mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 05.08.2024 : 12:17:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 335540 krat)
0 članov in 44 gostov pregleduje to temo.
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1035 : sreda, 04.10.2006 : 04:42:44 »

Pozdravljene,
vem da tema bolj spada na forum zdravje,pa vendar imate vse izkušnje s shih-tzu ji. Naša Kimi se je pred enim mesecem prvič gonila. Nismo imeli prevelikih težav, samo malo več crkljanja in bolj lena je bila. Po gonitvi so se ji seski povečali, okoli njih pa je tudi že opaziti obliko "dojke". Danes ponoči pa je ležala na boku, in ko sem jo pobožala sem otipala oteklino okoli seska. Ko sem bolj pogledala, vidim, da ima tako oteklino okoli dveh seskov. Če stoji, se otekline ne čuti toliko, če pa leži na boku, je na otip prav trdo. Ali je to po gonitvi normalen pojav? Drugače je živahna, normalno je in se igra. Vročine nima. Sedaj že sladko smrči tule ob meni, mene pa skrbi, kaj bi to lahko bilo. Prosim za vaše izkušnje.
Lep dan
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1036 : sreda, 04.10.2006 : 08:29:49 »

Joj Kimmy ti si pa res nočni ptiček, da si pokoncu še ob štirih zjutraj.
Sedaj pa moj odgovor na tvoje vprašanje.
Po prvi gonitvi se pri večini psic pojavi rahla nabrekost in oteklina na dimeljskih seskih, kar je pač pojav, da se psička spreminja v psico in da se vzpostavlja hormonsko ravnovesje.
Če se psica obnaša normalno ima apetit, je živahna in v seskih ni mleka in seski niso na otip vroči, je vse OK. Oteklost lahko traja še 1 mesec po gonitvi, ko se hormonsko stanje v telesu spet pomiri.
V nasprotnem primeru pa boš morala stopiti do veterinarja.
LP, Gremlin
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #1037 : sreda, 04.10.2006 : 09:21:18 »

kimmy - jaz sem imela z Luno enake težave, potem sem ji pa začela dajati čaj iz malininih listov (dobiš ga na ljubljanski tržnici, v specializiranih trgovinah) - in so otekline uplahnile. Zdaj takoj ob začetku gonitve začnem s to "terapijo" in do tega sploh ne pride, pa tudi med samim ciklom ni tako utrujena, zaspana in namirna.
Letos sem prav vesela, saj je Kalsang našla eno odlično stran z naravnimi dodatki za pse - tam sem si naročila tablete iz listov rdečih malin - uporaba je  veliko lažja, ko da vsak dan kuhaš čaj ...

Mogoče ne bi bilo narobe, da se gresta vseeno pokazati k veterinarju (tudi midve sva se šli) ...

Lp

Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1038 : sreda, 04.10.2006 : 10:27:39 »

Punce, hvala za odgovor, ste me potolažile. Smiley To je naša prva psička, prej smo imeli samo pse, še maček je moškega spola. Tako da res nimamo  izkušenj s psičkami in mi je vse novo. Pa še takšna crkljivka je, da jo kar naprej nekaj mečkam in  takoj začutim vsako spremembo Roll Eyes.

Bom šla po malinov čaj, pa bomo poskusili.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #1039 : sreda, 04.10.2006 : 10:47:21 »

Da se ne boš zmotila - to ni navaden malinov čaj - amapak čaj iz malininih listov. Več o tem sem pisala v temi Navidezna brejost - si lahko prebereš kako ga dozirati itd.

Pa še nekaj - v tem obdobju jo čim manj crklaj (vem, da se to sliši grozno, ampak le tako ji boš pomagala), izogibaj se dotikanju seskov - ker s tem samo stimuliraš proizvodnjo mleka in nadaljevanje takšnega obnašanja!
Pospravi ji tudi igračke in povečaj količino dnevnih sprehodov (čeprav se ti bo zdelo, da se ji ne ljubi nikamor), ter zmanjšaj velikost obrokov. Najbolje je, da dobi več mesa in čim manj ogljikovih hidratov.

Vem, da se vse to sliši zelo strogo, ampak govorim iz lastnih izkušenj, naša Luna je bila zelo boga - zdaj pa mirno preživi gonitev - brez težav.

 V tem trenutku si tvoja psička kakršno koli pozornost narobe razlaga, se bosta potem več crkljali, ko bodo te neprijetnosti mimo. Wink

Lp
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #1040 : sreda, 04.10.2006 : 16:21:14 »

Midva s Panom greva v Celje na najino prvo razstavo! Pa me zanima, če se bodo tam prodajale mašnjice, ker jaz nimam še nobene. V trgovinah pa sem zasledila samo mašnjice za yoršorkse terirerje (se opravičujem, če sem narobe napisala)?!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1041 : sreda, 04.10.2006 : 16:44:11 »

V Celju jih boš verjetno lahko kupila, če jih ne boš našla, me pa poišči, pa ti jo posodim Wink
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #1042 : sreda, 04.10.2006 : 17:35:38 »

Najlepša hvala!
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1043 : četrtek, 05.10.2006 : 13:03:53 »

Hej Kalsang, kaj se to dogaja pri vas, da ti tvoji fantje od decembra niso dali nič novega na tvojo spletno stan.
Pa na toliko razstavah sta že bile...
Kako je kaj Lhamo? A bomo videla kakšne njene slikice?
LP, Gremlin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1044 : četrtek, 05.10.2006 : 13:08:47 »

Benti, Gremlin, se ravno pritožujem, pa tisti "ta teden bo pa ziher" se še kar naprej vleče...  Roll Eyes Angry

No, da jim ne bom delala krivice, res je, da prej nisem nobenega materiala pripravila. Z Andrejem sva imela noro leto, celo poletje naju ni bilo, pa sva rekla, no, po MB, bomo pa dali gor...

Torej, internet majster kao dela na tem, ga moram pa še pobezat, ker zamuja rok, ki si ga je sam sebi postavil.  Huh Roll Eyes

Gor bo dal tudi slikice od Lhamo, tudi frišne, tako da jo boste lahko videli. Je ena taka fejst baba, pri njej "maš kej za prjet".  Kiss Grin

Kako pa vi?

Pa Megy, je že glavna pri hiši?  Cheesy
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1045 : četrtek, 05.10.2006 : 13:30:47 »

Se že veselim vaših novih slikic.
Ja, take fejs babe jaz obožujem. Komaj čakam, da jo vidim.
Kako sta pa kaj uspešne na danskih razstavah?
Sonča še komaj diha, po stopnicah leze, na kavč jo dvigujemo.
Danes ponoči je začela spati pri nas, za vsak slučaj, je ne upam puščati več same.
Celo noč mi je ležala na glavi, tako, da sem totalno zbita.
Mala Megy je vas dan večji vrašček. Dirka po hiši gor in dol, grize vse, kar ji pride pod zobe.
Se imamo prav zabavno.
Gremlin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1046 : četrtek, 05.10.2006 : 13:43:59 »

Lhamo zaenkrat še ni bila na nobeni danski razstavi. Bila je prijavljena, pa se je začela gonit. Potem se je pa Irena odločila, da jo bo začela razstavljat v mladih, ker pogosto dela ob vikendih. Tako se bosta prvič pokazali novembra. Bom pa seveda poročala, kako se bosta odrezali, ker mene tudi strašno firbec matra.... Wink

Vidim, da sta obe s Sončo že "na trnih". Ampak spat pa zdaj moraš, ker bo potem vsaj en teden res divje. Malo varčuj z močmi!

Megy pa enga poljubčka pritisni! Komaj čakam, da jo vidim. Jo boš pokazala v Celju ali v LJ na specialki?

lp

Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1047 : četrtek, 05.10.2006 : 13:52:05 »

Ja, hvala za nasvet, bom povedala to Sonči, naj ga neha sračkat ponoči, ko bi jaz morala spati.
Megy bo šla prvič na razstavo novembra v Zagreb.
Nisem se še odločila ali jo bom razstavljala ali bova imeli samo izlet.
Me je groza teh razstav v halah, se mi zdi, da jo bo kar kap od takega števila psov, pa še vedno vse odmeva.
Gremlin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1048 : četrtek, 05.10.2006 : 13:59:44 »

Ni za kaj! Se priporocam... Wink

Vem, razstave v halah so grozen kaos, na razstavah na prostem jim je vroče...

Se vidimo v ZG, torej!
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1049 : četrtek, 05.10.2006 : 14:13:44 »

Ja, vem, da je vroče, je pa tudi luštna travica, pa malo sprehoda po njej...
Sem imela do sedaj vedno takšne pse, ki so bili skoteni pozimi in so se začeli na razstave navajati zunaj.
Sedaj, pa imam junijsko miško, pa bomo morali poskusiti še drugo varianto.
LP, Gremlin
Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines