mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 11:13:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 77244 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Spikie
gost
« Odgovor #60 : torek, 01.07.2003 : 15:48:29 »

Yo, odogovor najbr ze ves in je tole samo retoricno vprasanje, a  ne?   Roll Eyes Wink Pa smo spet tam. Odgovoren lastnik! Odgovoren lastnik si pac ne nabavi psa samo zato, da bi lahko retel, da ima npr. nemskega ovcarja.
So tudi taki, ki si doloceno pasmo nabavijo zato, da imajo D psa. Snobizem je snobizem, vseeno kasen, z odgovornim lastnistvom nimadosti skupnega.
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #61 : torek, 01.07.2003 : 15:48:33 »


Citat

ko želim imeti dotičnega psa z vnaprej predvidenimi lastnosti, si pripravljen zanj veliko odšteti. vsaj jaz sem. če iščem samo psa zase je to pač nepotrebno, nisi obremenjen s tem kako pes zgleda in dela.


Se popolnoma strinjam. Je velika razlika pri nabavi psa glede na to kaj hoces s psom kasneje poceti. Eno so razstave. Drugo so delovna tekmovanja. Tretje je delo. Cetrto je nic posebnega. Vsi lastniki teh (v grobem) stirih kategorij imajo svoje zahteve, svoja pricakovanja in svoje kriterije. In razmere na "trgu" so pri teh stirih kategorijah lahko zelo razlicne. Ce hoces imeti psa za druzbo ali za kaj manj zahtevnega, ga lahko dobis zastonj ze pri kaksnem prijatelju ali v najblizjem zavetiscu. Ce zelis npr. tekmovalnega ali delovnega psa, na katerega se bos lahko kasneje malo bolj zanesel, ga verjetno ne dobis ne za prvim vogalom ne zastonj. To, da so vcasih cene res navite brez prave osnove (razen tega, da prodajalcem "trg" to omogoca)pa se strinjam. Ce vam je kaj v uteho, vam povem da je stvar pri nakupu konj lahko se slabsa. Pri nakupu psov vsaj ni to, da te skusajo "nadrsati" del tradicionalne folklore. Pa tudi zneski so v povprecju dosti dosti nizji.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #62 : torek, 01.07.2003 : 15:49:47 »


Citat

Tisti pa, ki si kupijo psa, da bi ga razstavljali zato, da bi ga lazje parili in si tako znizali stroske oskrbe, pa niso nic... no, bom to odrzala zase!


Sploh ves, cemu so namenjene razstave?

Ocenjevanju zunanjosti in s tem posledicno izbiranju plemenjakov in psic, ki so primerne za parjenje.

Ali si mislila, da so prvenstveno namenjene obiskovalcem Huh

Lp, Yo
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #63 : torek, 01.07.2003 : 15:53:00 »


Citat

Tisti pa, ki si kupijo psa, da bi ga razstavljali zato, da bi ga lazje parili in si tako znizali stroske oskrbe, pa niso nic... no, bom to odrzala zase!


Ne govorimo niti o teh...ker taki ponavadi ne dajo vec kot tisto minimalno kupnino za mladicka z rodovnikom, tj, psico in ponavadi se psa, nato pa stepajo mladice in to s papirji. O tem sem pisala malo vise. In ce jih vprasas kako kvaliteto imajo, zacnejo ze nekimi naslovi s kakih slovenskih razstav (pustmo to v tej temi, ampak ni tezko v SLO dobit kakega naslova z malo "podmuklimi posli") pa blablabla... Kao izgovor da nastavijo ceno mladicem.
Je pa res da ti ponavadi niti ne dajo max. cene ampak tisto minimalno, ker jim je vazn da se pokrijejo stroski, namrec njihova logika niti ne seze tako dalec, da bi sli pariti svojo "vrhunsko" psico s kakim res vrhunskim psom v tujino, ker je ze sama skocnina ponavadi 2x visja kot cena mladica v Sloveniji pa se vnaprej je treba placati...
Aja pa da ne pozabimo - pot stane vse vec in vec pri teh norih cenah bencina...

In preden zacnete da jah ne govorimo o njih - moje trenutno razumevanje slovenske pesjanarske scene je tako, da cetudi imajo res dobro psico, resnicno dobro za vzrejo, se vedno pametno poiscejo samca v Sloveniji, ker je definitivno ceneje in blizje. In jah ni izjema da je tudi ta samec res vrhunski...ampak Slovenija je mala, genetski bazen se je ze pri 75 % vseh prisotnih pasem ze zdavnaj zaprl...krivi pa so lastniki psic, in to izkljucno ker nimajo niti ene same sive celice v gobi v lobanji...

Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #64 : torek, 01.07.2003 : 15:59:36 »

Yo, mislim, da bi iz odgovora mogla razbrat, da vem, cemu so namenjene razstave (mogoce tudi za to tja ne hodim)! Mislim, da sem ravno to napisala. Ravno s tem se ne strinjam! Kupiti psa, zato da ga paris! paris ga pa za to, da prodas mladice, da imajo mladici cim visjo ceno, ga rastavljas. Kje je nesporazum?
Mogoce ti ne spadas med take, ampak ni jih malo, ki si kupijo rodovniskega psa zato, da bojo prodali mladice. Bistvene razlike, razen v ceni, ne vidim med enimi, drugimi ali tretjimi, ki imajo psa zato, da z mladici kaj zasluzijo.
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #65 : torek, 01.07.2003 : 16:12:54 »

Spikie, malce zgreseno vse skupaj.

Glede na to, kaj si napisala, ne ves cemu so namenjene razstave. Sicer pa so razstave precej drage in tudi mladici razstavno uspesnih starsev nimajo vecinoma visje cene, kot od tistih, katerih starsi so morda enkrat ocenjeni ali nikoli.

Ponavadi tako "sodijo" o razstavah tisti, ki se nikoli niso razstavljali svojih psov ali pa so psi dosegli slab rezultat......
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #66 : torek, 01.07.2003 : 16:41:39 »

Tak sedaj pa se se oglasa ena lastnica psicke ki se je v trenutku odlocila za psa. Pravzaprav smo si skos (cela druzina) zeleli psa. Pa je bil vedno vmes ampak - npr. imamo macka, premajhno stanovanje, premalo casa,... Potem pa je oce sel na sejem in videl tam majhno belo kepico. Z lastnikom sta se celo poznala preko enega nasega kolega, tako da smo sedaj vedno v nekem kontaktu (ce ne prek tel, pa posredno preko kolega). Res za psa smo se odlocili v 5 min, bila je "ljubezen" na prvi pogled. Enako je z vsemi zivalmi ki jih imamo doma. Macka smo nasli pred blokom, ko je se bil tako majhen da ni mogel niti na plocnik, pa pred tem nismo razmisljali da bi ga imeli. Za ribice je sicer res malce drugace (za te sem kar lep cas prosla in navijala za akvarij) vendar se se jih tudi nisem "navelicala", ker zivali nekako ne jemljem kot predmete ampak osebke s tako slabimi in dobrimi lastnostmi, ki jih moras vzet za svoje.
Torej glede psicke, za njo smo dali 10k, s tem da ni bila cepljena, stara pa je bila 8 tednov. Mama ima vzrejno dovoljenje, ker sem ga videla na lastne oci (vrjamem samo tistemu kar vidim), za oceta pa ne bi mogla nic rect ker ga nisem vidla.
Res smo se zelo zaletavo odlocli za psa, namrec ko jo je ata prinesel domov je bila nedelja in takrat seveda nisem imela niti enga briketeka za psa (saj smo imeli samo macka). Hvala bogu (za trgovke seveda ne), da je bila ena trgovina odprta (zootic) in sem sla kupit osnovno (povodec, brikete, posodico, igrace, oprsnico, ...). Do takrat se nisem imela nobenega psa, skrbela sem le za kaksnega sosedovega al pa ce sem kdaj obiskala azil. Vendar kljub vsej zaletavosti in nepremisljenosti skusam bit cim boljsa skrbnica. Nudit cim vec in cim boljse in vsekakor lahko trdim da sem s dosedanjimi stroski vseh moznih pripomockov, igrac, celjenja, hrane, veterinarja ze presegla ceno rodovniskega.
Vsekakor si nekoc zelim imeti rodovniskega (v mislih imam nekako 3 pasme), vem pa da ce bi Bela bila drazja oz. bi imela rodovnik je takrat ne bi vzeli (namrec moja starsa se vedno nekako tradicionalno gledata na to - saj ga pa bomo imeli le za sebe).
torej glede cene psa je takole, ce ti bo kuza vsaj malo pri srcu ti cena ne bo pomembna.
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #67 : torek, 01.07.2003 : 16:47:32 »

Spikie,

Po tvojem pisanju sodec, spadamo lastniki razstavnih psov med najslabse lastnike  Huh Imam obcutek, da spadas v tisto skupino ljudi, ki trdi, da je psa KUPILA ZASE...
Mi ostali, ki svoje pse peljemo tudi na razstave pa jih imamo komu na cast? ... Mislim, kaksen nesmisel.  Roll Eyes
Doma imam 4 samojede in amstaffico in vse so prvakinje v lepoti. Definitivno so MOJE in jih imam za svoje lastno veselje. Moji psi zaradi "razstavne kariere" nikoli niso bili kakor koli prikrajsani. Samojedi tudi na racun daljse, bele dlake ne!
In ne vidim nic slabega v tem, da je pes cist in v kondiciji - kar mora biti, ce ga zelimo uspesno razstavljati. Kar pa npr. ne morem reci za precejsnje stevilo nerodovniskih psov, ki so prekomerno tezki, kar jim lahko povzroci nemalo zdravstvenih tezav. Aha, saj res. O tem, kateri so bolj zdravi - nerodovniski ali rodovniski? O tem sem sicer ze pisala, samo na kratko. Pri rodovniskih psih se evidentira kakovost legel in hibe, ki se pojavljajo - ce ne sami vzreditelji, za to poskrbi konkurenca  Grin Ok, bom resna... Wink
Pri nerodovniskih leglih ni nobene evidence: koliko je bilo mladicev, kaksne hibe so se pojavile v leglu, koliko jih je poginilo in v kateri starosti, itd. Skratka...  Smiley


Logiran
yo
gost
« Odgovor #68 : torek, 01.07.2003 : 16:48:50 »


Citat

...in vsekakor lahko trdim da sem s dosedanjimi stroski vseh moznih pripomockov, igrac, celjenja, hrane, veterinarja ze presegla ceno rodovniskega.


In to je tisto, na kar mnogi pozabljajo. Ce nimas denarja za psa ob nakupu, ali ga imas resnicno dovolj za njegovo oskrbo in nego? Pes, pa naj bo zastonj ali drag, takoj po tem, ko je v vasem narocju stane enako - in to ni malo.

Lp, Yo
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #69 : torek, 01.07.2003 : 17:01:16 »


Citat

Ce nimas denarja za psa ob nakupu, ali ga imas resnicno dovolj za njegovo oskrbo in nego?


Sicer zagovarjam tole logiko, ampak vcasih pa se vseeno malo zamislim...namrec ce bi trenutno kupovala psa, priznam da bi tezko zbrala tistih 700+ EUR na roko. Pa to se ne pomeni, da nimam denarja za oskrbo in nego psa, le da pac nimam naenkrat toliko na racunu, sposojala pa si seveda tudi ne bi.

Ce gruntate zakaj se ubadam s to mislijo-samec za psico me bo prisel nekje od 700EUR na roko ob paritivi naprej. Plus pot v Belgijo oziroma Nizozemsko (odvisno od odlocitve). In ja, ce se ne bom uspela dogovoriti na 2 obroka bo paritev prestavljena za nedolocen cas. Pa to vseeno ne pomeni, da ne bom imela denarja za nadstandardno oskrbo legla. Pac eni nismo hrcki in ne kopicimo denarja Smiley
Pa aja nimamo starsev, ki dajejo denar, se manj kakega moza za ozemanje  Tongue


Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #70 : torek, 01.07.2003 : 17:11:48 »

Ze 1000-krat prezvecena tema, ki se vedno odvije po istem kopitu. Nekomu, obicajno lastniku pasemskega psa, ni jasno, kako da ljudje ze ob nakupu psa postavijo hude stroskovne omejitve. In se vprasa, ce se ti ljudje zavedajo, kaksen strosek je pes.

In potem se res nekaj casa pogovarjamo o tem, potem pa nekdo vzroji, kaksni so lastniki pasemskih psov, ker da mislijo, da so nepasemski manj vredni, in da bi bilo itak treba najprej za vse potepuhce poskrbeti, potem pa sele se iti vzrejo (po mojem skromnem mnenju samo zato, da bi brezvestnezi, zasluzkarji in arogantnezi lahko mirno stepali mladicke se naprej), ne pa da take denarje colamo za pse.

Potem se nekaj casa dajemo okrog tega in potem pride na dan tema o 'cistokrvnih brez rodovnika', kjer me vedno znova preseneti ogorcenje lastnikov le-teh, ki jim papir vendar nic ne pomeni, ampak oni pa ze nimajo mesanca. Shocked Grin

Potem pridemo do standardov in tu vedno kdo potegne na dan angleskega buldoga. In to obicajno kdo, ki o standardu buldoga, njegovi zgodovini in razvoju pasme ve se manj kot jaz o NLT-ju, recimo.

Od standardov je le se korak do razstav in kletk. Dajmo se ze sprijazniti s tem, da vecina ni tam, da bi nabila cene mladicev, in da so tisti, ki imajo res nabite cene mladicev, morali v preteklosti vloziti v svoje pse kar veliko truda, da si to lahko dovolijo (pa se namig: ti obicajno s svojimi mladici niti ne ciljajo na povprecnega kupca Shocked). Kletke so pa itak bavbav. Ampak zanimivo je, koliko je psov, ki po dolgem dnevu v hribih, recimo, odracajo v svojo odprto kletko, se pocijo na hrbet in odspijo noc. Cudno, cudno.

Dejstva pa ostajajo: se vedno je odstotek zavrzenih nepasemskih psov astronomsko visok, se vedno je stevilo nezazelenih brejosti nepasemskih psic nenormalno, se vedno je nenormalo veliko nepasemskih mladicev, ki koncajo v vreci in v potoku ali v bliznjem gozdu ... Pa smo spet pri odgovornosti, pa ne samo odgovornosti bodocega skrbnika, ampak tudi pri odgovornosti vzreditelja. In nedvomno je vzreditelju dragih pasemskih psov, v katere je vlozil mnogo dela, v interesu poiskati dobre domove za svoje mladice, saj v koncni fazi s tem siri dobro ime svoje vzreje in mu lahko idiotski lastnik njegovega mladica naredi mnogo vec skode kot nekomu, ki se mu psica pari na vsako pojatev in ima do smrti 10 in vec legel. Glas o tisti drugi sorti 'vzrediteljev' pa se tako hitro siri, da zelo hitro dospe tudi do tistih, ki se za mladica sele odlocajo (ce se seveda odlocajo z glavo), in taki so zelo hitro prisiljeni popokati kufre in zapreti stacuno.

Lep pozdrav, Mojca
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #71 : torek, 01.07.2003 : 17:48:32 »


Citat

Mi ostali, ki svoje pse peljemo tudi na razstave pa jih imamo komu na cast? ... Mislim, kaksen nesmisel.  Roll Eyes
Doma imam 4 samojede in amstaffico in vse so prvakinje v lepoti. Definitivno so MOJE in jih imam za svoje lastno veselje.


Tina, ti itak ne stejes, ker spadas v tisto kasto, kjer imajo pse samo zato, da imajo mladice, ki jih potem drago prodajajo. Grin Grin Grin To, koliko imas rada svoje pse in njihove mladice in koliko se z njimi ukvarjas, da so psiho-fizicno taki, kot so, je samo zato, da ceno nabijas. Da te razsvetlim, kako to gre, ce po vseh teh debatah se ne razumes. Tongue Se bolj mi je vsec una: Veste, mi imamo leglo samo iz ljubezni. Ja, halo, drugi pa iz sovrastva!

Citat

O tem, kateri so bolj zdravi - nerodovniski ali rodovniski? O tem sem sicer ze pisala, samo na kratko. Pri rodovniskih psih se evidentira kakovost legel in hibe, ki se pojavljajo - ce ne sami vzreditelji, za to poskrbi konkurenca  Grin Ok, bom resna... Wink
Pri nerodovniskih leglih ni nobene evidence: koliko je bilo mladicev, kaksne hibe so se pojavile v leglu, koliko jih je poginilo in v kateri starosti, itd. Skratka...  Smiley


Ma ne, nepasemski so bolj zdravi in bolj pametni, ker niso obremenjeni s papirologijo, no.  Cool


Citat
Ce gruntate zakaj se ubadam s to mislijo-samec za psico me bo prisel nekje od 700EUR na roko ob paritivi naprej. Plus pot v Belgijo oziroma Nizozemsko (odvisno od odlocitve). In ja, ce se ne bom uspela dogovoriti na 2 obroka bo paritev prestavljena za nedolocen cas. Pa to vseeno ne pomeni, da ne bom imela denarja za nadstandardno oskrbo legla.


Sirtaki, pa tudi ne bos sla za prvi vogal in spustila na psico prvega, ki bo na dalec na eno oko podoben avstralcu, a ne? Ali se boljse: Samo eno uro je ni bilo, pa se je, pra**ca, sk***ala. Pa smo mislili, da se je tako zredila, pa smo jo manj futrali, pa se je kar redila. Zdaj pa ji blesavi veterinar noce dati injekcije, pa bo moral star foter spet prit, da uredi. Ja, kaj mu bomo pa ze jest dali? /Ze preveckrat slisane besede./


Citat
Ja, z mano je res nekaj hudo narobe, ker gledam na kvaliteto...  


Urska, ti imas pa tudi gotovo kaksne prikrite namene s psi. Bos videla, samo pocakaj, da se ti razkrijejo.

Se enkrat lep pozdrav, Mojca
Logiran
raraavis
novinec
*
Sporočil: 32



« Odgovor #72 : torek, 01.07.2003 : 19:24:34 »

Lep pozdrav!

Peibie...ne obsojaj prehitro ljudi, ki jih ne poznaš...Hvala bogu, da si zadovoljna s svojim psom in da si ga zastonj dobila...in da ga osrečuješ ti in  on tebe...

Ni mi pa všeč , kako obsojaš Tino.
Dobro jo poznam  in vem, da je s srcem pri stvari in je  poleg tega zelo dobra kinologinja, razstavljalka in vedno pripravljena pomagati. Wink
Pa tudi njene cene niso zasoljene...ne govori o stvareh, o katerih nimaš pojma... Angry

....definitivno sem za profesionalno vzrejo!
...definitivno spoštujem vsakega, ki vzame psa iz azila!

Kvaliteta se plača...tako kot pri vseh drugih stvareh...

treba je razsvetlit ljudi, da malo bolj pazijo, na svoje rodovniške ali pa nerodovniške pse, da se ne potepajo naokoli in ne zaplodijo še več bodočih azilantov ....tukaj je problem

treba je razsvetliti tiste, ki imajo rodovniške pse , ki niso primerni za vzrejo, da naj ne dajo priložnosti svojim hendikepiranim psom, da bi  širili slabe gene naprej...
...tu se začnejo žalostne zgodbe mnogih navdušenih laičnih ljubiteljev določene pasme.

tudi rodovnik ni porok za to, da bodo mladiči brez napak...je pa manjša možnost, da nekdo, ki si zaželi psa te in te pasme, da bo razočaran....se pa dogaja, ker je vse relativno!


Moja pasma je amstaff....čeprav imam dva hendikepirana rodovniška amstaffa hrvaške vzreje, bom še vedno vztrajala pri rodovniških psih ....teh dveh ne bom nikoli parila...in želim si le lahko, da bo Tina še najmanj 10 let v kinologiji, ker vem, da bom od nje vedno dobila dober nasvet!

LP, Maja

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #73 : torek, 01.07.2003 : 21:05:23 »


Citat



Psa ne kupujemo TRENUTNO - a nismo nekje zgoraj ze prisli do tega Huh



Ma ja recimo da jst kupujem psa ze ene 3 leta, pa sem uspela celo ze priti do ideje katere linije so tiste prave, ampak to se ne pomeni da bom vnaprej si rezervirala in sparala...namrec glede na to da tocno vem kaj hocem, bodo tovrstni nakupi pri meni vedno impulzivna zadeva kot kaze. Npr sem ze izven tiste faze ko si rezerviram mladica, vplacam rezervacijo, zacnem sparat, nato pa ugotovim da v tistem leglu ni nic meni vsecnega (tj kombinacija videz+znacaj nista prava)...
Tudi ne bom cakala na naslednje leglo ampak bom poiskala ce se le da, nekaj podobnega in preverila ce je tam kaj "zame". Pa da ne dolgovezim, mislim da ves o cemu govorim.
Namrec je ena razlika pri iskanju mladica le po zunanjosti in pri iskanju mladica po znacaju. Slednjega ugotovis sele pri nekaj tednih, takrat pa so mladici frej le se po sreci...

Z drugimi besedami povsem dopuscam moznost, da se mi odpre sansa z danes na jutri, neko leglo, in na voljo tocno tisto kar iscem. Zdaj pa zberi denar preko noci... V temu primeru bi mi kaksen premozen moz za ozemanje zelo prou prisel  Grin





Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #74 : torek, 01.07.2003 : 21:24:02 »

Ajajaj, pa bom morala res zaceti v oglate oklepajcke dopisovati poleg smeskotov se razne pripise ala saljivo, cinicno ipd.

Da ne bo slucajno se kaksne pomote, tukaj jasno in razlocno pisem: absolutno podpiram nacrtno in premisljeno vzrejo (tudi Tinino) in sem odlocno proti neosvescenemu stancanju mladicev.

Se enkrat danes lep pozdrav, Mojca


Pozabila se nekaj jasno in razlocno napisati: nisem pa proti nobenemu psu, samo in izkljucno proti neodgovornim, neosvescenim, arogantnim in izkoriscevalskim ljudem.

Se poslednjic danes lep pozdrav, Mojca
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines