mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 06.08.2024 : 00:21:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 336071 krat)
0 članov in 39 gostov pregleduje to temo.
najstnica
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1590 : četrtek, 15.02.2007 : 21:32:52 »

Ja no hvla vseeno da ste me opozorila, a vseeno je shih-tzu sam nima rodovniški kot že veste imajo nerodovniški psi večinoma napake in moj ima napake gobčke.Tako da sem bolj zadovoljna da sem ga kupila tukaj kto pri recimo ***.

lp, najstnica
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1591 : četrtek, 15.02.2007 : 21:41:15 »

A ti sploh razumeš poanto rodovnika???
Če pes nima rodovnika je lahko karkoli - križan s čemer koli in rata kar rata.... komu je podoben lako le sklepaš in ne moreš trditi da je to to.
Torej napake pa so vsekakor, del teg kar prinese nerodovniška vzreja.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1592 : četrtek, 15.02.2007 : 21:44:27 »

Najstnica, nerodovniški psi preprosto ne morejo biti pasemski, ker porekla ni mogoče dokazati. In ravno zato so zelo malo podobni rodovniškim. Pri tvojem pa ne gre samo za gobček. Preprosto gre za popolnoma drugačnega kužka. Imam tudi občutek, da ti ni popolnoma jasno, kako kuža dobi rodovnik. Rodovnik dobijo vsi mladiči rodovniških staršev z opravljenim vzrejnim pregledom ne glede na to, ali imajo kakšno hibo, kot ti praviš. Rodovnik se ne tala naknadno psom, ki se čim bolj ujemajo s standardom, ampak se že prej z dodeljevanjem vzrejnih ocen in dovoljenj staršem poskrbi, da bodo potomci čim bolj tipični za pasmo.

Glede tvoje primerjave, kje je bolje psa kupiti, se pa ne bi preveč hvalila. Gospa te je grdo potegnila za nos, tako kot bi te tudi gospod, ki ga omenjaš. Njen edini cilj in namen je služenje denarja s prodajo psov. Da jih proda, pa enega mladiča reklamira za havanskega bišona, drugega za šicuja. Ljudje na žalost ne vedo, kako se kupuje psa, kako naj bi mladič zaželene pasme izgledal, kdo je pravi vzreditelj in kdo preprodajalec, kaj je sploh rodovnik in kaj rodovnik dokazuje.

Z Dinotom vama želim čimveč lepih trenutkov, obenem ti pa toplo priporočam, da daš gospe vedeti, da veš, kako te je naplahtala. Lahko bi jo tudi prijavila, če bi bilo v tvojem interesu, toda na žalost dvomim v to. Da bi bilo manj šteparjev in goljufov, bi morali prav kupci kot si ti te goljufije prijaviti. Samo vi imate to moč.

Če je ne nameravaš prijaviti, pa je prosim vsaj ne priporočaj naprej znancem, ki bi si tudi želeli kužka. Zavetišča so polna psov neznanega porekla, ki potrebujejo nov dom. Ne dajajte zaslužka tistim, ki si na račun nedolžnih živali in naivnosti ljudi polnijo žepe.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1593 : petek, 16.02.2007 : 01:05:14 »

Pa še nekaj: po pravilih kinološke zveze, vzreditelj, ki ima registrirano psarno, ne sme prodajati nerodovniških mladičev. Če jih, se ga kaznuje z vzrejno prepovedjo. Za to pa je potrebna prijava katerega od (potencialnih) kupcev.

Toliko o poštenosti te gospe.

lp

Logiran
najstnica
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1594 : petek, 16.02.2007 : 14:17:30 »

dobro no
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1595 : petek, 16.02.2007 : 16:22:22 »

Kaj je pa tukaj dobrega  Shocked
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1596 : petek, 16.02.2007 : 16:27:38 »

Mislim da gospodicna enostavno noce dojet da so jo nategnili, pac nic. Smiley Moram pa priznat, da pri moji pasmi ni nic drugace, ljudem ponujajo vse zivo za visavce, nasprotno kot pri sicujih pri nas vsaj ni mozno glede barve nic nardit, ce ni bel je namrec vsem jasno da ni visavec, pri shi-tzujih je pa za laika ocitno vse mozno.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1597 : petek, 16.02.2007 : 20:45:08 »

Ravnokar sem izvedela "veselo" novico.
So me klicali po 3 mesecih lastniki samca iz moje vzreje Bruca, da ga ne morejo več imeti, ker imajo premalo časa, zato iščejo za njega nove lastnike. Samček je sedaj star 4,5 mesecev.
Če katera koga pozna ali izve za kakšne primerne ljudi, naj mi sporoči.
LP
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1598 : petek, 16.02.2007 : 20:48:47 »

Mojega lepega Brucija? Sad Bomo se malo pozanimali  Wink
Logiran
najstnica
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1599 : sobota, 17.02.2007 : 12:13:31 »

JA razumem vas, samo bolje da mi ne govorite takih stvari, ker tako mi samo "zbijete" voljo. Ah pustimo to pa raje kaj drugega razpravljamo.
Logiran
najstnica
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1600 : sobota, 17.02.2007 : 12:43:30 »

Ej Ajša mi laho pošljkeš slikic tvojega kužka, ker praviš da si ga kupila pri tej gospe in da je podben mojemu. Hvala že vnaprj

lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1601 : sobota, 17.02.2007 : 12:50:58 »

Nihče ti ne "zbija" volje. Samo hočejo ti povedat kaj se ti je zgodilo in da to ni prav kar ti je gospa naredila in da je zato, ker se je tebi zdela oh in sploh, ne priporočaj naprej, ker se to tako ne dela.
Za naprej pa ti želijo povedat, da se kužkov ne kupuje tako in da se pred nakupom dobro informira. Predvsem kaj je rodovnik, čemu služi in pa vse o pasmi ki jo nekdo kupuje.

Gospej bi pa ja na tvojem mestu tudi povedala svoje. Predvsem bi od nje zahtevala da pokaže mamo in očeta tvojega psička.
A si videla mamo od tvejega psička? Kaj pa bratce oz celo leglo?
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1602 : sobota, 17.02.2007 : 13:13:32 »

Jaz bi na tvojem mestu, ker imaš zbito voljo nekaj ukrepala proti tej gospe - ampak mislim da si nisi zadosti dobro prebrala kaj ti je Kalsang napisala!
S tem boš morda pripomogla k temu, da bo ta gospa v prihodnje naplahtala manjše število takšnih kot si ti!
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1603 : sobota, 17.02.2007 : 14:00:26 »

Ravnokar sem izvedela "veselo" novico.
So me klicali po 3 mesecih lastniki samca iz moje vzreje Bruca, da ga ne morejo več imeti, ker imajo premalo časa, zato iščejo za njega nove lastnike. Samček je sedaj star 4,5 mesecev.
Če katera koga pozna ali izve za kakšne primerne ljudi, naj mi sporoči.
LP


Ojoj Angry Upam, da bo malcek hitro nasel nov in predvsem stalni dom!
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1604 : sobota, 17.02.2007 : 14:01:52 »

Jaz bi na tvojem mestu, ker imaš zbito voljo nekaj ukrepala proti tej gospe - ampak mislim da si nisi zadosti dobro prebrala kaj ti je Kalsang napisala!
S tem boš morda pripomogla k temu, da bo ta gospa v prihodnje naplahtala manjše število takšnih kot si ti!

Se popolnoma strinjam! "Gospo" lahko prijavis klubu, v okviru katerega vzreja svojo "glavno" pasmo, KZS in se kam. Samo malo se zamisli.


Logiran
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines