mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 23:16:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338803 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2550 : ponedeljek, 24.12.2007 : 21:42:58 »

Lhamo se je imela pa res divje!!!  Cheesy  Cheesy  Cheesy

Poljubcke vsem!  Kiss
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2551 : petek, 28.12.2007 : 16:28:11 »

Danes je spet temacen, zimski dan. Zal spet pada dez... Sad  Pa se zato zabavamo  v hisi, kjer se najde marsikaj zanimivega. Lamci je po sto letih nasla eno igracko, ki jo je ljubosumno cuvala zase. Se posebej Pikota pa to ne gane prav prevec... Grin Pa sta se sla skrivalnice Tongue Posiljam nekaj slikic, sveze pecenih Smiley!

Moje...

Ne dam...

Samo moje...


Lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2552 : sobota, 29.12.2007 : 13:52:59 »

Agnesana, hvala za te fotke! Si mi takoj polepšala dan, pa verjamem, da tudi vsem ostalim tukaj!  Smiley
Upam, da imate že kaj lepše vreme in da se je domača zabava lahko prenesla tudi na prosto. 
V predpraznični Ljubljani je zelooo mrzlo, še dobro, da naše kosmatince to prav nič ne moti in se imajo tako (še)bolj fino! Cheesy
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2553 : sobota, 29.12.2007 : 15:29:19 »

Danes smo izkoristili  pol ure brez dezja... in sli malce divjat pred hiso. Uspela sem posneti kratek filmcek, kako hoce Lhamci "umoriti" zajcka Pikca Grin.

Kljub vsem "vremenskim neprilikam" uzivata, se posebej Pikec je tipicen skandinavec...bolj ko je mrzlo, bolj je srecen  Tongue.

http://www.youtube.com/watch?v=z6RyDfFDQ8Q

Lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2554 : ponedeljek, 31.12.2007 : 11:51:05 »

Super filmček, Agnesana! Res se zdi, kot da sta oba neutrudljiva! Kako se imajo/te fino!  Cheesy Je pa super ko je taka pasja druščina na kupu in se lahko do mile volje podijo in igrajo med sabo. Ker ko se jaz s Tijo podim po stanovanju me že čez pol ure zmanjka in delam pavze za odmor.  Tongue Si moram nedvomno še kondicijo nabrat!

Naj povem še to, da smo mi danes stari točno 5 mesecev in imamo točno 5 kg. Smiley Roll Eyes
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2555 : ponedeljek, 31.12.2007 : 16:58:35 »

Agnesana, dobro Lhamo komandira Pikca! Tako je to v življenju, ali ti pamet soli kakšen siten star dedec (Pipi), ali pa ta mlada zaviha rokave in ti izpraši hlače...  Roll Eyes

Ampak bo tudi Piko kmalu zrasel in si ustvaril svoj prostor pod soncem. O tem ne dvomim! Cool Grin

Pokica, čestitke za rojstni dan! Luštna teža. Iz tvoje frajle nedvomno še nekaj bo...  Wink

Lepo praznujte danes!
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2556 : ponedeljek, 31.12.2007 : 17:33:26 »

Oj Pokica, mladicki so zmeraj zabavni, pa saj ves... Smiley Potem ko se postarajo, lahko obujate lepe spomine, ceprav ti zdaj tudi kaksno uspici Wink.

Ko smo mi imeli "samo" eno shih tzujko, sem jo kmalu navadila, da sem ji metala igracko s kavca, ona pa mi jo je nosila nazaj Grin. Sem pa kmalu ugotovila, da od enega shih tzuja sta boljsa dva ali vec  Roll Eyes.

Kalsang, imas cisto prav glede Pikota Smiley, ceprav bo kmalu spisal naslednji del knjige "Pod svobodnim soncem"... edino babica Tashi ga obozuje, ga je kar posvojila Smiley. Pipi in Lhamci pa mu pac hoceta povedat, da je zadnji prisel in se naj kar v vrsto postavi, ce kaj hoce  Tongue.

Pasje druzinsko zivljenje je vcasih tezko, ampak red mora bit(je rekel Pipi) Grin.

Vsem skupaj pa zelim lepo praznovanje in "gladek" prehod v novo leto! Pri nas je trenutno najbolj poslusana vremenska napoved, ker je zelo pomembno, kam bo pihal veter in kako bo mocan Grin. Namrec dobro je vedeti, kam nam bo odneslo rakete...Ognjemet bomo opazovali kar od doma, ko bodo rakete odsevale v fjordu vsaj 15 minut...pa kuzkov na sreco nic ne moti. Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2557 : ponedeljek, 31.12.2007 : 18:11:39 »

Naša Tara se popolnoma strinja s svojim očkom Pipijem! Red mora bit in vsi morajo ubogat, shih tzuji, mački, tibetanski mastifi in ljudje...  Cool  Evo, še en dokaz, da jabolko ne pade daleč od drevesa!  Grin

Naši frajli sta se pravkar zelo zadovoljni, mokri in premraženi vrnili z dolgega sprehoda po zasneženih zasavskih hribih. Še preden sta prestopili prag, sta naročili slastno kosilo z vsaj tremi poobedki, zdaj pa upam, da sledi prebavljanje (čeprav Pamo še nekam koprneče vohlja po kuhinji).  Roll Eyes

No, medtem ko pišem, sta me nafehtali še za četrti poobedek. Očitno je bilo danes fizkulture čez glavo.  Cheesy

Pri nas sicer ne piha, sosedje pa petarde prizadevno mečejo, zato se nadejamo tudi ognjemeta, sicer ne nad fjordom, ampak nad potokom ob cesti.  Wink

Pamo in Tara se petard ne bojita. Ker sta bili prej doma v stari Ljubljani, kjer je za praznike kot na ruski fronti  Angry, je bilo treba poskrbet, da njuni živčki ne bodo prerahli. Se pa zato našemu ta velikemu tibetancu Hetuju bolj hlače tresejo in ga medtem, ko poka, v hiši crkljamo. (Tara bi tu dodala tisti smajli, ki zavija z očmi  Roll Eyes .)

Lepo se imejte in naj vas pokanje ne spravi preveč ob živce.  Smiley

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2558 : četrtek, 03.01.2008 : 15:10:38 »

Pozdravljeni vsi skupaj v letu 2008! Upam, da ste vsi skupaj lepo praznovali, se poveselili, sedaj pa s polno paro naprej, v kar se da, uspešno leto! Iz srca želim vsem naj naj leto 2008, na vseh življenjskih področjih! Smiley
 
Moram se še pohvalit, da smo se do sedaj dobro držali, kar zadeva pokanja petard in raket. Sem se tega najbolj bala v preteklem mesecu. Pa saj (skoraj) nisem podvomila v Tijo, ker je ona eno neustrašno malo bitjece! Velikokrat pa tale neustrašnost prav pride, včasih pa tudi ne.  Roll Eyes

Ja, Kalsang hvala za čestitke! Tistih 5 mesecev je že OK, tistih 5 kil pa ...  Roll Eyes Mene doma že vsi hecajo, da ne bom pri 15 mesecih, ob takem tempu kot je danes, morala povedat: Tija je pa danes stara 15 mesecev in ima 15 kil. Grin Ne glede na to, da ji ravno ti kuhajo same dobrote in ni čudno, da je tako kot je. Wink



Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2559 : četrtek, 03.01.2008 : 15:34:23 »

Pokica, pet kil je okej teža za to starost. Zaenkrat sigurno ni debela, saj mala še raste. Po prvi gonitvi pa bo treba začeti paziti na količino hrane, ker se takrat psičkam intenzivni razvoj upočasni, rast je več ali manj zaključena, nadaljuje se samo v smislu pridobivanja mišične mase, pa glava se še razvija. Šicu je majhen a krepak kuža, mala bombica energije in radosti. Na pogled se zdi drobižek, ko ga ba v roke vzameš, pa se čudiš, kako je težek in krepak. Seveda to ne pomeni, da je debel, ampak da je mišičast, s širokim in globokim prsnim košem in hrbtom. Wink

Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2560 : četrtek, 03.01.2008 : 16:06:22 »

Pozdravljeni vsi skupaj v letu 2008.

Kalsang,vidim da si prišla malo v naše konce, lepo Cheesy. Mogoče se kdaj vidimo, na kakšnem sprehodu, če boš v naših krajih dalj časa. Tvoje punce tudi uživajo v snegu, tako kot naša. Se zakoplje z glavo v sneg, da jo komaj najdeš. Mogoče misli, da je krt? Grin Grin Potem pa se požene v tek, kot bi šlo za življenje. Sneg se kar kadi za njo. Benjamin samo presenečeno gleda. Potem pa še on v dir, da ušesa kar plapolajo za njim.  Saj bi prilimala kakšno sliko, pa ne znam Cry.

Kimmy
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2561 : četrtek, 03.01.2008 : 16:21:34 »

Hvala Kalsang za te besede! Z veseljem posredujem naprej ... Pa saj jaz ljudem približno tudi tako zadeve pojasnjujem, pa jih nekaj vseeno ne verjame.  Huh Je pa res, da so sedaj tisti ključni meseci, ko res hitro raste (čas gre res prehitro, kot da je bila še včeraj čisto mala bunkica) in res rada popapca svoje obroke in tudi naše bi. Ravno en teden nazaj sem ji počasi spremenila hrano (namesto Hill's -a na AG), pa ji zaenkrat ne tekne preveč.  Sad  Čeprav tisti košček hrenovke na koncu obroka dela čudeže. Smiley  Res je hecna, ko poje, me pogleda in se hkrati že obrača proti kuhinji s najbolj srčkanim pogledom češ: "Daj, greva že po hrenovko."  Ah, ja!  Smiley
Glede na to, da bo Tija sterilizirana, sem bila že opozorjena, da se psičke tudi takrat rade zdredijo. Bomo videli kako bo...

Danes sem Tijo prijavila za spomladanski tečaj v pasjo šolo ŠVRK. Se že veselim! Smiley Se vidi, da že razmišljam o pomladi in da si že prav želim, da je konec mrrrrzle zime.  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2562 : četrtek, 03.01.2008 : 16:35:03 »

Živjo, Kimmy! Smiley Ja, bom kar nekaj časa v vaših/naših koncih, tako da se lahko res kdaj skupaj odpravimo na špancir. Trenutno imam sicer veliko dela in sem kar zasedena, ampak se bo že našel čas... Upam samo, da nam ta vikend snega ne pobere, ker se obeta dež.  Sad Ampak na Kalu in Mrzlici ga bo še kar nekaj časa, tako da se nam obeta še nekaj zimskih užitkov... Wink

Pokica, potem imate podobno metodo kot pri nas! Res so smešni, ko gredo še nazaj kakšen briketek poglodat, samo da bi dobili desert... Grin
K Švrku sta se vpisali? Super! Upam, da se kaj vidimo. Sicer sem tam med inštruktorji, ampak ker trenutno ne živim v Ljubljani, nisem tako aktivna.

Uživajte, dokler je še kaj snega! Cheesy
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2563 : petek, 04.01.2008 : 12:06:03 »

V Ljubljani snega praktično ni, le na nekaterih zelenicah se ga nekaj še zadržuje. Tako da je pri vas Kalsang, kar se zimskih radosti tiče, sigurno bolj zabavno kot pri nas, Ljubljano pa tudi pogrešate, ne?  Roll Eyes Smiley
Ja, vpisali smo se k Švrku, marca načeloma začnemo, do takrat pa z domačim/laičnim učenjem pridno nadaljujemo. Baje je zelo veliko kandidatov že prijavljenih. V kolikor sem dobila prave informacije, si za delo s klikerjem ti "ekspert"? Tudi jaz upam, da se kaj vidimo! Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2564 : petek, 04.01.2008 : 13:21:21 »

Pri Švrku vsi uporabljamo kliker, če je že kdo ekspert, je to Denis. Moja metoda je bolj "mešana". Wink

A veš, da Ljubljane nič ne pogrešam! Že nekaj let sem jo imela poln kufer. Stanovala sem namreč v strogem centru, v stari Ljubljani, ki je sicer zelo lepa, ampak imaš kar naprej razne veselice pred lastnim pragom, da še psa ne moreš normalno peljat na sprehod. Da o svinjariji, ki je za takšnim veseljačenjem ostala, sploh ne govorim.  Lips Sealed  Angry

Zdaj pa so moje punce lepo čiste. Ker je zunaj večinoma zmrznjen sneg si zadnjih nekaj tednov niti tačk ne umažeta, pa čeprav hodimo na res dolge sprehode.  Smiley Cool
 
Logiran
Strani: 1 ... 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines