mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 04.08.2024 : 22:07:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 334910 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #630 : sreda, 17.05.2006 : 15:54:04 »

O, hvala, Ppetra... Če je motiv dober, tudi komentarji niso problem. Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #631 : sreda, 17.05.2006 : 18:13:01 »

OJOJOJ tako se pa že dolgo nisem nasmejala - the best ste!
Lubčka vsem  Kiss
Aja pa še malo radovednosti - sem gledala Lhamo in Pamo pa sta si tako podobne, pravi cukri - a si
že kje napisala odločitev katera ostane doma, pa sem jaz zamudila  Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #632 : sreda, 17.05.2006 : 18:27:50 »

Ne, nisem še nikjer napisala... Si vsakih 14 dni premislim. Saj veš, ti pod kožo zlezejo...

Trenutno imam svojo favoritko, ampak bom s končno odločitvijo počakala do junija, ko pride Irena (Tarina vzrediteljica). Takrat se bom pa res morala odločiti, saj bo ena od njiju nedvomno šla z njo (me kar pri srcu stisne, ko pomislim).

lp
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #633 : sreda, 17.05.2006 : 19:54:01 »

Ja verjamem da se ti prikupijo - pa saj sta si tako podobni (vsaj na sliki, karakterno se verjetno kr razlikujeta), razne odtenki....

No verjamem da boš sprejela pravo odločitev - pa veliko sreče in veselja z njima v teh lepih sončnih dneh  Wink
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #634 : sreda, 17.05.2006 : 22:33:27 »

super slikce Kalsang in ful dobri komentarji Cheesy kopaš svoje dame v umivalniku?morem preizkusit to varjanto ,ker zdej sem vedno kopala Srečko v banji pa me potem še kar boli hrbet.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #635 : četrtek, 18.05.2006 : 08:18:09 »

Čestitke Tari za novo frizurco.
A je tista v umivalniku Lhamo?
Vidiš Lobsang, kako smo si ljudje različni.
Meni pa se zdita  Lhamo in Pamo pri glavi na slikah ful različni.
Seveda lahko to pove točno samo Kalsang, ki jih gleda vsak dan, ker slike lahko včasih zavedejo.
LP, Gremlin.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #636 : četrtek, 18.05.2006 : 09:04:02 »

Gremlin saj sem napisala da sta si podobne verjetno predvsem po barvi pa še ta se v odtenku razlikuje....
Men je tud marsikater TŠ bil na sliki VAU ko sem ga pa vidla v živo pa nisem mogla verjet da sem gledala istega psa...

Zato sem pa srečna da sem si za bodočo vzrediteljico mojega naslednjega kužka izbrala super žensko, ki ji lahko zaupam....
Tako sem ji zaupala kasnejšo popolno izbiro psa - prav tako pa slikce ne izostanejo Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #637 : četrtek, 18.05.2006 : 09:27:07 »

Gremlin, tista v umivalniku je Pamo.

Ja, glavi imata različni. V bistvu se razlikujeta po tipu, vendar sta obe obetavni in v marsičem zelo korektni kužiki... Seveda se to s slik ne vidi, sploh, ker imata obe obilo dlake.

Ja, Lobsang, slike znajo biti zelo varljive. Včasih kakšen pes preprosto ni fotogeničen, pa je potem v živo super, še bolj pogosto pa se dogaja, da psa za sliko naštimajo, da je super oh in sploh, v živo je pa čisto povprečen oziroma še manj kot to...

Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #638 : četrtek, 18.05.2006 : 09:32:09 »

Kalsang v tem se popolnoma strinjam...

In večina velikih vzrediteljev ima na svojih spletnih same profi studijske slike, nič kaj domačih Smiley
Zato sem vedno bolj razočarana ko potem kužka vidim v živo...
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #639 : četrtek, 18.05.2006 : 09:46:17 »

Kalang sploh ne dvomim o kvaliteti in korektnosi tvojih dveh punc.
Zdi se mi pa prav to, kar si tudi sama napisala, da sta različna tipa.
In zato ti verjamem, da se bo težko odločiti katero zadržati zase, ko pa je vsaka zase cukerček.
O slikah na web straneh pa se strinjam z obema. Mi gre včasih kar na .... kako so pocukrani in opicanjeni.
Zaradi tega imam na svoji strani tudi foto album v katerem so slike mojih punc iz normalnega življenja.
LP, Gremlin.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #640 : četrtek, 18.05.2006 : 09:49:24 »

Gremlin, se takoj vidi, kako izkušeno oko imaš! Točno v takšni zagati sem - dve lepi kužiki, vsaka svoj tip, obe sta mi zlezli pod kožo, jaz pa naj izberem...

Glede slik, Lobsang, te čisto razumem. Sem bila pa na primer prijetno presenečena v primeru očeta od naših pupik. Njegove uradne fotke na njihovi spletni strani ga ne kažejojo v najboljši luči. V bistvu če ga ne bi Irena, Primož in Darja poznali v živo in mi ga vsi toplo priporočali, ne vem, če bi si ga izbrala po tistih fotkah, ker je na njih videti ogromen, težek, ekstremen Skandinavec. Toda Primož ga je celo ocenjeval na eni razstavi in mi ga je zelo podrobno opisal, pa tudi Darja in seveda Irena, ki ga je velikokrat videla v domačem okolju.

Ko sem prišla gor, sem z velikim zadovoljstvom ugotovila, da je celo nižji od Tare in da še zdaleč ni tako težek, temveč je čisto skladen in prav nič ekstremen kuža.

Tiste fotke so posneli pod nesrečnim kotom, pa izgleda, kot da mu bo ogromna buča padla z ramen. Na svojo stran sem z njihovim dovoljenjem dala čisto drugo fotko, ki ga pokaže takšnega, kot je.

Torej, jaz sem imela veliko srečo pri njegovi izbiri in glede na tamali dve sem zelo zadovoljna z njim. Bi bil pa čisti obup, če bi šla tako daleč, pa potem ugotovila, da je pes nikakav.  Meni se je na srečo izšlo.

Gremlin, tudi meni gre na živce, če na spletnih straneh ni fotk iz vsakdanjega življenja. Zato jih bom tudi jaz še dala na svojo stran. Všeč so mi tudi strani, na katerih je še kakšen filmček. Nemci to dostikrat naredijo.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #641 : četrtek, 18.05.2006 : 09:52:20 »

Ful sta cotik, ampak mene je pogled od Pamo očaral Smiley Takšne kjutkane očke ima, pa na slikcah zgleda takšna nežna dušica, ki zna vsakega očarat in ovit okrog prsta ups tačke Smiley

Ker sem še malo nevedna pa ne vem če si prav predstavljam kako se razlikujeta po tipu? A se ti da razložit.

LPK
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #642 : četrtek, 18.05.2006 : 10:01:45 »

Ja, vzreja je prava loterija.
 Vsi se trudimo po svojih najboljših močeh.
A kaj, ko pa ima genetika tako veliko kombinacij, da nikoli ne veš 100% kaj bo ratalo iz tega.
Pri vsaki kombinaciji staršev se nekaj naučimo, pa še tu se nam lahko zgodi, da ponovimo isto kombinacijo pri naslednjem leglu pa dobimo drugačne mladiče, kot v prejšnjem.
LP, Gremlin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #643 : četrtek, 18.05.2006 : 10:02:18 »

Ja, Pamo res zna okrog tačke navijat....

Razlika v tipu: Lhamo je bolj Tarin tip, čeprav mislim, da bo lažja (če primerjam njeno težo s Tarino v istem starostnem obdobju), močne kosti, hvala bogu višji rep ko Tarin (po zaslugi očeta), krepka punca.

Pamo je nekoliko nežnejša, krajša (ampak ne kvadratična!!!), ima finejšo dlako z ogromno podlanke, kosti so nekoliko drobnejše od Lhaminih.

Glavi imata obe veliki, samo da je Pamina že zdaj popolnoma okrogla in njene oči so bolj velike. Lhamo se glava nekoliko počasneje razvija, oči so manj odprte (takšne so bile tudi Tarine, pa so zdaj velike in okrogle), ampak je razlika iz tedna v teden.

Smešni sta - Lhamo je v telo praktično enaka od 3, 4 tednov naprej. Že takoj, ko se je začela plaziti naokrog, se je postavljala na vse štiri tace, dvigala glavo strumno v zrak, tako da smo že takrat videli strukturo njenega teleščka. Glava se ji je pa razvijala počasneje.

Pamo pa se bolj počasi razvija v telo - tam pri 4-ih mesecih je začela tudi ona strumno in prsato stat z dvignjeno glavo, medtem ko je njena glava že od začetka okrogla in razmerja glave že od prvih tednov enaka.

Res zanimivo ju je spremljat....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #644 : četrtek, 18.05.2006 : 10:04:43 »

Ja, Gremlin, res je velika loterija. Nikoli ne veš, kaj bo prišlo ven, sploh, ker pri nas ni linijske vzreje.

Pa da ne bomo samo o mojih princeskah... Moram ti povedati, da sta mi tvoja Tango in Toby zelo všeč. Tobyja sem imela čast spoznati prejšnjo soboto. Res lušten kuža. Tango je pa itak frajer. Zelo lepa glava, super telešček in rep, da se mi kar sline cedijo...

Mislim, da je Willy tudi dobro opravil svojo nalogo!
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines