in uporabljat primerno kozmetiko (pravi šampon, obvezno dober balzam).Treba je znat dlako česat z ustrezno krtačo in sprejem za razčesavanje, da ne uničiš konice. Skrbet za dlako na glavi,brke itd. Naša Pamo kar dosti hodi na sprehode v naravo, vendar ima dlako speto v papirčkih, tako da je zaščitena.

Se da, ampak nekatere stvari vseeno odpadejo.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3239 : petek, 13.06.2008 : 12:04:28 »

Oj!

Aha, super! Z go. Ružico sicer nisva bili zdaj nič na vezi, ker je nočem za vsako malenkost "obremenjevat" (čeprav je rekla, da jo naj, sam se mi ne zdi potrebe), zato včasih kar vas povprašam za nasvet, ker vem, da imate tudi vi veliko pojma o vprašanem  Wink!
Tako da kalsang, hvala za koristne informacije, če boš pa na razstavi se pa tako ali tako vidimo in te v primernem trenutku še za "rokav pocukam"  Grin!

sessa: lahko ti garantiram, da so tudi razstavni psi (vsaj tistih razstavljalcev, ki jih jaz osebno poznam) deležni takšnih in drugačnih norčij na sprehodih! Z Endyjem ravno tako hodiva na sprehode po (pokošenih in manj pokošenih) travnikih, zganja "norčije" s pasjimi prijatelji na "igralnih uricah" in pride domov umazan "do ušes"  Tongue... pač več dela, časa in energije vložiš v nego dlake po sprehodih... še ju3 ga bom "zdivjala" ven, da bo potem zvečer, ko ga bom mogla itak celega okopati in pripraviti za razstavo, pa tudi dejansko na dan same razstave bolj miren! Seveda, pa kot je rekla kalsang, je treba potem dlako (po letu starosti), ko le-ta sega do tal, tudi ustrezno zaščititi (je pač zavit v papirčke, al pa mu spleteš kitke) in to je to! Ni treba, da bi pes trpel, zaradi "bolnih ambicij" razstavljalca  Angry, no vsaj moj ne bo, razstave gor al pa dol - če bova pač vidla, da na razstavah nisva kos konkurenci oz. tistim, ki zmagujejo, bova pač nehala razstave obiskovat, ampak nikoli ne bom rekla, da nisva probala  Grin!

Lepo se imejte... razstavljalcem pa veeeeeliiik uspeha na razstavi  Wink!

 
Logiran
Strani: 1 ... 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines