mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 21:54:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 331797 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #345 : petek, 24.02.2006 : 20:53:40 »

seveda bo pomagalo crkljanje  Cheesy to pri teh malih kepicah vedno zaleže.kako se kaj luna obnaša?je še vedno tako uvidevna do rozi in jo ne prosi za igro?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #346 : petek, 24.02.2006 : 21:33:29 »

Lunca je prava srčica - drugače je ona naš hiperaktivni gavnarček, vedno pripravljena na akcijo in igro - Rozi pa je (prostovoljno!) njena najljubša igrača   Roll Eyes No, zdaj pa je totalno uvidevna, zelo pazi na Rozi, čisto nič ji ne teži, prej, ko je pa Rozi celo malo zalafala za svojo igračko, pa ni tekla za njo (kot to dela ponavadi) ampak je samo mahala z repkom. Pa tudi sicer je bolj mirna kot ponavadi. Res me je pozitivno presenetila. Smiley
Tile naši ljubi kužki vse vedo in čutijo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #347 : petek, 24.02.2006 : 21:50:41 »

Super, da je Rozi že bolje! Boš videla, Tia, z nami bo še sto let! To je prava iron lady... Se pozna, da je Tarina teta - obe sta dobrodušna tankca.

Počohaj in polubčkaj jo, pa še Lunco seveda...
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #348 : petek, 24.02.2006 : 23:46:23 »

Hvala, ti tudi tvoje tri punce. Zdaj jima pa grem dat  Kiss v tvojem imenu.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #349 : petek, 24.02.2006 : 23:54:30 »

Kalsang,koliko sta punci zdaj stari?kaj morem,če sem pa preveč lena za računat  Roll Eyes si se že za 100% odločla,al še vedno cincaš katera bi ostala doma?
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #350 : sobota, 25.02.2006 : 11:01:55 »

Srečka je ponoči bruhala...zraven hrane je bila še bela slina.je ta slina kakšen poseben znak?ali je to normalno?
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #351 : sobota, 25.02.2006 : 11:58:28 »

ima tudi drisko...kaj ji lahko dam da čimprej mine?v ponedeljek gremo na smučanje tako da bi blo super če bi se do takrat uredilo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #352 : sobota, 25.02.2006 : 13:00:01 »

Daj ji bel riž in kuhanega piščanca. Riž naj bo zelo skuhan, skoraj razkuhan, piščančje meso pa naj bo file, belo pusto mesto, ki zrežeš na koščke in skuhaš v vodi.
Na tej dieti jo drži nekaj dni.

Skuhajš ji lahko tudi borovničev čaj. Preprosto ohlajenega ji natoči v skledo iz katere ponavadi pije. Ali pa ji v vodo razstopi par tabletk medicinskega oglja in naj samo to pije. Boš videla, kaj bo raje pila.

Če pa se driska ne bo ustavila v naslednjih 24 urah, moraš k veterinarju.

Verjetno je kaj takga pojedla.

Upam, da ji bo kmalu bolje....
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #353 : sobota, 25.02.2006 : 13:07:50 »

sem vidla da manjka en košček posteljice kjer spi,pa je verjetno tisto povzročilo bruhanje.drugače je normalno živahna,samo dlako po ritki sem spela v dva čopka in je prav smešna  Grin sej so itak maškare.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #354 : sobota, 25.02.2006 : 13:11:08 »

 Grin Grin Grin Grin Grin

Dobro si se znašla!

Ji pa vseeno daj bel riž in piščanca, ker ima razdražen želodec in črevesje.

Upam, da je tisto, kar je poglodala, tudi pokakala in da se ni kje zataknilo...

Nočem te strašit, ampak bodi zelo pozorna v naslednjih dveh dneh.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #355 : sobota, 25.02.2006 : 13:24:27 »

tisto je zbruhala ven tako da misli mda ni panike  Wink bo danes dobila riž in piščančka.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #356 : sobota, 25.02.2006 : 13:32:05 »

Super!

Potem pa potrebuje samo pravo papico, pa bo...

Lepo se imejta!
Logiran
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #357 : sobota, 25.02.2006 : 19:57:32 »

Že dolgo se nisem oglasila. Naša Laja je pri 9 mesecih dobila prvo  "menstruacijo". Prosim za opis, kako poteka gonitev pri Shi-thujih. Ker je krvavitev dokaj izrazita, sem naši laji oblekla začasno stare otroške pemperske Roll Eyes, ki sicer bolj slabo držijo na kužku, a služijo svojemu namenu Wink.

Že naprej hvala za razlago!!!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #358 : sobota, 25.02.2006 : 20:30:39 »

Midve z Lino pa sporočava da smo preživele prvo ta pravo striženje in da je še večji cukrček kot je bila Smiley Hvala punce da za vaš predlog, smo šle v predlagan salon in ju sploh ne morem prehvaliti. Odnos je super enkraten, ful sta prijazna in cene so tudi zelo dobre (sem samo gledal, ker se mi je zdelo prepoceni za vse kar sta naredila), torej vse super fajn in še boljše kot samo to. Se mi zdi da je tudi Lina zadovoljna kar nori odkar smo prišli Smiley pa tako se ji je mudilo domov, kot bi se hotela vsem doma pokazati kakšna lepotička je  Roll Eyes

Hvala vam 100x.

Mira glede gonitve lahko povem, da se je naša prvič gonila pri 10 mesecih in da se je tako umivala, da smo v 3 tednih samo parkrat našli madež (na začetku gonitve) tako da nismo uporabili hlačk ali kaj podobnega. Imele smo en 'incident' z enim prijaznim kužkom ki ji je prišel malo dvorit, potem pa se je spravil na mojo nogo. Pa vmes je imela en zelo slab dan, ko se je malo smilila sama sebi (jaz pa sem zagnala paniko Undecided) ampak je bilo naslednji dan že vse po starem. Do sedaj se je gonila samo 1x zato ti kaj več ne morem povedati.

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #359 : sobota, 25.02.2006 : 21:27:15 »

Gonitev pri šicujkih je dosti umirjena v smislu, da psičke ne norijo tako zelo. Ponavadi se res same tako temeljito umivajo, da ponavadi ni treba hlačk natikat. Kot pri vseh psiškah morate računati na to, da boste morali na psičko paziti tri tedne, vendar je to enostavno, saj jo lahko preprosto dvignete in odidete, če se kakšen kuža preveč zanima zanjo. Kritični dnevi so od 10. do 17., vendar je to lahko od psičke do psičke različno, vsekakor pa potem, ko krvavi izcedek izgine. Verjetno pa že veste, da je celo gonitev raje ne spuščajte s povodca, temveč jo imejte ves čas pod kontrolo.

Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines