mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 06:59:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 331231 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #225 : petek, 03.02.2006 : 10:41:48 »

Glede hormonov in barvanja dlake ne vem kaj dosti.

Lahko pa povem, da naša Tara, ki je bila prej izrazito rdeče bela, postaja vse bolj rdeča oz. mahagonij, bela je pa že skoraj povsem izginila. Samo še na vrhu glave in na koncu repa ima res belo liso. Še vedno ji namreč nastaja pigment, kar med drugim pomeni, da ji tam, kjer so bile prej samo bele lise, poganja vse več rdečih pramenov. Beli ovratnik ji je na primer že skoraj izginl, tudi tace so zelo pisane... Me zelo zanima, kaj bo iz tega ratalo.

Za malo Lhamo je že zdaj jasno, da bo krenila po maminih stpinjah, ker ji že zdaj posamezni rdečkasti cufki poganjajo sredi beline...

Šicuji so znameniti po radikalnem spreminjanju barve, na primer Darjina psička Topi se je rodila zelo temna enobarvna, kot mladiček bila zlata enobarvna, potem jekleno siva, zdaj pri treh letih in pol pa je po teleso skoraj blond, masko pa ima temno. Tu pa tam ji požene kakšen zlatordeč cufek, ali pa tudi temno siv.

Znamenit je še en primer angleškega kužka, ki se je rodil tako intenivno temno zlate barve, da so na rodovnik napisali, da je bronast, potem je ratal mislim da skoraj črn, na stara leta pa je bil jekleno siv oz. brindle, kot pravijo.

Felina, mislim, da glede na prednike tvojega mulčka nimaš kaj dosti skrbeti. Verjetno se bo zlata barva vrnila in gre samo za fazo pri menjavanju dlake. S preparati in hrano ne bi poskušala vplivati na njegovo barvo, ker je to samo začasno, se pravi trajalo bo samo toliko dolgo, kolikor boš določen preparat/hrano uporabljala.

Najbolje je, da se pustiš presenetiti. Za to pa so naši srčki pravi mojstri.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #226 : petek, 03.02.2006 : 10:42:16 »

Sicer nimam Shitzuja mam pa TŠ-ja...
Moja je poleti prav lepe rjave barve - malce kr na zlato potegne.
Pozimi pa barva potegne na rdečkasto in z črnimi prameni, ki poleti niso vidni (no tud očka je nekaj pustil Smiley )
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #227 : petek, 03.02.2006 : 11:14:27 »

Glede spreminjanja barve dlake pri naših shih-tzujih imam jaz kar srečo. Nobena od mojih psic ni spreminjala odtenkov dlake, seveda potem, ko so odrasle. To, da pa se skotijo dosti temnejši, kot bodo kasneje pa je normalno razen pri črni barvi.
Je pa seveda res, kot je napisala Kalsang, da je dosti odvisno od prednikov. Zato pa je priporočljivo vsakih nekaj generacij pariti z enobarvnim samcem, da se "osvežijo" barve in doda močen pigment.
Naši malčki so včerajšnje cepljenje prestali brez cviljenja, danes pa nas čaka tetoviranje. Uf groza !
Nove slikice naših malčkov pa so že na netu
www.jolyans-shihtzu.com
LP,Gremlinčki
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #228 : petek, 03.02.2006 : 11:39:14 »

Pravi cukri, Gremlin!

Kdaj jih boš tetovirala?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #229 : petek, 03.02.2006 : 11:42:24 »

Tudi Lina pri svojem 1 letu (no v ponedeljek bo imela 1 leto in pasjo tortico + zabavao) že sivi  Smiley pa črne copatke ima po novem  - prej je imela čisto bele, za zimo pa se je opremila z bolj trpežno barvo  Cheesy

LPK
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #230 : petek, 03.02.2006 : 11:45:22 »

Prehitro sem poslala, sem hotela še male gremlinčke pohvaliti, res so cukrčki, najbolj mi je pa všeč da ima Taya skoraj črne brke (itak je moja favoritkam, ker je črno bela seveda  Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #231 : petek, 03.02.2006 : 11:49:34 »

Res je, kot je napisala Gremlin, da je  treba vsake toliko pariti z enobarvnim samcem (zlat s črno masko, črn enobarven), da osvežiš pigment. Gre pa pri spreminjanju barve za dve stvari: eno je bledenje, ko recimo zlato bel kuža postane potem zelo svetel, krem, ali pa črno bel postane sivo/srebrno bel. Drugo pa je na primer barvanje, ker se pigment razvija, kot na primer pri naši Tari, ki vse bolj temni, pa še pri kakšnem drugem kužku bi se to našlo...

Genetika je zelo zvita - zelo težko jo je prelisičit.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #232 : petek, 03.02.2006 : 11:52:16 »

Hvala za čestitke, tamali so res pravi cukrčki vsi tako veseli in prijazni.
Kadar se z njimi igramo se nam potem sploh ni potrebno umivat, ker nas vse preližejo he,he.
Tetovirani pa bodo danes popoldne.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #233 : petek, 03.02.2006 : 11:58:55 »

Uf, želim jim čim manj skeleča ušesa...


lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #234 : petek, 03.02.2006 : 12:08:15 »

kolko tehtajo vaši psičke in psičke (odrasli)?smo se v šoli pogovarjali nekja o teži in zdaj vse po vrsti sprašujem kolko so težki...nevem kaj me je primlo hehe Smiley
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #235 : petek, 03.02.2006 : 12:09:05 »

gremlin meni je najbolj všeč tisti črn Smiley kako mu je že ime?mi grozno šteka računalnik in če bi hotla it zdaj pogledat bi rabla dosti časa.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #236 : petek, 03.02.2006 : 13:14:45 »

Lina ima 5kg, je pa majhna, tako da za svojo velikost po mojem ravno prav (ni dahavček Smiley
Koliko ima pa tvoja?

LPK
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #237 : petek, 03.02.2006 : 19:08:01 »

okoli 7...se že dolgo nisva tehtali.je kar velika.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #238 : sobota, 04.02.2006 : 13:59:42 »

glede barve sem hotla napisat še da je skoraj vseeno kakšne barve se skoti ker jo potem itak spreminja Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #239 : sobota, 04.02.2006 : 15:28:34 »

Naša Tara je precej krepka punca, širok hrbet, debele kosti etc. zato se ji teža giba med 7,5 do 8 kg.

Jaz se trudim, da bi bila težka 7.5 kg, ona pa, da bi bila 8 kg...  Grin

Nikakor se ne moreva uskladiti!  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines