mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:52:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 239 240 241 242 243 [244] 245 246 247 248 249 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 333137 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3645 : sobota, 09.08.2008 : 22:42:56 »

Hm, gospod, kjer so kupili tega psa, je zelo znan po svojem početju, vendar žal mu nihče doslej še ni do živega prišel. Ima prijatelje na pravih položajih. Pri njemu nikoli nobena psica pomotoma ne koti, mladičev pa veliko sproducira vsako leto, enkrat z rodovniki enkrat brez. Problem je dokazat, ker bi mora sodelovati nekdo, ki je pri njemu kupil nerodovniškega psa, toda ljudje nočejo o tem niti slišati, pa čeprav so se ornk dali nategnit. Problem je tudi pravilni KZS, saj ta vso odgovornost prevali na posamezne vzrejne komisije oziroma pasemske klube in noče s temi ukrepi nič imeti. V pravilniku celo piše, da kaznovani vzreditelj, ki mu je bila izrečena vzrejna prepoved, v primeru nestrinjanja zadevo rešuje direktno s pasemskim klubom/vzrejno komsijo na sodišču. KZS tu ne nudi nobenega zaledja, nobene podpore, dokazat se doslej še nič ni dalo, ker tisti, ki bi lahko dokazovali, tega nočejo storiti, biznis pa cveti nemoteno naprej.

Za tega gospoda prav vsi vedo, kaj počne, pa mu nihče nič ne more /noče/.
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3646 : sobota, 09.08.2008 : 22:50:35 »

Saj mislim da si me pred njim ti posvarila ko sem kupovala psa.
Saj pes je bil reeeeeeees lep. So imeli srečo. Samo kaj pa boga mamica?  Undecided Hecno mi je bilo ker je bil zelo podoben moji Ruby, tako po velikosti kot po konstituciji. Edino dlako je imel res dolgo-je bil pravi kepek. Sem ju zato skupaj postavila.
Pa še dva Shih Tzuja sem srečala-psičko in psa. Nismo imeli časa za čvek, je pa bila psička iste velikosti tudi kot Ruby.
Zadnje čase res ugotavljam da vse ki srečam in imajo dosti večje pse so ponavadi brez papirjev. Psičke so pa ponavadi isto velike mogoče cm več.
Edina razlika je da ma Ruby prsni koš dosti širši kot pas.  Tongue prava damica. hehe.
Pa pri frizerju je bila je spet kot mladiček-dlaka dolga 0,7 cm. hehe
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #3647 : nedelja, 10.08.2008 : 08:34:28 »

Tudi mene jezi tole početje  Angry, ampak ne razumem pa, kako se lahko taki psički prodajajo v zoo trgovinah.  Undecided
Mi je nekdanja sodelavka, ki je videla mojo Sweety povedala (njena želja je bila kupiti shih tzuja, saj so ji tako zelo neznansko všeč), da pač shih tzuja ne more kupiti, ker so ful dragi, pa je zato kar šla v zoo trgovino v Celje in tam kupila Belega višavskega terierja za smešnih 300 €.
Seveda so ji rekli, da je čistokrven, rodovniški, vendar je brez rodovnika, ker ga vzreditelj ni pridobil, saj ta psiček ni namenjen za razstave in tisti papir itak brez veze plača, ker ga ona ne rabi, saj ga ne bo vozila kazat drugim.  Angry  Angry
Ko sem ji povedala, kako je z rodovniki in da so jo lepo nategnili, da je kupila nerodovniškega psa, da imam tudi jaz rodovnik in s Sweety ne hodive na razstave in ji pokažem vse prispevke, ki sem jih sprintala z naše strani o nakupu rodovniškega ali nerodovniškega psa, mi sploh ni hotela verjeti, ker so njej poznavalci povedali, da mi, ki imamo rodovniške pse, toliko več odštejemo samo zaradi enega papirja na katerem so zapisani predniki.  Angry Sad Cry

No in tako vsem prevarantom  še naprej uspeva nategniti toliko in toliko ljudi. Ni mi pa jasno, kako lahko take psičke prodajajo v trgovini, da pa teme, kako je psiček bil v zaprt v kletki posuti z žagovino in v kakšni velikosti, niti ne izgubljam besed, ker me to še bolj jezi.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3648 : nedelja, 10.08.2008 : 09:52:08 »

Sweety, to o celjski zoo trgovini je stara zgodba, žal. Tudi tem nepridipravom nihče nič ne more/noče. So jih že novinarji večkrat razkrinkali na televiziji (Preverjeno), pa ljudje še vedno rinejo tja, veterinarksa inšpekcija pa trdi, da je vse OK. Žal. Dokler bodo živali po naših zakonih tretirane kot predmeti, blago, in dokler bodo slovenceljni tako prekleto pametni ne bo nič drugače.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #3649 : nedelja, 10.08.2008 : 10:26:47 »

Uršika se kje najde tudi tak shih tzu, z vsemi papirji  ki je kar malo večji od ostalih shiz tzujev, pravzaprav mi en tak ta trenutek greje noge! Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3650 : nedelja, 10.08.2008 : 11:34:57 »

Uršika, tvoja psička je dejansko majhna, na spodnjem robu standarda. En centimeter razlike, kot praviš ti, je pri tako majhnem psu zelo veliko in pomeni lahko marsikaj, od dosti večje teže do popolnoma drugačnih proporcev.

Svoje psičke nika ne primerjaj s šicujem, ki si ga srečala. Gospod namreč ne vzreja tipičnih šicujev.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3651 : nedelja, 10.08.2008 : 11:37:38 »

Pa še ena podrobnost. Tvoje psičke seveda še nisem videla, ampak ko praviš, da ima širok prsni koš in potem ozek pas ... To tudi ni najbolj tipično oziroma lahko pomeni ozko medenico, kar je slabo za vzrejo. Šicu mora imeti širok hrbet in pas ne bi smel biti občutno ožji od zgornjega dela hrbta.

Sicer pa, kot pravim, tvoje psičke nisem videla, zato samo pojasnjujem. Zate bo najboljša informacija vzrejni pregled.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3652 : nedelja, 10.08.2008 : 12:31:09 »

Uršika se kje najde tudi tak shih tzu, z vsemi papirji  ki je kar malo večji od ostalih shiz tzujev, pravzaprav mi en tak ta trenutek greje noge! Wink
Smiley

Take imam jaz najraje! Cool Kiss
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3653 : nedelja, 10.08.2008 : 14:21:00 »

Saj vem Cheesy Ne primerjala sem jo že z parimi psičkami s papirji. Ampak se zavedam da vzrejni pregled da pravo oceno. In definitivno nisem hotela užalit nikogar ki ima "večjega Shih Tzuja". Zavedam se da Shih Tzu ki je na spodnji meji standarda po velikosti in Shih Tzu ki je na zgornji meji standarda da je ogromna razlika.
Lepi pa so tak al tak ne glede na velikost. Samo očke pogledaš pa se itak zaljubiš. Znanec ima samčka ki je precej večji od Ruby, je pa še vedno pa standardih, karakterno sta pa ista. hehe In to je vsaj meni bistveno.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3654 : nedelja, 10.08.2008 : 16:47:15 »

jaz pa bi imela se enega rdece belega kuzija...sem se kar zaljublja v njega, na prejsnjih slikah... se res ne da nobenga takega dobit tukaj pri nas??
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3655 : nedelja, 10.08.2008 : 18:04:33 »

Mogoče bo pri Agnesani kakšen. Wink
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3656 : nedelja, 10.08.2008 : 19:01:34 »


Se carovnice niso cist ziher, kaj bomo scoprali skupaj pri Agnesani Tongue... Bo treba spet v kroglo pogledat Grin.

...
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #3657 : nedelja, 10.08.2008 : 20:57:18 »

No, pa smo tudi mi nazaj iz morja. Lun se sicer ni kopal, kakšen meter pred vodo se je poknil na tla in užival na kamenčkih. Seveda samo zjutraj in zvečer, ko ni bilo več vroče. Ampak, da ne govorim o tem kako dolgo sem ga čistila, ko sva prišla iz sprehoda (bunkice, trava, ježki....), pa sem še pazila kje se sprehajava. To je res noro! Če mi ne bi bil tako zelo všeč z dolgo dlako, bi ga že zdavnaj postrigla. Ampak povejte ve, ki imate izkušnje, je res normalo, da ga češem celo uro, če hočem, da je res temeljito počesan? Zdaj je star 7 mesecev.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3658 : nedelja, 10.08.2008 : 20:59:19 »

Zdej ma še tisti puek menda pa dolga dlaka ?
Da mislim da je normalno.
kata kaj pa na kakšen sprehod bi pa lahko šle kaj praviš?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3659 : nedelja, 10.08.2008 : 21:00:12 »

Več kot normalno! Zako bo vsaj še eno leto.
Logiran
Strani: 1 ... 239 240 241 242 243 [244] 245 246 247 248 249 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines