mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 01:30:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338337 krat)
0 članov in 26 gostov pregleduje to temo.
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #3105 : sreda, 07.05.2008 : 07:10:44 »

Kalsang in Agnesana 1000 x vama hvala  Kiss....sem že pogledala med vzrediteljice TT in je ena 3 km od mene oddaljena, tako da jo bom kar kontaktirala in za pasjo šolo in za striženje, da si ves teren pripravim za čas, ko bomo vse to potrebovali.... Cheesy  Grin

Sploh ne vem, kaj bi brez vaše pomoči....na vse veste odgovor...no, pa seveda, zraven vas zamorim še tudi včasih gospo Katarino, da mi pomaga.... Wink

Ja, taki smo pač začetniki..... Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3106 : sreda, 07.05.2008 : 13:42:43 »

Sweety, ni problema! Ti kar vprašaj. Zaenkrat nisi še nikogar zamorila. Wink
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #3107 : četrtek, 08.05.2008 : 14:57:54 »

Dela vloženega v agility pri Panu je bilo veliko. Saj sem ga morala prepričati, da se da pri skakanju uživati in zabavati. V bistvu imava ovire že vse narejene, samo, ko je kdo drug zraven ga moti. Tako, da zdaj vadiva na tem, da ni treba vsakega takoj pozdraviti. Wink Drugače pa nisem porabila veliko časa, da se je naučil vse ovire. Le dobro se moreš potruditi in vedeti kaj psa motivira. Ker spomladi ne bova uspela, bova komaj v jeseni šla tudi na izpit poslušnosti. Smiley Tekmovala bova letos, samo ne vem kdaj. Drugače pa sva že bila na eni neuradni tekmi. Tukaj je posnetek: http://www.youtube.com/watch?v=mzXTk0u-Cds Je bilo malo mrzlo še pa imam kapo na glavi. Wink Drugače pa Pan zna tudi veliko trikcov, saj se ukvarjam z njim in Ajko kolikor se lahko. Upam, da se kdaj srečamo in poklepetamo. Če pa koga zanima agility se lahko zmenimo in se dobimo v načem društvu pa vam malo pokažem. Smiley

lp

maja
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3108 : četrtek, 08.05.2008 : 15:24:12 »

Rapgirl to da bi se dobili bi bilo super samo  med glavnimi počitnicami če bi se dalo ker imam sedaj jaz  se veliko za učit da se mi ocene zaklučijo pa še NPZ je pišemo Cry
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3109 : sobota, 10.05.2008 : 14:03:41 »

Mene pa zanima kako ste svoje kuzke navadili kopanja in feniranja  sram jaz sem jo zadnic prvic kopala pa je cist ponorela...tud fenat se ne pusti,po kopanju pa se je tresla kot nora in sem jo morala eno uro nosit po rokah,zavito v debelo koco. Pojma nimam kaj naj naredim,ker jo imam namen razstavljati in vem da bo kopanje takrat zelo pogosto.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3110 : sobota, 10.05.2008 : 15:50:31 »


Moj se nikoli ni rad kopal  ampak se je sčasoma navadil  ker je vedel da je kljub vsemu  upiranju  treba iti v banjo.
Fenal se tudi nikoli ni rad pa še zdaj se ne .Ampak   pri fenanju uporabljam izraz"čakaj" pa stoji na miru dokler ga ne pohvalim in to pomeni da je suh.
Mislim  pa da jo je tole fenanje verjetno malo prestrašilo.
Probaj dati fen na najmanj pa jo v  "naročju" malo fenaj(če veš kaj mislim s tem kajti tudi moj se je brnenja od fena bal zrak ki pa prihaja iz fena ni bil problem)

(to ti lahko jaz iz moje strani povem)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3111 : sobota, 10.05.2008 : 20:10:57 »

Nikar je ne nosi v brisači in tolaži! S tem boš samo potrdila njeno vedenje. Kopaj in fenaj jo popolnoma mirno, nikar naj se ti ne smili, ker se ji ne dogaja nič hudega. Če je pridna, jo pohvali. Skratka, ne zganjaj cirkusa, pa bo dojela, da to ni nič hudega. Če bo cirkus, ga bo pa zganjala tudi ona.

lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3112 : nedelja, 11.05.2008 : 11:21:21 »


Točno tako kot je Kalsang napisala. Samo brez panike. Wink

Sessa pa mogoče vseeno en nasvet. Probaj psičko po kopanju čim bolj že sama posušit, prodajajo se take "posebne" zelo vpojne brisače posebej za kopanje kužkov, da tudi skrajšaš sam čas feniranja. In takoj po kopanju in brisanju sledi feniranje. Če psičko pustiš vso mokro bo res verjetno samo letala sem in tja, ker ji je tudi verjetno neprejetno v vsej tisti mokroti. No, tako sem jaz vsaj opazila pri Tiji. Zelo nerada je mokra.  Tongue

Tija tudi ve, da bo celotnem "tretmaju" dobi priboljšek, kar zelo pomaga in smo zelo pridni. Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3113 : nedelja, 11.05.2008 : 12:30:26 »

Tako je. Psa je treba po kopanju sfenirat. Kot je rekla Pokica, lahko ga obrišete z vpojnimi krpami, ki se jih dobi v vsaki bolje založeni prodajalni za domače živali, moji psici se potem radi še malo pocrljata zaviti  v brisače, potem pa je na vrsti fenanje. Med fenanjem je najbolje, če pes leži na boku. Seveda je treba mladička tega najprej naučit, toda z vztrajnostjo in doslednostjo tega ni problem doseči. Nikar ne dovoli, da ti psička sama določa, kaj in kako dolgo boš počela (fenala, kopala, brisala, česala). To odrejaš ti. In zapomni si, da je s tem nikakor ne mučiš. ;-)
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3114 : nedelja, 11.05.2008 : 19:23:36 »

hvala lepa za nasvete  Wink
zanima pa me tudi ce mi lahko predlagate kaksno vredu trgovino za pse, ker s temi v mariboru nikakor nisem zadovoljna  Shocked
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3115 : ponedeljek, 12.05.2008 : 11:51:40 »

Večinoma naročam prek interneta, iz tujine in Slovenije. Piši mi prek elektronske pošte.

lp
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3116 : sreda, 14.05.2008 : 16:04:28 »

kako pogosto lahko kopamo shih tzuja?Moja je stara deset tednov, kopala sem jo pred kakim tednom, pa ze smrdi  Grin zanima me kdaj jo lahko spet?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3117 : sreda, 14.05.2008 : 16:09:35 »

Če je hudo umazana, jo lahko spet skopaš, vendar jo moraš do suhega posušiti s fenom. Me pa čudi, da že smrdi. Se je po čem valjala? Imaš pravi šampon in balzam? Drugače pa lahko umazane tačke in gobček samo s čisto vodo stuširaš. Čiščenje brkov in oči je vsakodnevni nujni opravek. Če to redno počneš in sproti umivaš tačke, mladiček ne bi smel še smrdeti.

Sicer je pa najbolje, da se za takšne zadeve obrneš po nasvet k svojemu vzreditelju, ki bi ti moral tudi priskrbeti ali vsaj svetovati, kateri šampon, balzam in krtače uporabljaj.

lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3118 : sreda, 14.05.2008 : 16:22:11 »


Sessa, mogoče ne bi bilo slabo preveriti tudi analne vrečke in ušeska.

Iz lastnih izkušenj. Wink
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #3119 : četrtek, 15.05.2008 : 21:16:52 »

Mi analnih vreč ne čistimo, ker se spraznijo same od sebe. Če pa pes nima dovolj gibanja, oz. je premehko hrano se mu ne ščistijo.
Logiran
Strani: 1 ... 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines