mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 03:51:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 75258 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #405 : sreda, 07.03.2007 : 16:36:36 »

Aia in še to! Drugače sm videl angleškega, ameriškega španiela Jana! Sem pa že na začetku povedal, da sm ZAČETNIK!!! Tudi tebe prosim, da me ne kritiziraš toliko! Sama si začela s prepiranjem
Lp Luxy

Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #406 : sreda, 07.03.2007 : 16:39:03 »

Aia in še to! Ali ni še kar veliko psov, ki so mladiči mame in očeta, ki sta imela rodovnik. le niso uredili papirjev in ga zato nima. To po vaših merilih ni "pasemski pes", pa se jih vseeno dobi. To sem jaz prej mislil z "čistokrvnim psom"
LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #407 : sreda, 07.03.2007 : 16:50:38 »

Ne, tudi to zame ni pasemski pes, ker gre še vedno za pse neznanega porekla. Nobenega dokumenta ni, ki bi dokazoval, kdo sta oče in mama teh mladičkov. Mamo mogoče še vidiš, ko prideš pogledat leglo, za očeta pa nikoli nisi siguren, kdo je. Pa še nekaj. Vprašati se moraš, zakaj niso uredili vzrejnega dovoljenja za očeta in mamo? Samo iz lenobe ali zato, ker vedo, da imata določeno hibo, zaradi katere ne bi dobila vzrejnega dovoljenja? Pa četudi bi bilo samo iz lenobe, je neodgovorno pariti brez opravljenega vzrejnega pregleda, saj je za vzrejno dovoljenje potrebno pse tudi veterinarsko pregledati za določene genetske bolezni in okvare. Nekatere od teh okvar niso vidne s prostim očesom, mladiči jih bodo pa podedovali od svojih staršev.

Edini motiv ljudi, ki na ta način "vzrejajo" pse, je denar. Njihov cilj ni ohranjati pasmo v čim boljšem stanju (estetskem in zdravstvenem), saj bi drugače opravili vse vzrejne preglede in skrbno izbrali samca za svojo psico. Čeprav so ti mladiči cenejši od rodovniških, gre tu predvsem za služenje denarja dostikrat na račun zdravja mladičkov. Za rodovniško vzrejo je treba veliko več vložiti  in tu ne gre samo za plačevanje vzrejnih pregledov, cepljenj itd., ampak imaš stroškov vsak dan kar nekaj, da svoje pse ohranjaš v najboljši možni kondiciji. Nekdo, ki nima tega interesa, pa več kot za hrano in cepljenje proti steklini (mogoče še to ne) ne bo plačal, njegovi stroški so zelo majhni, zato celo takrat, ko mladiče prodaja po veliko nižji ceni, zasluži veliko več kot vzreditelj rodovniških psov.

Vabim te, da si o tem več prebereš na mojpes.net portalu, lahko pa pokukaš tudi na mojo spletno stran (ikonca pod mojim nickom), kjer sem tudi dosti o tem napisala.

lp
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #408 : sreda, 07.03.2007 : 17:08:02 »

Ja, saj razumem. HVala za nasvet
Lp
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #409 : sreda, 07.03.2007 : 17:58:24 »

Ali kdo pozna kakšnega vzgojitelja koker španielov? Razen tega, ki ima oglas ob desni strani. Še nekaj me zanima, čeprav vem, da to ni za v to temo. ali kdo ve kako dolgo se samička koker španiela goni???
Lp Luxy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #410 : sreda, 07.03.2007 : 18:06:28 »

Na tem forumu boš dobil informacije samo o vzreditelju, katerega oglas si že opazil. Namreč, informacije so na voljo samo o ustrezno včlanjenih vzrediteljih.

Priporočam ti, da pokličeš na Kinološko zvezo Slovenije in jih vprašaš za vzreditelje oziroma legla, te informacije pa lahko najdeš tudi v reviji kinolog.

Vse psičke, ne glede na pasmo, se gonijo približno tri tedne, gonitev pa je povprečno dvakrat na leto (pri nekaterih tudi samo enkrat).

lp
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #411 : sreda, 07.03.2007 : 18:37:48 »

Vse psičke, ne glede na pasmo, se gonijo približno tri tedne, gonitev pa je povprečno dvakrat na leto (pri nekaterih tudi samo enkrat).
To drži, vendar so tudi izjeme. Psička mojega fanta se gon 3x na leto! Shocked
Je pa edina psička, ki jo poznam, da bi se tolikokrat gonila.

lp
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #412 : sreda, 07.03.2007 : 18:40:23 »

Hvala Kalsang!
Lp Luxy
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #413 : sreda, 07.03.2007 : 19:46:09 »

Luxi911 - vidim, da si se tudi ti spotaknil ob stroške vzrediteljev (tipično Wink ). Ti povem iz lastnih izkušenj, da je kljub 12 mladičkom v leglu dobiček zelo majhen ali pa ga sploh ni. Ker vsak malček ima svoj strošek in če zanj skrbiš kvalitetno je ta strošek zelo velik.

Lp, Ines!
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #414 : četrtek, 08.03.2007 : 00:05:43 »

Luxi 911- bom še jaz dodala k vsemu kar so napisali Kalsang ter Dejan in Ines: vzrejni pregledi, razstave, različna šolanja psov in še bi se našlo - namen teh aktivnosti je tudi ali predvsem izmenjava izkušenj vzrediteljev in skrbnikov njihovih mladičev, vpogled v različne novosti pri vzreji in še in še.... in za vse to je potreben tudi čas predvsem pa veliko veselja in želje po kvalitetni vzreji Smiley. In res ne razumem, Angry da je to tako težko razumeti, da rodovnik psa dokazuje in potrjuje lastnosti in kvalitete psa in zagotavlja ohranjanje številnih karakteristik določene pasme.Da pa je zaradi vsega naštetega vloženo več truda in sredstev in je zato klupnina za psa višja. Cool

lp
Neva Wink
Logiran
*just_me
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #415 : nedelja, 11.03.2007 : 16:38:35 »

Tudi če je psica malo premajhna za to pasmo ima lahko rodovnik, le mladiči ga ne morejo imeti!!!

mislim, da je takole: psica dobi rodovnik, ko je skotena rodovniškim staršem, ker takrat še ne vejo, koliko bo zrasla.. in če je premajhna ali prevelika za to pasmo je izvržena. Lahko pa jo parijo samo mladiči ne morejo imeti rodovnika in pariti (če že parijo) morajo z psom, ki je velik/majhen ker če ne, so mladiči enako izvženi. sicer pa tako in tako nimajo možnosti za dobro paritev, če je mama izvržena.

če sem narobe napisala kaj, naj me kdo popravi..  Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #416 : nedelja, 11.03.2007 : 16:47:21 »

Mičkeno bi te popravila predvsem pri besedah, ki jih uporabljaš. Ne gre za to, da je psica izvržena, temveč ne more dobiti vzrejnega dovoljenja, brez tega pa njeni potomci ne morejo dobiti rodovnika. S tem, ko ne dobi vzrejnega dovoljenja, se uradno paritev z njo ne dovoli. Če se lastniki takšne psičke kljub temu odločijo, da jo bodo parili, gre izključno za neodgovorno dejanje iz koristoljubja. Pri tem popolnoma nič ne pomaga, s kakšnim samcem so jo parili (velikim ali majhnim). S tem, ko psica ni dobila vzrejnega dovoljenja, vzrejna komisija KZS jasno pokaže, da ne odobrava paritve z njo.

lp
Logiran
N-baby
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #417 : sobota, 24.03.2007 : 11:16:43 »

Lep pozdrav!

Zelo si želim kužka in, ko sem šla malo v akcijo in pogledala oglase me je skoraj vrglo na rit...  Shocked
Rada bi kakšnega majhnega puhastega kužka (maltežan ali shi-tzu) in sploh se mi ni sanjalo, da so tako dragi! Sedaj pa resno premišljujem... 300-400EUR za kužka... seveda si ga želim, ampak se mi zdi cena res previsoka. Sploh zato, ker ne iščem kužka, ki bi ga peljala po razstavah ali kaj podobnega, le za nekakšno zabavo, za novega prijatelja za puheka, ki se bo stisnil zraven mene...

...Kaj predlagate?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #418 : sobota, 24.03.2007 : 13:03:28 »

Če si ga želiš in si pripravljena skrbeti zanj, poglej po zavetiščih, boš pomagala najti dom kakšnemu kosmatinčku. Smiley
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #419 : sobota, 24.03.2007 : 13:19:27 »

Točno tako pa še nekaj dodajam :pes ni "puhek" Angry in " nekakšna zabava" Huh to je bitje, ki bo odvisno od tebe, zanj bo potrebno skrbeti in se odreči marsikateri stvari pa tudi plačati hrano,povodce veterinarje,cepljenja itd.itd.Zato pa ti bo dajal veliko lepega in bo tvoj pravi prijatelj. Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines