mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 01:53:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 349494 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2385 : torek, 06.11.2007 : 11:58:54 »

Mavrica, Agnesana in Laguna hvala za odgovore. Očitno je Zaninovič zakon  Grin  Bom poskusila tudi sama. Do sedaj sem Tijo peljala k Trstenjak - Zajc - vse OK, brez pripomb, vendar Tijo kmalu čaka sterilizacija, pa sem vseeno nekako v dvomih kje bi poseg opravili.  Lips Sealed 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2386 : torek, 06.11.2007 : 12:11:38 »

Pokica, predvsem je pomembno, da se naročiš pri dobrem veterinarju. Zaninovičeva klinika je velika in tam dela več različnih veterinarjev. Z vsemi nisem zadovoljna. Naroči se pri dr. Pavotu Zaninoviću ali dr. Vicetu Zaninoviću.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2387 : torek, 06.11.2007 : 12:46:57 »

Kalsang hvala za nasvet! Sem si pa, po tvojem pisanju, imena teh dveh vet. že zapisala, tako da se definitivno naročiva pri enem od njiju. Wink Edino kar me skrbi je, da privat klinike načeloma nimajo svojih laboratorijev in da se rado zgodi, da te pokličejo takoj po posegu, da prideš psičko iskat, ne glede na to, da je le ta še vedno omotična ali pa se je komaj zbudila. Zdi se mi pomembno, da je psička tam še par ur po posegu oziroma po zbujanju iz narkoze, da jo tudi opazujejo in preverjajo če je vse OK. Mislim, da bo najboljša odločitev, če veterinarja o vsem tem vprašam, ko bom naslednjič s Tijo na cepljenju... in da mi osebno zagotovi, da bo vse v najboljšem vredu. Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2388 : torek, 06.11.2007 : 13:27:16 »

Psa ti po operaciji ne dajo domov, dokler se ne zbudi iz narkoze in je jasno, da je vse OK. Smiley

Večje privat klinike imajo svoje laboratorije, tudi Zaninović in Matko. Samo zapletenejšoh analiz ne opravljajo sami.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2389 : torek, 06.11.2007 : 13:37:27 »

Super, s temi info si me pa resnično spravila v boljšo voljo!  Cheesy
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2390 : torek, 06.11.2007 : 15:08:45 »

Hvala za odgovor Kalsang...ste mi razjasnili pojme  Smiley... jaz sem pa mislila (poleg tega, kar ste vi napisali), da kupo-prodajna pogodba tudi kupca "zavaruje" pred tem, če bi bilo s psom kasneje kaj narobe, s tem mislim kakšne dedne bolezni, ki jih rodovniški pes tako ali tako sploh ne bi smel imeti.

Ja, Nyima... sem preprosto zaljubljena v to pasmo (tako kot vi vsi na tem forumu Cheesy), z shih tzu-ji že imam izkušnje, ker smo ga že imeli doma pred 12 leti, vendar nam je Žani poginil še preden je dopolnil 2 leti  Cry, ker pri samem nakupu mladička nismo dovolj preverjali odzadja od koga mladička kupujemo! Vendar se iz vsake izkušnje kaj novega naučimo, če je pa ta tako kruta kot naša, pa še toliko bolj.

Glede veterinarjev pa, mi "zaprisegamo" na dr. Matka iz Topolščice, se mi zdi, da si res vzame čas in se pošteno "pobriga" za vsakega kužota, ki mu pride "pod roke"! Vsi zaposleni so tako prijazni in (zaenkrat) res nimamo slabih izkšenj. Tudi novega 4-nožnega družinskega člana mislim k njemu voziti...

Imejte se lepo   Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2391 : torek, 06.11.2007 : 17:13:00 »

Pri Zaninoviču sta zelo dobra dermatologinja S. Stariha Pipan in oftamolog Tadej Zemljič, vsak na svojem področju seveda.

Dobrodošli novinci na forumu  Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2392 : torek, 06.11.2007 : 17:14:10 »

laguna sem pozabila pohvaliti zenijevo novo kolegico - pravi mali srček Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2393 : torek, 06.11.2007 : 19:48:44 »

Eva D., nobena kupoprodajna pogodba ne more 100% zagotoviti, da bo kuža popolnoma zdrav. Tega ne more zagotoviti noben vzreditelj in tisti, ki kupcu to zagotavlja, hudo laže. Res je, da so rodovniški kužki veliko boj zdravi od nerodovniških, slovenski in hrvaški vzreditelji, ki jih poznam, zelo skrbijo za zdravje mladičkov s pravilno izbranimi kombinacijami. Kljub temu se lahko nepričakovano "poklopijo" kakšni stari geni (pra)starih staršev in pojavi se bolezen. Na srečo doslej med rodovniškimi šicuji v Sloveniji, pa tudi med hrvaškimi, ki se kažejo na slovenskih razstavah in ki jih v Sloveniji poznamo, ni takšnih težav. Mislim da vem, kje boste kupili psička in vzreja te gospe je zelo solidna.

Žal mi je, da imate tako bridko izkušnjo in vam želim čim več veselih let z novim družinskim članom.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2394 : četrtek, 08.11.2007 : 15:05:21 »

Kaj vsi spimo?  Shocked  Ja, je očitno preveč lepo, da bi se posedalo pred računalnikom.  Grin

Laguna, sem pozabila vprašat, kako se Zeny ujame z novo "kolegico" mucko. Tako prisrčna sta na tej fotografiji. Cheesy  Mi imamo kar problem, se sestrin maček, sicer še mladič tako kot Tija, nje kar boji. Ko jo vidi, samo piha in se postavi na najvišji vrh v stanovanju, da ga ja ne bi mogla doseč. Ko bi vedel, da bi tudi malo višja pručka zadostovala.  Grin  Nekaj bližnjih srečanj je že bilo, pa smo s tem prenehali in Tija zanekrat sestre ne obiskuje, da muc ne bi doživljal več šokov Cry.  Je pa Tija sicer zlo prijazna le preveč igriva zanj in se jo ustraši. Sedaj je vprašanje kako naprej, ker mi smo vse skupaj počeli precej na "ho ruk" varianto. Ima mogoče še kdo izkušnje z "ujemanjem" psa (šicuja)  in mačke ter kakšno taktiko ubrati, da bi se čim bolj razumela ali vsaj tolerirala? Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2395 : četrtek, 08.11.2007 : 16:02:54 »

Nimam sicer izkušenj z navajanjem šicujskega in pasjega mladiča. Mački so bili ponavadi že odrasli. Pri tovrstnih druženjih se držim načela, da morajo moje pisce biti obzirne do mačka. Nikakor jima ne dovolim, da se v mačka zapodita ali da ga nadlegujeta s pasjo igro. Psi se igrajo drugače kot mačke, zato mačke tega ne razumejo. Obiskov pri tvoji sestri ne bi ukinila, ker se drugače ne bosta navadila drug na drugega. Tijo imejte pod nadzorom, naj ne skače za mačkom. Dopovejte ji, da se mora v prisotnosti mačka lepo obnašat. To ne smete poskušati doseči s kaznovanjem in grobostjo, ampak z mirnim a vztrajnim prigovarjanjem. Če je preveč živa, njeno pozornost preusmerite na igračo ali priboljšek.

lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2396 : četrtek, 08.11.2007 : 17:08:03 »

Kalsang, ponovno hvala za te nasvete! Zdijo se mi zelo uporabni. Še posebej tisti o priboljšku, ki se ga Tija niti pod razno ne bo branila  Grin  Malo se hecam! Ja, ravno v tem je problem, ker je preveč živahna, še posebej, ker maček ni, oziroma je, ampak na svoj - mačji - način. Bomo poskusili tako, kot si rekla, potem pa upam, da nam bo s skupnimi močmi ratalo. Mora nam uspet, saj si ne prestavljam, da bi večno hodila k sestri na obisk, Undecided brez Tije.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #2397 : četrtek, 08.11.2007 : 18:40:54 »

Mi nismo imeli problemov pri navajanju, saj je bila muca že prej pri skrbnici navajena na pse. Zen pa tudi nima problemov z mucami, ker imajo pri fantu enega mačkona k mu je čist vseeno za pse in jih lepo ignorira, pa še naša soseda ima tudi maco, ki se s psmi prav dobro razume, tako da Zen po pravici povedano sploh ne ve, da kužki ponavadi muce lovijo. Wink Smiley
Smo imeli na začetku malo problemov, ker je bil Zeny preveč navdušen nad maco in bi se igral z njo, samo smo ga hitro navadili, da more biti z maco nežen in da je ne sme podit, pa par dni smo ju imeli skoz na očeh. Zdj pa ni panike več. Če Zeny maco preveč nadleguje, se ta lepo vrže na hrbet in se ga z vsemi štirimi tačkami oprime njegove noge in se ga drži kot klop. Zenč potem takoj dojame, da jo mora pustit na miru.  Smiley
Zdj smo že tolko daleč, da skupaj spita in če en vstane in gre.npr. pit vodo, drugi nanjga ne reagira, ampak lepo spi naprej. Moram rečt, da se je vse dobro poklopilo pri nas. Me je bilo pa na začetku seveda malo strah, kako bo vse skupaj potekalo in kako bo Zeny maco sprejel!!
Drugače se pa strinjam s kalsang, da imejte tijo pod ndzorom ko ste na obisku. Pa saj se bosta hitro ujela, ker sta še oba malda! Samo  pazi, da na učke od tije, ker se lahko v igri hitro zgodi, da jo muc opraska. Mi smo v ta namen že postrigli kremplčke naši muci!!
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2398 : petek, 09.11.2007 : 11:18:37 »

Laguna, tvoja zgodba je pa zgodba o popolnem uspehu! Super. Hvala ti za tvoj opis izkušnje. Hja, glede na vse, kar sta mi odgovorili s Kalsang mislim, da smo mi enostavno veliko prehitro obupali nad celotno zadevo. Pa niti ni bilo hudo, le bali smo se, če ni vse skupaj preveč stresno za mačkona.  sram Bomo še poskušali, prav gotovo!
Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2399 : petek, 09.11.2007 : 13:02:24 »

Zdravo,

pa še naša zgodba. Doma smo dolga leta imeli mačka, perzijca. Zdaj je star 16 let. Pred 2 leti pa je v našo družino prišla prva psička, shih-tzujka Kimmi. Začetki so bili težki Undecided, ker se je hotela na vsak način z njim igrati, maček pa je pihal in se skrival. Nato pa sta postala prijatelja, dopoldan sta bila sama v hiši, nikoli ni bilo nič narobe. Henrik ji tudi pusti, da ga povoha, ko pride do njega, da se uleže zraven njegove posode, ko je.... Igrati pa se seveda noče z njo. No, in ko je maček mislil, da je vsega hudega že mimo Cheesy Cheesy, je letos k hiši prišel Clumber spanijel Benjamin. Poln energije, velik, neroden, prijazen, crkljiv... Seveda je mislil, da ga bodo vsi veseli. Ampak Kimmi je že na začetku pokazala, da ga ne mara. En teden ni hotela ne jesti, ne piti, ni se igrala z nami...Maček pa bi se verjetno kar odselil, če bi se znal. Kimmi ga je kmalu vzljubila, lahko je ležal naslonjen na njej, čeprav je nekajkrat težji od nje  Roll Eyes No, da skrajšam... sedaj so vsi skupaj dopoldne sami doma, spijo, razmetavajo, jejo eden drugemu iz posode, maček je na stara leta začel jesti zelenjavo pri psih, prej je ni maral niti pod razno. Skratka, so pravi frajerji,  Cheesy.

Lep dan

Kimmi
Logiran
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines