mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 20.06.2024 : 17:08:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 330258 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #4890 : petek, 17.04.2009 : 13:13:03 »

Jooj, mi se tudi odpravljamo k frizerju, pa se ravno tegale bojim. Zdaj je že taka princeska, da mi je prav žal jo polejati strič. Tudi pri nas je bila nazadnje postrižena okrog oči, še preden sem zavpila je že bilo odrezano pol preveč Undecided. Potem, ko dalke rastejo je res problem. Kar naprej silijo v oči Angry in nikakor jih nismo mogli ukrotiti. No, sedaj ima že malo daljše brkice, tako da je lažje. Ampak ne bi rada ponovila napake, zato spet menjamo frizerja. Pa tudi tačke bi rada da ji pusti malce bolj odlakane, da jih samo postriže, ne pobrije....
Pri katerem frizerju pa ste bili? Mi  smo se naročili pri ***, so iz MB pa me zanima, če imate kakšne izkušnje z njimi?
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #4891 : petek, 17.04.2009 : 13:58:50 »

Saj ne morem verjet! Sessa... ti si rekla, naj jo malo pristriže, pa jo je pobrila?  Shocked
Meni bi se zmešalo!!! Tako, da te čisto razumem, da si bila obupana. Zdaj sem začela resno razmišljat, da bom svoji kar sama konice postrigla ali pa bom mogla frizerki nonstop pod prste gledat  Huh

Še dobro da dlaka zraste. Slika očeta Lhamo in Pamo je res neverjetna.

Uživajte v naravi. Boš vsaj klopa prej opazila, če se bo po njej sprehajal  Wink

Je pa Kappa res luštna, ima tako lep, iskriv pogled  Kiss

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4892 : petek, 17.04.2009 : 14:50:01 »

Frizerke ne bi valjala po javnosti, ker se mi zdi, da nimam te pravice, lahko pa povem da je iz mb. ***- to mi ni niti malo znano, tako da ne bi vedela. Držim pa pesti, da bo vse okej!!
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4893 : sobota, 18.04.2009 : 00:14:45 »

Ojej sessa, sočustvujem s tabo  Cry... upam, da se čimprej potolažiš, da bo Kappa tud bolj zadovoljna s svojo novo frizuro. Tak kot je kalsang rekla - tvoje počutje se odraža tud na njej! Zarad mojega paničarjenja, je bil tud Endy čist "out"  Tongue!!!
Ampak res, look on the bright side, takšni "športniki" kot ste, bo nova frizurca ful bolj praktična za dolge sprehode po naravi, pa tudi po sprehodu boš imela z njo veliko manj dela in porabila znatno manj časa  Wink...
Saj bo, na srečo našim kosmatinčkom dokaj hitro raste dlaka... Endo je že prav lep puhek ratal po samo 2 mesecih  Smiley!
Ne vem pa zakaj jo je postrigla/pobrila tudi po glavi  Angry (jaz pa bi ji že "napela", pa naredila eno orng pridigo in slabo reklamo pri bodočih strankah)... To bo znal bit še kar problem, ko bo dlaka malo daljša. Boš mogla ful pogosto očke očistit, pa nekako tisto dlako "krotit"... Jaz sem na Endotu uporabljala malo želeja za lase, pa je bilo dosti bolje...
Saj bo, boš videla...  Wink

kimmy... jaz sem slišala že veliko o frizerskih salonih po Mb-ju, ampak za tega *** pa tud še nisem slišala... Je mogoče to ta tisti salon pod Pohorjem, ki je bil odprt še ne dolgo nazaj?


Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #4894 : sobota, 18.04.2009 : 05:27:35 »

Zdravo Eva,
ne vem kje imajo salon v vašem koncu. Trgovine imajo v MB, ena pa je tudi v Kisovcu, in tja 1x na mesec pride njihova frizerka iz Maribora. Pa smo se že naročili, pa odjavili, pa...Najrajši bi šla danes pogledat, kako bo ostrigla druge pse, pa mi je nerodno.

lep dan

Kimmy
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4895 : sobota, 18.04.2009 : 06:32:04 »

Ojoj  Undecided
Sessa, ne se preveč sekirat, ker se zgodi. Meni je takole enkrat takrat zelo opevana frizerka "obglodala" pudljico. Jaz sem se zjokala kot dež, ker je bila res obupna za videt  Cry Lips Sealed Undecided Sad
Ampak zdaj nič več ne pomaga, pač počakaj, da dlaka zraste nazaj. Okoli učk, če bojo dlake silile noter, res maži z vazelinom, pa bo vse OK.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4896 : sobota, 18.04.2009 : 10:50:28 »

Aha, kimmy, razumem...
Sicer ni nujno, da če greš gledat kako bo postrigla druge pse, da bo to zagotovilo za to, kako bo postrigla tvojo... Ni vsak frizer ekspert za vse pasme, zato pa je pomembno, da daš že na začetku, ko psa pripelješ, frizerki točno vedet, kaj so tvoje želje, kako si predstavljaš, da bo pes izgledal po striženju, pa večkrat vmes vprašat: "A me razumete, kaj hočem?", ker nekateri samo kimajo z glavo, češ da poslušajo, potem pa ko greš, pa frizirajo po svoje  Angry...
Tako da, jaz na tvojem mestu, ne bi izgubljala časa s tem, da bi šla že danes gledat kako striže... ampak bi ji dejansko pred tem, ko bo pričela stričt tvojo, najprej vprašala, kako jo misli postričt, potem pa ji povedala še svoje mnenje glede tega - morda pa je vešča striženja shih tzu-jčkov, pa ne boš rabla kaj posebej zabičat  Smiley...
Včasih je treba bit malo bolj "zahtevno-sitna" stranka, da te jemljejo resno...  Tongue
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4897 : sobota, 18.04.2009 : 11:44:31 »

No ja, pa imam spet dvome o striženju.... Drug teden je Lun naročen v *** (čakalna doba 1 mesec Shocked) in sem bila že čisto prepričana, da gremo na malo krajšo varianto, zdaj pa berem take izkušnje  Undecided . Jaz sem si sprintala Lunove slike pri 5 mesecih in bom rekla naj ga tako postriže, le čopek naj mu pusti pri miru, mogoče le malo skrajša. Upam, da bomo vsi zadovoljni.

Uživajte lepo vreme  Cheesy
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4898 : sobota, 18.04.2009 : 13:34:35 »

kata... da malo razjasnim tvoje dvome  Grin... Pasji stil ima zato tako dolgo čakalno dobo, ker so res prave majstrice, kar se striženja shih tzujev tiče pa sploh  Smiley... Sama sem z njimi tako zadovoljna, da ne grem nikamor drugam več... K njim pa sem zašla po čistem slučaju, po priporočilu lastnice Endyjevega bratca BooBoota. Taga lepotca lastnica drži v dokaj dolgi dlaki, ampak ne toliko, da bi se mu po tleh vlekla! In v **** so ga res ful ful lepo postrigle (s škarjami, ne mašinco - s katero na hitco upravljajo nekateri frizerji) in je izgledal kot (malo večji) mladiček pri 7mesecih  Kiss!
P.S.: Govorim za *** v Mb-ju.
Nič dvomit  Wink...
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4899 : sobota, 18.04.2009 : 14:49:23 »

Jaz pa bi en nasvet rabila  Undecided... Danes zjutraj sva bila z Endotom pri veterinarju, ker ima ubošček že 2 dni ful hudo drisko, pa nič ni kazalo, da se zadeva izboljšuje (navkljub temu, da je jedel samo brikete, pa da sem mu z veliko muko devala še carbo medicinalis tablete (oglje))...
Veterinar je posumil na bakterijsko okužbo ali prehlad črevesja, mi hotel predpisati neke antibiotike, ki bi mu jih mogla devati 14 dni, vendar, ker je ugotovil, da mu niti sam ne more spravit tablete dol po žrelu, mu je dal injekcijo (ki naj bi držala 2 dni) - tako da grema v ponedeljek še po drugo  Sad! Na njegovo priporočilo pa sem mogla kupit še brikete (Eukanuba Intestinal)... sedaj pa me zanima, ali ni to že samo po sebi umevno, da dobi pes drisko, zarad nenadne menjave briketov, ali so ti - tako imenovani "dietni briketi" res tako "prijazni" do prebavnega traka, da ne bo problemov?! Ali mu res naj devam samo te brikete? Ali mu lahko skuham še piščančka z rižem in zelenjavo (samo na vodni osnovi seveda)? Priporočate še kaj drugega, kar bi pomagalo? Ima kdo izkušnje s tem?
Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4900 : sobota, 18.04.2009 : 14:58:29 »

Eukanuba Intestinal je zagotovo ena od hran, ki je "zelo zelo prijazna" do crevesja. To so v resnici "veterinarski briketi", ki sicer niso v prosti prodaji in zanje pomeni menjava na bolje (v zdravstvenem smislu) in ne kot druge menjave hran. Jaz sem samo in izkljucno s temi briketi in karotenom 8 mesecev hranila mlado bokserko s kronicnim vnetjem crevesja, od katere je sla pri vsem drugem (tudi pri rizu) sama voda in kri. Ce ne bi bilo teh briketov, bi bila najbrz Luna ze zdavnaj pokojna, tako pa je po stabilizaciji (beri: po enem letu res striktnega tretmaja) lahko na normalnih briketih. Sicer se se vedno ne smemo veliko pregresiti in veliko zadev ne sme jesti, pa vendar je "lepo rejena" (skoraj) sestletnica Smiley.

Moje priporocilo bi bilo, da hrani psa res samo z Intestinalom, ce sta se tako zmenila z vetom in nikakor ne mesaj zraven ne riza, ne zelenjave in ne piscanca, pa tudi ne nicesar drugega. Ne boj se, cetudi bi pes shujsal, saj je v briketih res samo tisto, kar je nujno za zivljenje. Ga bos ze potem zredila nazaj, da le tezave pozdravite v celoti.
Logiran

Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4901 : sobota, 18.04.2009 : 15:16:28 »

Aha... super, hvala za hiter odgovor! Sem se kar malo "pomirila"  Smiley! Sicer (na srečo) pri Endyju (še) ni tako zelo "hudo", da bi bila v iztrebku še kaka kri opažena. Ampak bolje, da se zadeva pozdravi sedaj, kot pa da bi šlo še na hujše  Sad... Res sem se nameravala držati nasveta veterinarja, da naj mu striktno samo te brikete devam, ampak ko sem mu jih prej nasula jih je samo 3, 4 poglodal, ostalo pa pustil... Pa ne vem a nima apetita nasplošno, ali mu niso všeč... Pa se ne bom preveč "sekirala". Če bo lačen, bo že pohrustal brikete, če ne ga bom pa skozi igro motivirala, da jih bo pojedel, drugega pač očitno ne bo dobil  Smiley...
Luni pa enega  Kiss pošiljava...  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4902 : sobota, 18.04.2009 : 15:29:01 »

Ja, Luna je bila en hud in tezak primer. Navedla sem jo zaradi izkusenj, da bos videla, da so briketi ok in da zraven ne sme drugega. Pri nas je bila ena zlica riza hudo narobe (tako, da smo urgentno sibali k vetu). Sem tudi sama hotela "se kaj dat", ker so tisti briketi res bolj bogi Smiley. No, me je izucilo v pol ure, da se ni za spilat. Ne mislim, da je zdaj pri vas lahko narobe, ce mu das kaj zraven, vsekakor pa ne rabi drugega in ce bo dobil se dodatke, ne bos vedela, kaj mu ne pase in zakaj se ne zdravi prebava tako, kot se pricakuje ... Ce so samo ti briketi, se mora driska ustavit in potem postopoma dodajas drugo (redno) hrano zraven, ko je prebava povsem ok. Tako lahko hitro ugotovis, kaj mu ne pase. Lahko bo namrec ze zelo hitro povsem ok, lahko pa mu kaj ne bo pasalo na daljsi rok.

Hehe, Luna je dobila  Kiss in posilja enega  Kiss zate in enega  Kiss Endu.
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4903 : sobota, 18.04.2009 : 17:46:19 »

Kata, jutri prosim sporoči kakšen bo izid Smiley
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4904 : sobota, 18.04.2009 : 17:46:51 »

pardon-naslednji teden
Logiran
Strani: 1 ... 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines