mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 22.06.2024 : 12:32:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 330399 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #4770 : sreda, 11.02.2009 : 15:29:27 »

Pozdravljeni vsi skupaj.
Mi smo se po dolgotrajnem premišljevanju in posvetovanju z veterinarko le odločili za sterilizacijo naše Kimmy. Dolgo je trajalo, saj vem, stara je že 3 leta, imela 2 gonitvi in tako. Upam, da smo se odločili prav in da bo vse OK. Saj vem, da je bolje tako, že zaradi težav s kožo, pa enega samca imamo še doma,... samo mene že grabi panika. Naročeni smo v soboto ob 12.00, pa že danes paničarim. Punce, držite pesti za nas.

kimmy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4771 : sreda, 11.02.2009 : 17:37:57 »

Bomo držali pesti Wink
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #4772 : sreda, 11.02.2009 : 18:11:02 »

Kimmy, odlocitev je bila zagotovo tezka, ampak je bila ta prava.
Tudi mi bomo drzali pesti zanjo Wink.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4773 : sreda, 11.02.2009 : 20:23:25 »

kimmy držimo pesti in se ti naslednji mesec pridružujemo pri ''podvigu''...
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #4774 : sreda, 11.02.2009 : 20:27:13 »

Bomo držali pesti in tačke Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4775 : sreda, 11.02.2009 : 21:02:18 »

kimmy dobra odločitev. Držimo tačke in pesti tudi pri nas.

LPK
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4776 : sreda, 11.02.2009 : 21:11:12 »

Kimmy*, vse bo še dobro, bote videli. Le pogumno in brez panike. Smiley

Bomo držali pesti. Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4777 : sreda, 11.02.2009 : 21:24:41 »

kimmy, boš videla, vse bo ok in potem bo veliko lažje za vse Wink
Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #4778 : četrtek, 12.02.2009 : 07:48:11 »

Pri toliko tačkah in pesteh pa res mora uspeti  Grin. Punce hvala za podporo. Bom poročala kako je šlo.

Lep dan

Kimmy
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4779 : četrtek, 12.02.2009 : 23:26:51 »

V zadnjem tednu sem malo raziskovala o tem "primeru" KD pri nas.

Ni res, da nihče od članov nima sorodnika od Li-Mei, razen, če jaz nisem član. Lun je namreč sestrič Li-Mei. Zdaj mi je malo več jasno o vsej zadevi in moram rečt, da je vzrediteljici precej zakuhalo, ko je prebrala napisano. Seveda ima vsaka zgodba dve plati medalje, ampak ni na meni, da o tem govorim. O vsem skupaj je obveščena tudi Strokovna/vzrejna komisija KTP Slo (prebrala sem pismo nasloveljeno na njih in njihov odgovor). Vzrediteljica ima slike kolkov svojih dveh psov (strica in babice Li-Mei), mama Li-Mei pa je na žalost pokojna. S kolki je vse v redu. Zdaj je na potezi lastnica Li-Mei, ki mora svojo psičko peljat na slikanje k pooblaščenemu veterinarju, ki da uradno oceno in če se dejansko ugotovi KD, se lahko zgodba odvija dalje.
In prav bi bilo, da zgodba res dobi epilog, že zaradi vseh ljubiteljev te lepe pasme. 
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4780 : petek, 13.02.2009 : 11:55:16 »

Pa saj smo slučajno zašli na temo displazije pri shih tzujih, ker je bilo govora o vzrejnih pregledih. 
Li Mei je tudi napisala, da se displazija lahko prenese z bližnjih ali daljnih sorodnikov, tako, da o krivdi kogarkoli nima smisla razpravljati in tudi jaz nisem razumela kot obtoževanje kogar koli, zato po mojem ni razloga, da bi komurkoli zakuhalo. Wink
Logiran
sandraa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #4781 : petek, 13.02.2009 : 16:27:38 »

Hej,mene pa zanima kdaj misli kdo met kakšno leglo šicujev,pa kolko prej se mora to rezevrirati?? Cheesy (mela bi psičko)

Pa še posebaj me kalsang in agnesana zanimata za maladičke.

Pa kdaj so ponavadi legla?? (Poleti??)

LP
Sandra
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4782 : petek, 13.02.2009 : 18:10:14 »

Pri nas ne načrtujemo legla, Agnesano pa direktno pobaraj po elektronski pošti. Wink

Legla so večinoma vse leto, pač takrat, ko se vzreditelj zanj odloči in ko se psička goni.
Logiran
HAMLET
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #4783 : petek, 13.02.2009 : 20:01:45 »

HOJLA! SANDRAA MISLIM DA LAHKO NAJDEŠ KAKO LEGLO V ****,NO ČE TE INTERESERA,MISLIM DA IMA *** SPET NOVO LEGLO,

DRUGAČE PA SMO SE ZNEBILI VNETHA UŠESK IN JE SUPER,ZDAJ HODIMO NA SPREHODE TUDI ŽE BREZ VRVICE,A KDO OD VAS KAJ HODI V TIVOLI?MI SE VSAK DAN SPREHAJAMO PO TIOLIJU PA NOBENGA ŠICUJČKA NE VIDIM!

Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #4784 : petek, 13.02.2009 : 20:05:32 »

Lep pozdrav!
Sej vem, da sem rekla, da o displaziji ne bom več, a vseeno ne morem mimo takih izjav...  Shocked

V zadnjem tednu sem malo raziskovala o tem "primeru" KD pri nas.

Bejšte no bejšte... malo ste raziskovali. Jaz o displaziji berem že leto dni in se temu ne more reči samo raziskovanje. Tudi nimam pojma zakaj ste dali besedo primer v narekovaje.

Zdaj mi je malo več jasno o vsej zadevi in moram rečt, da je vzrediteljici precej zakuhalo, ko je prebrala napisano.

Napaka... vzrediteljica ni prebrala napisanega, ampak ste jo vi poklicali in ji rekli, da jo blatim na forumu. Sem vam že v zasebnem sporočilu napisala, da je nisem niti enkrat omenila, sploh pa je nisem blatila. Z njo nimam stikov in midve že veva zakaj!

Seveda ima vsaka zgodba dve plati medalje, ampak ni na meni, da o tem govorim.

Ja, res ima vsaka medalja dve plati. Se vam ne zdi, da ste malo kontradiktorni? Ker potem bi morali poslušati še mojo plat medalje, katero pa vam nisem dolžna razlagat. Vidim, da ste o vsem zelo dobro obveščeni. In seveda ni na vas, da o tem govorite. Niti ni na meni. Ravno zato pa je to prepuščeno ljudem, ki se na to spoznajo.

O vsem skupaj je obveščena tudi Strokovna/vzrejna komisija KTP Slo (prebrala sem pismo nasloveljeno na njih)

Ja, kata, vsi smo že prebrali to pismo... ga sploh nebi komentirala!

Vzrediteljica ima slike kolkov svojih dveh psov (strica in babice Li-Mei), mama Li-Mei pa je na žalost pokojna. S kolki je vse v redu.

Me res veseli, da je svoje pse slikala in da je z njimi vse v redu.

Zdaj je na potezi lastnica Li-Mei, ki mora svojo psičko peljat na slikanje k pooblaščenemu veterinarju, ki da uradno oceno in če se dejansko ugotovi KD, se lahko zgodba odvija dalje.

Nevem na kakšni potezi sem jaz. Svojo psičko sem že slikala in ugotovljena je bila KD. O tem ni dvoma in nevem o kakšni dejanski ugotovitvi pišete. Pa moj pes ni avto, da bi ga peljala k pooblaščencu. Če ste mislili k veterinarju s koncesijo sem to že zdavnaj storila.

Res se mi ne zdi fer, da govorite o stvareh, ki se ne dogajajo vam in ki se vas ne tičejo. Kot sem vam že v ZS napisala, lahko do neba skačete, da imate zdravega psa. Pa ne zato, ker je v sorodu z mojo, ampak zato, ker ni prijetno če ti pes zboli.
Mislim, da vam paše se s tem ukvarjat, ker če bi bili fer, bi ji povedali tudi, da sem napisala, da v povezavi z displazijo nikogar nič ne obtožujem in to tudi resno mislim. Res nevem, a nisem tega dovolj jasno povedala?
Glavno je, da to vedo ljudje, katerih mnenje šteje...  Wink

Tega res nisem mislila javno pisat, a ste me v to s svojim postom prisilili. Ne bom dovolila, da širite neresnico. Prav tako tega ne bom dovolila vzrediteljici!

Zdaj pa čisto zares dovolj o tem... jaz uživam s svojo Mejko in to je največ vredno  Kiss

LP, Nina
Logiran
Strani: 1 ... 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines