mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 21:40:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 75338 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #345 : četrtek, 09.03.2006 : 11:55:10 »

Jaz imam psa za na kavč- s šolanjem ne bom imela stroškov. Smo že pri mali šoli obupali, ker je naš tak cekar  Sad in tamale sploh ne bomo peljali-škoda živcev  Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #346 : petek, 10.03.2006 : 11:19:34 »

Za vse, ki vam še vedno ni jasno, zakaj so nekateri psi cenejši, obstaja na forumu tema o pasji farmi na Madžarskem (vroče teme), pa si poglejte.

Če se vam ne da brskat, evo link:

http://www.dogheart.hu/dogmengele.htm

Vsak, ki kupi "kao" čistokrvnega psa pri preprodajalcu za malo denarja, mogoče podpira prav takšno početje.
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #347 : petek, 19.05.2006 : 11:39:13 »


   Hallo, a bi mi lahko lastniki in vzreditelji zlatkotov zaupali cene rodovniskih goldnov v
   podrocju Evrope?
   Imam ponudbo, pa se mi zedi malo nizka....cena namrec. Undecided

   Hvala lepa.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #348 : petek, 19.05.2006 : 13:01:52 »

Kolikor jaz vem, so rodovniski goldni med 500 in 800 EUR pri nas, navzgor seveda vedno lahko gre, sicer se tukaj nic ne sme reklamirat, ampak pri goldnih se zelo dobro pozanimaj pri kom in kako ga bos vzel, ker so zaradi svoje popularnosti tudi nekateri rodovniski slabi in imajo zdravstvene tezave.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #349 : petek, 19.05.2006 : 13:11:28 »

Nemčija, Italija, Švica, Skandinavija: 1200+ EUR
UK: 800+ funtov
Francija, Belgija, Nizozemska, Danska, Hrvaška: 800+ EUR




Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #350 : petek, 19.05.2006 : 16:01:57 »

Zlati Prinašalci, Labradorci, Cavalierji, Stafforshirski Bull Terrierji, Whippeti in podobne pasme katerih vzrediteljev je v Angliji malo morje se prodajajo nekje med 400-600GBP. KC registrirani seveda! Najdejo se tudi legla po 300GBP, samo ti so verjetno res samo pet kvalitete in staršev niso nikoli razstavljaji..... kar pa seveda sploh ni panika, če se kupuje psa za na kavč. Glavno, da imajo starši opravljene vse potrebne teste.

lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #351 : petek, 19.05.2006 : 16:36:26 »

Še enkrat, GR v UK od renomiranega vzreditelja: 800+GBP za v tujino se razume...posebi za Slovence, če nimaš odličnih referenc (kar velja tudi za ostale vzreditelje po Evropi)
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #352 : petek, 19.05.2006 : 17:12:59 »

Ma rodovniški goldni so tudi 60.000 sit pri nas, te neverjetno nizke cene pa niso nujno znak nekvalitete. Pač pri vsaki pasmi tudi pri moji se najdejo ljudje, ki si pač nabavijo dragega predstavnika pasme za hišnega ljubljenca potem pa si mislijo da za mladičke interesenti kar v kolonah stojijo z 200.000 sit v žepu in da bodo mastno zaslužili. No po dveh mesecih neuspešne prodaje pa cene spustijo do nezavesti. Trenutno je v Sloveniji kar nekaj takih legel Višavskih terierjev, ki se ponujajo po najvišji možni ceni, mamice teh legel pa kakšno razstavo še od daleč niso videle. Bomo videli koliko bodo zahtevali čez tri mesece Grin, nočem nobenemu nič slabega samo vsako leto se pojavljajo novi "padalci" in kar ne poštekajo.
Kar pa se tiče nakupa zlatkota, so v Slo zelo dobri vzreditelji cena pa je pri boljših seveda 800-1000 eur. Tudi če se mogoče odločiš za cenejšega poglej obadva starša, zdravniška potrdila, razmere v katerih pes živi in če karkoli od tega ni v redu je škoda vsakega tolarja.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #353 : petek, 19.05.2006 : 17:44:24 »

Citat
Še enkrat, GR v UK od renomiranega vzreditelja: 800+GBP za v tujino se razume...posebi za Slovence, če nimaš odličnih referenc (kar velja tudi za ostale vzreditelje po Evropi)
He, he, no to je pa čisto možno...... kakšne cene  postavljajo za tujce ne vem, vem pa da se na domačem Angleškem trgu prodajajo nekje do 600GBP.....pri dobrih vzrediteljih seveda!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #354 : petek, 19.05.2006 : 18:01:53 »

Kar pa se tièe nakupa zlatkota, so v Slo zelo dobri vzreditelji cena pa je pri boljših seveda 800-1000 eur. Tudi èe se mogoèe odloèiš za cenejšega poglej obadva starša, zdravniška potrdila, razmere v katerih pes živi in èe karkoli od tega ni v redu je škoda vsakega tolarja.

Na tvojem mestu bi bila zelo previdna s takimi izjavami. Kar naenkrat se bo pojavilo en kup ljudi, ki bodo trdili da so "zelo dobri vzreditelji"...marketinške poteze pa to.
Jaz že par let trdim in še par bom, da v SLO si nihče NE SME privoščiti take cene za golden retrieverje. Izjeme seveda obstajajo, a so tiste sorte, ki potrjujejo pravilo, torej se o njih ne govori javno.

Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #355 : petek, 19.05.2006 : 19:16:23 »

Ja štekam, sam to vsi trdijo da so prva liga, sam trditi ali pa to biti, je nekaj drugega. Tega za katerega jaz vem ima prvake v več državah, njegovi psi stalno stojijo na zmagovalnih stopničkah. To je zame kvaliteta, ki se da pokazat in dokazat, tisti ki pa trdijo da so razstave larifari ampak njihovi psi pa so prva liga, takih se je za bati. Kajti pes ki preko celega leta zmaguje na razstavah je očitno lep, zdrav, lepo vodljiv, primernega karakterja.
Govorim pa prav o tem da s povprečnimi psi vzrejajo in nabijajo ceno po zgledu najboljših, sam razlika je pa ta da najboljši skoraj nimajo nobenega oglasa in imajo pse že v naprej rezervirane, tisti ostali pa prodajajo mladičke po 6 mesecev, na obroke, s popustom ..... pri naslednjem leglu pa se odločijo raje za nerodovniško leglo, ker bodo imeli manj stroškov... bla, bla.....
Se tudi strinjam da nedopustno visoke cene rodovniških psov posledično pospešujejo prodajo cenenih nerodovniških, vendar to je začaran krog in vedno bodo taki in taki in taki.
Mislim pa da se ni treba bati da bi imeli nekateri mladičke po 1000 eur, naj jih imajo, njihova stvar.
Najbolje za pasmo in za nove lastnike bi seveda bilo da bi bili rodovniški psi prve kvalitete največ 120.000 sit, sam to bo pa takrat ko bodo vzreditelji dobili toliko subvencij na enega psa kot kmetje za eno kravo, to pa ne bo nikoli.
Vsak pa se sam odloči, vzreditelj zlatkotov ki pa sem ga jaz omenil je pa res eden zelo redkih pri nas in lahko se takoj jutri začne še 100 drugih hvaliti da so uuuauuu najbolj mega sam pokazat pa nimajo kaj, torej je vsaka bojazen odveč, da bi cene postale nedopustne, ki so že tako in tako. 
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #356 : petek, 19.05.2006 : 21:32:03 »

no, ko smo že pri cenah psov.
En oglas mi je prejle padel v oči. Ne vem ali je mogoče samo napaka ali šala.
V glavnem prodaja se mladič čisto običajne pasme za malce manj kot dva milijona
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #357 : petek, 19.05.2006 : 22:57:43 »

Kajti pes ki preko celega leta zmaguje na razstavah je oèitno lep, zdrav, lepo vodljiv, primernega karakterja.
 


Ok tole je pa ena največjih neumnosti sori. Leti na splošno ne na koga specifičnega da se razumemo.
Kako je tebi lahko dokaz zmagovanje na razstavah, da je pes zdrav & primernega karakterja???

Sama vem za en kup psov po celem svetu, ki so bili res top show dogs, eni najlepših kjerkoli so se pojavili. A to je bilo tudi vse, za njihovo idealno podobo so se skrivale hude bolezenske težave (od displazij do očesnih bolezni, epilepsije itd), o značaju pa včasih ni bilo vredno izgubljati besed (pač odlično hendlani).
Da ne pozabimo tudi, da zelo veliko psov, ki imajo visokoleteče lastnike kar se tiče stopničk na razstavah, konča na operacijskih mizah na račun takih ali drugačnih korekcij...

Uglavnem neumnost sklepati po temu, koliko pes zmaguje o čem drugem razen o tem dejstvu. Da zmaguje. Pika.
Lahka je za en drek plemenjak/plemenkinja. Lahka je bil ugroz umetno spremenjen. Lahka ima displazije, lahka ima epilepsijo, lahka ima federban značaj.
Ne moreš vedeti in ne moreš dokazati. Sori.

Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #358 : petek, 19.05.2006 : 23:13:24 »


Ok tole je pa ena največjih neumnosti sori. Leti na splošno ne na koga specifičnega da se razumemo.
Kako je tebi lahko dokaz zmagovanje na razstavah, da je pes zdrav & primernega karakterja???

Sama vem za en kup psov po celem svetu, ki so bili res top show dogs, eni najlepših kjerkoli so se pojavili. A to je bilo tudi vse, za njihovo idealno podobo so se skrivale hude bolezenske težave (od displazij do očesnih bolezni, epilepsije itd), o značaju pa včasih ni bilo vredno izgubljati besed (pač odlično hendlani).
Da ne pozabimo tudi, da zelo veliko psov, ki imajo visokoleteče lastnike kar se tiče stopničk na razstavah, konča na operacijskih mizah na račun takih ali drugačnih korekcij...

Uglavnem neumnost sklepati po temu, koliko pes zmaguje o čem drugem razen o tem dejstvu. Da zmaguje. Pika.
Lahka je za en drek plemenjak/plemenkinja. Lahka je bil ugroz umetno spremenjen. Lahka ima displazije, lahka ima epilepsijo, lahka ima federban značaj.
Ne moreš vedeti in ne moreš dokazati. Sori.



Tole sporočilo in njegova vsebina sta velik del tistega, česar se lastniki psov, kakor tudi bodoči lastniki premalo zavedajo.
 Redko najdeš tako odkrit odgovor, ki ti pokaže kakšne možnosti še obstajajo.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #359 : sobota, 20.05.2006 : 00:02:10 »

Dobro recimo da sem 100% v zmoti, zaslepljen, obseden, zasvojen.........
 
Zanima pa me kaj je potemtakem merilo za dobrega pasemskega psa? Ker uradna kinologija na vzrejnih pregledih razvrsti pse po vzrejni vrednosti oziroma telesni oceni in psi z odlično oceno so pač najboljši, ostali pa pač malo slabši, nekateri pa dobijo vzrejno prepoved. Za nekatere pasme so zahtevana določena veterinarska spričevala.
To je torej uradno.

Jaz opevam "svetovne prvake".

Kakšen pa je tvoj nasvet, da mogoče sprevidim da sem res v zmoti, samo dvomim, ker sem s svojimi psi zelo zadovoljen pa sem jih zbiral po svoji metodi. Vem pa da vsak moj pes lahko dobi raka, vnetje maternice......
 
No res sirtaki, brez hude krvi, saj se čisto normalno pogovarjamo, kaj je potemtakem merilo za dobrega rodovniškega pasemskega psa? Smiley
 
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines