mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 04.08.2024 : 20:27:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 334865 krat)
0 članov in 45 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #555 : sreda, 19.04.2006 : 17:15:40 »

Gremlin, tudi z mano v šoli je tvoj fantek, cukerček za pojest. sem pa preslišala ime  sram.. tisti falotek, ki je na zadnje šel. sicer se ne spoznam na šicuje, ampak mi je res lep, sploh barva mi je všeč.
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #556 : sreda, 19.04.2006 : 22:15:47 »

Ja sej ne mislim kupiti psa brez rodovnika. Vendar me zanima samo zakaj je npr. lasa apsho veliko cenejši od shih tzuja. Seveda vem, da morajo staši imeti vzrejne preglede pa to. Nisem mislila nič slabega samo zanimalo me je.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #557 : sreda, 19.04.2006 : 22:24:56 »

HM kolikor je meni znano so cene LA enake.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #558 : sreda, 19.04.2006 : 22:28:32 »

Ne morem ti odgovoriti, zakaj so cene lhasa apsov nižje. Domnevam, da zato, ker so vzreditelji, ki jih poznam, v preteklosti imeli velike težave pri iskanju kupcev zanje.

Lahko ti pa samo povem, da 800 evrov ni pretirana cena, temveč dokaj realna, še posebno, če lastnik psice ni tudi lastnik samca, ki je oče mladičkov.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #559 : četrtek, 20.04.2006 : 08:55:09 »

Ja Varja, če misliš malo šolo v Mariboru jo obiskuje moj Toby.
Sonči bo res lahko ponosna mama, ko bo imela same izobražene otroke z diplomami, ha, ha.
Gremlin
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #560 : četrtek, 20.04.2006 : 09:08:37 »

Kalsang, mislim, da je škoda truda in časa za pojasnjevanje ljudem, zakaj imajo nekateri psi takšno ceno, drugi pa drugačno.
Tisti, ki so pripravljeni kupiti kvalitetnega, zdravega in socializiranega mladička in se zavedajo, da bo to njihov sopotnik in prijatelj naslednjih 15 let sploh ne sprašujejo za ceno in so srečni, da ga sploh lahko dobijo.
O stroških nas vzrediteljev in razstavljalcev pa je tako brezpredmetno razpravljati.
Gremlin
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #561 : četrtek, 20.04.2006 : 09:37:20 »

Ko sem se odločila za šicuja me je jezik zelo srbel, ker me je res zanimalo koliko denarja bom morala odšteti. Vzrediteljice nisem takoj vprašala, ampak samo zato, ker sem si prej prebrala par stvari okoli tega (nekateri npr. ne dajo psa nekomu ki najprej vpraša za ceno). U bistvu če po pravici povem sem najprej klicala nekam kjer nisem imela namena kupiti psa da sem sploh zvedla kje se gibajo cene. Kar hočem povedati je da je fino vedeti koliko boš moral odšteti za kosmatinca da se lahko pripraviš,  torej nekoga pač moraš vprašati po ceni. Npr. zame 800 eur ni malo denarja in jaz bi pač morala nekaj mesecev malo 'stisniti' pri drugih rečeh da bi npr. iz nule zbirala takšen znesek. No ampak to je samo moje mnenje glede spraševanja po ceni in nima nobene zveze s tem ali so rodovniški psi predragi ali ne. Verjetno nekateri tudi so, ampak glede na to kar sem v 1 letu  videla / slišala / prebrala / doživela  se mi 800 eur za najboljšo pasmo na svetu  Cheesy res ne zdi pretiravanje.

LPK
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #562 : četrtek, 20.04.2006 : 13:56:08 »

Me veseli, da je sicu koticek spet malo ozivel.  Cheesy Sicer se pa debata spet suce o moji "priljubljeni" temi - denarju. Roll Eyes Mene namrec izredno moti, ce me kdo sprasuje koliko sem dala za svoje pse in po koliko bom prodajala mladice. Kar vidim kako potem v glavi racunajo kako bom obogatela - ne glede na to, da mladicev ne bo, se vedno rada koga malo nahecam, da se bodo prodajali po 2000 eurov. Cool

Rapgirl, cestitke za dobro izbiro pasme.  Wink Upam, da vas cene ne bodo prestrasile in da se boste tokrat res odlocili za rodovniskega mladicka, pa vestnega vzreditelja izberite. Smiley lp
Logiran

rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #563 : četrtek, 20.04.2006 : 15:00:08 »

Hvala Kaja! Upam, da si bo mami premislila in bomo kupili shih tzuja. Saj so mi red svetovni psi! Absolutno bo pa rodovniški!!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #564 : četrtek, 20.04.2006 : 16:06:20 »

ja, Gremlin. Toby je! hehe, Sonči je res lahko ponosna... pa obletnice "mature" boste lahko praznovali z malimi gremlinčki!  Grin
Logiran
Karmen_g
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #565 : petek, 21.04.2006 : 19:37:26 »

Men gre tut ful na živce, ko me kdo vpraša kolk sem dala za shih-tzuja. Pol pa k povem, me pa vsi tok čudn gledajo  Shocked  pa jih kr na rit vrže skor   Roll Eyes

Men tut ni pa mi tut nikol ne bo žal da smo kupil shih-tzuja. Tak super karakter ma, pa skoz je vesel, pa skoz bi se igral, pa kazal kaj vse že zna.
Tok je lepo pridit iz šole, pa me čaka pred vrati in pol me iz predsobe v dnevno ne spusti dokler je ves utrujen od miganja z repom pa skakanja.  Res so tolk srčkani da si kr solzen od veselja, ko se zavedaš, kolk so shih-tzuji super psi. 9. aprila smo šli prvič na razstavo in ga morm še tuki pohvalt, da je bil zelo priden in dobil super oceno.
Sedaj mamo mal problemov z dlako, star je 9 mesecev in je že čas, da menja dlako. Vsak dan dobi kakšen nov cufek.

No mal sem se razpisala, že dolg nisem nič, pa je treba mal nadoknadit.  Wink

Lep pozdrav od Karmen in nagajivca Sanija.
   
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #566 : ponedeljek, 24.04.2006 : 10:29:10 »

Pozdravlejni,

Kakšne so vaše izkušnje s klopi? Mi smo lani uporabljali advantix in imeli vsake toliko kakšnega klopa, zato smo se letos odločili za frontline, pa imamo spet klope Sad Včasih jih opazim še preden se primejo (jo vedno pregledam ko pridemo iz sprehoda, pa tudi vmes opazujem če kaj sumljivega pleza po dlaki) včasih pa že sesajo našo božico Sad  Letos sem našla že najmanj 4 prisesane pa ravno toliko še preden so se začeli mastiti in me je prav strah da jo niso s čim okužili. Ali morda kdo od vas uporablja še kaj drugega?

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #567 : ponedeljek, 24.04.2006 : 10:38:04 »

Po mojih izkušnjah so še najboljša eterična olja: tea tree, sivka, citrona. Čeprav ni nič 100%.

Tudi mi smo se ta vikend borili s klopi. Že med pohajanjem naokoli sem s Pamo pobrala dva klopa, ki še nista bila prisesana. S Tare sem jih pa zvečer pobrala kar 7!!!! 6 jih je še lezlo, 1 je bil pa prisesan. Na Pamo sem našla še dva prisesana, Lhamo pa začuda ni nobenega fasala.

Ker nisem pričakovala, da se bomo sprehajali po gozdu, jih nisem prej našpricala z eteričimi olji... No, v tisto hosto ne bomo nikoli več šli.

Naslednji dan sem zmešala vodo in par kapljic tea tree olja in punce popršila. Res je, da nismo hodili po hostah, ampak klopov ni videti na spregled...
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #568 : ponedeljek, 24.04.2006 : 11:00:27 »

Saj so vsepovsod, naša jih faše na vikendu kjer ne hodi po hosti, je pa blizu gozda in zgleda da so ti gospodje od klopov sedaj že po našem dvorišču sprehajajo  Angry

A kar vsepovsod dlaki jih popršiš ali npr. na ovratnico pa tačke? Se bojim ker se naša Lina velikokrat tačke umiva (kot da jih jaz ne umijem dobro si potem ko jo umijem še malo sama poliže) pa se bojim da ji nebi kaj škodilo?

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #569 : ponedeljek, 24.04.2006 : 11:29:03 »

Ja, posebej tačke popršiš, drugače sem jih pa jaz kar vsepovsod malo. Pazi na oči!

Drugače pa upam, da se bo oglasila še Tia. O tej temi ogromno ve.

Mi smo tisto armado klopov fasali med 15-minutnim sprehodom ob robu gozda in po gozdni potki. Tja smo šli mimo grede... Še zdaj bentim, ker nam res ne bi bilo treba.

Drugače pa na našem vikendu ni takšnega problema s klopi. Travo redno kosim, okrog so pa pašniki. Čeprav je gozd blizu, očitno živina prežene vse klope.


Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines