mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 21.06.2024 : 22:03:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 330359 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #4635 : petek, 16.01.2009 : 21:39:30 »

Pa da se še jaz oglasim.
Tudi jas vzamem psa zraven ampak čes kak mesec gremo v terme 3000 za 5 dni pa ne vem kam nai ga dam.
Tam se bomo seveda kopali v apartmaju me ,ga je strah pustiti da mi ga kdo ne  vzame pa še  celih 5ur bi bil sam.
Samo nisem sigurna da so psi tam dovoljeni kdo slučajno ve?
Razmišljala sem da bi ga dala k sosedi ki ima maltežanko in se zelo dobro razumeta in vem da bi na Zemkota lepo pazila samo problem je ker je stražno navezan na mene. Če že kam grem za več dni so okoli sami domači.
Zdaj pa bi bil v tujem okolju prosim dajte mi kakšen nasvet.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4636 : petek, 16.01.2009 : 21:54:17 »

Pokliči v terme in vprašaj. Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4637 : sobota, 17.01.2009 : 14:19:11 »

Vidim da imamo mi kr srečo glede čakanja doma. Nikoli jo nismo posebej navajali, jaz sem sicer od začetka še zelo komplicirala in je nisem puščala same pa vedno sem domou hitela, pa ji na dolgo in široko razlagala kam grem, pa da hitro pridem, pa cel halo delala ko sem prišla - izobilje cartanja pa tolaženja ker je bila sama  Lips Sealed
Tudi sedaj je ne puščam nikoli za več kot par ur same, se mi zdi da je bila celih 8 ali 9 ur v 4 letih sama samo parkrat. Vedno pa brez problema počaka. Ko se oblečem za ven me s takšnim radovednim pogledom gleda kaj ji bom rekla. Če rečem da ne gre z mano se ponavadi usede in še malo počaka če si bom premislila, potem ko ji zagotovim da res ne gre z mano pa odmašira nekam v stanovanje in počaka.

Glede na to koliko napak sem naredi pri navajanu na samoto bi pričakovala histerijo pa jo na srečo ni. Je pa res, da v prejšnjem stanovanju ni želela biti samo, ni cvilila, pa jokala pa praskala, je pa včasih bruhala ko je bila sama, pa pred vrati je vedno ležala, pa čisto nesrečna je ratala ko sem šla, pa vedno silila z mano tudi če sem parkrat rekla da ne. Pa tudi na splošni ni bila nekako srečna v prejšnejm stanovanju. Tukaj kjer smo pa sedaj je pa naravnost srečna in jo ne gane če se je sama, isto pri mojih starših, tam smo namreč živeli prvo leto, in jo ne gane če je sama, včasih celo noče iti zraven in gre na kavč in skoraj jo slišim kako pravi da naj jo pustimo na miru da bo raje na kavču sama. Je pa dejstvo tudi da tudi jaz nisem bila pretirano navdušena nad prejšnjim stanovanjem, tako da predvidevam da je malo pišče moja zrcalna slika Smiley

Zamro če pustijo psa bi ga jaz vzela sabo, saj se sobe zaklenejo in ni možnosti da ti ga ukradejo, pa listek daš gor naj ne motijo, da ti čistilka ne bo vstopala v sobo ko bo pes sam v sobi. Če pa ga ne morete vzeti mu pa sigurno ne bo hudega pri ljudeh ki jih pozna. Jaz tudi občasno pazim na kakšno malo kepico (med vikendom ko sem doma) in prve ure so ponavadi zadržani kljub temu da se poznamo, potem je pa vse super, razen Lina ima manjše pomisleke glede novih prišlekov Smiley

lpk
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #4638 : nedelja, 18.01.2009 : 18:57:52 »

hvala!
Bom ga verjetno s sabo vzela samo se mi bo smilil 5 ur sam ,pa kaj saj doma je tudi sam mislim pa ,da če so psi dovoljeni da mu bo lepše zraven mene .Pa klub temu če bo po 2 ure sam doma se bom pač jas žrtvovala pa se bom samo 2 uri kopala.
Sicer pa mislim da bo šel zraven pa se bova z mamo malo menjevali malo ona malo jas pa bo!
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #4639 : ponedeljek, 19.01.2009 : 10:02:24 »

Pri nas smo pa hvalabogu zelo pridni ko smo sami  Smiley Smiley
Bella je vsak dan sama 8 ur in ni nobenega problema; v tem času po moje spi, ker ima potem toliko energije da se do večera sam igramo... Wink
Ob vikendih pa vidim da ji prav paše ko jo za kake 2 uri pustim samo. Zanimivo pa je da to funkcionira samo dopoldan, tako kot je navajena. Zvečer ali popoldan ji vedno preskrbim varstvo, ker takrat pač ni čas za spanje in biti sam.

Imamo pa vedno manjše probleme na dopustu (drugo okolje). Če smo v apartmaju ni nikoli sama, če smo pa v hotelu jo pa seveda za zajtrk in večerjio pustimo samo. Ampak tam se pa buni, vendar vsak dan manj...pa hitro se navadi da pridem s kako hrenovko v žepu  Wink

Aja pa mi tudi vedno obesimo znak "ne moti" in govorim s sobarico, da ne bi slučajno prišla v sobo.
Logiran
HAMLET
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #4640 : ponedeljek, 19.01.2009 : 13:05:36 »

hojla
tudi mi smo ponosni lastniki shi tzuja!zaenkrat se še privajamo drug na drugega.tako je dobrosrčna in lepa za pojest!
lp
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4641 : ponedeljek, 19.01.2009 : 21:30:53 »

Hey pozdravljen hamlet in dobrodošel Smiley Daj prilepi kaksne slikice svoje lepotice. S katere psarne pa je, če lahko vprašam? Da vidim, če smo si kaj v sorodu Cheesy
Logiran
HAMLET
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #4642 : torek, 20.01.2009 : 09:38:36 »

zdravo sessa!
zaenkrat še nisem probala slikice dati gor bom takoj ko mi bo uspelo.drugače pa mislim da ne smem napisat s katere psarne je naša inty,lahko pa napišem njeno rodovniško ime.takole je :kasiopeya-kabala letibo,čisto črna pupika,dve leti sem si želela črnega shi tzuja in končno sem jo dočakala Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4643 : torek, 20.01.2009 : 10:21:30 »

HAMLET, dobrodošla na forumu. Smiley
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4644 : torek, 20.01.2009 : 12:38:56 »

jeeeeej, imama sestriciii Wink in naj ti povem, da sem se na zacetku odlocala med tvojo in mojo Wink jaz imam pa kappo, cisto rjava je. S kod pa ste?
Logiran
HAMLET
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #4645 : torek, 20.01.2009 : 13:14:41 »

ja the best,vem približno kera je tvoja,mi smo iz lj


lp,pokica
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #4646 : sreda, 21.01.2009 : 09:13:47 »

Ali ima kdo hurrta oprsnico?
Na sliki mi je zelo všeč, vendar ne vem kako bi pristajala shih tzu-ju glede na bujno pričesko. Imam občutek, da je za manj kosmate pse.  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4647 : sreda, 21.01.2009 : 09:45:39 »

Oprtnice na splošno niso najbolj primerne za močno odlakane pse.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4648 : sreda, 21.01.2009 : 10:35:04 »

Se strinjam s Kalsang. Mi imamo smolo in se nam dlaka vozlja tudi pot Hurrtino ovratnico, pa še slabo se vidi zaradi dlake, čeprav smo precej postriženi. To ni antireklama, sploh ne, ker so mi zelo všeč, a so verjetno res bolj primerne za kratkodlake pse ali pa precej postrižene. Smiley
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #4649 : sreda, 21.01.2009 : 11:14:48 »

Mi imamo oprsnico Rogz pa ni problema (vozlamo se itak  Undecided in ni opaziti da bi se okoli oprsnice bolj). Sam se mi zdi, da je hurttina mal širša in bolj kompaktna, tako da mogoče res ne bi bila primerna.
Logiran
Strani: 1 ... 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines