mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 04:15:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 75278 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #390 : sreda, 07.03.2007 : 15:09:41 »

luxy911, za cene se obrni na vzreditelje.
Papirji se ne uredijo, temvec je rodovnik "rojstni list" psa. Le-tega pes ima ali pa ga nima, glede na to, ali imata oba starsa psa urejene "papirje" in vzrejno dovoljenje. "Papirjev" se ne da urediti kar tako ali potem, ko ze kupis psa.

Prosim te, da preberes tisto, kar je objavljeno na linku zgoraj, poleg tega pa tudi clanek Kako kupimo psa?.
Tukaj zal ne bos izvedel nicesar o nakupu psa brez rodovnika, saj mojpes.net ne podpira produkcije in prodaje mesancev, kar psi brez rodovnikov so.
Logiran

nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #391 : sreda, 07.03.2007 : 15:16:54 »

Ja  sem mladoleten, toda me psi zanimajo. Toda ali ni tako, da lahko dobiš tudi čistokrvnega psa, ki nima rodovnika (lahko je bila mama premajhna, lahko ni hodila po rastavah...) Tudi cene so zelo različne, če že ima urejene papirje in je rodovniški, kot če kupiš čistokrvnega in mu samo urediš papirje.
Lp Luxy
Če kdo ve pribljižno ceno (čistokrvnega ali rodovnuškega) naj mi sporoči

Samo nekaj: tudi, če psička ne hodi po razstavah imajo lahko mali rodovnik, seveda če ga ona ima, če ima opravljen vzrejni pregled in če pari s takšnim samcem. Če pa psička nima opravljenega vzrejnega pregleda, ker je pač premajhna po standardu,  potem ne ustreza standardu za določeno pasmo, ki daje lahko že tako zelo veliko možnosti odstopanja od idealnega primerka pasme. Torej: če želiš psa, ki bo odgovarjal določeni pasmi - potem bo cena cca. 500 do 1000 evrov. Za nerodovniške pa ni niti 10 evrov vredno, ker takšni ljudje so totalni bedaki, ki služijo na račun živali. Pa ne, da si takšen mešanček ne zasluži novega doma. Seveda si ga. Vendar ne more en takšen "rejec" zahtevati za psa kakršnkoli denar, ker tudi stroškov nima. Psi niso niti cepljeni tako kot je treba !!!!!!!!

Niti mi ni jasno od kje ti ideja, da lahko urediš papirje, če mati nima rodovnika Huh No saj mogoče to obstaja, samo meni ni nič jasno od kdaj in kje (razen v izjemnih primerih, ko se gre za ohranitev pasme v primeru grozečega propada pasme - kar pa kokeršpanjel sigurno ni).

Torej - ČE NI RODOVNIKA POTEM PES NE MORE BITI RODOVNIŠKI v nobenem pogledu !!!!!!!!

Lp, Ines!

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #392 : sreda, 07.03.2007 : 15:17:27 »

Jana, če dovoliš, bi jaz tule pritaknila svoj piskrček. Nekateri pač še vedno ne ločijo med rodovniškimi psi in mešanci. Izhaja iz prejšnje miselnosti in je predvsem povezano z izgledom psa.
Za nekatere je t. i. čistokrvni pes tisti, kao 6 ali 7 mladič iz legla, ki ima to nesrečo, da se je pač povrgel zadnji. Je pa enak rodovniškemu po izgledu.
Za mešanca pa med ljudstvom velja splošno prepričanje, da je to nekaj kosmatega, ki ima v sebi malo nemškega ovčarja in prinašalca, ali pa je nekaj med .....
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #393 : sreda, 07.03.2007 : 15:18:08 »

Joj Jana sory. Smo poslale istočasno (jaz pa sem ignorirala tisti rdeči napis pred oddajo posta Sad )

Lp, Ines!
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #394 : sreda, 07.03.2007 : 15:20:09 »

J
Za nekatere je t. i. čistokrvni pes tisti, kao 6 ali 7 mladič iz legla, ki ima to nesrečo, da se je pač povrgel zadnji.

Tule bi pa še jaz nekaj dodala: mi smo imeli popis legla oktobra 2006 in je to še vedno napisano na listu, ki ga izda vzrejni referent vzreditelju. Ne vem lahko bi vsaj prečrtali in dali zraven žig ali kaj podobnega.

Lp, Ines!
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #395 : sreda, 07.03.2007 : 15:30:07 »

JA sory no ni me treba tko napast kt d sm neki nwm kok hudga reku! Sm pač začetnik. Mislil sm psa, ki je lahko tudi malo "mešan" samo, da je po izgledu enak. Če sem prav seznanjen pa imajo tudi mešančki lahko urejene papirje! Potni list in druge dokumente!!! Skoraj vsak pes ima potni list, pa vseeno je le kakšna četrtina, če jih je rodovniških!!!!!!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #396 : sreda, 07.03.2007 : 15:31:05 »

Upam, da ste me razumeli, kaj sem hotela povedat.
Večina javnosti termin rodovniški in t. i. čistokrvni pes poistoveti in to samo zaradi izgleda psa. Mešanec pa je za javnost nekaj (z)mešanega med pasmami.
In za večino javnosti so papirji tako rodovniki kot tudi potni listi in navsezadnje računi za nakup psa pri kakšnem kvazi trgovcu.

Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #397 : sreda, 07.03.2007 : 15:35:19 »

Dejan in Ines še nekaj! Ali boš rekla, da z rodovniškimi psi imajo pa vzreditelji toliko dela? Cena je vseeno visoka. Cepljenje in ureditev papirjev stane maksimum 200evrov. Tudi če je psica malo premajhna za to pasmo ima lahko rodovnik, le mladiči ga ne morejo imeti!!!
Lp Luxy
Nisem se prišel gregat, toda le svoje sem povedal!!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #398 : sreda, 07.03.2007 : 15:51:24 »

luxy911, po zakonu mora biti vsak pes cepljen proti steklini in cipiran (beri: oznacen z mikrocipom), kar lahko naredijo le veterinarji in le-ti ob cepljenju in/ali cipiranju izdajo tudi knjizico o cepljenju ali potni list (oboje je en in isti smoren, le druge barve je).
Racun za nakup psa lahko izda samo "trgovec z zivim blagom". Govorimo o racunu, ki kaj velja. Zalostno, da kdo sploh razmislja o nakupu zivega bitja v stacuni.

Pes z rodovnikom ima lahko (v Sloveniji) potomce z rodovnikom samo v primeru, da je pac po reglcih najprej pozitivno opravljen vzrejni pregled obeh starsev (pred tem narejeni zdravstveni testi, kot jih vzrejni pravilnik za pasmo zahteva), potem po reglcih opravljena prijava paritve, paritev, ogled in popis legla, tetoviranje... Vsi mladici v leglu dobijo rodovnike ze deset let ali vec.

Pes, ki nima rodovnika, ni niti rodovniski niti pasemski pes, ne glede na to, ali imajo njegovi starsi rodovnik ali ne, saj je jasno, da za mladice ni bilo pripravljeno niti tisto najosnovnejse, kot je vzrejni pregled in prijava paritve in lahko samo besedi nekoga, ki mu je prvenstveno pomemben nas denar verjamemo, da je res paril psico z dolocenim psom. Ob vseh izkusnjah ne verjamem nikomur, kjer je govora o prodaji mladicev, se najmanj takemu, ki prodaja nerodovniske mladice, zakaj bi mu morala verjeti, da ni paril s prvim psom, ki je prisel mimo, ob popolni zanemaritvi dejstva, da je lahko tako psica kot pes prenasalec dednih bolezni in lahko zbolijo ali so prenasalci tudi vsi mladici v leglu. Torej, dokaza za to, da je pes potomec nekih rodovniskih starsev ni, zato pes ne more biti ne rodovniski in ne cistokrven, taki psi pa so mesanci, ki so podobni neki pasmi, ne glede na to, kako se luxy911 in ostali trudite povedati drugace.

Jaz berem taka nasprotovanja izkljucno skozi financni vidik, kar se kaze tudi v vseh sporocilih, v katerih zatrjujete, kako so lahko "cistokrvni nerodovniski psi" pravi predstavniki neke pasme. Vsi se zaletavate v cene, nihce pa ne pove nicesar o tem, kako v resnici pozna psamo (hja, to, da so mladici luskani na slikcah, ze vsi itak vemo), nic ne pisete o oskrbi mladicev, zakaj si zelite prav doloceno pasmo, kaj vas je pri njej impresioniralo...

luxy911, si ze kdaj od blizu videl angleskega ali ameriskega koker spanjela z rodovnikom?
In, v bodoce ne glede na jezo, ki jo izrazas ob tem, ko ti napisemo nekaj cesar noces brati, pisi slovensko, sicer bodo sporocila izbrisana ne glede na njihov pomen.
Logiran

gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #399 : sreda, 07.03.2007 : 15:51:57 »

Ja Luxy, tudi mi se ne želimo tukaj kregati, samo radi bi ti stvari pojasnili.
Mimogrede si pri stroških RODOVNIŠKIH mladičev pozabil na vzrejno oceno, vzrejni pregled, ostali obvezni pregledi pri določenih pasmah in seveda ceno plemenjaka, ki je veliko višja kot pri tvojih kvazi čistokrvih.
Pa veliko sreče pri nakupu ti želim. Tongue Tongue Tongue
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #400 : sreda, 07.03.2007 : 15:52:46 »

Luxy911, rodovnik je rojstni list psa, tako, kot ga imaš ti in veš, da ničesar ne moreš urejati brez njega, še v vrtec ali osnovno šolo ne, da ne govorim o službi. In na rodovniku, ki je konec koncev navaden kos papirja, za vzreditelje psov in za psičevo nadaljno prihodnost pa odločilnega pomena, je napisano njegovo poreklo oziroma družinsko drevo.
Odgovoren vzreditelj v psa vloži veliko truda. Tu so vzrejni pregledi, kontrole, kontrolirana parjenja in navsezadnje kontrolirana legla in sodelovanje z novimi lastniki. Rodovniški psi so na svetu za to, da se ohrani prvobitna pasma.

Govoriš o urejanju papirjev za 200 EUR. Ja, tudi to se da. Ampak ti papirji niso rodovnik, to so papirji, ki naj bi jih imel vsak lastnik psa, pa je čisto vseeno, ali gre za rodovniškega ali mešanca. V prvi vrsti potni list ali knjižico o cepljenju, iz katerega je razvidna tudi koda mikročipa.

Ti imaš glede cene in izbire psa na voljo tri možnosti. Lahko se obrneš na KZS ali na vzreditelja pasme, ki si jo želiš in odšteješ temu primerno število EUR (ti daje možnost, da se naprej ukvarjaš z vzrejo psov, če boš izpolnil pogoje seveda), lahko uporabiš možnost, kako se NE KUPUJE psa in si zrihtaš papirje za 200 EUR, lahko pa se odpelješ do prvega zavetišča, plačaš minimalni znesek, urediš papirje za 40 EUR in domov odpelješ psa z zvestobo do groba.


Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #401 : sreda, 07.03.2007 : 15:57:34 »

Ta tvoja zadja izjava Drobtinica pa mi je zelo všeč. Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #402 : sreda, 07.03.2007 : 16:00:18 »

Mislil sm psa, ki je lahko tudi malo "mešan" samo, da je po izgledu enak.

Samo če kupiš psa z rodovnikom, si lahko prepričan, da bo pes po izgledu tak, kot mora biti (glede na določeno pasmo). Če pa bi imel psa brez rodovnika, ti zanj ni treba plačevati. Ker marsikdo prodaja "čistokrvne" pse za 200€ in več, ko pa pes zraste, ni ravno podoben pasmi, ki si jo želel imet. Pa brez zamere. Vsi se šele učimo.  Wink
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #403 : sreda, 07.03.2007 : 16:34:01 »

Ja hvala za poučevanje! Oprostite, ker sem tako vzkipel. Samo Jana jaz v mojih sporočilih pišem knjižno in ne žalim (kot si napisala) lahko greš pogledati. Če sedaj prav razumem imajo lahko vsi psi urejene papirje, toda prava pasma so le tisti, ki ga že dobiš z papirji in ima rodovnik? Če nimam prav mi prosim napišite
Lp Luxy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #404 : sreda, 07.03.2007 : 16:36:22 »

Ja, tako je. Ko kupiš mladiča mora že imeti rodovnik (v nekaterih drugih državah moraš na rodovnik še malo počakati, je pa vsekakor v izdelavi in lahko to priveriš pri kinološki zvezi), mora biti cepljen, imeti potni list.  Psi brez rodovnika so psi neznanega porekla, zato nikakor niso pasemski.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines