mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 12.07.2024 : 18:08:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 332303 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #420 : nedelja, 12.03.2006 : 13:41:34 »

Z iglo razdeliš dlako, ki jo nameravaš speti v čopek. Lahko vzameš kar iglo za štrikanje. Z njo lahko natančno odmeriš dlako za čopek in jo ločiš od druge dlake. To zelo pomaga, če si kuža praska čopek. Če je ta delitvena linija ravna, kužka manj cuka, kot če je nepravilna, cikcakasta. Upam, da razumeš. To bi ti morala pokazati.

lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #421 : nedelja, 12.03.2006 : 14:33:58 »

približno sem razumela.lahko nardiš filmček in ga daš na svojo stran  Cheesy sej se hecam.danes je tak lep sonček da morem izkoristit in it malo ven  Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #422 : nedelja, 12.03.2006 : 19:17:39 »

Kalsang res super stran, zelo mi je všeč da so tudi nasveti...res fino.

majchi jaz si pri čopku pomagam z glavnikom ki ima tanko kovinsko držalo in opravlja isto funkcijo kot npr. igla za štrikanje.

LPK
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #423 : nedelja, 12.03.2006 : 21:51:35 »

tudi jaz si pomagam s takim glavnikom.me je samo zanimalo kaj ima pri tem igla   Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #424 : nedelja, 12.03.2006 : 21:55:51 »

No, potem pa že vse veš! Wink
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #425 : ponedeljek, 13.03.2006 : 12:58:41 »

Pozdravljeni!
Želim si kupiti psa pasme SHIH TZU in me zanima če ima / bo imel kdo kakšnega naprodaj. Lahko je tudi brez rodovnika. Lahko mi odgovorite na tem forumu, čez vikend pa sem dosegljiva na tel. *****! hvala!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #426 : ponedeljek, 13.03.2006 : 13:03:51 »

Pozdravljena!

Na tem forumu ne smemo dajati podatkov oziroma reklamirati mladičev. Močno ti odsvetujem nakup nerodovniškega mladiča. Če boš pobrskala po forumu, boš našla veliko informacij, zakaj je vzreja nerodovniških mladičev etično hudo vprašljiva, s tem pa tudi njihov nakup. O tej temi si lahko več prebereš tudi na moji spletni strani. Do nje prideš, če klikneš na ikono spodaj levo.

lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #427 : ponedeljek, 13.03.2006 : 13:58:23 »

ursika,

Moj prvi shi-tzu je bil brez rodovnika, kupljen pri eni družini v MB, imena verjetno ne smem napisati, ne vem če lahko pišem cene, pa jih bom vseeno. Za kužka sem plačala 60.000 SIT, kupili smo ga na četrtek, od petka do nedelje smo bili pri veterinarju (od injekcij, infuzij, tabletk....) več ne bom pisala ker je izkušnja še vedno zelo živa in boleča. Na veterini smo v teh treh dneh odšteli 40.000 SIT s tem da so bili full prijazni in nam na koncu tudi računali niso več. Kužka smo po nasvetu veterinarjev odpeljali nazaj prodajalcu (besede vzreditelj si ta človek ne zasluži, čeprav se sam za to ima), z vsemi napravicami v tački 1 kg psička, če bi se prodajalec odločil za nadaljnje zdravljenje, kljub temu da so na veterini rekli da bo verjetno umrl v 24 urah. Jaz ga nisem želela vrniti, bila sem pripravljena na zdravljenje in vse stroške vendar so mi na veterini razložili kakšne posledice bi najverjetneje kuža imel, sploh pa niso mogli garantirati da ga bodo lahko pozdravili.  Pri fantu doma pa sta bila še dva kužka ki bi se lahko okužila s kugo, ki jo je moj Aron imel, zato so me vsi skupaj prepričali da je bolje da ga pustim (verjetno v pasja nebesa). Jaz sem dobila celo denar nazaj od prodajalca ampak po mojem je imelo veliko vezo to da je moj fant 190 cm in 100 kg kot pa to da je imel ta človek dobre namene vsaj na koncu. Sama nisem šla zraven ko ga je fant peljal nazaj, sem pa pretočila morje solz za psičkom ki sem ga imela cele 3 dni.

Odloči se sama, jaz sem se pred skoraj enim letom ponovno odločila za šicuja, tokrat rodovniško psičko, ki je seveda najboljši kuža na svetu Smiley ne dvomim da bi bil Aron tudi, ampak njega ni več, ker je prodajalec v njemu videl samo denar in ni dal tisti 5 tisočakov za cepljenje Sad

Premisli in veliko sreče.

LPK
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #428 : ponedeljek, 13.03.2006 : 14:58:38 »

Kimi hvala za odgovor-ko sem ga prebrala mi je bilo kar slabo... Sad nisem vedela da so na svetu res taki ljudje-verjetno sem prevelik optimist. Kar se cen in rejcev tiče bi bila vesela če mi pošljete podatke na email: *****. Se opravičujem, vendar nisem vedela da se takšnih podatkov ne sme pisati na spletno stran. Se veselim odgovorov na email!:) Hvala že vnaprej!
In še eno vprašanje: doma imam mačka, starega skoraj 4 leta. Kakšni so odnosi med Shih Tzuji in mačkami?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #429 : ponedeljek, 13.03.2006 : 16:30:54 »

ursika,

malo pobrskaj po netu pa boš marsikaj našla. Poglej si stran od Kalsang, je res super in boš marsikaj izvedela o pasmi. Glede cen pa tako, jaz od svoje izkušnje naprej nikoli več nebi spraševala za ceno, če je volja se najde tudi denar. Raziskuj, pregleduj, sprašuj....to je moj nasvet, če se boš za kužka dokončno odločila boš tudi denar zbrala.

A že imaš kakšne izkušnje s to pasmo?

LPK
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #430 : torek, 14.03.2006 : 15:37:58 »

Hvala za odgovor!
Ne, izkušenj s to pasmo še nimam, žal. Pravzaprav bi to prvi (moj) psiček / psička. Kar se literature tiče pa sem si že kupila knjigo o Shih Tzujih v nemščini in jo pravkar berem. Pred nakupom želim biti popolnoma prepričana o pravilni izbiri pasme,
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #431 : torek, 14.03.2006 : 16:06:04 »

Lepo, da se nameravaš najprej podučiti!

Pasma je seveda čudovita. Kaj drugega bi ti sicer povedali na tem forumu...

Edini "minus" je zahtevna nega. Ker je šicu majhen dolgodlak kuža z dvojnim kožuškom, je treba računati, da bo vsak dan šlo nekaj časa za njegovo nego. Zato je šicu primeren za ljudi, ki se ne ustrašijo vsakodnevnega pranja tačk in trebuščka, krtačenja, spenjanja čopka, pogostega kopanja, fenanja itd. Seveda si lahko stvar zelo olajšaš, če je kuža postrižen, vendar ga je še vedno treba redno negovati. Precej več je "zaknedlanih" postriženih šicujev kot zanemarjenih dolgodlakih, ker ljudje mislijo, da jim ni treba nikoli več za krtačo prijeti, če so kužka postrigli.

O tem boš verjetno prebrala v knjigi, pa tudi na moji strani vse piše.

Je pa šicu zelo dinamičen, vesel kuža, ki se tudi kakšnih daljših sprehodov in pohajkovanj ne ustraši, kar ti lahko potrdi večina tukajšnjih forumovcev.

Prijetno raziskovanje sveta šicujev ti želim!
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #432 : torek, 14.03.2006 : 17:18:52 »

ursika:

Jaz sem se v karakter shih-tzuje zaljubila na prvi pogled...ker imajo karakter velikega psa v malem telescu. Moj je neverjetno navezan name. Skozi mi sledi in me naravnost obožuje, nikoli ga ne more nič odvrnit od mene, razen kakšni pasji prijateljček, a le to za kratek čas, da ga pošnofa.Je že po naravi zelo ubogljiv in ni bilo potrebe po kakšnih hudih vzgojnih metodah.

Z nego dlake je grozno dosti dela, vendar pa sem imela iz neznanega razloga srečo in nisem nikoli imela problemov z vozlanjem dlake. Je pa res, da je na hitro počesan vsaki dan in 2x na teden pa imava generalko, ki se zna zavleči tudi tam do uro in pol česanja. Potrebno je prečesati do kože prav vsak kotiček. Dlake pa je ogromno!!!!!!!!!!!!!!!

Glede sprehodov pa tako...moj mali nima nikoli dovolj in ko pridemo iz sprehoda,  more pred počitkom narediti še par krogov po stanovanju, onemogočit svojemu bratcu ovčarju miren počitek, in šele nato se spravi spat, pa čeprav je lahko zunaj tudi več ur, kjer drži tempo z ovčarjem. Tak da pri tem psu dolgi sprehodi ne rabijo biti izvzeti.

Upam, da se boš odločila pravilno in da ti bo kužek v veselje. Aja, kaj se pa tiče deljenja prostora z mucami, do sedaj še nisem nikjer opazila, da bi to bil problem in tudi moj mislim da sploh ne ve, da je dolžnost psov, da se muce preganjajo. On bi jih rad ovohaval, kar pa je itak z vsemi živalmi, saj jih naravnost obožuje, še najbolj pa koze.

Bo pa v soboto, 25. srečanje tibetancev v Domžalah in mogoče ne bi bilo tako narobe, če bi prišla pogledat, saj boš lahko vse izvedela iz prve roke, pa še dosti materiala za čohanje bo. Če bo lepo vreme se privozimo tudi mi, samo tako iz firbca. Upam,da bo dosti kosmatincev

Kalsang

Kaj zdravstevne preglede lahko opravimo, čeprav ne bi bili prijavljeni na vzrejni pregled? Kakšne sploh so cene vzrejnih in zdravstvenih pregledov?

Lp, Tina

P.S.: Pri nas pa spet sneži!!!!!!!!!!!
 
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #433 : torek, 14.03.2006 : 17:36:14 »

lepo da si se odločila za shih-tzuja  Smiley raje kupi rodovniškega psa,ker čeprav bolezni niso izključene jih je še vedno manj.jaz imam nerodovniško psičko ki na srečo nima težav (trkam) ampak mislim da je ena redkih.
z muco pa mislim da mislim da ne bi smelo bit težav...samo ji moreš posvečat enako ali pa še več pozornosti kot novemu članu.če Srečka vidi zunaj mačko gre previdno do nje in če muca ne zbeži jo ovoha...ponavadi pa prej zbeži in verjetno je Srečki zabavno nekaj lovit,pa ni važno kaj je.zato tudi prežene mačko na najbližje drevo  ;Dupam da si razumela ta zmeden post  Roll Eyes
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #434 : torek, 14.03.2006 : 17:39:13 »

Felina, kot da bi opisala tudi našo Taro. Njena hčerkica Lhamo pa že pri treh mesecih kaj dosti ne zaostaja za njo: zelo veselo in prizadevno raca in teče za mamo na sprehodu, ko pridemo nazaj pa naredi še par krogov, preden se loti počitka...  Cheesy  Njena sestrica sicer ni tako vztrajen divjak, vendar je tudi zelo živahna.

Naša Tara ima prijatelja mačka, ki živi pri mojih starših. Maček ji pusti, da ga zasleduje, se naslanja nanj, ga ovohava po riti in celo da skače po njem.  Roll Eyes  Toda v tem tandemu je posebne sorte predvsem maček, ki je zelo miren in trpežen. Tara se zato ni naučila mačjega jezika, jaz pa ji raje ne pustim stikov z drugimi, neznanimi mački, ker se zapodi naravnost k njim in jih po pasje pozdravi s skakanjem okrog in po njih...   Undecided

Seveda greste lahko samo na pregled oči. Ne vem pa točno, koliko stane. Za člane kluba je nekaj popusta. Mogoče bo Gremlin vedela, koliko je stalo zadnjič

Tudi pri nas v Ljubljani že cel dan sneži, tako da imajo naše pupike dan poležavanja na vseh mogočih dekcah in v vseh mogočih položajih.  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines