mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 04:42:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 332 333 334 335 336 [337] 338 339 340 341 342 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 330438 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #5040 : ponedeljek, 03.08.2009 : 16:43:00 »

Vse najlepše in najbolše mali shih tzujkli Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #5041 : ponedeljek, 03.08.2009 : 17:21:29 »


Eva D., aska in sessa hvala za čestitke. Smiley
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #5042 : ponedeljek, 03.08.2009 : 17:58:37 »

Oooo, Tija je praznovala  Cheesy

Tija vse najboljše! Z Li Mei ti želiva še mnogo lepih let s svojo lastnico, ki te razvaja in peče slastne torte  Cheesy Bodi zdrava in tako pridna še naprej!
Enega  Kiss ti pošiljam, še par pa jih dobiš, ko se kaj vidimo  Smiley

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #5043 : ponedeljek, 03.08.2009 : 20:12:58 »

Oooo, Tija je praznovala Cheesy

Tija vse najboljše! Z Li Mei ti želiva še mnogo lepih let s svojo lastnico, ki te razvaja in peče slastne torte Cheesy Bodi zdrava in tako pridna še naprej!
Enega Kiss ti pošiljam, še par pa jih dobiš, ko se kaj vidimo Smiley

Hvala Li Mei! Kiss Kiss Tudi tebi enega  Kiss. Upam, da se res kaj kmalu vidimo! Smiley
Logiran
Angie93
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #5044 : petek, 07.08.2009 : 23:57:27 »

Hej!
Sem nova na forumu, registrirala sem se predvsem zato, da vam pokažem mojo prvo psičko - shih-tzujko Mio Smiley Po šestnajstih letih sem končno prepričala mamo, da smo kupili psa.. in zdaj sta z mamo najboljši prijateljici Smiley



Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #5045 : sobota, 08.08.2009 : 09:19:48 »

Živjo Angie93. Dobrodošla v shih tzu svetu  Grin in na forumu.

Zelo luštna je tale tvoja Mia  Smiley Pa navihana verjetno tudi, a ne?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #5046 : sobota, 08.08.2009 : 09:55:03 »

Hej!
Sem nova na forumu, registrirala sem se predvsem zato, da vam pokažem mojo prvo psièko - shih-tzujko Mio Smiley Po šestnajstih letih sem konèno preprièala mamo, da smo kupili psa.. in zdaj sta z mamo najboljši prijateljici Smiley

Dobrodosla na forumu, Angie93 Smiley.

Veliko veselja s kosmatinko vam zelim, zagotovo vam ne bo dolgcas z njo Smiley.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #5047 : ponedeljek, 10.08.2009 : 10:39:47 »

Angie93, dobrodošla na forum, tudi z moje strani. Smiley

Mia je pa cuker. Smiley
Logiran
Angie93
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #5048 : nedelja, 16.08.2009 : 21:49:36 »

Hvala vsem za dobrodoščlico Wink Ja, res je navihana..čist preveč:D Predvsem najbolj zanimivo mi je to da čisto nič ne laja, razen ko se igra z žogo, ki je večja od nje in je ne more prijet v gobček SmileySmiley
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #5049 : sreda, 26.08.2009 : 12:47:37 »

očitno so vsi kosmatinčki na dopustu Cool
mi pa še ne  Angry



Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #5050 : sreda, 26.08.2009 : 17:30:53 »

Mi tudi še nismo na dopustu  Wink

Po slikah sodeč pa ste si že priskrbeli dobro poletno branje. Sploh prva zgornja knjiga na levi strani je super!  Smiley

Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #5051 : četrtek, 27.08.2009 : 08:11:27 »

Ja knjiga je odlična.  Wink

No pred dopustom se sedaj ukvarjamo še z možnostjo alergije.  Angry Sad

Prejšni teden je imela zamašeno žlezo (sem ugotovila po vonju). K vetu nisem hodila, ker je šla čez 2 dni k frizerju in so jo tam "porihtali". Nad repom je bilo opaziti da se je lizala (roza dlaka) - kaj je posledica in kaj vzrok je seveda vprašanje. Upala sem, da bo problem minil, ker je žleza izpraznjena, vendar se to ni zgodilo. Spet sem poslušala predloge, da je to lahko zaradi premočne hrane - na orijenu smo že 10 mesecev. Kakšna ideja? Danes grem k vetu in pričakujem strogo dieto  Undecided (jaz pa spakiranih že cel kup dobrot za dopust - Nature Diet... saj na dopustu radi štrajkamo ob briketih Wink)

Dlaka je obarvana samo nad repom in po ritki (kdaj se liže nimam pojma, ker sem jo zalotila samo 2 x ponoči; opaziti je tudi male krastice, vendar samo na dlaki - ni krastava po koži). Drugače je normalno živahna in se ne praska.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #5052 : četrtek, 27.08.2009 : 09:45:16 »

Veterinar bo žlezi temeljito izpraznil nato pa v vsako vbrizgal še zdravilo. To bo problem zagotovo rešilo, zanekrat. Če bi se pa to potem ponovilo pa je vzrok iskati v hrani in drugod.

Ma ne vem če je vnetje žlez vedno posledica (neprimerne) hrane. Tija je imela vnete žleze pri dobrih dveh mesecih starosti in od takrat (trkam) smo brez težav. Pa smo vmes menjali kar nekaj različnih znamk briketov.

Tudi Tiji vedno frizerka izprazni žlezi, vendar me je pred kratkim, veterinarka opozorila, da naj se to ne bi delalo kar tako preventivno, ker se potem (kao) žleze polenijo in se ne praznijo same ter imamo lahko stalno problem. Tako sem jo jaz razumela.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5053 : četrtek, 27.08.2009 : 10:09:47 »

Prejšni teden je imela zamašeno žlezo (sem ugotovila po vonju). K vetu nisem hodila, ker je šla čez 2 dni k frizerju in so jo tam "porihtali". Nad repom je bilo opaziti da se je lizala (roza dlaka) - kaj je posledica in kaj vzrok je seveda vprašanje. Upala sem, da bo problem minil, ker je žleza izpraznjena, vendar se to ni zgodilo. Spet sem poslušala predloge, da je to lahko zaradi premočne hrane - na orijenu smo že 10 mesecev. Kakšna ideja? Danes grem k vetu in pričakujem strogo dieto  Undecided (jaz pa spakiranih že cel kup dobrot za dopust - Nature Diet... saj na dopustu radi štrajkamo ob briketih Wink)

Dlaka je obarvana samo nad repom in po ritki (kdaj se liže nimam pojma, ker sem jo zalotila samo 2 x ponoči; opaziti je tudi male krastice, vendar samo na dlaki - ni krastava po koži). Drugače je normalno živahna in se ne praska.

Odkar sta Tara in Pamo na Orijenu, ni težav s polnjenjem paranalnih žlez. Ravno nasprotno. Ker so po Orijenu kakci kompaktni, se žleze same redno praznijo.

Žleze so bolj polne po gonitvi, takrat jih tudi izpraznim.

Glede krast na dlaki - hm, bi bili lahko kakci od bolh?
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #5054 : četrtek, 27.08.2009 : 10:17:42 »

Kakci od bolh.  Shocked

Pojma nimam.  sram  Še nikoli nisem videla kako to zgleda. A pa je možno da so samo okoli repa? Ker drugje je dlaka o.k., praskanja pa tudi ni.
Logiran
Strani: 1 ... 332 333 334 335 336 [337] 338 339 340 341 342 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines