mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 21:39:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 75337 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
caponči
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« Odgovor #375 : petek, 22.09.2006 : 17:06:19 »

Poglej daisy  men se zdi , da ni važno v kakšnega psa pes  zraste iz kje si ga vzel in koliko si dal zanj. Pes je človekov najboljši prijatelj. Vsaj meni se ne zdi pomembno v kaj zraste. Hitro se navežes nanj in ti je vseeno kakšen je !""" Angry Angry Angry Undecided Undecided sram
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #376 : petek, 22.09.2006 : 19:18:06 »

  ja... ja....  vseeno  ti je   verjetno tudi ,   ko  zraven dobi še  en koš  podedovanih bolezni  (  zaradi katerih njegova starša nista dobila  vzrejnega dovoljenja)  in  čisto vseeno  ti je,  ko ga  na vsake 14  dni  vlačiš  okrog veterinarjev... še najbolj  vseeno  ti je pa potem , ko se nanj navežeš in ga moraš dati  pri dveh letih  na  evtanazijo, ker se te podedovane  bolezni toliko razširijo  , da pes  ne more  niti  sam  vstat niti sam  ne more lulat  itd.

čisto  vseeno....  sej je  samo  človekov  najboljši prijatelj. Roll Eyes Roll Eyes

  aja  vmes more  imeti  pa še eno leglo  ker si vsaka  psica zasluži  biti enkrat mamica...  tega  tudi   ne smemo pozabit Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #377 : petek, 22.09.2006 : 20:56:36 »



  aja  vmes more  imeti  pa še eno leglo  ker si vsaka  psica zasluži  biti enkrat mamica...  tega  tudi   ne smemo pozabit Wink

Pa ker je lepa, in bi bilo škoda da nima mladičev Wink
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #378 : petek, 22.09.2006 : 21:04:23 »

Hja, caponci, ce je vseeno, v kaj pes zraste, ga lahko dobis v zavetiscu zastonj! Tako smo mi dobili eno izmed nasih dveh mesank in smo noro navezani nanju, ju imamo najraje, sta za nas najlepsi, spita v posteljah, imata svoj kavc... Pa se unikata sta! Cheesy Vsekakor boljsa odlocitev kot placevati 50-100 jurckov za nekega "sanjskega" psa, iz katerega zraste bogsigavedi kaj, potem pa v pol leta se dvakrat toliko pustiti pri veterinarju.

Poznam neko "dolgodlako civavo". Seveda ima dolgo dlako, ampak to ni to. Pa tako nujno je oseba, ki jo ima, hotela prav "taksno" civavo. "Brezveze placevati 200 cukov, ce jo lahko dobim za 70, in to takoj." V redu. Pa bi ta uboga pasja dusica skoraj umrla, ker jo je nek "hobi vzreditelj" dal iz legla pri petih tednih, seveda necepljeno, nerazglisteno, bolhasto... Zelodcek ima cisto fuc... Skoraj je ni bolezni, ki je to ubogo bitjece se ni imelo.
In zdaj ta oseba 5-10 jurckov (ali vec) na teden pusca pri veterinarjih. Se je pa v enem letu tega toliko nabralo, da bi imela ze dve rodovniski civavi s tem denarjem - in seveda veliko manj neprespanih noci, solz, panike itn.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #379 : ponedeljek, 25.09.2006 : 07:50:57 »

Poznam veliko ljudi, ki so imeli čistokrvne pse za katere so drago plačali pol pa je pes zbolel za dedno boleznijo! Ti ljudje so pol šli v zavetišče in še zdaj imajo pse mešančke!
Glede metanja denarja k veterinarju pa ti moram povedat nekaj!
Sama sem posvojila psičko iz zavetišča! Človek vedno misli, da dobi zdravega psa! Moja psička je zdaj že bila 5 x na operaciji, bolana je ves čas, veterinarji še za zdaj ne vejo kaj ji je! V oktobru gre še na eno raziskavo!

Ko kupiš ali posvjiš psa prevzameš odgovornost, ne glede na kaj!

Sama priporočam ljudem naj rajši posvojijo psa iz zavetišča, ker je ubogih kužkov preveč
tam!
To pa da vzrejaš pse za denar pa je dokaj žalostno! Pes v tvojo korist!
Pes mi mogel bit tvoj prijatelj ne pa lastnina, ki si jo kupiš in razpolahaš z njo kot objektom za reprodukcijo!
Vedno sem in bom imal čistokrvne mešančke, ker so enostavno najboljši!
Še vedno so mešančki manj vredni! Tudi v šoli (zdaj sve začele s poslušnostjo) sem edina z mešanko! Vendar najboljša! (malo se pa lahko pohvalim)!
Vsak pes ima svojo ceno! Moje psičke ne bi prodala niti za milijarde!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #380 : ponedeljek, 25.09.2006 : 08:59:16 »

Ne bom ponavljala, ker je bilo ze prevec napisanega okoli rodovniskih in nerodovniskih psih ter o tem, kateri je vec ali manj vreden. Skoraj vse je napisano TUKAJ
Ta tema pa se nanasa na ceno psov in ne debatiranju o tem ali rodovnik ja ali ne.

Lulika,
pes je edini prijatelj, ki ga lahko kupimo  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #381 : ponedeljek, 25.09.2006 : 09:32:37 »

Poznam veliko ljudi, ki so imeli čistokrvne pse za katere so drago plačali pol pa je pes zbolel za dedno boleznijo!

To pomeni, da  naleteli na vzreditelja  ki je bil nategovalec Wink.
Vesten vzreditelj,  ima  v glavi  toliko razčiščene pojme , da  vzreja samo tiste pse   za katere  ve  da  so  100%. Torej popolni predstavniki  svoje pasme.
Ker vesten vzreditelj  vzreja  iz  ljubezni do pasme in  vzreja v  dobrobit pasme- ker gleda  v  prihodnost in ne vzreja  pse z napakami . To je pa že " višja matematika" ki ne paše  v to temo.  

To pa da vzrejaš pse za denar pa je dokaj žalostno! Pes v tvojo korist!
Pes mi mogel bit tvoj prijatelj ne pa lastnina, ki si jo kupiš in razpolahaš z njo kot objektom za reprodukcijo!

Ne vem  ravno kakšen  profit imaš Roll Eyes    O  profitu govorimo , takrat , ko imaš  od  mladičev dobiček.

Če  pomislim pri sebi koliko denarja,  dela,  truda  in ur  sem  vložila( in jih še bom) da  bom  mojo psico  pripeljala  zgolj do  vzrejnega dovoljenja.......
Če  bi sedajle  ta moment  imela  mladiče , pa  tudi  če bi jih imela  10( kar  jih  ne bi...  govorim hipotetično)  Še ne bi imela  niti  približno  pokritih  stroškov.... Kje  je  šele  plačan  skok plemenjaka,  nega  psice  med  brejostjo,  cepljenja  maldičev, rodovniki, veterinarski pregledi, neprespane  noči  , moja nega  mladičev in psice,  učenje  in hranjenje  mladičev  do  odhoda v nov dom  ...in še in še bi lahko  naštevala.

Potem je pa  tukaj  še nekaj.  Moja  psica  je  opravila  PNZ  z  zadovoljivim  št . točk(  nisem  hitro zadovoljna)  in  ko  bo  opravila  še  JZP(  z  meni  zadovoljivim  št. točk)  bo šla  na slikanje  kolkov.  In če  slika  ne bo  A1 je ne  bom parila.    Zakaj?  Ker  če jo bom parila  hočem da je  psica  in plemenjak  100%,  ker le tako  lahko  delaš  v dobrobit  pasme.

Glede  cene  psov.  Dobri  psi  so pri nas  podcenjeni!  To pa  zato  ker je  preveč  " škarta "na  trgu.   za moje pojme  je  vzreditelj  tisti  ,ki dela  v dobrobit  pasme in  zna  precenit  kdaj  nek  pes ni primeren  za nadaljno  vzrejo.

  Glede  tistega  zavetišča.
Jaz sem si  želela     točno določeno pasmo in sem  obrnila  pol evrope, da sem ga dobila. 
Nekoga  prepričevat naj gre v zavetišče   po psa  če  si  le ta želi  točno  določeno pasmo je pa  absurd.  Bi bilo  boljše , da  se ga napoti  na poznavalce  pasme , da  ga  lahko  napotijo na pravi naslov->  vzreditelja.

S tem ne mislim,  da   je kaj  narobe  s  posvajanjem  zavetiščnikov.    Je  plemenito  in skoraj  da  bolj zahtevno  dejanje , kot kupiti  določeno pasmo(  ker  pes  iz zavetišča  ponavadi  pride  še  v  kompletu  z  raznoraznimi travmami  , da o drugih  stvareh ne govorim)  To je  pa  en velik zalogaj, in ga marsikakšen ni v stanju  izpeljat(  hvala bogu  , da so  zavetišča  v  zadnjih letih  toliko napredovala( nekatera)  da  vsakemu  niti ne dajo psa )

Če pa pomisliš   z  zdravim razumom.  Si pa  lahko zamisliš, če bi bilo na tem svetu več  vestnih  vzrediteljov  bi  veterinarji  precej manj kasirali ( za razno razna " dedna  zdravljenja")in v zavetiščih  bi bilo precej manj zavrženih  mešančkov Wink   

Upam , da  si  sedaj  kdo  najde  odgovor zakaj nekateri  tako  goreče  zagovarjamo  rodovniške pse in  vsem povrsti  tumbamo ,  na kaj vse morajo biti  pozorni  ob " ceni psa".
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #382 : ponedeljek, 25.09.2006 : 12:15:00 »

O tem se lahko pogovarjamo celo večnost! Vsak ima svoja prepričanja! Slabo pa je to, da misliš, da je pes edini prijatelj, ki ga lahko kupiš! Dokaj žalostno!
Vsak drugače misli o tem in vsak pove svoje mnenje! Zakaj pa pol imate psa za reprodukcijo, če so z njim še večji stroški? Imej ga kot prijatelja in spremljevalca!
Kot smo vsi povedali o tem je bilo že veliko povedanega in vsak ima svoja mnenja! Jaz nikogar ne mislim nekaj prepričevat! Vendar rajši svetujem, da vzamejo psa iz zavetišča, da ga ne bodo usmrtili!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #383 : ponedeljek, 25.09.2006 : 12:36:48 »

Zakaj pa pol imate psa za reprodukcijo, če so z njim še večji stroški? Imej ga kot prijatelja in spremljevalca!

O tem bi se zares lahko pogovarjali v nedogled.

LULIKA se ti ne zdi, da bi tako pasme kmalu izumrle oz. bi imeli legla le tisti, ki bi imeli profit-to pa so t.i. šteparji-dedne bolezni, degenerirani psi...?
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #384 : ponedeljek, 25.09.2006 : 12:46:19 »

jaz sem ena izmed tisih, kateri papirji (rodovniki), pasme nič ne pomenijo!
jaz imam psa kot živo, čuteče bitje; kot spremljevalca in prijatelja!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #385 : ponedeljek, 25.09.2006 : 12:51:12 »

LULIKA, lahko s tem zakljucis v temi o ceni psa.
Vsi imamo pse za cuteca bitja, za spremljevalce in prijatelje. Vcasih prijateljstvo seze se kaksen korak dlje od lastnega nosu in taki nismo nic manj prijatelji in spremljevalci svojim psom.

Ce nameravas se naprej razpredati o tem, zakaj ima kdo svojega psa, se preusmeri v za to nemenjene debate.
V tvojih odgovorih v tej temi ne najdem nic skupnega z naslovom teme.
Logiran

luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #386 : sreda, 07.03.2007 : 14:52:59 »

Živjo!
Poleti si bom anjbrž kupil psa. Ogledoval sm si angleškega koker španjela, toda meni tudi rodovnik nič ne pomeni, toda rad bi pa vedel kokliko pribljižno stane mladič, ki je čistokrven
Lp Luxy
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #387 : sreda, 07.03.2007 : 14:54:58 »

Čistokvren je samo rodovniški, tako, da če iščeš čistokrvnega, te bo rodovnik moral zanimati. Oz. tvoje starše, ker kot vidim, si mladoleten Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #388 : sreda, 07.03.2007 : 14:56:18 »

Samo pes z rodovnikom je cistokrven, torej se lahko o nakupu pasemskega koker spanjela pogovarjamo le o rodovniskem koker spanjelu. Vse ostalo so lahko le psi, ki so podobni koker spanjelu, za kar je pa vsak evro odvec.
Vec o tem si preberi v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?.
Logiran

luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #389 : sreda, 07.03.2007 : 14:58:51 »

Ja  sem mladoleten, toda me psi zanimajo. Toda ali ni tako, da lahko dobiš tudi čistokrvnega psa, ki nima rodovnika (lahko je bila mama premajhna, lahko ni hodila po rastavah...) Tudi cene so zelo različne, če že ima urejene papirje in je rodovniški, kot če kupiš čistokrvnega in mu samo urediš papirje.
Lp Luxy
Če kdo ve pribljižno ceno (čistokrvnega ali rodovnuškega) naj mi sporoči
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines