mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 01:21:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338886 krat)
0 članov in 30 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2490 : ponedeljek, 03.12.2007 : 12:21:53 »

Ja, šicuji so zelo požrešne zverinice, tako da se vsak vsej ali prej znajde na dieti. Ampak vidve imata še čas, zato naj zdaj Tia kar uživa v kulinariki. Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2491 : ponedeljek, 03.12.2007 : 12:53:04 »

Ja, tudi jaz mislim, da dieta slej ko prej bo, zahvaljujoč tudi tvojim receptom Kalsang! Cheesy Malo za šalo malo zares, mi je zadnjič kolegica rekla, da se še pri njih doma hranijo slabše kot Tija!  Grin  Verjetno si tudi ti že slišala podobne komentarje zase. Zelo hecno se mi je zdelo tvoje pisanje kako tvoji psički radi jesta kislo zelje. Sem rekla, dejmo tud mi sprobat ... smo sprobali ..., naj povem, tudi mi kislo zelje obožujemo! Celo z vrečko v kateri sem ga zadnjič prinesla domov se je igrala ves dan. Res hecno! Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2492 : ponedeljek, 03.12.2007 : 13:45:16 »

Ja, pri nas jemo vse, samo brikete malo slabše, ampak če drugega ni, potem so tudi ti dobri...  Roll Eyes

Seveda sta največja heroja v očeh Tare in Pamo moja starša, ki jima tako pridno leti z mize, pa tako ubogljivo na pomig repka odpreta hladilnik in ven vzameta salamco...  Grin  No, kljub vsem dobrotam vztrajam, da vsak dan jesta tudi brikete. Če preveč vihata nos nad njimi, jim jih nasujem v votlo kroglo z nastavljivo luknjo iz katere potem letijo briketki, ko jo s tačko porivata sem ter tja. Danes zjutraj smo ubrali to taktiko in efekt je fenomenalen: trebuščki polni, punci pa kot ubiti spita že skoraj eno uro. Cool Sem se pa tokrat nasmejala do solz, ker sta kroglo spravili pod posteljo, še sami zlezli za njo in potem kakšnih deset minut ni bilo ne duha ne sluha o njiju, samo kotaljenje krogle in mlaskanje se je slišalo pod posteljo...  Cheesy

Eh, mrcine frdamane... kdo jih ne bi imel rad...  Kiss
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2493 : ponedeljek, 03.12.2007 : 14:38:03 »

 Grin Super!  Grin Res, kdo jih ne bi imel rad! Hvala, si mi polepšala grd, siv dan s tole anegdoto!
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2494 : ponedeljek, 03.12.2007 : 16:03:05 »

Lep pozdrav vsem aktivnim tukaj  Tongue
Ko že imate govora o hrani, bi pa še jaz eno vprašanje pristavila... 
Jaz sem namreč malo v dilemi, ker nekateri razstavljalci res zaprisegajo samo na hranjenje z briketi... Saj vem, da so v teh vrhunsko kvalitetnih briketih vse tiste potrebne snovi, ki jih kuža potrebuje, pa vendar se mi zdi, da tudi meni ne bi bilo všeč, če bi mogla vsak dan eno in isto jest... To še razumem, da v brikete zamešaš malo riža, ali pa kakšno "šeflo" juhice čez poliješ, da ni čisto suho za jest... Tudi naši "babnici" damo to kdaj pa kdaj, pa še takrat gospodična nos zaviha. Sicer smo jo res mi sami razvad`li, ker ko smo jo dobili, je bila vidno presuha, pa ji je mama kuhala hrano(včasih ima Kara boljšo kosilo kot mi)!
S prihodom novega mladička, pa se bo to malce spremenilo... ne Karina kosila, ampak naše slabe navade, da je treba od kosila obvezno nekaj prihraniti še za psa, da se mu "še bolj" prikupiš, sploh, če vidiš, da ima revica "samo" brikete v skledi, ker jih noče jest in čaka na kaj boljšega... (madonca, nas znajo psi okoli tačke navijat  Grin)...
Samo res nimam "srca", da bi gledla, kako more kuža "samo" brikete jest, tako da že zdaj vem, da mu bom kdaj pa kdaj kaj tudi skuhala (kakšno piščančjo meso z rižem in svežo zelenjavo, pa tudi malo pest briketov bom zraven obrokov zamešala).
Zdaj pa me zanima, a se to kje vidi (npr. na kilah in liniji), če ti psu kuhaš obroke ali pa mu daješ izrecno samo brikete?! Če se vidi. potem bo moj res "primoran" jesti samo brikete, ker ga imam namen razstavljati!
(Seveda imam glede kuhaja obrokov v mislih: "normalne" porcije - malemu želodčku primerne, nezačinjeno hrano, kuhano bolj ali manj samo na vodni osnovi brez dodajanja olja, itd....)
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2495 : ponedeljek, 03.12.2007 : 16:15:23 »

To sicer ne spada direktno v temo o shi-tzu-jih, ampak moje mnenje je naslednje: Če si tisoč procentno prepričana, da lahko psu s kuhano hrano zagotoviš pravo razmerje vseh vitaminov in mineralov ter pravo razmerje beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov za njegove potrebe - ter imaš seveda voljo in čas ter temu primerna sredstva (ker takšno pravilno kuhanje je precej dražje od briketov) potem ni nobene ovire, da nebi psu kuhala sama. V kolikor dvomiš v katerikoli del tega kar sem prej napisala, potem raje hrani z briketi ali pa kombiniraj recimo, da en obrok skuhaš in enega brikete ali pa pol kuhanega in pol briketov. Pri tem je samo vprašanje ali si dovolj trmasta, da ne boš psu popustila, ko bo lepo kuhano pojedel, brikete pa puščal. Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2496 : ponedeljek, 03.12.2007 : 16:56:35 »

Psu je zelo težko pripravit kuhan uravnotežen obrok, zato naj bodo kvalitetni briketi osnova. Zame so kvalitetni briketi Arden Grange, Canidae (ki ji pa malo fali na okusu, pa je moje punce ne marajo), pogojno tudi Nutro.

Če nameravaš malega razstavljat, bo moral biti v najboljši možni kondiciji, zato boš morala dajati najboljše, pa tudi dodatke za lepo dlako in splošno zdravje.

Tudi mi našima kaj skuhamo, pa z mize mojim domačim hitro kaj pade, ampak briketi so osnova. Če začneta vihati nos nad briketi, takoj ukinem druge poslastice, dokler se spet na vdata v usodo. S kvalitetnimi briketi jim ni hudega in nič ne trpijo. Pomisli na otroka. Bi mu dajala jest samo to kar on hoče? Samo sladkarije, junk food, pomfrit, čips, gazirano pijačo? Verjetno ne. Tako je tudi s psi. Wink

Jaz svojima med brikete ponavadi zamešam ribe: malo osliča (ampak res malo,eno majhno žličko), manj slano tunino, ali pa košček masla, na drobno narezano papriko... Ampak to so res majhne količine. Ko pojesta vse, dobita za nagrado piškotek (Canidae, Nutro) ali kloforilno palčko za žvečenje (to očisti zobe). Na to sta nori in vedno sledi po pridno pospravljenem obroku. Če ne pojesta briketov, ni piškotka. Dostikrat se zgodi, da se potem vrneta nazaj k skledicam in jih izpraznita, da bi dobili piškotek...  Roll Eyes

Eh, kako preproste dušice so tile kužki...   Grin

Zdaj pa hitro ven na sprehod dokler se še kaj vidi!  Wink
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2497 : ponedeljek, 03.12.2007 : 22:04:04 »

Hvala vama za odgovor...
Ja, to je še sprejemljivo, da so briketi osnova za obrok, samo da bi pa samo brikete jedli... pa tud ni po mojem ravno "smiselno" oz. po mojem okusu.  Da bi mu pa samo kuhala, pa verjetno ne bi dobil vseh hranljivih snovi (ki pa jih kvalitetni briketi vsebujejo). Sama ne morem niti približno vedeti kolikšno količino beljakovin, maščob, ogljikovih hidratov shih tzu potrebuje, ko odrašča in kasneje, to vedo tiste firme (vsaj upam), ki delajo kvalitetne brikete, zato pa jih prodajajo "malo" dražje, ker naj bi njihova hrana vsebovala vse kar kuža potrbuje  Roll Eyes.
Ga. vzrediteljica mi je dala knjižico, kjer opisuje kužekov dnevni "meni"... Zavzema pa 4 manjše obroke, samo brikete; zjutraj in "ponoči" naj bi bili namočeni, opoldne in proti večeru pa suhi. Po dopolnjenem tretjem mesecu, pa priporoča, da mu kot poslatico ponudiš: svežo papriko, kislo zelje, salato in pasje priboljške! Ona svoje hrani izključno samo z briketi za shih tzu-je (royal canin)... saj sem njene "zverinice" tudi videla, pa so vsi idealnih linij, jim ničesar ne primankuje, je rekla, da je zamenjala že več vrst briketov, pa so jim baje ti najbolj odgovarjajo, ker imajo posledično zaradi teh briketov še dlako (občutljivo) boljšo...
Samo jaz že zdaj vem, da svojemu samo (suhih) briketov ne bom dajala, saj vem, da tudi pes okuša hrano... zakaj bi bil "primoran" okušati samo en okus. Tako da, kalsang, bom upoštevala vaše nasvete in mu med brikete kaj zamešala.
Lp  Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2498 : torek, 04.12.2007 : 10:16:11 »

Kalsang a po Arden Grange imata tvoji punci tako lepo dlako? Lina je jedla AG dokler nismo dobile diete z RC, pa ravno razmišljam da bi ji ponovno malo zamenjala, ker imam občutek da je bilo po AG celo malo bolje kar se tiče dlake.

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2499 : torek, 04.12.2007 : 11:22:07 »

Od začetka sta jedli Nutro, potem pa smo iz drugih razlogov (Tarini sečni kamni) prešli na AG. Vmes sem Tari za hec dajala tudi RC Shih Tzu, pa se ji je dlaka zelo poslabšala (čeprav naj bi bili ti briketi dobri za dlako). Zdaj na AG je pa dlaka spet lepa in sijoča, je pa res, da pojesta tudi dosti rib in da imata že v osnovi dobre gene kar se dlake tiče. Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2500 : torek, 04.12.2007 : 11:39:38 »

jp tale RC tudi pr nas ne deluje prav dobro....A se ti je morda zdelo da sta imeli Tarini dlaka in koža tudi drugačen vonj po RC? Lina je čezdalje večja 'smrdljivka' in sumim hrano (poleg alergije, ki tudi ne pripomore ravno k prijetnem vonju).
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2501 : torek, 04.12.2007 : 12:22:49 »

McKruster in Kalsang, hvala tudi z moje strani za odgovore glede prehrane. Sama sem mnenja, da je potrebno pri shi-tzujih še posebno skrbeti za prehrano, saj se v nasprotnem kaj hitro poznajo posledice tudi na zunaj (dlaki), kar pri nekaterih psih niti ni tako pomembno. To je seveda moje laično mnenje, lahko pa da se motim.
Sem pozabila včeraj na pohvale Kalsang za osvežitev spletne strani, saj smo deležni nove fotografije.  Smiley Super je!

Pa še eno vprašanje, glede na to, da se približuje konec leta, za tiste, ki mogoče veste. Bo kak koledar, s shi-tzuji, možno kupiti ali pa veste, kje bi jih prodajali?  Huh Hvala vnaprej za odgovore!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2502 : torek, 04.12.2007 : 13:58:14 »

Kimi, glede vonja se ne spomnim, je pa dlaka postala suha, ubita, pusta, tako da smo potem hitro zamenjali. Wink Preveri, če ima Lina polne analke. Tudi zaradi  tega je lahko neprijeten vonj. Sicer pa menim, da se bo dosti Lininih težav uredilo po posegu. Wink

Pokica, pri vsaki pasmi je kakšen "catch", pri tistih, kjer je nega zahtevna pa še  toliko bolj. Za noben koledar s šicuji ne vem. Verjetno se kaj najde na internetu, še zlasti na ameriških straneh. Že parkrat je kdo predlagal, da bi tudi mi kakšen koledar naredili, pa se ne strinjam, ker bi to po mojem mnenju samo spodbudilo ljudi, da bi te cortkane kužke še bolj kupovali pri preprodajalcih in šteparjih.

Hvala za pohvale glede spletne strani! Smo kar dolgo rabli za apdejt, še zlasti pri razstavah je bilo hudo potrebno... Bo pa še nekaj sprememb, ko si bom vzela čas. Wink
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2503 : torek, 04.12.2007 : 23:00:43 »

Lep pozdrav!
Ja, vidim, da vam v večini ta royal canin hrana za shih tzu-je sploh ne odgovarja... Vzrediteljica pa svoje pse prehranjuje izključno samo s to firmo, tako da bo tudi mojega navadla na te brikete in se bo tudi nekaj časa še pri meni moral prehranjevati s to vrsto, saj priporočajo, da postopoma navajaš kužka na nove brikete...
No, bom vidla, kako se bo pri nama obnesel ta royal canin, ker če bo o.k., ne bom menjala firme. Sam kako pa naj vem, da bi lahko bila dlaka pri kužku še lepša, oziroma prijetnejša na dotik ali pač kakršno morajo shih tzu-ji imet... bom po razstavah hodila, pa "šlatala" druge predstavnike te pasme in primerjala s svojo Grin
Samo mi je fascinantno to, da nekaterim odgovarja nekaj, drugim pa nekaj čisto drugega... Saj se mi bo še "zmešalo" od teh firm (briketov), ker jih je dokaj veliko, o vsaki pa slišiš tako pozitivne kot tudi negativne kritike...
Imejte se lepo...
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2504 : sreda, 05.12.2007 : 09:25:39 »

Eva D. mi nismo imeli nikoli RC za shih tzuje ampak dietno hrano RC zaradi alergije. Glede dlake boš pa po mojem kar hitro opazila kako in kaj in če vam ta hrana ustreza. Je pa dejstvo (tako kot je že kalsang napisala) da je veliko v genih, seveda pa je kvalitetna hrana tudi zelo velik faktor.

LPK
Logiran
Strani: 1 ... 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines