mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 07:43:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 331486 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #270 : četrtek, 09.02.2006 : 16:46:41 »

hvala kimi  Smiley tia kolko tabletk algee si dajala rozi (če si)?ker piše 3-5 trikrat na dan samo to je za odraslega človeka.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #271 : petek, 10.02.2006 : 01:06:52 »

Ena do dve tableti na dan bo čisto ok.
lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #272 : petek, 10.02.2006 : 09:03:11 »

kaj bi jst brez vas Smiley srečka zdaj še spi...ko se zbudi grem pa njo čohat.kdaj vstajajo ostali pesoti?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #273 : petek, 10.02.2006 : 10:41:47 »

Lina mora na žalost med tednom vstajati zelo zgodaj. Na prvem sprehodu je že ob 6.00 zjutraj (včasih obedve še malo dremamo Smiley))  med vikednom pa potegnemo tudi do 10 če je treba in se nobena ne pritožuje Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #274 : petek, 10.02.2006 : 10:54:42 »

Pri nas ponavadi ok. 8h, lahko pa tudi pozneje....

Pupiki pa seveda že bolj zgodaj začneta ropotati, pa tudi ponoči se zbujata in igata.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #275 : petek, 10.02.2006 : 11:33:23 »

sej med tednom tudi srečka vstaja okoli 6.30 in je še vsa zaspana Grin danes pa je informativni dan in sem doma  Cheesy tia kako si dala rozi tableto?na embalaži piše da z obilo vode,samo nevem kako naj to izpeljem...razen če zdrobim.upam da jih bo marala.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #276 : petek, 10.02.2006 : 13:42:17 »

ima kdo namen prit v portorož na raztavo?no sej vem da prehitevam čas ampak nekaj morem počet medtem ko čakam da pride mala domov.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #277 : petek, 10.02.2006 : 17:44:07 »

Luna in Rozi pa se zbujata šele po 10 uri in sta prav jezni, če morata kdaj prej ven. Sploh nočta hodit, ampak ju moram nest stran od bloka, sicer bi se samo obrnile in šle domov. Prav zaspanki sta.

Tabletko daj kar med hrano, ali pa jo skrij v košček mesa.
lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #278 : petek, 10.02.2006 : 18:01:50 »

ji bom nardila mesne kroglice.no sej mogoče ji bojo pa tablete všeč in bo lahko pojedla samo tabletko.prej me je klicala veterinarka da je operacija mimo in da se Srečka počasi prebuja.more še malo ostat tam,okoli sedmih jo grem iskat...kako se vlečejo te ure ko jo čakam.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #279 : sobota, 11.02.2006 : 11:31:50 »

operacija je uspešno mimo in zdaj spi na kauču.je začela malo pit,jest pa še noče.danes smo bili spet pri vetu,da je dobila injekcijo (kot preventiva pred širjenjem tumorčkov al nekaj takega) in je sama hodila brez problema.
nevem kako sem se spomnila na tistega samčka ki je bil v zavetišču...mislim da je nick tiste gospe tu na forumu (če še sodeluje) cofka.mogoče kdo ve kako je s kužkom?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #280 : sobota, 11.02.2006 : 12:47:03 »

Majchi, čestitke za uspešno opravljeno operacijo! Želim vama, da se bulice ne bi več ponavljale...

A misliš na kužka iz celjskega zavetišča? Kolikor vem, se s svojo novo družino zelo dobro razume. Postal je zvesti spremljevalec gospe (Cofke) in mislim, da je vse v redu.

Njegovo zgodbo poznam, ker sem pomagala pri iskanju novega skrbnika. S prvo gospo iz Celja sem ga tudi šla iskat v zavetišče. Toda pozneje se je izkazalo, da z njeno mlajšo punčko ne bosta nikoli prijatelja. Poskusili smo stvar rešit, vendar šestletna deklica ni bila pripravljena na sodelovanje. Zato je moral kuža drugam. Toda moram reči, da se je njegova prva posvojiteljica zelo potrudila in mu našla dobro družino. Od nje sem tudi izvedela, da je zdaj kuža v redu.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #281 : sobota, 11.02.2006 : 14:21:56 »

ja tistega kužka mislim.se mogoče ve kdo je bil prej lastnik?če nočeš povedat tu na forumu mi lahko tudi na mail pošlješ...če ne pa ni treba.ker je star približno 4 leta,ne?je takšne barve kot je bila srečka ko se je skotila.na žalost ne vemo kdo so lastniki srečkinega bratca in bi blo mogoče možno da je on.čeprav je majhna verjetnost,pa vseeno.moj mail je maja.padar@guest.arnes.si
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #282 : sobota, 11.02.2006 : 14:58:37 »

je že v redu, bom kar tu napisala... ne bo nič narobe, če še drugi preberejo...

Kuža, zdaj mu je ime Cofi, je res verjetno star 4 leta. Je intenzivno zlato bele barve in precej velik. Nihče ne ve, kdo je bil njegov lastnik. Našli so ga vsega zavozljanega (dlako je imel zelo dolgo), umazanega in shiranega v Velenju, kjer je baje taval že kar nekaj časa. Ker nima tetovirne št. je brez rodovnika. Ko smo ga pri moji prijateljici pasji frizerki uredili in postrigli, smo  po njegovem izgledu sklepali, da je verjetno prišel iz iste "vzreje" kot tvoja Srečka.  Zelo možno je, da je potomec enega od "gospodovih" znanih samcev, tako po izgledu sodeč. Težko je reči, ali je v sorodu s tvojo Srečko,  saj je "gospodova" "vzreja" precej zagonetna, veliko je legel, nerodovniških psov itd. Sicer pa se je o tem na forumu že veliko pisalo....

Seveda, upam, da razumeš, da nič nate s prstom ne kažem... Samo tale "gospod" mi ni nič pri srcu... Iz vsem znanih razlogov, seveda... Poimensko ga pa po novih pravilih ne smem več omenjati na forumu....

Naj samo še dodam, da na žalost ogromno psov takšnih "vzrediteljev" konča na cesti, v zavetiščih itd., saj je tem "vzrediteljem" samo do denarja. Ko enkrat psa prodajo, jim je prav malo mar, kaj se z njim dogaja. Vesten vzreditelj je v stalnem stiku z novimi skrbniki svojih kužkov, jim svetuje, pa tudi kužka nazaj vzame, če se kaj zaplete. Tam, kjer je samo dobiček  pomemben, pa se stiki končajo z opravljenim nakupom.

No, Cofi ima končno svojo družino, Srečka pa ima res veliko srečo, da je pri tebi... Smiley
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #283 : sobota, 11.02.2006 : 15:38:56 »

bom še jaz napisala svojo zgodbo...naš nakup je bil zelo hiter.od vedno sem si želela psa.in ker je bil moj prvi kuža shih-tzu (tisti je bil od istega gospoda,rodovniški in ni imel nobenih zdravstvenih težav) se mi je ta pasma zelo prikupla.no potem sem pri enajstih letih zbolela za rakom in starši so mi končno izpolnili željo ki je trajala odkar je ari poginil zaradi starosti do zdaj in mi kupili psa.nisem se nikjer pozanimala o tem gospodu,niti o drugih vzrediteljih...bila sem zelo vesela da bom dobila psa.no čez teden dni (ko so me prvič odpustili iz bolnice) smo šli po srečko.vsi psi so bili spuščeni na vrtu in zgledalo je da je v redu poskrbljeno za njih.vem samo da srečka nima rodovnika ker ga nima njena mamica.takrat mi je ta razlaga zadostovala,zdaj pa bi rada vedla zakaj ga njena mamica ni dobila.kakorkoli,zdaj srečke ne bi zamenjala tudi če bi imela možnost v zameno za njo zastonj dobit rodovniškega shih-tzuja.za naslednji nakup pa bom poiskala poštenega vzreditelja,ki ima rodovniške pse ali pa bom vzela kakšnega v zavetišču.ampak ta čas ne bo prišel kmalu,ker ima moja mala še dosti življenja pred sabo  Cheesy
enkrat sem temu gospodu pisala na mail da bi dobila podatke o srečkini mami in očetu,njenih bratcih,sestricah...mi je rekel naj pridem do njih in da bom zvedla vse kar me zanima.ga imam namen enkrat presenetit,da vidim kje so kužki če pride kdo nenapovedano.samo še starše morem pripravit do tega da me peljejo  Grin
je kakšna tema prav o tem gospodu (vsaj domnevam da gre za istega) ker nisem nikjer zasledila?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #284 : sobota, 11.02.2006 : 18:35:15 »

Seveda bosta s Srečko še zelo dolgo skupaj in sploh ni vprašanje, da je ona tvoja najlepša, najpametnejša, naj naj naj kužika... Tebi ni kaj očitati, gospodu pa, saj so zanj psi cash mašina... Pa tudi škodo dela čudoviti pasmi in da ne omenjajo, kako ljudi okol prnaša...

Za temo ne vem, pa saj ni besed za zgubljat...

Ti bom pa po mailu poslala Cofijevo sliko...
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines