mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 08:20:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76857 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #360 : sobota, 20.05.2006 : 13:54:54 »

Ok, psa kupujem v Belgiji, krasen rodovnik, vse ok, priznan vzreditelj, cena je pa 750 evrov.
Saj se ne pritozujem Wink, samo istocasno sem imela tudi ponudbe 1200, res da v Italiji in Nemciji,
ampak razlika je res velika. Ne iscem psa za razstave, pregledala sem rodovnik ke do par generacij nazaj, pa ne najdem nic sumljivega, pa me vseeno malo gloda.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #361 : sobota, 20.05.2006 : 14:29:26 »

Jaz imam psa iz Belgije  z dobrim rodovnikom,  je zdrav, ljubeč, prijazen,  razvajen, noče  delat tisto  kar se  zahteva od njega  in krade kot  sraka.
 Na  vprašanje kaj hočem od  psa iz  strani vzreditelja  sem mu rekla " best of  the  best"...  to je pomenilo , da  bo tudi za  rastave in za delo.  Na  rastavi še ni bil  dela  pa  zase  ne  zame.
Cenovno je bil  pa  za  200 eur cenejši kot v Nemčiji.

Drugače je pa tako...  jaz  če bi dobila  te  pasme  psa  pri nas  ga ne bi  kupila v Belgiji...  čisto  iz  dveh  razlogov ne.
1.  nisem ga  mogla  spremljat  vso pot  odraščanja(  zaradi kilometrske razlike)
2.  Ko se  pojavljajo  problemi  pri  obnašanju  ali  bilo   kar koli  drugega  (  v času  pubertete   zna biti  to  vsak dan nekaj novega), je vedno  vzreditelj  naslov , ki ti lahko da  informacijo  iz prve roke ,  kadar se  spomniš  in imaš  čas  ga lahko  obiščeš  za  Belgijce  je pa  treba  že  dopust  vzeti Wink
Drugače  so  pa  zelo  uredu  ljudje,  in tudi  pošteni... če te to skrbi Wink Smiley
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #362 : sobota, 20.05.2006 : 14:32:34 »

Za katero pasmo pa se gre? Cena ni vedno pokazatelj, včasih pa tudi, to je težko kar vse v en koš dati. Jaz sem si aprila uvozil Višavca za 1350 eur pa bi ga dobil tudi po 800 iz iste linije sam od drugega vzreditelja in v drugi državi, pa bi moral žal še dolgo čakati tako da sem sprejel dražjo ponudbo. Kupovanje psa na daljavo pa je tudi zoprna reč, meni je šlo kar na bruhanje ko sem šel ponj na letelišče. Jaz sem se pač zanesel na to da so starši razstavno eni najuspešnejših psov v Evropi in da imajo v tej psarni pse iz več generacij, da velikokrat kakšnega mladiča tudi doma zadržijo, da je mamica mojega Harryja, tudi mamica treh njihovih psic iz prejšnjih let in so vse zelo uspešne zdrave in rodne. Poleg tega so prodali pse že v skoraj vse države Evrope, Baltske države Rusijo in imajo objavljene spletne strani od teh novih lastnikov in vzrediteljev in zopet so vsi uspešni in še kakšnega psa dodatno so si nabavili iz te psarne. Tako da to je meni pač vlilo zaupanje, kajti ne moreš biti tako uspešen tako dolgo let in imeti slabe pse in te iste potomce slabih psov še doma zadržati in biti spet uspešen. Poleg tega pa sem vzrediteljico srečal še v Zagrebu na razstavi, kjer je njena psica zmagala na obeh CACIBih proti hudi konkurenci.
Zdaj res ne vem za katero pasmo se gre, vendar če ti vzreja in razstave niso mar, potem bi si poiskal kakšnega vzreditelja z ugodno ceno in da imajo starši pač odlično oceno in ustrezna veterinarska spričevala.
Meni se je pač šlo dobiti psa iz točno določene linije, ki ima več rodov nazaj starše prvake in se tako čimbolj približati standardu, sicer je moj Harry še zelo mlad sam glede na to da sem videl in imel že kar nekaj psov te pasme se mi obeta res izreden kuža. Seveda pa se zavedam da to ni garancija za zdravje, ki ti jo pa nihče ne more dati, menim pa da je v tem primeru manj možnosti za kakšne dedne bolezni, kot sem že naštel dejavnike ki so mi bili merodajni, dolgoletna vzreja, psi iz več generacij iz lastne vzreje, ki živijo doma in se imajo s čem za pohvalit in pokazat, tako z razstavnimi uspehi, kot mladički po vsej Evropi.
Seveda pa ne trdim da imam samo jaz prav, če ima kdo boljšo metodo se pač ravna po njej.
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #363 : sobota, 20.05.2006 : 14:52:41 »

Hvala obema, Smiley
Mene razdalja tolk ne skrbi, pasmo poznam, pa se vsak teden dobim obilo slikic in video posnetkov
'mojih' kuzkov. Lastnik mi je tudi zagotovil, da lahko izbiram prva (rezervirala sem ze marca), torej
vse ok. Tudi vse, kar si ti napisal Robin, delno drzi, naredila sem 'cross-examination' z psarnami, s katerimi ta rejec sodeluje in ni bilo nic narobe. Res pa je, da psica, ki ima leglo ,za razliko od ostalih v isti psarni nima razstavnih rezultatov (ata jih ima), kljub lepemu rodovniku. Pac ni bila 'taboljsa' v leglu, si mislim. Ker pa so geni hecna rec, vseeno upam, da dobim nekaj zelo lepega.
Ta vikend izbiram svojo kuziko (po fotkah) in sem malo zivcna, ce bom znala dobro izbrati  Undecided.
Uh. Je pac vedno loterija, ne glede na ves cas, ki si ga vlozil v preverjasnje in iskanje.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #364 : sobota, 20.05.2006 : 15:23:23 »

Jaz po fotkah nisem izbirala  ,  sem šla  tja  in  prešlatala  vse mladiče    pogledala  mamo  in  psa- očeta...  se  pogovorila  o  vsem...  in  izbrala  po  principu karakterja.   Za - arala  damsterja  in  odpeketala Cheesy...  potem sem  tako    težko  čakala,  na  dan  , ko smo  ga  šli  iskat  da je bilo kar joj.

Moje osebno mnenje:  karakter  pred  lepoto...  pa  še  pri  takšnih  malih  štručkah  ti  samo  res  hud  poznavalec  oz.  vzreditelj(  pa  še  ta  dvomim , da  100%)  lahko pove  kaj se bo  iz  tega psa  dokončno naredilo. Wink
Če si  že  toliko , da  kupiš  psa  v tujini  ga  pojdi prej  vsaj  pogledat v živo... in starše  tudi.
Jaz  se na  rekla  - kazala  in fotke  ne  bi  upala  preveč  zanašat Smiley
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #365 : sobota, 20.05.2006 : 15:38:49 »

Ja Damayanti, saj se strinjam. Ne zdaj mislit, da sem mahnjena na lepoto in da bom izbirala po barvi levega in desnega uhlja  Cheesy.. In ker izbiram prva, si lahko v zivo tudi premislim, ce bi imela kuzica kaksne izrazite vedenjske felerje, da bi bila ultra plasna ali kaj takega.
Ampak Belgija je res dalec  Huh in ker se iz video posnetkov vidi, da so vsi mladicki ful zivahni in igrivi,sem se odlocila, da reskiram in dokoncno izberem, ko pridem tja.
Ker je pa tudi res, da je izbiranje kljub vsem pravilom in napotkom zelo subjektivna stvar. Ne glede na to, kaj vse si si zastavil, te kuza pogelda v oci  Smiley...pa ti njega....in sta zapecatena Grin..
Vsaj po mojih izkusnjah... Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #366 : sobota, 20.05.2006 : 15:52:45 »

Ne glede na to, kaj vse si si zastavil, te kuza pogelda v oci Smiley...pa ti njega....in sta zapecatena Grin..
Vsaj po mojih izkusnjah... Smiley

No  to je  pa  zgodba  moje  Dine Grin.  Prvič ko sem jo videla  ...  je  sploh nisem hotela ne gledat ne božat  ne nič.....
Drugič,  ko sem jo videla   sem jo pa  samo še  domov  odpeljala Grin...    ampak  je  pa  ona  vse kar si od  psa  lahko  zaželiš...  pridna , mirna, delavna ,ubogljiva, crkljiva...  pa  še  odlično je dobila  na telesni Cool Wink Grin

kar se pa  Belgije  tiče  je pa  pri meni tako...  pri naši hiši  imamo  šoferja  in gre  vsak  teden  skozi Belgijo  tako  ,da je bil  zame  takrat  en  izlet...  njemu pa  spotoma...   
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #367 : sobota, 20.05.2006 : 18:08:53 »

Waw, Polzek, torej lahko v kratkem v Sloveniji pričakujemo zlatkota oziroma zlatko iz Belgije?!
Joj bi se morali zmenit za kakšen sprehod, ker to se pa ne dogaja pogosto!
Nam zaupaš malo več-bo kakšna delavna, razstavna,delovno-razstavna linija?
Lahko se preselimo tudi v temo o zlatih, da ne bo Jana imela preveč dela Smiley
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #368 : sobota, 20.05.2006 : 18:14:01 »

Ves da Liza, ni blema  Smiley
Smo pa iz LJ, tok za info.
Linija je razstavna, ceprav je dedek tudi delavni prvak  Smiley, kar mi je bilo se posebej vsec, ker se pazi
tudi na dejavnost psa in ne samo na 'krasoto'...
Po naso lubico gremo cez 14 dni  Smiley, s tem, da ne vem cisto dobro, kako bom potrpela do takrat  Cheesy
Ok se vidimo na forumu zlatkotov.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #369 : sobota, 20.05.2006 : 18:17:20 »

Super kombinacija!

Evo,tule je 'naša' tema:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5707.1095.html
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #370 : četrtek, 14.09.2006 : 22:29:24 »

Jaz pa iam o ceni psov  naslednje mnenje:

Vsi psi so enako vredni. Rodovniški in nerodovniški. Vendar je dejstvo, da vzreditelj, ki vzreja rodovniške pse ves čas plačuje več, kot kvazi vzreditelji, ki imajo pač psa za hobi in se odločijo imeti leglo.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #371 : petek, 15.09.2006 : 13:20:51 »

Citat
Vsi psi so enako vredni. Rodovniški in nerodovniški. Vendar je dejstvo, da vzreditelj, ki vzreja rodovniške pse ves čas plačuje več, kot kvazi vzreditelji, ki imajo pač psa za hobi in se odločijo imeti leglo.
Vzreja ni hobi, vzreja je resna zadeva!   Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #372 : petek, 15.09.2006 : 15:04:39 »

Jaz pa iam o ceni psov naslednje mnenje:

Vsi psi so enako vredni. Rodovniški in nerodovniški. Vendar je dejstvo, da vzreditelj, ki vzreja rodovniške pse ves čas plačuje več, kot kvazi vzreditelji, ki imajo pač psa za hobi in se odločijo imeti leglo.


Ne vidim povezave med vzreditelji in nerodovniškimi psi Undecided

Kdo je kvazi vzreditelj?

Tudi človek, ki ima rodovniško psico in ima z njo leglo, jo ima lahko za "hobi". Pa imajo mladički (ob opravljenem vzrejnem pregledu staršev, samo 1 leglo/leto) ravno tako rodovnik.

Vsako rodovniško leglo je velik strošek, pa naj ga ima priznan vzreditelj ali laik oz. začetnik.

Najbrž misliš, da je razlika med rodovniškimi in nerodovniškimi legli?
Ljudje, ki imajo nerodovniška legla so po mojem mnenju slabše osveščeni in tudi manj denarja namenijo za leglo. Pa s tem ne mislim, da nimajo stroškov z razstavami, vzrejnimi pregledi...

Ne vidim pametnega razloga ZA nerodovniško leglo, mislim, da je razlog le v denarju ali pa v nevednosti (psica mora imeti leglo, preden gre na sterilizacijo; naša draga psička bi bila rada mamica...)
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #373 : petek, 15.09.2006 : 16:27:29 »


Vsako rodovniško leglo je velik strošek, pa naj ga ima priznan vzreditelj ali laik oz. začetnik.

Ljudje, ki imajo nerodovniška legla so po mojem mnenju slabše osveščeni in tudi manj denarja namenijo za leglo. Pa s tem ne mislim, da nimajo stroškov z razstavami, vzrejnimi pregledi...


Ko smo kupovali našega kosmatinca, smo pregledali kar nekaj rodovniških legel, pa so pri nekaterih reskirali za strošek: vzrejni pregled, denar za skok dobrega samca, da bojo mladički sami prvaki, saj za samico tako ni važno če vidi kakšno razstavo,ali  opravi pregled srca... tetoviranje in cepljenje,pa rodovniki so tudi strošek, za povrh so reskirali še žakel briketov,ker je navada,da dajo malo hrane še za domov, njihova psica je drugače na domači hrani.
Pri drugrm vzreditelju vsi mogoči pregledi,  tudi pri samici,da ne pišem o šolanju, pogodbi o prodaji psa, nasvetih...
V glavnem cena pa ista. Po tolko so sedaj mladiči. Potem pa kdor si želi mladička, ga vzame, samo da ima rodovnik, drugi ki ve kaj kupuje pa čaka in išče, da bo pravo leglo.
Se mi di, da ti prvi iztržijo največ, pa ni nujno,da imajo slabe pse.

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #374 : petek, 15.09.2006 : 16:40:51 »

Koliko stane čistokrvni nemški ovčar?
Predvidevam, da rodovniski...... ker `cistokrvnih` NOjev je v zavetiscu toliko, da ne vedo kam z njimi.....zal je tako in bi bilo res lepo ce bi vsi te revezi koncno dobili dom, ki si ga zasluzijo!
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines