mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 21.09.2024 : 00:57:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 347065 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #60 : nedelja, 08.01.2006 : 14:12:47 »

Na razstavo pridem samo firbec past. Sonči ima mladiče, Kory je postrižena, Willy pa je že končal slovenskega mladinca. Za vmesne pa je še premlad.
Se pa tudi še nismo čisto odločili, ali ga bomo še razstavljali. Mi je po tolko letih nenehnega dirkanja po razstavah kar malo dovolj, si bom mogoče vzela kakšno leto pavze. Sicer ste pa sedaj na vrsti mlajši, da zastopate slovenske šicuje.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #61 : nedelja, 08.01.2006 : 14:46:34 »

Gremlin, zelo prijazno od tebe! Smiley

Ampak za Willyja mi je pa kar malo žal. Je zelo lušten kuža, bi bilo škoda, če ne bi naredil vsaj slovenskega šampionata... Ampak je res še tako mlad. Mogoče je res bolje,  če se najprej malo razvije. Klasični šicuji so itak najlepši po drugem, tretjem letu.

Sicer pa, kaj pamet trosim, ko se pa  jaz še veliko hitreje naveličam razstavljanja in nenehne panike zaradi dlake....

Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #62 : nedelja, 08.01.2006 : 16:15:53 »

HEHEH Gremlin zdaj te verjetno malce mladički izčrpujejo - saj se boš hitro vrnila na sceno (morda ne tako zagnano kot zdaj) pa vseeno....
Ko bodo mladički odkorakali v nove domove ti bo hitro dolg čas - sicer pa zdaj imaš enega razstavnega magnata blizu sebe - pa se kam skupaj podamo (PS: sem zelo dobra v prepričevanju  Grin)
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #63 : nedelja, 08.01.2006 : 19:57:59 »

Hvala obema za spodbudne besede. O tem, da bodo sploh kam šli raje ne razmišljam. Vsak dan so bolj luštni in se naučijo kaj novega. Sedaj znajo že smrčati, lajati in renčati en na drugega. V prvem leglu smo si pustili Sončo, pa je bilo lažje. Kako bo sedaj pa mi še ni čisto jasno. Sicer pa bodo verjetno kar malo dlje pri nas, ker ni še noben fiksno rezerviran.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #64 : nedelja, 08.01.2006 : 20:18:29 »

gremlin - a boš zadržala kakšnega mladička? Pa ne nehat hodit na razstave; potem bodo res začeli prevladovati Italijani in Čehi; že tako je malo kvalitetnih Shih Tzujev za vidt!!!!! Pa tebi je najbrž lažje vzdrževat dolgo dlako, ker imate tako lepo travico pred hišo.

Imam eno vprašanje - kdaj je zadnja meja za Shih Tzu samičko, da ima prvo leglo? In ali je kaj narobe za psičko, če mladičkov nima niti enkrat, pa ni sterelizirana?

Hvala že v naprej za odgovor!

Lp Cheesy

Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #65 : nedelja, 08.01.2006 : 22:20:05 »

Evo zdaj je pa še meni končno uspelo narediti album:

http://weilin.moj-album.com/

lp Cheesy
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #66 : nedelja, 08.01.2006 : 23:20:14 »

Jst ne vem kako bi se  zadržala, če bi imela mladiče! Bi se mi blo težko ločit od njih! Že zdaj ko vidim, te vaše male kepice bi imela takoj še enega! Tako da sm vesela da mam pesjanarja,ker vama čisto nič ne zavidam, ker vem kako bi bilo pri meni če bi meli mladiče! se mi zdi, da bi bila kar kmalu podobna moji vzrediteljici Leoni! ,ki skoraj od vsakega legla pusti enega cukrčka  doma! Wink!
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #67 : nedelja, 08.01.2006 : 23:20:57 »

Kar seveda ne bi bilo dobro,ker namreč živim v bloku!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #68 : nedelja, 08.01.2006 : 23:46:53 »

Tia, ko sem videla fotke se mi je kar milo storilo. S Taro letos zelo pogrešava zimske radosti in tista slikica, ko se Tara in Luna podita po snegu....

Ni kaj, porodniška terja svoje. Nas bo pa zato naslednjo zimo več in bo še lepše!

Prej pa še kakšno kopanje v Iškem, vsaj Tara in Luna seveda...
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #69 : ponedeljek, 09.01.2006 : 09:59:36 »

Kalsang - še sveža informacija z Barja - cca 20 cm pomrznjenega  snega. Zelo primerno za ograjeno uživanje mojih dveh punc in mulca Acota, ki počitnikuje pri nas Wink Cheesy
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #70 : ponedeljek, 09.01.2006 : 10:06:10 »

Kalsang - snega bo dovolj, do maja! Wink Sicer bo pa še veliko zim in dirkanja po snegu; Pamo in Lamo sta pa edini. Tako, da ti kar brez skrbi uživaj na porodniški, pa bomo potem nadoknadili, ok?   Cheesy

Joj, a nihče ne ve odgovora na moja vprašanja o mladičkih?

Lp
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #71 : ponedeljek, 09.01.2006 : 11:19:58 »

Tia oprosti, ampak nimam vedno časa za računalnik, pa sem komaj sedaj videla tvoje vprašanje.
Moje stališče je tako, da šicujke ne bi smele imeti mladičkov pred 3 letom, ker še niso psihološko zrele. Zadja meja pa je seveda odvisna od kondicijskega in zdravstvenega stanja psice. Če je to prvo leglo mogoče do 6 leta. Drugače pa je vsaka brejost, porod in dojenje stres za vsak organizem in zato sploh ni nujno, da ima psica kakšno leglo v svojem življenju. Ko pa se po 8 letu začnejo hormonske težave sem pristaš sterilizacije, ker s tem podaljšamo življensko dobo svojih psic in se izognemo morebitnim rakastim obolenjem rodil in vnetjem maternice.
LP
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #72 : ponedeljek, 09.01.2006 : 11:52:08 »

Kaj pa sterilizacija prej kot pred 8 letom? Ali ni priporočljivo da se sterilizira čimprej - mene so pri veterinarju že opozorili na to, da če ne bomo imeli legla naj Lino čimprej sterilizirm. Jaz sicer nisem pristaš sterilizacije (se mi zdi da ima lahko preveč stranskih učinkov) ampak glede na to da verjetno ne bomo imeli legla pa sem že pomislila na to, sploh če ni nič narobe če se to lahko naredi kasneje npr. kot si napisala pri 8 letih.

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #73 : ponedeljek, 09.01.2006 : 13:50:37 »

Kimi, verjetno ti bo še Gremlin natančneje napisala.

Sama nisem pristaš sterilizacije, ker je to kar velika operacija za psičke. Dostikrat pride potem, tudi par let pozneje, do inkontinence, se pravi nesposobnosti zadrževanja urina. O tem sem brala neko tujo veterinarsko študijo. Gre za to, da konvencionalno veliko tkiva prerežejo in premaknejo mehur in sečevode, da pridejo do jajcevodov, zato so sečila potem šibkejša in začnejo popuščati. V tujini nekateri veterinarji že veliko manj zarežejo, pri nas pa ne vem. Jaz bi na tvojem mestu dobro preverila, kako bodo operacijo izpeljali.

Razen tega je treba operacijo planirati tako, da jo naredijo res takrat, ko so hormoni v "spečem" stanju, tam nekje sredi dveh gonitev, ker drugače lahko psica celo življenje diši, pa si življenje nisi prav nič olajšal. Prej nasprotno.

Predvsem pa je treba vedeti, da veterinarji operacijo tako toplo priporočajo tudi zato, ker je to velik biznis!


Če se boš odločila, počakaj, da Kimi res odraste. Hormoni imajo določeno funkcijo tudi pri odraščanju in razvijanju organizma.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #74 : ponedeljek, 09.01.2006 : 13:51:30 »

Tagtu, kakšno je pa parkirišče?

Jaz ta vikend ne morem, ker oba dneva delam na CACIBU. Lahko pa začnemo čez 14 dni. Bom še Tanjo poklicala.

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines