mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 06.08.2024 : 00:25:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 336107 krat)
0 članov in 63 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1605 : sobota, 17.02.2007 : 16:26:55 »

Zakaj pa ne bi razpravljali o tem kako napacen je bil tvoj nakup, kot je napacen vsak nakup nerodovniskega psa? Zakaj pa ne bi informirali ljudi kako naj se pripravijo na nakup psa, kako se izbere vzreditelja, zakaj je kupovanje psov pri steparjih podpiranje prave proizvodnje netipicnih in premnogokrat bolnih psov in mack? Mogoce zato ne, ker tebi zbijamo voljo? Ja, itak! Roll Eyes

Ker v tvojem pisanju zasledim podpiranje tvoje steparke/rejke ali kakorkoli jo kdo zeli imenovati, me zanima, ce bi ona bila pripravljena vzeti nazaj tvojega kuzka, ce ga ti ne bi mogla vec imeti? Sem se spomnila na to, ker sem prebrala, da Jolyans isce nov dom za mladicka iz svoje vzreje. In zanjo (pa je ne poznam) sem prepricana, da bi/bo mladicka vzela takoj nazaj in mu nasla nov dom. Enako bi storila vzrediteljica moje psicke kadarkoli! Medtem ko za moja druga psa, njuni prvotni lastniki niti vedo ne ali sta ziva in zdrava, saj v vseh 13 in 7 letih kolikor sta pri meni, ni noben niti poklical, kaj sele, da bi mi pri cemerkoli pomagal. In to je ena izmed razlik med vzrediteljem in nekom, ki ima leglo zaradi denarja ali pa preprosto zaradi malomarnosti. lp
Logiran

najstnica
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1606 : sobota, 17.02.2007 : 16:34:16 »

Nobenega še nisem videla intudi ne zanima me . Meni je važno, da je mni moj srček več in da je vse v redu z njim, ostalo pa me ne zanima, amapk vseeeno hvala da ste me opozorili. Kje ste pa vi kupili vaše kužke?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1607 : sobota, 17.02.2007 : 22:27:20 »

Jaz sem svojo prvo psičko pasme shih tzu kupila pri registrirani vzrediteljici shih tzujev, ki je član našega pasemskega kluba. Bilo mi je samoumevno, da kupujem rodovniško psičko (na kakšno drugo varianto sploh pomislila nisem). Preden sem psičko lahko vzela s sabo domov, sem prišla k vzrediteljici večkrat na obisk. Vsakič sem videla vse njene pse: mamo, očeta in babico moje psičke in celo leglo. Med obiski sem jih cartala, se z njimi igrala, vzrediteljica pa mi je povedala veliko koristnega, tako da sem bila dobro opremljena z vsem potrebnim še preden je psička prišla domov. Vzrediteljica mi je z nasveti pomagala pri negi, ki je pri tej pasmi zahtevna reč, potem pri prehrani, vzgoji... Po njenem nasvetu sem se včlanila v pasemski klub, s psičko začela hoditi v šolo za majhne pasme, jo tudi parkrat peljala na razstavo. Predstavila me je tudi svoji prijateljici, pri kateri je ona kupila svojega prvega shih tzuja, tako da sem spoznala celo "familijo". Z njo se še vedno zelo veliko družim, postali sva veliki prijateljici, naučila me je ogromno o pasmi, ker je kinološka sodnica z njo včasih odpotujem tudi v tujino na kakšno specialno razstavo, kjer se predstavi veliko shih tzujev.

Vzrediteljica in prijateljica sta mi za mojo psičko pomagali izbrati tudi primernega ženina, tako da imamo zdaj doma še njeno hčerko, sestrica pa živi pri vzrediteljici naše prve psičke.

Z vzrediteljico sva redno v stikih, čeprav ne živi več v Sloveniji. Piševa si, si pošiljava slike, izmenjujeva novice. Ko pride v Slovenijo, se obiščeva in upam, da bom kmalu tudi jaz obiskala njo.

Pravi vzreditelj postane tvoj prijatelj. Vodi te z nasveti, ti pomaga, te uči in je predvsem zelo iskren.

Zame je to edini pravi način. Če imaš rad pse, če imaš rad pasmo, ki jo vzrejaš, potem narediš vse, kar je v tvoji moči, da bi z vsakim leglom na svet spravil čim bolj dobre predstavnike pasme. Trudiš se, da bi bili psički čim bolj zdravi in čim bolj tipični kar se izgleda tiče. In nikdar niti ne pomisliš, da bi vzrejal brez rodovnikov in vzrejnih pregledov, saj bi tako naredil pasmi veliko škodo. Ne samo, da kužki ne bi bili več podobni shih tzujem, ampak bi bili tudi bolni. To bi bilo pa zares neodgovorno. Maksimalno se tudi potrudiš, da mladičkom najdeš res dober dom, nove skrbnike opremiš z vsemi potrebnimi informacijami in pripomočki, jim stojiš ob strani tudi takrat, ko kuža na primer zboli. Ves čas spremljaš, kako je s kužki iz tvoje vzreje in če je potrebno kužka vzameš tudi nazaj.

Še bi lahko pisala, ampak bodo drugi še kaj dodali. Na tem forumu jih je kar nekaj, ki vedo, kaj pomeni odgovoren vzreditelj.

Lepo se imej s svojim kuštravcem! Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1608 : sobota, 17.02.2007 : 22:52:11 »

Jaz bi lahko na tvoj post Kalsang dodala se samo -  Amen.  Smiley Ker dejansko je tako, odnos s pravim vzrediteljem se obicajno prelevi potem v moznost za prijetno druzenje - in v veliko primerih tudi iskreno in pravo prijateljstvo.

Ce pa poteka odnos na nivoju prodajalec - kupec je pa to predvsem zalostno, saj se ne kupuje novega avtomobila, racunalnika, kos obleke ampak zivo bitje.  Roll Eyes

Vsako zivo bitje si zasluzi topli dom in prostorcek v srcu svojega lastnika ne glede na svoje poreklo, to je neizpodbitno dejstvo. Tvoj kosmatincek je samo tvoj in verjetno ga ne bi vec z nikomer zamenjala. Vendar razumi najstnica, da ti zelimo samo osvetliti celotno problematiko nerodovniskih psov. Meni osebno je to samo in izkljucno steparija za denar, saj se psi ne bi oglasevali kot ena pasma, ce bi bil "vzreditelj" iskren. Glede na dejstvo od kod izhaja tvoj kuzek, je pa toliko bolj zalostno, da se po eni stran tak vzreditelj ukvarja z rodovniskimi psmi, po drugi strani pa ima se tako za zraven malo za zasluzek se dvoriscno rejo.

Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1609 : nedelja, 18.02.2007 : 16:05:55 »

Citat
Še bi lahko pisala, ampak bodo drugi še kaj dodali. Na tem forumu jih je kar nekaj, ki vedo, kaj pomeni odgovoren vzreditelj.
Citat

Ja, točno tako.
Zakaj pa se potem jaz trudim, da bi našla nov primeren dom za samčka iz moje vzreje.
Saj so to vendar moji "otroci" in mi pač ni vseeno kako jim gre in kako živijo.
LP
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1610 : nedelja, 18.02.2007 : 16:08:44 »

Hvala Lobsang za lep večer. Cheesy
Ste nas vse pošteno zdelali, saj smo spali kar do 12 ure. Grin
LP
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1611 : nedelja, 18.02.2007 : 16:50:06 »

Ja res hvala, Toby je spal ponoči, ko ubit, niti premaknil se ni. Pa to na postelji. Cheesy
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1612 : nedelja, 18.02.2007 : 19:24:21 »

jaja, vi srecnezi. eni pa smo se doma kuhali in kasljali.  Grin
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1613 : nedelja, 18.02.2007 : 21:58:16 »

HEHEH sem zato da še kdaj ponovimo....
Anja tvoj tobi dobi pa hlačke  Grin

No moj mali pa ni imel dovol - smo meli ob 7.00 vstajanje in dirke  Wink

PS: hvala tudi vama in bombažki - je bilo fino spet malce počvekat in gledat naše smeškote kaj vse obvladajo - predvsem Mani  Grin
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1614 : nedelja, 18.02.2007 : 23:05:40 »

Ja, samo naslednjič naredimo pri nas. Wink
Upam, da bo kateri od tvojih malčkov do takrat še doma, da bosta moja dva najmlajša člana naše pasje družine imela tapravo družbo. Grin
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1615 : nedelja, 18.02.2007 : 23:33:35 »

Ja sedaj je pri nas zelo tiho, danes je odšel Momo, ki je bil najbolj glasen... tako da  ostane še samo Mani....
Ne pozabi mi javiti jutri ime tablet, prosim.                               
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1616 : nedelja, 18.02.2007 : 23:38:35 »

Pri meni pa čez eno leto Grin
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1617 : nedelja, 18.02.2007 : 23:41:49 »

Tudi prav sam da smo vabljeni Grin
Logiran
Tinchy20
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1618 : ponedeljek, 19.02.2007 : 14:37:51 »

Joj Jolyans, jst bi  takoj vzela tvojega malega navihančka ampak ne morem ker mam že drugje rezerverano in ne morem odpovedat. bošček mali Sad  sej vem,da je boljše da so ga dali nazaj če resnično nimajo časa ampak vseeno. Bo našel boljši dom Smiley)

lp
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1619 : ponedeljek, 19.02.2007 : 15:52:19 »

Ja, tudi jaz upam, da bo našel ljubeče nove lastnike. Cry
Sicer pa ne razumem, kako si lahko nekdo premisli po tem, ko ima psa doma 3 mesece.
Meni zlezejo pod kožo že kar po enem tednu.  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines