mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 07:01:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 331236 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #210 : sreda, 01.02.2006 : 20:04:21 »

Hvala se mi prav smeji ko ste jo pohvalile Smiley Meni je tudi to pri šicujih full ljubko, pa se mi zdi da se prav vidi katera je psička in kateri pes (meni npr. se še ni zgodilo da bi kdo mislil da je Lina moškega spola).

No super še iz prve roke gled teh vitaminov, ker sem jih že kupila (sem bila kar malo zagnana) potem pa šele pomislila da bi se bilo pametno še kje drugje pozanimati (čeprav se za moje pojme oseba, ki mi jih je svetovala, res spozna na tibetančke). Torej so že na sporedu in upam da se ji popravi dlaka. Bom pa kasneje poskusila še ostalo (joj koliko se moram še naučiti Smiley

Ja komaj čakam da vidim mladenki, samo da se dogovorimo za termin, upam pa da čimprej - Kalsang ali je bolje med tednom ali med vikendom? Se pa bojim da se bom preveč navdušila, ker že sedaj razmišljam da bi imela še eno psičko in potem bom samo še iskala razloge da bi imeli še eno (moja varuška - oče pa bi dobil živčni zlom, ker je komaj čakal da Lina zraste - po mojem se jo je bal prijemati ko je bila mačkinka Smiley  No še dobro da sta obe oddani, ker drugače bi sigurno lobirala Smiley

LPK



Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #211 : sreda, 01.02.2006 : 20:59:55 »

danes sem bila v zooticu in sem kupla tisto brisačko o kateri sem spraševala...če koga zanima,je stala 1990 sit.preizkusla jo bom čez približno 2 tedna  Smiley
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #212 : sreda, 01.02.2006 : 21:08:17 »

No kimi jst te čist razumem! Tut jst sm čist navdušena nad shih tzuji odkar imam doma enega navihančka  in ko sem včeraj videla od Tare punčici sem se že odločila,da takoj ko bo mogoče bom imela še enega shih tzuja! Smiley
Res sta Phamo in Lamo dve navihani punčki ; no ja Lhamo bolj kot Pamo in čist razumem kalsang ko pravi da se ne more odločit katera bo doma,ker sem bila jaz najprej navdušena nad Lhamo ,čez dve minuti  nad Pamo ,pa potem spet nad  Lhamo in tako je šlo cel obisk!   Cheesy
Res sta prava cukra! Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #213 : sreda, 01.02.2006 : 22:32:53 »

Hvala za komplimente! Naši pupiki kar zardevata od zadrege...

Gremlin, kako pa kaj tvoji? Zdaj se že počasi pripravljajo na osvajanje belega sveta, kajne?

lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #214 : sreda, 01.02.2006 : 22:40:35 »

Gremlin,koliko so stari zdaj tvoji?imaš kakšne slikice?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #215 : četrtek, 02.02.2006 : 12:37:49 »

Samo en medklic: jaz sem  Jenny za kakovostnejšo dlako dnevno dajala po 1. Dermatin tabletko. Dlaka je bila lepša, pa tudi rastla (dlaka, seveda) hitreje!
Pa še te tablete morajo biti res okusne, ker je Jenny dobesedno fehtala za njih!  Wink
A še kdo dodaja k prehrani te tablete?
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #216 : četrtek, 02.02.2006 : 14:26:37 »

Pozdrav vsem !
Naši malči so danes dopolnili 7 tednov. Danes jih čaka cepljenje, tako, da se bom še odločila, ali jih bomo tudi slikali.
Če nam bo časovno vse uspelo, bodo slike na netu že jutri.
Drugače pa so pravi ravsarji in naša Sonča zraven. Še vedno je živahna in otročja kot prej. Krade jim igrače in teka z njimi naokoli, tako, da me včasih prav zaskrbi, da bo katerega pohodila.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #217 : četrtek, 02.02.2006 : 14:34:10 »

Ja, naša Tara je tudi čisto otročja, tako da jo moramo kar malo miriti, ker ne neha, ko sta malčici že utrujeni... cela norišnica...

Veliko sreče pri cepljenju!
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #218 : četrtek, 02.02.2006 : 14:59:44 »

Joj Kalsang, sem sedaj komaj videla, da imaš nove slike malčic.
Super, kako lepo že stojita.
A je tamala bolj živahna. Se mi zdi po njenih očkah, kako zvedavo gleda.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #219 : četrtek, 02.02.2006 : 15:16:11 »

A ves, da po slikah vsi to mislijo, pa ni. Je ta velika ziv hudicek, v dobrem smislu seveda. Tamala je tudi zivahna, ampak se prebrisano drzi v ozadju in dostikrat boljse skoz pride. Je pa res, da je bolj pogumna kot ta velika. Ceprav je bolj zivahna, je ta velika v novih situacijah veliko bolj zadrzana kot tamala.

Ma, sta smesni! Zdaj sta se naucili iz ograjce splezat in se jima zdi zelo zabavno ven in noter izvajat alpinizem...

Ja, tokrat so pa fotke bolj poratale. Samo je morala Mira priti na obisk in jih drzat, drugace ne bi slo...

Polubckaj tvoje zverinice!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #220 : četrtek, 02.02.2006 : 15:31:06 »

Uf, kaksni babnici sta ze. Wink A ziher nobena ni vec frej?  Grin lp
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #221 : četrtek, 02.02.2006 : 15:46:59 »

A-a.... Jih ne damo...  Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #222 : četrtek, 02.02.2006 : 17:44:59 »

Eno vprašanje.....Verjetno malo bolj neumne sorte, ampak vseeno.Koliko je možno s prehrano vplivati na barvo dlake?Recimo, če si imel prej zlato belega shih-tzuja, sedaj pa je že bolj krem barve z rjavimi primesmi in bi rad dlako naredil temnejšo? No, vsaj očitno rjavo nazaj? Je možno tudi to, da bo ostal tak svetel, glede na to, da je sedaj menjal mladičkasto dlako oz. je še v procesu menjavanja?
Kako je pri vaših lepotcih potekalo menjavanje barve dlake? Ker pri mojem sem že prav fascinirana nad vsemi odtenki, ki jih je že imel (tudi zeleni je bil vmes).

Pa močno cartajte male kepice, ker še malo pa gredo v beli svet.

Lp, Tina
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #223 : četrtek, 02.02.2006 : 20:27:49 »

nevem če se da spremenit barvo dlake...moja je bla kot mladiček zlato bela,zdaj ej pa siva  Shocked pa ni od starosti ker ima komaj 4 leta in pou  Grin meni je tako po slikcah bolj všeč (čeprav nevem na podlagi česa ker sta obe zelooooo lepi) pamo.mogoče samo zaradi imena...res nevem  Grin
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #224 : petek, 03.02.2006 : 02:43:21 »

Za Shih Tzuje je prav značilno, da (nekateri) stalno spreminjajo barvo dlake; veliko je odvisno od genetike, nekaj pa tudi od hrane in - preverjeno!!!! izdelkov za nego dlake, npr. šamponov, balzamov...
V knjigi priznane avtorice Audrey Dadds je predstavljen en izmed njenih psov; kot mladiček je bil črno-bel, potem je ratal sivo-bel, nato zlato-bel, pri 10 letih pa spet črno-bel ... Neverjetno!

O beta karotenu in barvanju dlake je veliko napisanega v drugih rubrikah: tudi pri nas je poskrbel, da je Lunina črna barva postala rdečkasto rjava, Rozi pa je imela oranžne pramene; kar ji je v bistvu prav pasalo. Roll Eyes Ko sem začela paziti na vrsto briketov, se je stanje normaliziralo. No, Luna ni črna kot oglje Wink, ampak ampak tukaj gre pa za genetiko, res je pa tudi, da smo ogromno vzunaj in sonce naredi svoje. Ko pridemo iz morja ima vedno poletni odtenek. Cool Tudi nekateri rastlinski balzami vplivajo na razbarvanje (npr. če je dodana kamilica, ingver, korenje, olje pšeničnih kalčkov ... (morda se te sestavine zdijo neobičajne, ampak dobro preberite sestavine priznanega proizvajalca ...)) .

Felina -pogosto imajo tudi hormoni določen vpliv na barvo, ne samo na kvaliteto dlake. Bolj strokovno ti bo pa to Kalsang razložila.

No, tisto vaše zeleno obdobje je pa itak nekaj posebnega! Grin

Kaja - tudi jaz se isto sprašujem. Res sta posrečeni malčici. Najbolj je smešno, ko po jedi ena drugi umijeta smrček in se tako prikupno lupčkata Cheesy ... ampak to sožitje traja le kratek čas, ko se je treba spet malo ravsati ...



 
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines