mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 01:24:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338895 krat)
0 članov in 32 gostov pregleduje to temo.
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #2430 : sobota, 17.11.2007 : 15:16:26 »

Zelo vrjetno bo v Ljubljani vse kar si naštela. Na manjših razstavah je tega malo manj, na 2dnevnih kot je v LJ pa bo zagotovo veliko teh "štantov". Wink
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2431 : sobota, 17.11.2007 : 15:40:24 »

Aha, hvala mavrica za podane informacije... Se je bom 200% udeležila:) Razstava pa bo tam nekje na začetku januarja, če se ne motim? 12. in 13. januarja?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2432 : sobota, 17.11.2007 : 16:39:44 »

Da, razstava je sredi januarja, in tam bo veliko možnosti za shopping.

Tam boš lahko dobila šampone (predvidevam da na stojnici No. 1 All Systems), hrano itd. Glede hrane si verjetno dobila navodila pri vzrediteljici. Kuža mora namreč vsaj nekaj časa jesti iste brikete kot jih je jedel pri vzrediteljici. Glede pincete za puljenje dlakic - meni osebno se zdi nepotrebna. Mojim puncam ne pulim dlak iz ušes, saj sem ugotovila, da jih to boli. Zato samo vsake toliko potegnem dolgo dlako, ki se uvija v sluhovod in jo odstrižem z navadnimi škarjami.

lp
Logiran
Trini
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 92


« Odgovor #2433 : sobota, 17.11.2007 : 23:08:35 »

Čisto slučajno sem zajadrala med vas, šicuje, in tudi jaz bi rada pohvalila tvojo spletno stran, Kalsang. Izredno zanimiva in strašno berljiva  Wink
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #2434 : nedelja, 18.11.2007 : 12:52:31 »

oj!po pravici povedano, ne vem nič o tej pasmi, malo sem si pogledala osnovne karakteristike, drugače so pa ful luštni pa prijazni psi...odkar sem se odselila od doma, me muči želja, da bi imela psa... ker veliko delam, ne vem, če bio imela ves čas, ki ga takšen pes potrebuje... zanima me predvsem, če so ti psi nagnjeni k uničevanju, ko so majhni?hvala vnaprej za odgovor in lep pozdrav vsem Smiley
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2435 : nedelja, 18.11.2007 : 13:53:30 »

Lep sneženi pozdrav  Wink
Hvala Vam kalsang za vse informacije; Ja vzrediteljica mi je dala napotke glede hrane, pa je rekla, da da zraven kužka v nov dom še eno manjšo pakungo briketkov (teh Royal Canin za shih tzu mladičke), s katerimi jih hrani tudi ona. Glede te puljenje dlake iz ušesk... mene je pri našem (prejšnjem shih tzu-ju) Žanu kar pri srcu stiskalo  Cry, ker je ob tem jokal, tako da mu tega enostavno nisem mogla narediti, pa nikoli ni imel kakšnih težav z vnetjem ušes ali čim podobnim, seveda pa smo mu ušeske redno čistili. Ko pa sem bila zadnjič pri vzrediteljici, mi je na enem izmed odraslih kužkov pokazala to t.i. "nujno" opravilo, pa kuža še trznil ni   Huh! Jaz osebno vem, da tega sama ne bom zmogla, se mi preveč smilijo! Če ne drugega, ga bom peljala veterinarju, da mu pupuli dlakice iz ušes, da ne bo meni zameril  Undecided!

Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2436 : nedelja, 18.11.2007 : 14:08:08 »

Aha, sarčy... tako ti bom povedala, če že zdaj veš, da zaradi dela ne boš imela dovolj časa, da se boš ukvarjala s psom, potem ti nakup psa, sploh pa shih tzu-ja odsvetujem. To so zelo družabni psi, se mi zdi (vsaj pri Žanu je bilo tako), da so celo odvisni od lastnikove naklonjenosti in ta jim zelo veliko pomeni, no sej to so v bistvu vsi psi, samo shih tzu-ji so pa še posebej radi v lastnikovi družbi dobesedno "non stop", potrebujejo pa tudi veliko nege, ker so glede nege to dokaj zahtevni psi... To ne pomeni, da moramo biti z njim res ves čas in da se mora vse vrteti okoli njega, (ker tako kot ljudje rabijo tudi oni malo "svojega časa") vendar pa so zelo radi v človekovi bližini! Če bo kuža cele dneve sam... bo to zelo nesrečen kuža  Undecided...
Glede "uničevanja"  Roll Eyes... vsi mali kužki, sploh pa, ko zgubijo mlečne zobke in dobivajo stalne so malce "nemirni", vendar to ne pomeni, da so nagnjeni k uničevanju (oni namreč tega ne počno zanalašč)! V tem obdobju jim moramo pač zagotoviti čim več igračk, ki jih lahko grize, moramo pa ga tudi bolj nadzorovati in opozarjati, kaj lahko grize in kaj ne (če ga vidimo, da se je lotil naših novih čeveljev, ali pa pohištva, ali tepihov...)!
lp  Tongue
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #2437 : nedelja, 18.11.2007 : 15:05:03 »

jaz si psa nikoli ne bi kupila, če ne bi bila prepričana, da bom imela dovolj časa zanj, vprašala sem tako za v prihodnje, ko ne bom več delala cele dneve, saj mam preveč rada pse, da bi pustila samega sebi prepuščenega...
prej smo imeli labradorko doma, ko sem bila še mlajša pa koker španjela in je španjel non stop nekaj uničeval, medtem ko je labi samo ko je bila majhna, tako da je verjetno tudi odvisno od pasme in seveda koliko časa pes preživi sam v ˝kriznih˝ mesecih Undecided
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2438 : nedelja, 18.11.2007 : 16:32:27 »

aha, razumem...
Pač tako kot sem rekla, da meni se zdi, da ni toliko pogojeno od same pasme, ker so vsi mladi kužeki taki "navihančki", pa rabijo malo več nadzora nad tem kaj delajo (tako kot otroci). Tako da je zelo zelo pomembno, da ko je še "mladiček", da ga malo usmerjamo kaj lahko grize in česa sploh ne sme... Drugače pa se mi zdi,(to ljubitelji shih tzu-jev malo premalo poudarjamo) da so shih tzu-ji včasih izredno trmasti in svojeglavi (vsaj po našem Žanu sodeč), zato so meni tako všeč tudi karakterno... so nekaj posebnega, res! Ampak trmo na stran, shih tzu-ji so zelo pametni in hitro učljivi, tako da mi z našim Žanom nismo imeli nikakršne "škode", da bi nam v stanovanju kdaj kaj uničil; ampak že od samega začetka je pri vzgoji potrebna doslednost in vztrajnost, čeprav kdaj kaj "ušpiči" pa se nam zdi to smešno in prisrčno nagajivo  Grin... tega mu ne smemo pokazati, ampak mu moramo nekako "razložiti", da kar dela ni zaželjeno...to je vse
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #2439 : nedelja, 18.11.2007 : 20:38:32 »

vedno več nasvetov prebiram o shih tzujih vedno bolj si ga želim Cheesy sedaj imamo doma pravo shih tzu manijo Grin
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2440 : ponedeljek, 19.11.2007 : 10:58:37 »

Sarčy, moja Lina ni uničila niti ene stvari, še svojih igrač je bolj malo demolirala. Je pa res da ni bila veliko sama doma oz. brez nadzora. Pa tudi s trmo mi nismo imeli oz. nimamo nobenih problemov. Se pa adnje čase rada naredi gluho...ampak seveda je to že moja napaka, ker je šlo parkrat skozi, sedaj pa to pridno izkorišča. So pa šicuji res najbolj zlate mrcine na svetu Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2441 : ponedeljek, 19.11.2007 : 12:14:54 »

Sarči, moja Tija je stara 3 mesece in pol, in rada grizlja karkoli ji pride pod zobke. To grizljanje je ponavadi nežno, ker tudi najlonke, ko ji pridejo pod zobke, ostanejo cele in nepoškodovane. Je pa res, da ko se razigra in je v "elementu" znajo biti ti ugrizi kar precej močni. Pa ji damo kako igračo, pa njo veselo grize namesto rok.  Roll Eyes
Eva D. glede puljenja dlake iz ušeskov, pa je pri nas izkušnja, da ji je potrebno populit prav vse dlake, šele takrat se preneha praskat po ušesku. Tudi sama nisem bila prepričana kako to narediti na začetku. Jaz sem ji pulila s prsti in res ni niti trznila, bi rekla, da ji je še malo pasalo, ampak praskala se je pa še vedno. No, pa smo jo peljali veterinarju, ki pa ji je s to, pinceti podpobno zadevo, populil resnično vse dlake iz ušeskov. Ja moram povedat, da je bila ta izkušnja za Tijo precej boleča. Mi je bilo vse skupaj kar mučno gledat in jo še povrh vsega držat, da se je čim manj premikala med "posegom".  Cry Nas je pa tudi veterinar opozoril, da se mora populit prav vse dlake iz ušes, če ne, tvegamo vnetje in vsaj praskanje, ki je bilo pri Tiji zares nadležo, ker je bilo očitno, da jo zares srrrbi. Tongue Verjetno je tudi to odvisno od vsakega kužka posebej, ker poznam pa lastnike psičke (tudi šicujke), ki pa sploh niso vedeli, da je potrebno nekaj "početi" z dlakami v ušesku.  Shocked
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #2442 : ponedeljek, 19.11.2007 : 20:38:54 »

kako pa lahko pride do vnetja ušesk? če je kuža predolgo zunaj?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2443 : ponedeljek, 19.11.2007 : 21:07:23 »

Znacaj mladickov je odvisen tudi od linij, iz katerih izvirajo...Shih tzuji so lahko trmoglavi  in zviti, ko zelijo doseci svoje Tongue. S svojim ljubkim obrazkom in mahajocim repkom ponavadi opravicijo vsako "dogodivscino" Grin. Ce je ta shih tzu tvoj prvi kuza, te zvije okoli prsta ko presto Grin
Predvsem je to pomembno, ko ga zelis navaditi na cesalno rutino, pa potem na sprehode, razstave...
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2444 : ponedeljek, 19.11.2007 : 21:32:27 »

Hi  Wink!
Ja, pokica, meni se tudi zdi, da so ti "problemi" z ušesi odvisni od vsakega kužeka posebej... Tudi sama poznam primere, ko odraslemu shih tzu-ju niso izpulili niti ene same dlake iz ušesa, pa kuža kljub temu ni imel nobenih problemov (da bi mu iz uhic smrdelo, ali pa da bi imel kakšno vnetje in bi se poslednično zaradi tega konstantno praskal);
Ne, do vnetja ušes ne pride zaradi tega, ker bi bil kuža predolgo zunaj... Shih tzu-ji imajo povešene ušeske in tako kot večina drugih pasem imajo tudi shih tzu-ji zaradi tega probleme, sploh če mu ušesa ne čistimo pravilno in redno. Pa še nekaj je pri tej pasmi značilno... ne vem čisto natančno kaj, pač nekaj v zvezi s tem, ker shih tzu-jem dlaka skoz raste, tudi v ušeskih in jih to moti, verjetno jih to zelo srbi in se začno praskati, pa "kao" dlakave ušeske "preferirajo" tudi baktrije, ki se lahko v ušesku razmnožijo... ne vem, tako si to jaz razlagam Smiley
Kimi*, to "trmo" in svojeglavost, ki sem jo omenila je tudi naš Žani kazal tako, da je kakšen ukaz včasih kar preslišal Roll Eyes... prav to mi je tako zanimivo pri shih tzu-jih, ker s to svojo "samostojnostjo" kažejo, da "razmišljajo" s svojo glavo in če jim nekaj ni po njihovi volji in ne vidijo "smisla" v tem, da bi morali kdaj kaj narediti ravno tisti trenutek, ko si njihov lastnik to namisli, tega ne bodo storili za nobeno ceno Grin.
Tako kot je Agnesana napisala, s svojo "trmoglavostjo" in ljubkim izrazom na očkah, ko se celi naredijo taki "nedolžni", lahko včasih dosežejo svoje in še kako ovijejo lastnika okoli "tačke" še pa še Cheesy... tega jim preprosto ne gre zamiriti  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines