mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 15:05:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Daljše in boljše življenje za pse  (Prebrano 67327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #105 : sobota, 09.02.2008 : 17:35:07 »

V razgreto debato, ki ste jo tu načeli,  se ne bom spuščala, naj samo povem primer iz lastnih izkušenj s prehranjevanjem:

Naš 4-letni labi je pri enem letu dobil alergijo, ki se mu je odražala na dlaki, vnetih ušesih, raznih izpuščajih itd. Stanje ni bilo tako kritično ampak bolj zoprno, saj smo vedno tekali okoli veta zaradi razpraskanega izpuščaja tukaj ali tam, neprestano vnetih ušes...Delale so se mu obloge na zobeh...

Poslušali smo seveda nasvete veterinarja, celo dermatologa, in taku - labiju dajali izključno brikete, sensitive varianto, ki naj bi bila prav za težave s kožo.

Naš Task je bil tako do 3 let skoraj izključno na briketih, težav pa nikakor konec.

Pred slabim letom dni smo po nasvetu enega drugega veta, bolj homeopata in zagovornika domače hrane zamenjali način prehranjevanja, zdaj dobiva 1/3 brikete oz. konzerve, 2/3 doma kuhano hrano - piščanca, ribe, riž, testenine, zelenjavo.

Stanje se je zelo izboljšalo, že več kot pol leta nimamo nobenih težav s kožo in dlako.

Res je tale način malce dražji kot briketi, ampak suma sumarum še vedno dosti bolj poceni, če vzamem v obzir, da smo na ta račun zmanjšali obiske pri veterinarju.

Bistvo, ki ga hočem povedati - na podlagi lastnih izkušenj - da hraniti samo z briketi po vsej verjetnosti ni najbolje; pa četudi vam proizvajalci zagotavljajo, da hrana nima konzervansov in podobno. Mogoče umetnih res ne veliko, ampak v vsaki hrani je vsaj en konzervans - navadna sol, ki pa v večjih količinah obremenjuje organizem. Bi vi lahko nonstop jedli samo slano hrano kot čips, slane palčke, slanino in podobno?

Sicer pa je to le moja izkušnja, seveda pa pes psu ni enak. Pa tudi to, kar spoznamo na lastnih izkušnjah, velja največ.

Prepričana pa sem, da je "nekaj čudnega v briketih teh..." Kot je rekel Shakespeare "nekaj gnilega je v deželi Danski..."

lp

Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #106 : sobota, 09.02.2008 : 21:03:40 »

Jaz naša dva že od nekdaj hranim z 1/3 briketov in 2/3 piščanca, riž, zelenjava, občasno namesto riža makarončke in občasno med piščanca dodam kuhano govedino. Rib ne marata, jima pa v hrano zamešam enkrat tedensko malo ribjega olja. Dlako imata v redu in tudi ostalih alergij nimata nobenih. Tudi s prebavo nimata problemov.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #107 : sobota, 09.02.2008 : 23:15:44 »

Nisem prebrala vsega, samo začetek in konec
 
Jaz mojega hranim z 2/3 briketov in 1/3 ostale kuhane hrane. Pa vendar ne moremo samo s prehrano vplivat na zdravje. Kaj pa izpušni plini, cigaretni dim, sevanja? Vse to nam krajša življenja  Undecided
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #108 : ponedeljek, 11.02.2008 : 14:15:42 »

No,moje izkušnje,do zdaj...
Najprej jedilnik,ki je zgledal takole:
Paxx dobiva kosti in sicer na dan 600 do 700g hrane,ker je kar aktiven:
-25-30 dag kosti z mesom(svinjske,goveje nasekane) ali piščančje hrbte,stegna,perutničke,vratovi,svinjski parklji,...
-eno ribico 10 dag(škarpeno,brancina,sardele,oslič cel) ali pa kak lep kos govejih reber(10 dag)
--10 dag piščančjih ali govejih jeter,govejega srca,...drobovina pač
-5 dag zelenjave ali sadja(korenje,špinača,jabolko,banana,...kar pač kupim tisti dan)
-surovo jajce(ne vsak dan)
-dve žlici olivnega olja,žlico ribjega olja,če je maščoba na rebrih npr.,je ne odrežem stran
-nesoljeni oreščki(arašidi,orehi,lešniki)
-žličko kvasa v prahu
-multivitaminske tabletke-to sva imela že prej,tako za pocartat malo
To dobi v enem dnevu-kosti ponavadi zjutraj,ribo,meso ali drobovino pa zvečer,zelenjavco in oreščke pa grizlja čez dan 
Ribe dobi vsak drug dan,ne samo enkrat do dvakrat na teden,zelenjavne kaše ne pripravljam za njega,ker je zelenjavo surovo.
Zgleda veliko in drago,ampak je cenovno precej ugodno.

Da poročam o plusih in minusih(zaenkrat):
plusi pri Paxxu:
-prebava 1A  Kakci ok,kompaktni(končno),ni jih bilo veliko,ne čisto beli,ne čisto presušeni(verjetno zaradi zelenjave in oreškov). Šel je dvakrat na dan.
-dlaka ok,izginjat je začel rdeč odtenek
-zobki beli
-energija je ostala ista
-analke prazne,samodejno
-cenovno ugodno
-pri Gaji vse ok,razen zadaha po drobovini in ribah

Minusi:
-prhljaj(pri Paxxu),dodat sem morala extra ribjega olja,da je bilo ok potem
-preveč časa porabljenega za nadzor pri hrani(obroki znajo trajat tudi čez pol ure,jaz pa ju ne puščam samih pri hranjenju-sploh ne s kostmi)
-niti ni tako preprosta,kot jo opisujejo na strani-treba se je kar potrudit,da skupaj spraviš vse,kar pes dejansko rabi
-svinjarija po tleh(drugega pač ni bilo za pričakovat,se ne pritožujem,samo povem)
............................
V glavnem,kar se tiče psov,je bila ta dieta solidna,na meji z odlično. Kar pa se tiče praktičnosti,pa je skoraj pogrnila.
Ni tako preprosto-daš psu kost in to je to. Zahteva več.
Moja odločitev:
pol briketov,pol RMB za naprej.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #109 : ponedeljek, 11.02.2008 : 20:27:22 »

Nyssa, hvala za porocilo. Kaksno ribje olje si mu pa dajala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #110 : ponedeljek, 11.02.2008 : 21:33:44 »

Dajala sem mu od Grizzlyja olje(lososovo),ko mi ga je pa zmanjkalo(sem ga imela še čisto malo) pa sem vzela olje iz lekarne.
Aja,pa dodala bi še,da se mi tak način prehrane ne zdi sporen,Paxxu je pravzaprav pomagal. Ampak mislim,da bi promotorji te diete(oz.ustvarjalci strani) morali poudarit,da ni tako preprosto-da vržeš kost psu in to je to,ker pes nikakor ne more v organizem prinesti vseh hranil,ki jih potrebuje.
Sprašujem se,kako bi bilo,če bi ribe prakticirala samo enkrat do dvakrat na teden in kako bi bilo,če ne bi dobival vitaminskih tabletk...
Aja,pa še to-zredil se je za tri kilograme:)
Mogoče sem dajala(oz.pustila) preveč maščobe...
In na mišični masi je pridobil,čeprav ni bil nič kaj več aktiven,kot prej. Mogoče zaradi beljakovin(toliko se ne spoznam).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #111 : ponedeljek, 11.02.2008 : 21:39:58 »

Koliko pa Paxx tehta?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #112 : ponedeljek, 11.02.2008 : 22:02:39 »

Zdaj tehta 35 kg,prej je tehtal pa 32...
Je pa labrador/bull mix.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #113 : ponedeljek, 11.02.2008 : 22:18:20 »

Super poročilo! Kako dolgo, pa ga že tako hraniš? Kdaj si prvič opazila spremembe?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #114 : ponedeljek, 11.02.2008 : 22:40:14 »

Hvala! Žal ni preveč izčrpno,ker ne prakticiram tega dovolj dolgo.  Undecided
Zdaj je na dieti 4 tedne,ostal bo še nekaj časa,dokler pač ne najdem primernih briketov zanj-torej briketov,ki mu ne bodo (spet) uničili prebave in ki mu ne bodo barvali dlake  Undecided
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #115 : ponedeljek, 11.02.2008 : 22:44:04 »

Aja,pozabila odgovorit  sram
Pozitivne spremembe so bile opazne že drugi dan(kakec in zadah),prhljaj pa po kakih 14 dneh šele  Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #116 : ponedeljek, 11.02.2008 : 23:57:00 »

A prhljaj se je pojavil ob hranjenju s tako hrano ali ga je imel ze prej in se je zadeva poslabsala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #117 : torek, 12.02.2008 : 00:12:04 »

Ne,prhljaj je imel samo,ko sem ga dobila iz zavetišča(marca lani),ker je bil v zelo slabem stanju.Ga je bilo precej in se je morala cela dlaka zamenjat(imel je poddlako,ki je sedaj nima)+prehrana,da se je uredilo.
Od takrat naprej ga ni imel nikoli več.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #118 : torek, 12.02.2008 : 12:06:01 »

Koliko ribjega olja mu pa moras dat, da nima prhljaja (to iz lekarne je verjetno polenovkino, ane)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #119 : torek, 12.02.2008 : 12:22:48 »

Da je prhljaj izginil,sem mu morala dajat po tri žlice olja( Shocked) iz lekarne(polenovkino) dober teden.
Zdaj ga dobi dve žlici,ker nočem,da se ponovi+manj maščobe na mesu.
Zdaj je spet ok koža,samo meni se zdi,da je to preveč maščobe.
Iščemo in iščemo prave brikete... Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines