mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 04.08.2024 : 18:13:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 334767 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #585 : sreda, 26.04.2006 : 22:09:06 »

Frontline naj bi proti klopom zdržal le en meseec - pri moji pa sem že tudi par dni kasneje pobirala klope dol.
Z današnjega sprehoda okoli blokov po travci pa smo pobrali dva - na srečo sta še lezla..
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #586 : sreda, 26.04.2006 : 22:25:10 »

Vem, da nima post povezave s shih-tzuji, vendar me zanima, če je lahko kaj narobe, ker ima bulico?

LP Anja&Toby
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #587 : sreda, 26.04.2006 : 22:41:13 »

_anja_...ne se sekirat...bodi samo pozorna naslednjih 14 dni, ce bi se zacel delat na tem mestu kolobar...takrat takoj k veterinarju, drugace pa se bulice na mestu klopov cisto normalne. mojadva jih imata skoraj vedno po ugrizu klopa, sploh ce je bil klop ze nekja casa noter. To bi naj bilo zaradi tekocine, ki jo klop spusti v gostitelja, da se kri ne strjuje in se on veselo napapca, al neka podobna teorija...ne bi zaj dala roke ogenj za to. Scasoma bo splahnelo, je pa toliko vecja zato, ker je toby se mini in je tudi bolj obcutljiv.

Eh, jaz sem ze cist obupana nad klopi.....redno dobivata frontline, vsak mesec, pospricam ju se z mesanico etericnih olj in ta velik ima se ovratnico proti klopom in bolham na daljsih sprehodih, ker v njegovi grivi ne najdem nic, pa nic ne zaleze. Vsakih toliko kaksen klop. Sedaj, bom sla nabavit ta zyzek. A mi lahko kdo pove, kako velika je tista napravica bay bay al nekaj takega, ki oddaja motece zvoke za klope? Bi to slo na shih-tzuja? Sem ze na robu obupa, ker mi klope dobivata na domacem dvoriscu sredi mesta takorekoc!!!!!! Tudi vidim, da ce ju po katerem delu telesa ne pospricam popolnoma, se pa tam nagrmadijo klopi....zadnjic je imel moj bogi malcek tri in sicer dva na vihru in enega v jajcku! Kriza!!!!!!!!!Ne morej ju pa ves cas mazat z vsemi temi zavbami proti klopom, saj bosta se kaksno kozno bolezen fasala.

Lp, Tina
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #588 : sreda, 03.05.2006 : 09:46:07 »

Pozdravljeni vsi skupaj!
Ravnokar smo se vrnili iz deževnega dopusta v Zadru.
Sedaj. ko pa morem delati pa sije sonce.
Anja, res čudno, da je dobil Toby klopa. Frontline je dobil namreč isti dan kot vse tri moje punce, pa jaz na svojih še nisem našla nobenega.
Bo pa kmalu poteklo 1 mesec, tako , da bo potrebno spet kaj dati.
Se slišiva.
Gremlinčki
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #589 : sreda, 03.05.2006 : 10:14:54 »

Frontline že dolgo ne ščiti več pred klopi. Na žalost...

lp
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #590 : sreda, 03.05.2006 : 11:28:29 »

To je tvoje mnenje.
 Na navodilih piše drugače!
Moje izkušnje pa so drugačne.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #591 : sreda, 03.05.2006 : 11:39:37 »

Ja, vem da navodilih piše drugače, ampak vsak, ki s svojimi psi zaide tudi v gozd, ti bo povedal, da ne deluje. Žal. Tudi meni bi bilo bolj všeč, če bi delovalo. Takšne so moje izkušnje, ne samo mnenje. Na žalost milijonkrat preverjeno.

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #592 : sreda, 03.05.2006 : 11:44:03 »

Meni so tudi pri veterinarju rekli, da Frontline ne deluje proti klopom, je pa proti bolhan deloval zelo dobro pri nas lansko leto.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #593 : sreda, 03.05.2006 : 12:54:01 »

Na navodilih piše da zdrži 3 mesece proti bolham, en mesec proti klopom - žal sem pa tudi sama opazila da za bolhe je super, pri klopih pa niti ne - in tako sem pet dni po nanosu ampule že pobirala klope (pa ne šumske, te blokarska Smiley )
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #594 : sreda, 03.05.2006 : 13:38:11 »

Na navodilih piše 2 meseca proti bolham in 1 mesec proti klopom.
So spremenili deklaracijo prejšnje leto.
Je pa res, da nobeno od teh sredstev ne ODGANJA klopov.
Klop se more najprej prisesati, ko spije kri potem komaj umre in odpade.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #595 : sreda, 03.05.2006 : 14:20:41 »

Pozdravljeni,

Mene pa zanima če kdo ve koliko časa potrebuje kosmatinec da se privadi na nov dom? Ravnokar smo se namreč selili in Lini ni čisto nič jasno. Npr. nikoli ni bilo problema če je morala kakšno urico ali dve počakati doma, včeraj pa sem jo namenoma pustila doma za 1 uro in seveda smo prisluškovali kaj se dogaja. Je bila na začetku čisto panična pa smo kljub temu šli (s težkim srcem - sem morala fanta za rokav vleči ven iz bloka), ko smo se čez kakšne pol urce vrnili je bila že OK ampak se vidi da ji nov dom še ni po volji. Upam, da se čimprej privadi.

Ali ima kdo podobne izkušnje?

LPK
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #596 : sreda, 03.05.2006 : 14:54:27 »

Tezko rect, nasi dve sta ze od vsega zacetka zelo nomadski - imasta 3 domove in na vse sta se takoj, od vsega zacetka zelo lahko in brez problemov privadili, tako da vsak nov dom vzameta takoj za svojega, tudi pocitnisko hisico, kamor prideta prvic. Edino kar smo pri nas opazali, da je v vsakem "novem domu" bil nekaj casa problem z lulanjem, sta kr nekaj poskusali ce lahko se vedno noter lulata, ceprav sta bili ze v bistvu cisti, se je to nekako obracalo po vetru ko smo prisli na novo lokacijo.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #597 : sreda, 03.05.2006 : 15:14:16 »

Smiley hi, hi saj smo mi tudi nomadi  (bili Smiley in je bila od malega navajena na 2 doma  pa ni bilo problema, ampak ta naš novi dom ji pa kar ne sede, kot bi ji bilo neprijetno, kar nekaj se motovili pa laja kar naprej. Upam da so samo začetne težave.

Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #598 : sreda, 03.05.2006 : 20:08:43 »

mogoče pa so pod tem novim domom ali v okolici viri negativne energije (se hecam Smiley)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #599 : sreda, 03.05.2006 : 20:46:43 »

Kot sem obljubila pred časom, vam sporočam, da bo v soboto 13. 5. ob 17h na našem vadbišču na Barju ura ring dresure za vse, ki bi radi svoje kosmatince razstavljali, in predstavitev nege razstavnih psov.

Vabljeni!
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines