mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 15:13:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338654 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2730 : ponedeljek, 03.03.2008 : 12:34:36 »

A lahko vprašam, kakšni so bili vaši ši-cujčki, kot mladiči oziroma tam do enega leta recimo. Zelo igrivi ali ne tako?

Ker mene pa skrbi Tijino pretirano veselje do drugih psov, ljudi, mačkov, dojenčkov, kolesarjev, avtomobilov,....  Cheesy Grin

O sestrinem mački sem tukaj že pisala. No, sedaj se znata že zelo lepo igrati, čeprav je mačkonu kaj hitro dovolj te divje igre. Ker Tija je blazno igriva z njim. Celo preveč. Razen, ko mu gloda in liže ušeska, ker mu takrat pa blazno paše.  Wink  Ko se pa odmakne od nje, npr. na okensko polico, je pa sposobna dve uri sedat popolnoma pri miru in ga žalostno gledat, pa še jokat zraven.  Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2731 : ponedeljek, 03.03.2008 : 12:43:25 »

Kimi*, mislim, da se Lina rangira. Zdaj je odrasla baba in vsem mlajšim od sebe dopoveduje, da bo red takšen, kot ga bo ona določila. Bodi samo pozorna, ne pusti ji druge terorizirat, ne je pa tudi kaznovat s kakšnimi hudimi sankcijami v prisotnosti drugih psov, ker je lahko še huje. Npr. če renči, takoj situacijo prekinit, ji povedat, da se to ne sme. Drugače pa enakopravno ravnat z obema. Bodite pozorni na igračke in priboljške, ker se tam lahko zaplete. Bolje, da nihče nič ne dobi, kot da pride do konflikta.

Moja Tara je na svoji lastni mladički renčala, npr. če sta bili skupaj z njo na kavču, ker kavč je bil njena domena. No, pa je potem dvakrat z mojim posredovanjem med renčanjem s kavča letela, kmalu zatem pa sem še mladički s kavča dol dala, da ne bi bilo zamere. S tem sem ji dala vedet, da če bo renčala, ne bo na kavču. Ko smo jih hranili, pa sem pazila, da je ona dobila prva svojo skledo, takoj za njo pa še tamali. Med jedjo sem ves čas stala zraven in nisem pustila nobeni krast iz sosednje sklede. Tako sem tamalima dala vedet, kakšen je red, Tara je pa vedela, da prva dobi skledo in da lahko v miru poje iz nje, ne da bi jo tamali nadlegovali.

Podoben princip in ista pravila sem uporabljala še v drugih situacijah. Skratka, nobeni nisem pustila teroriziranja, vse pa so imele isti komfort in privilegije. Ob terorizranju so komforti izginili, pazila pa sem, da v teh situacijah nisem potem pozornosti posvečala drugim dvema. Upam da razumeš. Če je katera renčala, sem situacijo prekinila, potem pa se nisem z nobeno ukvarjala, da se nobena ni mogla počutiti zapostavljeno.

Nekako držiš ravnovesje, da vzpostaviš red in poveš, da nihče ne bo za nič prikrajšan.

Glede igre pa ni recepta. Če se Lina ne bo hotela igrat, je ne boste mogli prepričat v nasprotno. Vsekakor se pa še naprej družite s prijateljico in njenim psom, saj ga bo Lina verjetno sčasoma sprejela, pa čeprav mogoče ne bosta največja prijatelja.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2732 : ponedeljek, 03.03.2008 : 12:45:33 »

Pokica, po tvojem opisu sodeč ima Lija tapravi, navihani šicujski karakter. Smiley

Mene ne bi na tvojem mestu nič pretirano skrbelo. Na sprehodih bi vnaprej ocenila tuje pse, jo imela na dolgem povodcu in če mi pes (ali lastnik) ne bi bil všeč, ji ne bi dovolila srečanja. To je vse.

Maček je pa vedno pametnejši od psa. Me veseli, da sta zdaj prijatelja.

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2733 : ponedeljek, 03.03.2008 : 12:56:12 »

Ja, karakter ma pa res super enkraten! In v tem smislu, ne bi želela da se spremeni .  Smiley  Moja sestra pravi, da je Tija "človeška". Smo vsi na isti valovni.  Grin Grin

Je pa pri nas problem odpoklic, ker so druge stvari veliko bolj pomembne in zanimive povsod naokoli. Ampak to so že druge teme.  Roll Eyes
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2734 : ponedeljek, 03.03.2008 : 13:00:38 »

Mogoče sem pa res pretiravala s 'kreganjem' ko je renčala in je sedaj dobila veselje Sad saj kako drugače ni bila kaznovana samo prekinila sem 'agresijo' ampak potem sem ji še vsaj par minut nakladala kako se to ne dela in da to ni prav in bla, bla bla...ja včasih sem pravo čvekalo Smiley

Tole seznanjanje bo še pestro, ker kolegica bo imela labradorko, ki bo že v štartu večja kot Lina (zato se že 4 mesece preden jo dobi jaz malo zanimam kako in kaj) ...bom upoštevala nasvete in čez par mesecov poročam kako se bosta punce ujele. S prejšnjo sta se imele super, ker je bila ona že starejša dama, ki je Lini marsikaj dovolila, ji prinesla igračko, tudi žvako ji je dala, jo nahrulila če me ni ubogala (ja to je bilo nekaj boljšega, ko sem Lino klicala da ne sme iz vrta in je gospodična s potuhnjenimi ušesi vseeno šla, se je Saba tako zjezila da sem se še jaz ustrašila, Lina je pa takoj nazaj priletela Smiley))) Lina je imela prav rešpekt pred njo Smiley se je tako lepo obnašala v njeni bljižini, kot da bi vedela da je priletna gospa z zdravstvenimi težavami.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2735 : ponedeljek, 03.03.2008 : 13:24:19 »

Pokica, zalogo priboljškov v žep in vsakič jo nagradit in pohvalit, ko pride, lumpa mala. Wink

Kimi*, tole labradorko bi pa v Švrku takoj zaposlili.  Grin
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2736 : ponedeljek, 03.03.2008 : 13:31:31 »

Dogovorjeno! Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2737 : ponedeljek, 03.03.2008 : 13:48:04 »

na žalost je že nekaj časa pokojna  Cry ampak verjamem, da bo tudi ta nova pridobitev tako pametna punca, tko mogoče bi ji pa poiskali kakšno službo npr. pomočnica inštruktorja v Švrku  Grin
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2738 : ponedeljek, 03.03.2008 : 14:14:36 »

Kalsang, imela bi eno konkretno vprašanja glede nakupa ene napravice, ki jo napolnimo z briketi in jih kuža med igro poje, saj se spomnim, da si o tem tukaj že govorila. Lahko pošljem vprašanje na ZS? Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2739 : ponedeljek, 03.03.2008 : 14:50:39 »

Seveda! Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2740 : ponedeljek, 03.03.2008 : 23:16:16 »

Kalsang, imaš ZS.  Smiley
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #2741 : torek, 04.03.2008 : 19:28:41 »

imam 1 vprašanje. bom kratka: mi bomo v kratkem v naš dom dobili malo kepico, imam še nekaj dni časa
da se odločim ali fantek ali punčka. bolj smo nagnjeni k fantku, ker naj bi punčke bile "muhaste" in s fantki je manj dela!
torej, ali je res? kaj vi priporočate
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2742 : torek, 04.03.2008 : 19:38:09 »

Samicko Wink ...
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2743 : torek, 04.03.2008 : 20:15:18 »

 Huh Meni osebno se zdi, da v tem ni niti kančeka resnice... Shih tzu-ji so nasplošno malo bolj "trmasti" in samovoljni kot pa druge pasme, tako da je glede tega vseeno ali imaš samičko ali samčka.
Drugače pa tudi ni nič manj dela s fantki kot pa s punčkami, čist enako je (po mojem mnenju sodeč). Dela je s samčki izredno veliko, to vidim sedaj, ko za Endy-ja skrbim sama, ampak se ves trud in energija in "živčki", ki jih vložiš v mladička (s pravilno vzgojo), kasneje, ko odraste povrnejo 200%, enako pa je tudi s samičkami! S samičkami je več dela edino zaradi tega, ker ko so ti. "vroče", moraš poskrbet za higienske vložke in hlačke, in da jo imaš takrat malo bolj na "očeh"! Sicer pa moraš pravtako tudi na samčka pazit, ko je čas gonitve, ker za našega prejšnjega se spomnem, da je takrat izrabil vsako priložnost v trenutku nepazljivosti in jo "mahnil" vasovat  Roll Eyes!

Jaz osebno sem se odločila za samčka. na podlagi svoje prejšnje izkušnje! Sicer sem bila naklonjena tudi samičkam, samo potem sem se po tehtnem premisleku odločila izrecno za samčka, ker imamo doma že eno "vlko babnico" in sem mislila, da bi morda samčka lažje sprejela kot samičko, ki bi jo po vsej verjetnosti, ko bi le-ta odrasla, za konkurenco vzela  Huh ?!
Ne vem, kaj naj bi ti priporočila, ker imata oba spola enako pozitivnih, malo manj pa tistih negativnih stvari! Priporočila bi ti edino to, da kupiš rodovniškega mladička (četudi ga ne boš razstavljala) od poštenega vzreditelja, ki da veliko na kvaliteto svojih legel in ki ti bo "po zaslišanju" nenazadnje znal prisodit, ali ti bolj odgovarja samček ali samička.
Pa veliko "uspeha" pri odločanju Wink,
lp
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #2744 : torek, 04.03.2008 : 21:20:49 »

hvala, obema!kuža je rodovniški, niti podrazno ne bi vzela nerodovniškega.
Logiran
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines