mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 04.08.2024 : 22:09:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 334934 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #645 : četrtek, 18.05.2006 : 10:06:03 »

Točno to kar sta zdaj zapisali sem imela v glavi....

Upam da si v bližnji prihodnosti privoščim kak izlet v Skandinavijo- še posebej me mika kakšna specialka kjer je možnost videti po 200 in več predstavnikov moje psame, pa da si napasem oči in morda kdaj odpotujemo tudi k kakšnemu izbrancu tja...
Skandinavci so mi res fantastični - pa spet ne vse Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #646 : četrtek, 18.05.2006 : 10:07:59 »

Ja, v Skandinavijo se res splača it na kakšno specialko. Sem bila na Tibethund v Stockholmu pred 2 letoma. Tako kot praviš, imaš kaj videti, so pa seveda tudi ekstremi.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #647 : četrtek, 18.05.2006 : 10:09:23 »

Jah upam da mi gre vse po načrtih pa morda že letos - bomo vidli...
Letošnje leto vsaj zame ni najboljše - tako da zelo zelo upam da se mi v drugi polovici odpre in da se mi uresničijo sanje o ..... Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #648 : četrtek, 18.05.2006 : 10:11:46 »

Lobsang, držim pesti da ti rata! Pa da bi meni tudi spet kmalu uspelo gor zarajžat...

Aja, glede vzreje - seveda je treba rodovnike študirat!

Na Dansko sem šla predvsem zaradi Airforceovega rodovnika, kljub temu, da glede na zgrešene fotografije nisem bila prepričana, če bom našla to, kar iščem. K sreči sem. Toda rodovnik je bil tisti, zaradi katerega sem vztrajala, da je treba gor. Same stare, klasične skandinavske in angleške linije. Takšnih rodovnikov je na žalost vse manj.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #649 : četrtek, 18.05.2006 : 10:12:50 »

Ja Kalsang, imaš res srečo, da jih imaš tako dolgo skupaj doma in ju lahko opazuješ. To je za vzreditelje velik plus in izkušnje več.
Moji so sedaj stari 5 mesecev, pa če me vprašaš kateri mi je najboljši ti ne znam odgovoriti.
Bom morala počakati do 15 meseca, ko se bodo do konca razvili.
Ker je točno tako, kot sama opažaš. Eni se razvijajo hitreje kot drugi in na koncu rasti so pa lahko čisto isti ali pa tudi ne.
LP, Gremlin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #650 : četrtek, 18.05.2006 : 10:14:43 »

Ja, vem, da imam srečo, samo me pa že ornk pri srcu stiska... pol leta je dolga doba in se kar navadiš, da sta doma... Potem pa ugotoviš, da se bliža čas...

Sem se pa res veliko naučila. Pa še veliko se moram....

Lep dan vam želim!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #651 : četrtek, 18.05.2006 : 10:15:00 »

Hvala Kalsang.....
No če te mika kaj Skandinavija pa če gremo - vabljena zraven Smiley
Jaz se še ne upam veselit - bom ugotovila poleti al se lahko al ne - čeprav meseci tako brzijo da bom kmalu zvedela novičke in morda jeseni....

No potem se pa spet vidimo na kakšni razstavi. Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #652 : četrtek, 18.05.2006 : 10:19:40 »

Hvala za odgovor, vsak dan se naučim kaj novega glede naših tibetančkov  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #653 : četrtek, 18.05.2006 : 10:20:49 »

Lobsang, mogoče nama rata...

Se vidimo!

Kimi, jaz tudi!
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #654 : četrtek, 18.05.2006 : 11:34:03 »

Ja, te popolnoma razumem Kalsang.
Tobyja smo imeli doma 3.5 mesecev pa se nam še sedaj zdi, da je samo naš.
Vsakič, ko prideta z Anjo na obisk se vsi kar pokregamo med seboj, kdo ga bo prej požulil.
Tebi pa bo toliko težje, ker jo boš imela tako daleč stran.
LP, Gremlin
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #655 : sobota, 20.05.2006 : 20:08:10 »

Takrat ko mene ni doma se pa razpišete, prej pa po cel teden nič! Wink V glavnem no tudi mi se bomo v ponedeljek pridružili klubu poletne frizure! Gremo pod škarje!
Smo bili ta teden na morju, pa ni bilo glih prijetno ne za mene ne za Zenija! Revček je mel polno dlako trave, pa od dreves k so cvetela, tako da se na koncu tud česat ni pustil več, ker ga je cukal! Za povrh ma pa zdaj na orju za sosedo psičko( Tut shih tzujko) Najo, je bila pa sploh katastrofa k sta se podila po gozdu! Njej je blo fajn k je postrižena čist na kratko, naš Zenč je pa fasu vse mogoče! Sad Angry Najhuje so ježki! Tistih ne spraviš zlepa ne ven! No tko da sm se odločila, da ga tud jst postrižem. Me je frizura od Tare čist navdušla in ni dvakrat za rečt, da bom tut jst Nini rekla, da ga naj tko približn postriže! Res je fletna! Pa da o Sonči ne govorim, se bo težko odločit kako nej mojga črnčka postrižem!  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #656 : nedelja, 21.05.2006 : 22:04:00 »

Laguna, dober pasji frizer prilagodi frizuro glede na kužka, na njegovo telesno zgradbo in obliko glave, tako da se lahko npr. z Nino pogovoriš kar na licu mesta in se odločiš...

Drugače pa, jaz Tare v gozd na morju ne bi pustila tekati niti s kratko frizuro... Iglice se še vedno zatikajo v dlako, smola, ježki... Preprosto mu moraš omogočiti telovadbo na morju kje druge, saj ni nujno, da tega ravno po godzu in najhujših goščavah in strniščih. To res ni primerno za naše kužke. Lahko faše tudi kakšno ostro travo v uho, ki se jo lahko odstrani samo z operacijo. Nočem te strašiti, samo mislim, da bi bilo bolje, če bi mu poiskala bolj primeren kraj za igro.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #657 : nedelja, 21.05.2006 : 22:14:05 »

Drugače pa še kratko poročilo sobote v šoli Švrk. Cel dan smo imeli preizkuse za mladičke, ki so k nam to pomlad hodili na tečaj. Na splošno so se vsi dobro odrezali, moram pa zelo pohvaliti šicujčke. Prav vsi so dobili več kot 95 točk od 100, Tango, Taj in naši pupiki pa celo celih 100 točk! Izpit je zelo uspešno opravila tudi Sončina Taja, pa tudi Sani, ki nad šolo sicer ni bil tako navdušen kot ostali, ampak na izpitu je pa dal vse od sebe. Pohvale!

Šicujčke je res velik užitek učiti. So veliki "piflarji". Z velikim veseljem sodelujejo in zelo radi sodelujejo s svojim človekom.

Mamice Sonči, Sanaja in Tara so lahko zelo ponosne na svoje pridne in šolane otroke. Na druge prisotne ljudi so naredili takšen vtis, da je bilo slišati pripombe: "No, očitno si moraš nabaviti šicuja, če želiš šolanega psa..."

Naj dodam, da je izpit za mladičke sestavljen iz vaj poslušnosti (sedi, prostor, poleg, mirovanje, spusti okusen grižljaj na besedo, odpoklic), premagovanja ovir (skokci, tunel, palisada) in posebne vaje (trik), ki si jo kuža in njegov človek sama izbereta in izvedeta. Pri trikcih blesti Tango, saj jih ima že cel kup na zalogi...

Tango in Taja bosta šolanje nadaljevala takoj, ostali pa jima bodo sledili jeseni.

Uživajte s svojimi srčki!
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #658 : ponedeljek, 22.05.2006 : 00:09:41 »

Glede iglic in smole ne bo probelmov, ker pri nas ni iglastih dreves, tako da tudi problemov s smolo ne bo! No ja pa z gozdom nisem zdaj mislila ta prav gozd kot npr.rožnik al pa kej podobnega!So drevesa ,samo so bolj redko posajena,no lahko bi se reklo, da je gozdiček! Pa še glede trave: lansko leto so po tem gozdičku napeljali elektriko in uredili nekakšne kamnaste potke, tako da so celo površje prekopali in je v bistvu tam samo rdeča zemlja, o travi pa ne duha ne sluha Smiley! Sej drugače se igrata na parceli, kjer je pesek,ker pa imamo parcelo blizu tega gozdička, se zgodi da v divjanju tudi tja kdaj zavijeta!
Drugače pa vem, da je trava nevarna. Moji prejšni psički je zlezla v uho,samo smo imeli srečo ni bila potrebna operacija. Soseda je pa imela pekinezerko ji je pa trava(tista ki je podobna klasju) zlezla v nosek in ji niso mogli pomagati, ker je bila že prestara in ne bi preživela operacije, z pinceto pa ni šlo, ker vsakič ko so probali je trava zlezla bolj globje v nosek Cry.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #659 : ponedeljek, 22.05.2006 : 09:02:31 »

Kalsang hvala za obširno poročilo o zaključnih izpitih naših malčkov.
Laguna, Kalsang ti je dobro svetovala o frizuri. Vsem ne pristoji enaka frizura. Nini lahko 100% zaupaš.
Glede nedelje pa vas ne bi rada strašila, vendar je trenutna napoved za nedeljo DEŽ!!
Upam, da si bodo do konca tedna še premislili.
LP, Gremlin.
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines