mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 01:30:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338335 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3210 : petek, 06.06.2008 : 08:48:15 »

Očitno je ta teden teden striženja naših štirinožcev Smiley Tudi Linči je včeraj dobila čisto pravo poletno firzurco, prviča tako kratko  Cool in moram rečt da je prav luštna in da ji zelo paše  Cheesy 
Drugače pa očitno tudii naša mini pici punči počasi prstopa v tankovske vode - me je kar zadelo ko sem videla malo debeluško  Shocked ko je imela daljšo dlako namreč nisem opazila kako se gospodična širi. No toliko od neješče mini pucne, ki mi je povzročila nemalo skrbi zaradi svoje neješčosti in izbirčnosti  Lips Sealed, očitno se je v zrelejših letih odločila, da manekenska postava ni več in   Grin

LPK

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3211 : petek, 06.06.2008 : 09:43:12 »


Ja, očitno smo se vsi kar malo ustrašili vročin, ki so nas presenetile. No sedaj pa ne duha ne sluha o vsaj malo lepšem vremenu.  Undecided
Mi smo že ratali bolj leni, pa samo par dni nismo šli  na "pošten" sprehod. Roll Eyes
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3212 : petek, 06.06.2008 : 11:40:12 »

Kimi, saj veš, s starostjo pride tudi modrost - no, vsaj upam, da je tako. Wink

Sicer pa shih tzuji z zrelostjo pridobijo na mišični masi in postanejo bolj plečati.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3213 : petek, 06.06.2008 : 13:49:32 »

Sicer pa shih tzuji z zrelostjo pridobijo na mišični masi in postanejo bolj plečati.

No jaz sem to pridobitev predpisovala njeni delovnosti Smiley Smiley ker u bistvu sem ugotovila da je ona delovna pasma  Wink Spomladi in jeseni blazno uživa, ko je vsak dan na vikendu in potem z mojim očetom delata vse sorte opravil, npr. najbolj jo veseli zlaganje drv, ki jih vztrajno nosi v drvarnico Smiley Se je očitno odločila da kadar je 'varuška' zaposlena z opravili okoli hiše je najbolje da pomaga, ker drugače se pač dolgočasi...brihtna baba  Cheesy Tko da če so vaše linje tankovske Smiley je naša pucca čisto posebna linija, ki se ji reče working linija  Grin
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3214 : petek, 06.06.2008 : 13:51:04 »

Mi se gremo pa ponovno postriči julija pred morjem Cool
Samo ne vem kaj naj naredim Undecided
Ali naj mu brkce čisto dol postriže  pa bi mu jih pol sproti strigla da ga ne bi bodle v očke ali na rečem naj mu brkce samo prikrajša.
Kaj menite vi? Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3215 : petek, 06.06.2008 : 14:18:15 »


Kimi*, working linija praviš? Me prav zanima katere linije še obstajajo. Roll Eyes Grin

Zamaro, mi smo brkice samo malo skrajšali, ker se mi zdi, da bi ravno kratki brkci znali silit v učke.

Pa še nekaj je, brez brk in brade to ni to. Cheesy 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3216 : petek, 06.06.2008 : 14:27:00 »

Katere linije?  Cheesy Moja prijateljica Savina ima na primer v hiši lovsko linijo (Luna), pa tudi predstavnico tankovske linije (Rozi, kar ne preseneča, saj je v sorodu s Taro).  Roll Eyes Naša Pamo je mešano čuvajsko manekensko princeskaste linije, kar je sicer prikupno za ljudi, ima pa težave z mački, ki je ne jemljejo resno.  Angry Sicer pa Tara zadnje čase svoje tankistične sposobnosti združuje z razdiralno terorističnimi.   Cool  V zadnjem tednu je demolirala vse svoje stare igrače, zato sem včeraj kupila dve novi, pa se še komaj skup držita.  Lips Sealed Zdržali nista niti 24 ur. Teror pa zganja nad pasjimi obiskovalci, da ne bi slučajno pozabili, kdo je ta glavni.  Angry

Zamaro, tudi jaz imam raje pristrižene brke. Potem dlaka ne raste v oči, pa tudi lepši so za videt. Je pa treba potem brkice vsak dan malo negovati, ampak ni hudega.  Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3217 : petek, 06.06.2008 : 14:48:33 »


Zankrat ima dovolj točk za uvrstitev v Požrešnovsko-lenostno linijo, z resno grožnjo, ki preti, da se povzdigne po lestvici navzgor in tako dobi častni naziv Tankovske linije - podlinija Obramba hrane. Grin

Glede na to, da mlada dama ni v nobeni od rodovniških linij, ji dovolimo tekmovanje v še eni liniji, kjer bo konkurencasama sebi. Upam, da se ostala konkurenca in žirija strinjajo. Tongue  Wink

To pa je čisto posebna "Vse živali ljubim še posebej tiste, ki mene ne marajo" linija. Cheesy


Brez zamere lepo prosim, vidim, da sem zelo tekmovalno nastrojena. Cool  Grin
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3218 : petek, 06.06.2008 : 14:49:32 »

Mi imamo tudi čuvajsko linijo (čuvanje pred npr. ptičjimi in drugimi zvoki ter živalmi s tv ekrana) in manekensko scrtlano linijo, ki pride do izraza pri občudovalcih  Grin

Prednjači pa nogometna linija - ker čez žoganje ga pač ni! Cheesy
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3219 : petek, 06.06.2008 : 14:54:26 »

Jaz pa imam v hisi en cuden primerek shih tzuja Wink... Je potomka Tare seveda, obnasa se kot princeska na zrnu graha. Vendar ji dodatek Tarinih genov ne da miru Grin. Demolition group je njeno drugo ime, skupaj s Pikcem seveda Cheesy. Ker sem ji razlozila, da so igracke drage in jih ne sme demolirati, najraje demolira njenega medvedka Pikota Grin. Ta je neunicljiv, trpezen in se celo sam od sebe premika Tongue...

Ko smo sli pregledat ucke in patelo je veterinarki vzelo sapo, ko je tipala njeni zadnji kraci, kot bi bila potomka kaksnega rotweilerja Grin.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3220 : petek, 06.06.2008 : 15:13:37 »

kaksne imate kaj izkusnje z morjem? ali shih tzuji tezko prenasajo vrocino? moji lucyki je kar naprej vroce Smiley
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3221 : petek, 06.06.2008 : 15:22:46 »

Nasi imajo radi skandinavijo Roll Eyes, kadar pa smo v Slovenijo, pa jo najraje mahnemo v planine. Letos smo bili v Bohinju, pa smo bili navduseni nad vremenom Smiley.

Morje..., prezivimo, ce imamo klimo, ali pa vsaj senco in blizino hladilnika Cool.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3222 : petek, 06.06.2008 : 15:35:02 »

Najprej hvala za odgovore!
Moj je imel že skos pristrižene brke in mu jih nisem imela namena striči do konca da bi bil brez brk ...
ampak sem videla par shih-tzu jev ki so imeli  brke postrižene  pa sem začela premišljevati kajti jas nisem bila ravno zato samo probati sem hotela da  vidim kako to izgleda pa  mu jih bom raje kar pristrigla Cool

Glede morja mi nimamo nekih težav  ampak mislim da ko  greš na morje  je že na poti prvo kar mora biti tako kot je agnesana napisala klima.
In pa seveda da psu priskrbiš senco pod npr. kakšnimi bori (tam je včasih za nas ljudi prav mrzlo za pse pa je pravi raj)
Psi lažje prenašajo  mraz kot vročino ampak verjemi da se ti ne bo  tvoj shih-tzu stopil Grin
Sej se če ima  rad vodo  se lahko v morju ohladi Wink
Aja pa ko si na morju  ko ima pes na sebi po kopanju sol ga je treba stuširati z tušom ali je dosti če ga z 2 litroma vode malo splahneš?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3223 : petek, 06.06.2008 : 15:36:41 »

Na nogometno linijo sem pa pozabila. Pamo je driblarske sorte,  Grin Tara pa je seveda napadalec. Cool Poleg tega, da ves čas nadleguje in renči na žogo, se spravi tudi na sodnika, tako da je zaradi rdečih kartonov veliko na klopi.  Angry

Hehehe, Agnesana, ne vem, tisti princeskasti geni so po očetu, ne po mami, zato za tiste ne odgovarjam. Ker pa tankovsko, razdiralno, uničevalno teroristični geni očitni prihajajo od Tare, tudi zanje ne odgovarjam, saj se Tara piše tako kot ti, z istim vzdevkom kot njena hči (Demolition Group).  Tongue Ubogi Piko! Bi Tara rekla, naj se mulc kar nauči, da z babami ni hec! Roll Eyes

Sessa, shih tzuji zelo slabo prenašajo vročino. Pri nas se morje najbolje obnese v obliki najete hiške s hladno senčnato teraso tik ob plaži, da ni treba nikamor hodit. V avtu pa je seveda obvezna klima.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3224 : petek, 06.06.2008 : 15:41:08 »

Zamaro, bolje je, če ga stuširaš. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines