mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 12.07.2024 : 16:44:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 332293 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #435 : torek, 14.03.2006 : 18:01:48 »

Da malo popestrim vaso temo z nekaj shih-tzujcki s Cruftsa:

http://baguette.moj-album.com/album/2515287/?os=2515481

http://baguette.moj-album.com/album/2515287/?os=2525585

http://baguette.moj-album.com/album/2515287/?os=2525740

http://baguette.moj-album.com/album/2515287/?os=2525763

http://baguette.moj-album.com/album/2515287/?os=2525725

Levo Kanba Busy Bee at Tameron, crno bela psicka, ki je na koncu odnesla BOB, desno Ch. Cabbala Needs No Frills at Harima
http://baguette.moj-album.com/album/2515287/?os=2525515

Midva sva zelo uzivala med toliko kozusckarji, predvsem pa naju je presenetilo kako lepo lastniki oz. handlerji delajo s svojimi shih-tzuji. Tudi v ringu so jih crkljali v narocju in cohali po trebuscku. To je pravo nasprotje od tistega kar vidis pri nas, ko kuzka prinesejo v ring drzecega za rep in vrvico, potem pa ves cas pazijo, da kaksna dlakica ne bo stala narobe. Undecided Poleg tega pa na Cruftsu vidis kako razstavljalci prijazno kramljajo med seboj in z ljudmi ob ringu, kuzki pa se gredo, medtem ko cakajo v ringu, malo pocohat med gledalce. Wink Jaz sem bila navdusena! Cheesy lp
Logiran

Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #436 : torek, 14.03.2006 : 18:02:09 »

A se da opravljat pregled za pasme, ki ne spadajo pod klub za tibetanske pasme? Pri tem mislim pregled pogačice in ne oči.



Lp, Tinkara
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #437 : torek, 14.03.2006 : 19:20:55 »

Ko gledam te lepotce iz razstave šele vidim kakšen razbojnik je moj...drugače se mi zdi tak lepo negovan....heheheh.....celi eksplodiran in razcufan od konstantnih pretepov z bratcem....pa tak se trudim, da bi lepo zgledal.... Wink

Če bi jaz ocenjevala bi sigurno zmagal rjavo-bel...sem cela nora na rjavo barvo pri shih-tzujih, sploh takšen temno rjav me pa uniči.

Kaj mi lahko kdo opiše kaj vam kot članu nudi klub tibetanskih pasem?Kakšno je področje delovanja itd. Še nikoli nisem bila član kakšnega takšnega kluba in razen občasnih srečanj in veliko vlogo v vzreji ne poznam namena takšnih klubov. Kaj bi se recimo nudilo meni, če bi se včlanila, ki ne bom vzrejala?

Lp, Tina
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #438 : torek, 14.03.2006 : 20:19:48 »

Kakšni lepotci in se popolnoma strinjam s Felino tudi jaz sem se trudila in trudila z dolgo dlako pa je bila naša razbojnica kar naprej razmršana  Huh Drugače sem pa upala da se bom malo spočila od česanja ko smo jo postrigli ampak bo kar držalo da je ravno tako veliko dela, samo seansa česanja je malenksot krajša.

Kalsang mene pa zanima če grem lahko prvi dan v šolo kar z rastavno vrvico? Imam namreč samo še flexi in u bistvu niti ne vem kakšen povedec bi potrebovala, tako da ga do četrtka sigurno ne bom kupila. Imamo kar malo treme, no jaz jo imam, Lina itak da bo uživala  Cheesy

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #439 : torek, 14.03.2006 : 21:58:47 »

Kaja, res lepe fotke! Hvala, ker si svojo izkušnjo podelila z nami. Crufts je res pravo doživetje, na šicujih si pa res oči napaseš... Letošnja zmagovalca sta mi res všeč!

Punce, ne se sramovat svojih koštrunov. Kako pa mislite, da izgledajo tile lepotci doma? Večinoma imajo vsi ti ljudje veliko psov, ki se igrajo in se podijo po hiši in po vrtu, tako da si lahko predstavljate, kakšna je dlaka. Res, da jih vzdržujejo, da ni velikih vozlov, ampak takole zrihtani so tile psi samo za razstavo, drugače so pa tako skuštrani kot naši, samo dlaka je daljša, ker se razstavljajo...

Joni, za pregled pogačic moram preverit. Če se odvija na klubskem dnevu, seveda lahko prideš. Ti sporočim.

Felina, če ne nameravaš vzrejati, ni veliko smisla, da bi se včlanila. Res je klub namenjen predvsem vzreji, čeprav je del njega tudi šola Švrk. Ko se včlaniš, se včlaniš tudi v Kinološko zvezo. To je pomembno, če vzrejaš ali svoje pse šolaš. Razen tega dobimo revijo, ki jo lahko tudi kupiš, imamo popust pri vzrejnem pregledu, telesni oceni, pregledu oči itd., smo obveščeni o kakšnih dogodkih, večinoma povezanih z vzrejo tibetanskih. pasem itd. Če bi rada kužku dala samo oči pregledat, se ti ne splača včlanit, ker boš potem skupaj s članarino plačala več.

Kimi, jaz sem tudi Taro šolala na razstavni vrvici. Čisto dobro se obnese!
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #440 : sreda, 15.03.2006 : 09:36:38 »

Krasne slike Kaja, čestitam.
Jaz sem si sicer pogledala slike in zmagovalce na spletni strani Cruftsa, vendar so te bolj naravne in izžarevajo značaje psov.
Se mi takoj malo potoži po razstavah, ko to vidim, smrk, smrk..
Kimi in Felina, kako pa mislita, da smo mi začeli z urejanjem svojih prvih shih-tzujev. Me je groza, ko se spomnim. Takrat ni bilo nobene kozmetike za kupit, pa tudi forumov in internetnih nasvetov ne.
Se mi je skozi vozlav, pa nisem vedela zakaj...
Vajina sta pravi vzor za ostale lastnike in dokaz, kako se da naučiti vzdrževati shih-tzuja kljub temu, da si začetnik.
Čestitke obema.
Tudi naš Toby je že pravi razbojnik. Se je hitro naučil norčij od ostalih. Dirka po stopnicah gor in dol, vlači mamo za brke in ušesa, he, he, je prav zabavno. Danes pa dobi svojo malo tortico, ker je dopolnil 3 mesece.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #441 : sreda, 15.03.2006 : 12:51:29 »

Seveda greste lahko samo na pregled oči. Ne vem pa točno, koliko stane. Za člane kluba je nekaj popusta. Mogoče bo Gremlin vedela, koliko je stalo zadnjič

Ojla!

Jaz sem delala pregled za PRA 1 mesec nazaj in sicer sem se zapeljala kar v Lesce. Pregled me je prišel nekaj čez 4000 sit tako da nič kaj takega in sem bila čisto presenečena nad nizko ceno.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #442 : sreda, 15.03.2006 : 13:02:14 »

Hvala za informacijo, Geri!

K nam na klubski dan pride pregled za PRA delat dr. Zlata Čop iz Lesc.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #443 : sreda, 15.03.2006 : 14:20:10 »

No, seveda ni nujno treba biti vzreditelj (torej lastnik psice), da bi postal član kluba. Če si lastnik psa, ki bi bil primeren ali celo zaželen za plemenjaka, pa je seveda treba opraviti vzrejni pregled, kamor spada tudi telesna ocena in pregled oči in pogačic. Popust (50 %) imajo člani kluba za VP in TO.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #444 : sreda, 15.03.2006 : 14:23:37 »

TagTu, a na klubskem dnevu potekajo pregledi pogačic? Se mi zdi da ne...

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #445 : sreda, 15.03.2006 : 14:36:41 »

Seveda potekajo. Veterinarka opravi oba pregleda, razen če lastnik psa enega ali drugega ne želi. Pregled pogačic je potrebno opraviti samo enkrat v življenju psa, izvid o pregledu oči pa je veljaven eno leto (od 1.1.06 za pse in psice - prej za pse pol leta).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #446 : sreda, 15.03.2006 : 14:42:51 »

No, Joni, evo informacija iz prve roke! Lahko prideš k nam na pregled pogačic...

Jaz nisem vedela, ker se pri šicujih pogačice ne pregledujejo.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #447 : sreda, 15.03.2006 : 14:47:38 »

A kolki se slikajo?
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #448 : sreda, 15.03.2006 : 14:54:21 »

NE!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #449 : sreda, 15.03.2006 : 15:08:45 »

A pol imamo pa mi najdražje pogoje za pridobitev vzrejnega dovoljenja?
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines