mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 14:20:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76823 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #435 : sobota, 16.08.2008 : 23:19:12 »

...kolko pa je cena..
 (jaz) med 800 in 1000 EUR
..ok hvala bomo še poklicali..
Classic Grin Alpa odgovor:"ne tolk pa ne dam,"
                                      "ne tolk pa ne dam, a se da kej zglihat?"

 Grin Majmuni.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #436 : sobota, 16.08.2008 : 23:33:53 »

Malo za šalo, veliko za res. Imate pa take, ki kupijo (brez besed) psa za 1000 DEM (v tistih časih pač), ga pripeljejo domov in brž ugotovijo, da niso kos vzgoji mladiča, potem pa kličejo vzreditelja proseč: dam vam še 1000 DEM, samo da ga vzamete nazaj! Sad
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #437 : sobota, 16.08.2008 : 23:34:44 »

Ni kaj, je potrebno priznati, da vzreditelji slišite in doživite marsikaj od "bodočih" lastnikov. Shocked

In prosim, ne jamrajte in ne kupujte pri preprodajalcih, vas bo udarilo dvakrat in prav vam bodi!

Kolikor razumem, je nyssa izpostavila specifično dilemo, konkretno, kadar se kupuje rodovniškega psa. Nekateri vzreditelji, tudi kolikor sem uspela prebrati takole na forumih zelo neradi govorijo o konkretnih cenah, v smislu, da je govora o nakupu živih bitjih in zato pogovor o ceni (vsaj v  začetnih kontaktih), ni na mestu.

Verjetno pa so tudi razlike med določenimi psarnami, čeprav gre, denimo, za isto pasmo. Nekateri vzreditelji določajo ceno glede na razstavne možnosti psa, kvalitete, .... In verjetno gre tu lahko za razlike v cenah.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #438 : sobota, 16.08.2008 : 23:39:29 »

Malo za šalo, veliko za res. Imate pa take, ki kupijo (brez besed) psa za 1000 DEM (v tistih časih pač), ga pripeljejo domov in brž ugotovijo, da niso kos vzgoji mladiča, potem pa kličejo vzreditelja proseč: dam vam še 1000 DEM, samo da ga vzamete nazaj! Sad

To sem pa ravno zadnjič doživela, ko sem slišala novico. Znanci so vrnili psa, še ne tako razširjene pasme pri nas, pa me je kar šokiralo vse skupaj. Konkretnega razloga nisem slišala, nekaj je bilo na temo časa, da le tega ni dovolj, itd..  Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #439 : sobota, 16.08.2008 : 23:43:09 »

Hm, vsaj pri shih tzujih v Sloveniji nimaš kaj kalkulirat pa postavljat višje cene zaradi ne vem kakšnih potencialov. Velika večina kupcev kupuje psa za družinskega ljubljenčka. Ker je shih tzu med najbolj zahtevnimi pasmami kar se razstavljanja tiče, nimaš kaj od njih pričakovat, da bodo psa razstavljali, prav tako ne jemljem resno tistih, ki pravijo, da želijo mladiča zato, da ga bodo razstavljali, še zlasti, če nimajo nobenih izkušenj z nego dlake in razstavami. Pravzaprav raje vidim, da mladiča postrižejo in normalno živijo z njim, kot da vztrajajo pri dolgi dlaki, ki seveda kmalu postane zameštrana in scufana, na razstavah s takim psom nimajo nobenih šans, kot novinci razstavljalci pa še manj. Sploh pa za moje pojme pri nas v Sloveniji med shih tzuji ni nobenih takšnih superlativov, da bi jih lahko prodajali po nesramno visoki ceni, čeprav so rodovniški shih tzuji pri nas vsekakor kvalitetni.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #440 : nedelja, 17.08.2008 : 09:53:39 »



Kolikor razumem, je nyssa izpostavila specifično dilemo, konkretno, kadar se kupuje rodovniškega psa.

Tako je Smiley
Hvala vam za vaša mnenja. Verjamem tudi, da ko slišite :'' A toliko pa ne dam'' in ''Kolkikostanehvalaadijo'', da vas kar malo mine. Mene bi tudi, ker cena nikakor ne sme biti pogoj za nakup psa, ampak so pomembni vsi ostali razlogi.
Cene se znajo spreminjat od vzreditelja do vzreditelja. Ampak ponavadi bodoči lastnik pozna okvirne cene pasme. Čeprav se zna zgodit, da boš pri vzreditelju A dobil ceno 500 eur, pri vzreditelju B pa 800 eur.
Mi je pa všeč, da ste še vzreditelji, ki se vam ne zdi hud zločin, da ljudi zanima cena psa.  Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #441 : nedelja, 17.08.2008 : 10:50:38 »

Hja, jaz sem samo 1x prodajala pse, pa sem večinoma vedno najprej doživela vprašanje o ceni. Daaaaa? Če sploh ne vem, katerega psa iz legla bi vzeli, kaj naj rečem? Namreč po moji presoji niso imeli vsi enakega potenciala (vzreja, razstave). Najboljša fora je bila pa ta, da večina sploh ni poznala pasme, pa smo npr. zaključili pogovor po tem, ko mi je tip na drugi strani začel razlagat, da on dosti ve, da je že imel RW, NO, in dobermana, pa da če ne gre zlepa, se pa psa "zbije". Ah ja, nej se ga, ma ne tistega, ki naj bi šel iz moje bajte...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #442 : nedelja, 17.08.2008 : 13:38:44 »

ah, ne, mene vprasanja o ceni ne motijo. Ker tudi mene zanima, koliko casa moram sparat za nakup novega psa.
Moti pa me, ce dobis samo e-mail:
koliko stanejo mladicki?

Samo to in nic drugega.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #443 : nedelja, 17.08.2008 : 14:14:11 »

Pogovor o ceni psa je vsekakor tema, ki bo slej ko prej morala priti na dnevni red a nekako ne kot prva, saj je potrebno prej doreci se kar precej bolj pomembnih stvari preden se bo odgovoren vzreditelj odlocil, da je potencialni kupec primeren za njegovega mladica in preden se odgovoren kupec odloci, da je to kar isce nasel ravno pri tem vzreditelju.

Ce izhajam iz predpostavke, da smo po dolgem in pocez precesali srenjo pasme, ki nas zanima in tako prisli do vzreditelja, ki se nam zdi pravsnji, potem nam je ze tudi priblizno jasna cena mladica.

Mnenja sem, da se mora kupec pri prvem kontaktu predstaviti, povedati zakaj ga je pritegnila ravno ta pasma, malo razloziti o svoji kinoloski preteklosti (pa brez hvalisanja) in morda povedati tudi to zakaj se je odlocil kontaktirati konkretnega vzreditelja. Mislim, da ni odvec povedati tudi to kaksne nacrte imate s trem mladicem (razstavljanje, vzreja, delo, hisni ljubljencek...)
S to kratko predstavitvijo bodo vzreditelju prihranjena vprasanja v stilu zaslisevanja. V kolikor konkretni vzreditelj trenutno nima legla, potem ga je seveda pametno vprasati kaksne nacrte ima glede paritev. Ce nam bo paritvena kombinacij odgovarjala, potem mu damo jasno vedeti, da smo pripravljeni cakati na doticno leglo ali pa nam vzreditelj sam predlaga drugega vzreditelja za katerega ve, da bo imel to kar iscemo. Taksne podatke boste dobili resnicno le od pravih vzrediteljev, kar v mojih oceh daje vzreditelju le dodaten plus in me se bolj preprica, da bom raje pocakala na njegovo leglo.
Tematika o ceni pride na vrsto sele takrat, ko imata vzreditelj in kupec dovolj podatkov na podlagi katerih pade koncna odlocitev ali sta mladic in kupec primerna eden za drugega.

Sama sem za ceno vprasala sele dan pred odhodom po mladica. To je pomenilo, da sem v zepu ze imela avionsko karto in je bilo ze vse dogovorjeno.
V bistvu sem vprasala samo zato, da ne bi imela s seboj premalo denarja, saj mi je bila okvirna cena mladicev zelene pasme ze davno jasna.

Tistim, ki sprasujejo po ceni se preden izrecejo dober dan pa nekako nisem naklonjena in sem prepricana, da niso primerni za psa ali katerokoli drugo domaco zival.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #444 : nedelja, 17.08.2008 : 21:07:04 »

ah, ne, mene vprasanja o ceni ne motijo. Ker tudi mene zanima, koliko casa moram sparat za nakup novega psa.
Moti pa me, ce dobis samo e-mail:
koliko stanejo mladicki?

Samo to in nic drugega.
Jaz sem pred kakim mesecem dobila iz Kitajske "how much puppy" Grin
Dobiš pa tudi mejle, kjer niti ne pozdravijo niti se ne poslovijo, niti ne začno z veliko začetnico, čist tko površno in brzinsko:"kolk je cena mladičev"..ali pa te celo kličejo, ko se oglasiš pa prekinejo. Misliš da telefon zeza in kličeš nazaj, pa ugotoviš da so skenslali oni, da nebi zapravljali telefona. Pestro Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #445 : nedelja, 17.08.2008 : 21:08:47 »

Ajoj, še to.. sem iz Ribnice, kličejo iz Maribora, ko izvejo od kod sem jim je "predaleč". Majmuuuns Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #446 : nedelja, 17.08.2008 : 21:14:23 »

Ja, predaleč, klasika.... Ker trenutno ne načrtujm legla, jim svetujem, kje bi lahko kupili mladiča. Odgovori so za popizdit zabavni: "Ljubljana bi bila super, veste, ker nočemo it daleč. A v Velenju? No, ja, imate prav, saj je zdaj avtocesta... Zagreb? Gospa, a ne veste, da je to zdaj druga država (beri: mars)?"

Pri meni taki ne pridejo daleč, niti do Ljubljane ne.  Roll Eyes
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #447 : nedelja, 17.08.2008 : 21:27:47 »

Lahko jih pošlješ še na en naslov..se imenuje p.m. Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #448 : nedelja, 17.08.2008 : 23:04:06 »

Lahko jih pošlješ še na en naslov..se imenuje p.m. Wink

My words exactly! Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #449 : ponedeljek, 18.08.2008 : 09:24:03 »

Cena psa (vsaj pri moji pasmi) je odvisna od države; recimo na Švedskem je cena pšeničnika lahko tudi +/-1200 €, na Češkem +/-650€, Nemčija +/-800€ itd. ... tako da ne morem govorit, da je cena kakorkoli jasna. Odvisno pač kje ga kupim.

Našla sem sicer vzreditelja, ki ima sicer nizko ceno za kvaliteto njegovih psov, ima pa izredno zanimiv pogoj - namreč vsak, ki želi od njega kupit mladiča, se mora vsaj enkrat udeležiti Offspringday-a; tu se zberejo vzreditelji s svojimi psi in potomci, ki so stari od enega do dveh let. Tako lahko primerjajo kombinacije in razpravljajo o nadaljni vzreji, bodoči kupec pa lahko sam vidi ali so mu psi všeč. Prav tako se tukaj vzreditelj odloči ali ti bo psa sploh prodal.

Za ceno ga zaenkrat še nisem direkt vprašala, je sam na seminarju povedal okvirno ceno. Normalno pa je, da ga sigurno bom, ravno zaradi tega, kar je napisala Drejči - da res slučajno ne bom vzela premalo. Ampak to vprašanje bo počakalo do par dni pred odhodom.
Konec koncev, jaz vem kaj želim, vzreditelj že ve kaj želim, tako da mi cena ni spet toliko pomembna. Pri kateremkoli psu ne bom šparala, sigurno pa ne pri nakupu.
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines