mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 19:31:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 349364 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2655 : nedelja, 10.02.2008 : 21:11:09 »

Taja K., priporočam vam, da si v knjižnici izposodite knjigo Moja psička. Zelo je strokovna, vendar poljudno napisana in tam boste verjetno našli marsikateri odgovor. Glede inkotinence, to je odvisno tudi od tega, kako je sterilizacija opravljena. O tem bi se pred posegom morali pogovoriti z veterinarjem.

Me veseli, da ste članica kluba in upam, da se kmalu spoznava tudi v živo. Mogoče na klubskem dnevu marca?

Vsekakor je pa še veliko prezgodaj za kakršnekoli odločitve o potomstvu. Uživajte s svojo psičko, prihajajo lepi dnevi, kot nalašč za norenje v naravi.

Nam lahko zaupate rodovniško ime vaše psičke?

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2656 : nedelja, 10.02.2008 : 21:11:43 »

Taja K, koncno nekdo, ki razmislja z glavo. Po branju neke druge teme in presenecenju, da so ljudje tako neodgovorni, sem prav vesela, ko sem prebrala tvoj post. Smiley lp
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2657 : nedelja, 10.02.2008 : 21:12:39 »

A ne, Kaja?

Kot dan in noč...

Sem prav vesela za Tajin post.
Logiran
Taja K.
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #2658 : nedelja, 10.02.2008 : 21:25:18 »

Hvala za nasvet glede knjige.

Kalsang, brez zamere, ampak z imeni na forumu nimam prav dobrih izkušenj, tako da ga ne bom objavila. Psičko pa sem dobila na hrvaškem.

Klubskega dneva pa se bom skoraj sigurno udeležila in komaj čakam, da spoznam še več ljubiteljev pasme in kakšnega lepotca oz. lepotico.

Zaenkrat hvala za nasvete, se še tipkamo in upam da tudi vidimo...  Wink
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2659 : ponedeljek, 11.02.2008 : 19:01:08 »

Taja K.,
dobrodosla na forumu Smiley

Tukaj bos zagotovo nasla veliko informacij o rodovniski vzreji. Cilj vzreditelja je vzrejati tipicne predstavnike pasme, brez zdravstvenih tezav in hib, po skrbnem premisleku in ne po trenutnem nagibu... Zato se vse skupaj zacne ze pred nakupom psicke, ko preucis literaturo o pasmi, obisces razstave in se bolje vzrejne preglede, se posvetujes z vzreditelji. Tako zves veliko o pasmi, tudi kaj takega kar ti ni vsec in prej nisi vedela. Ko si prepricana, da je ta pasma res to kar si zelis, pa gres v akcijo... Preklices pol Evrope, internet pregori in prsti otrpnejo od tipkanja mailov Grin...
Investicija v kvalitetno psicko je vredna svojega denarja, ker lahko le tako vzredis mladicke, ki ne bodo delali sramu svojemu imenu  in pasmi:).

Potem, ko psicko ze imas, pa se delo le se nadaljuje. Vzgoja in nega lahko naredi cudeze ali pa pokvari se tako vrhunskega psa... Razstave sicer niso nujno potrebne, vendar kljub temu lahko z dosezenimi naslovi potrdis kvaliteto.
Ko pride cas za odlocitev o paritvi, morate najti idealnega plemenjaka zanjo, ki ne zivi zmeraj pri sosedih Wink. Oba morata imeti za sabo vse potrebne ali pa tudi ne nunjo potrebne zdravniske teste in vzrejne preglede.

Ko pride leglo se sele zacne veselica Smiley. Potrebno je veliko casa za nego mladickov, zdravstvena oskrba, opravljena vsa papirologija...
Stroski do tega trenutka ze tako narastejo, da spoznas da je vzreja zelo drag hobi. Potrebno je veliko ljubezni, entuziazma in tudi odrekanja, da dosezes zastavljen cilj, kvalitetna vzreja tipicnih predstavnikov pasme.

Ne zelim te prestrasit, ampak samo spodbudit k premisleku, zakaj zelis vzrejati. Razlogi kot so "cudez zivljenja" ali pa"psicka mora imeti enkrat mlade" padejo na testu.

Sicer pa lahko dobis veliko informacij (tudi literature) v Klubu, kjer ti bodo z veseljem pomagali. S pridobljenimi informacijami iz vecih virov se bos zagotovo lazje odlocila Smiley.

Vesela sem, da imamo na forumu enega ljubitelja shih tzujev vec!

lp

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2660 : torek, 12.02.2008 : 10:37:12 »

V vzrejanje rodovniških psov je potrebno vložiti resnično ogromno dela, časa in seveda ljubezni, denarja, .... Pa se vseeno najdejo ljudje, in včasih mi se zdi - žal - da jih ni tako malo, ki pravijo, da gre vzrediteljem (le) za denar. Tistim pa, ki "štepajo" pse, pa ne gre za denar.  Huh 
Vem, da je to že druga tema, ampak sem vseeno morala napisat.  Roll Eyes


Taja K, dobrodošlica tudi z moje strani!  Smiley    Upam, da bomo oživeli tale naš čvek.   Cheesy
Logiran
Taja K.
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #2661 : nedelja, 17.02.2008 : 17:24:10 »

Zdravo!

Ali tudi vi izkoriščate te lepe dneve tako kot jih mi?

No, upam, da se imate na sončku lepo z vašimi kužki.

Jaz sem šla z mojima puncama že zgodaj zjutraj ven in morem povedat da je nemška ovčarka bolj zmatrana od naše male shihtzujke. Sedaj je mala stara že sedem mesecev in "ta veliko" že skoraj dohaja.
Sta našli nekje kup blata in mala se je iz svetlo rjave lepotice prelevila v temno rjavo "pošast".

Kako pogosto vi kopate svoje kužke? Jaz z ovčarko nimam problemov, ker ji samo tačke obrišem pa je, tamala pa je čist cela umazana in nevem če je v redu da jo skoz neki perem.

Lep sončni podrav Dolenjske!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2662 : nedelja, 17.02.2008 : 17:38:10 »

Hehehel, lumpa mala!

Nič ni narobe, če jo bolj pogosto pereš. Šicujska dlaka zahteva bolj pogosto kopanje od dlake nemškega ovčarja. Če je mala blatna, ti pa res ne preostane drugega, kot da jo vtakneš v bano.

Sicer pa, razstavni šicuji se kopajo enkrat na teden do enkrat na štirinajst dni. Drugi pa pač po potrebi, ampak enkrat na tri tedne do enega meseca je že nujno potrebno pod tuš. Govorim o kopanju s šamponom. Seveda s primernim šamponom in regeneratorjem.

Drugače pa je treba po vsakodnevnih sprehodih pogosto korenjaka spet stuširati, ampak na srečo gre blato dol tudi samo z vodo in ni treba šamponirat. Če pa je umazanija trdovratnejša, ti ne preostane drugega, kot da spet posežeš po šamponu. Spet poudarjam, šampon mora biti primeren za pasmo.

Šicujska dlaka se ne čisti sama in umazanija ne gre dol s krtačenjem, tako da jo je treba bolj pogosto negovat z vodo in šamponom (in regeneratorjem).

lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2663 : nedelja, 17.02.2008 : 23:09:47 »

Ja, sedaj, ko je tako lepo vreme in sonček smo res veliko zunaj. In smo temu primerno tudi umazani, kajpada.  Wink  Ja, verjetno se shi tzuji in še kakšni psi umivajo bolj pogosto kot kakšen človek.  Cheesy 

Si lahko predstavljate kako zgleda Tijina dlaka po tem, ko srečamo na sprehodu vsaj deset psov in se ona vsakemu vrže na hrbet in potpežljivo počaka, da jo ta v miru prevoha. Smetišnica na kvadrat.  Grin Cheesy

Vem, da se prodajajo brisače za večjo vpojnost vlage in tudi šamponi za hitrejše sušenje po umivanju ali kopanju. Zanima me če ima kdo izkušnje s tem se mi zdi, da bi to lahko "nucali"?  Smiley
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2664 : nedelja, 17.02.2008 : 23:16:56 »

Mi uporabljamo po kopanje velike kose "vileda krpe". Z njimi se da zelo dobro popivnati vodo z dlake in resnicno skrajsat cas fenanja dlake  Smiley.

Kupis jih lahko tudi v pasjih trgovinah, pa imam obcutek, da so tam drazje...
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2665 : nedelja, 17.02.2008 : 23:24:47 »

Uf, Agnesana, sedaj si me pa našla! Vileda? Kdo bi si mislil!  Shocked  Smiley 

Definitivno hvala za info in za idejo! Bom šla preverit kako je s tem v pasjih trgovinah pa tudi sicer.

Ja nič, bom morala biti malce bolj iznajdljiva kot do sedaj.  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2666 : nedelja, 17.02.2008 : 23:27:27 »

Te pasje krpe so rumene barve in jih imajo skoraj povsod. So res super! Wink

Uživajte!
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #2667 : ponedeljek, 18.02.2008 : 19:14:57 »

Mi imamo tak šampon, ki omogoča hitro sušenje dlake. Pa potem še s krpo, ki smo jo kupili v pasji trgovini, posebaj pa popivnanje vode iz dlake in res je pes skoraj suh!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #2668 : ponedeljek, 18.02.2008 : 20:40:38 »

Zadnje čase mi v nos skačejo sami nemogoči oglasi Shocked

*******
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2669 : ponedeljek, 18.02.2008 : 21:00:29 »

Kakšni oglasi, TagTu?  Huh
Logiran
Strani: 1 ... 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines