mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 22:42:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 75349 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #330 : sreda, 08.03.2006 : 16:27:56 »

no no saj ni potrebno bit tiho. Je res, da pes prinese prejšnje travme v nov dom. Vendar sem pri Tisi potrebovala malo časa. Ima full ponosen značaj in sama sem si vzela veliko časa, da jo spoznam. tisa je mešanka z pitbullom in mogoče tudi to vpliva, da ne pokaže, kaj je kdaj doživela.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #331 : sreda, 08.03.2006 : 17:05:27 »

najprej se pozanimaj, če je bila kaka moja reakcija. Valda sem takoj reagirala, vendar pa ni nič pomagala, dobil je 20000sit kazni.
Maja drugič se prepričaj pa pol piši

Napisala si le to, zato nisem mogla vedet, če si odreagirala. Si pa zgleda bila premalo vztrajna-če ne pomaga 1., kličeš še in še...
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #332 : sreda, 08.03.2006 : 17:12:48 »

Nihče ni napisal, da mešančki bolj zbolijo... Moraš ločit med mešancem, rodovniškim psom in nerodovniškim psom. Tu smo za mešance in rodovniške pse-nerodovniških oz. njihovega razploda pa pač ne podpiramo

Kako pa lahko jaz tebe krajšam za izkušnje oz. mnenja?

Najbrž si jezna, vendar prosim poskusi pisati malo bolj zbrano, ker 1/2 tvojega posta ni razumljivega.

Sem pa tudi jaz aktivna članica DZZŽja in imam tudi 3 živalce posvojene  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #333 : sreda, 08.03.2006 : 17:21:23 »

Lulika, še enkrat ti bom napisala... Nihče tu ni proti mešančkom!!!! Smo proti razplojevalcem čistokrvnih psov brez rodovnika. Ti ljudje dejansko delajo škodo pasmam.

Upam, da zdaj razumeš. Obstajajo tri kategorije:

- klasični mešančki
- rodovniški psi
- čistokrvni psi brez rodovnika

Nihče ne viha nosu nad nobenim psom. Smo samo proti ljudem, ki izkoriščajo pse, še posebej v tretji kategoriji.

Če imaš izkušnje s takimi, ki se hvalijo z rodovniškim psom, še ne pomeni, da smo vsi, ki imamo rodovniške pse takšni.

Je pa hvale vredno, da se trudiš za uboge živalice. Svaka čast!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #334 : sreda, 08.03.2006 : 17:26:34 »

Pa še nekaj...

Nihče ni rekel, da so mešančki manj zdravi od rodovniških psov, temveč da so domnevno čistokrvni psi brez rodovnika manj zdravi od rodovniških psov. Razlog za to je preprost: "proizvajalci" teh psov ne poskrbijo za preglede, ki so za vsako pasmo predpisani za pridobitev vzrejnega dovoljenja.

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #335 : sreda, 08.03.2006 : 17:46:17 »

lulika, a greva se enkrat od zacetka? Pa tokrat malo bolj obsirno, predvsem pa precej bolj ostro.

1.) Preden pridemo v nek prostor (v tem primeru na mojpesForum), si najprej ogledamo utrip v njem, dogajanje, razmisljanja sogovornikov, smernice, ki jim sledijo ljudje v prostoru..., si ogledamo informacije, ki so nam ze na voljo, potem pa "skocimo" v dogajanje, seveda ce ze utecen utrip ustreza tudi nam. Ce nam ne, se odpravimo dalje, prostor pa pustimo tistim, ki se v njem dobro pocutijo.

2.) Ker si v kompletu izpustila celotno 1. tocko, si skocila direkt v temo, ki ne govori o istem, o cemer zelis govoriti ti. Torej, na celi crti si sfalila temo in o nikomer tukaj se nisi pozanimala, kaj zeli, kaj pocne, o cem pise, kaksna so njegova prepricanja in za kaj se bori, kaksnega psa ima, kako dela z njim, kaj si zeli v prihodnje..., pa vendar si jemljes pravico za delitev takih in drugacnih obtozb in omalovazevanj drugih ter povelicevanje sebe.

3.) Ker vztrajas na mestu v 2. tocki in nam solis pamet, kako smo pokvarjeni, o tebi pa ne vemo prav nicesar, smo se odzvali tako, kot se obicajno odzovemo do vsakega prisleka, ki se obnasa tukaj kot slon v trgovini s porcelanom. Jaz tudi ne hodim k tebi domov in ti ne vsiljujem svojih mnenj ter ti ne govorim, da imas sklede v narobni omari. Ti si prisla k nam, torej se obnasaj zaenkrat se kot gost v tuji hisi.

4.) Posplosevanje na podlagi enega psa, je nesmiselno, nepravicno do drugih psov in strokovno skrajno neustrezno in nedopustno. Tvoja psica je lahko celo zivljenje zdrava, kar pomeni le krasno zivljenje zate in njo, ne pomeni pa prav nicesar za mojo nerodovnisko psico, ki bo do smrti nosila s seboj neozdravljive zdravstvene tezave. Torej, sva na 50% proti 50% zdravja proti bolezni. In ce te opozorim se na eno dejstvo, ki sem ga ze nekajkrat na tem forumu navedla, pa se ti verjetno ne zdi prav smiselno brati, je stevilo nerodovniskih psov v Sloveniji. Ali ves, da jih naj bi bilo registriranih 180.000 (torej, to so cepljeni), po ocenah pa celo 240.000 (izracunaj, koliko je potem necepljenih in si zamisli, kaj se dogaja z njimi, ce jim ni nudeno niti zakonsko cepljenje, kaj sele kaksna druga veterinarska oskrba, primerna hrana, nega in vzgoja). Od teh stevilk jih je le cca. 25.000 rodovniskih. V primerjavi s stevilom mucenih nerodovniskih psov (temu stevilu dodaj se vse tiste mladicke, ki koncajo v rekah, gozdovih, na cestah, pod streli sosedov-lovcev...) je stevilo mucenih rodovniskih psov "zanemarljivo" majhno. Zanemarljivo v navednicah zato, ker noben kuza ne sme biti mucen, pa vendar so te stevilke majhne in vzreditelje in lastnike takih psov se hitro odkrije. Kako pa najti vzreditelje in lastnike vseh majhnih nerodovniskih kepic, ki koncajo v vrecah, smetnjakih...? Zaradi vseh teh stevilk in zaradi vecletnega aktivnega spremljanja dogajanja trdim, da je vseh psov v Sloveniji nekajkrat prevec. Se huje, V Sloveniji se skoti izjemno veliko prevec psov. Predvsem nerodovniskih.

5.) In, od kod mislis, da pridejo psi v zavetisca? Od boga? Ne. Od "vestnih lastnikov", ki menijo, da je potrebno videti cudez zivljenja, da je treba pustiti naravi svojo pot, da je treba popraviti financno stanje v denarnici, da..., od takih, ki jim je pes/psica deseta briga in jim je deseta briga tudi skrb za mladicke, ko se skotijo. Obicajno menijo, da je to skrb psice, ko ona preneha skrbeti zanje, je dobra skatla ali vreca in prvo smetisce, ki ga najdejo. Torej, menis, da smo mi tukaj tisti lastniki, ki skrbimo za polnjenje zavetisc? Ce to mislis, je ta trenutek moj edini predlog - takoj pojdi svoj plac pod soncem in smetisce za svoje obtozbe iskat drugam.

6.) V tej temi se pogovarjamo o cenah psov. Tezko verjamem, da gre kdo od vas v trgovino in se dere nad prodajalko, da prodaja predrage izdelke. Torej, s kaksno pravico se derete tukaj, kaksne so cene psov? Tako rodovniskih kot nerodovniskih. Vsak prodajalec nastavi svojo ceno, pa naj bo to Jankovic v Merkatorju ali tazadnji štepar v sviralu. Kot kupci imate edino to moznost, da se odlocite za nakup ali ne. Drugih moznosti ni, po stari slovenski navadi pa je treba pametovati o tem in se o vsem drugem ter nesramno nastopati v javnosti, ceprav lastnih izkusenj ni.

7.) Glede na to, da si sfalila temo in glede na to, da na splosno po celem portalu mojpes.net in mojpesForumu govorimo v vseh temah o prepovedi oglasevanja prodaje, nakupa ali razploda nerodovniskih psov, sploh ne vem, zakaj se s svojimi komentarji tukaj oglasas. Ali ni to nekako v konceptu tudi tvojih idej? Ali pa mislis, da je treba nerodovniske pse ploditi naprej? Potem sem se toliko bolj prepricana, da se moras odpraviti kam drugam sejat svoje ideje.

8.) Internet prenese vse. Ne poznamo te, nic ne vemo o tebi, zato si lahko storila vse to za zapuscene pse, kar pises, lahko pa ne. Internetno zaupanje se pridobi z argumentiranimi, jasnimi, nedvoumnimi, tocnimi, kulturnimi in slovnicnimi... sporocili ter teksti. Na gostilniski nacin se odpravimo klepetat v gostilno in ko bomo spili vsak nekaj pirov, se bomo lahko nekulturno drli, požirali besede, crke in povdarke, se obmetavali z neslanostmi, se hvalili s svojimi dejanji in v tla zabijali vse ostale.

Nisem nameravala biti nesramna. Me pa vedno pogreje, ce so obiskovalci v mojem domu do mene in drugih mojih gostov nesramni kljub opozorilom o kulturnem vedenju in kljub argumentiranim razlagam, zakaj je pri nas tako in zakaj ne drugace. V 1. tocki pise nekaj o kulturi. Na internetu ni popolnoma nic drugace, kot v vsakdanjem zivljenju.

Lulika in podobni, ne pricakujem odgovorov na tole, se najmanj nesramnih, kaksnih znakov pritozb, omalovazevanja tega foruma ali kateregakoli clana. Pricakujem kulturno izmenjavo mnanj ali odhod.

Ostalim se opravicujem, vendar se mi resnicno ne da vsak teden ukvarjati se z novo "luliko". Vsakokrat znova cepetanje na mestu, puljenje las, tezke besede, obtozbe... Taksni ljudje obicajno niso pripravljeni sprejeti nobenega argumenta, se manj so kaksen argument za svoje pisanje pripravljeni dodati, jemljejo pa si pravico komentirati vsako stvar in vsakogar. Nikomur tukaj pa se z izpadi novincev ni treba posebej ukvarjati.
Logiran

ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #336 : sreda, 08.03.2006 : 20:07:21 »

Oprostite lepo prosim,nebo se več zgodilo,da bo na forumu pisala moja hči!!!Tisto o velikih črkah pa nisem vedel,kajti jaz se nimam namena dreti na nikogar.Podal sem le mnenje, drugače sem se vpisal zaradi koristnih nasvetov in pomoči okoli raznoraznih težav.
Logiran
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #337 : sreda, 08.03.2006 : 20:38:04 »

alfi,kako to,da ti nekam težko verjamem tisto o hčeri.pa sej men je vseeno.tle gor se najde obilooooooooooo koristnih nasvetov tako da sem ponosna na vse ki prispevajo kakrkoli za forum ker verjamem da je celik dela .ajd vsaka čast.
pa seveda vse naj za dan žena vsem puncam
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #338 : sreda, 08.03.2006 : 20:45:54 »

Maja malo preden sem napisal opravičilo sem prišel domov.                                                                                 P.S.star sem 39l tako,da mi ni do takšnega vedenja!
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #339 : sreda, 08.03.2006 : 21:43:08 »

Citat
moja psička je zelo lepa čeprav veliko grize,kabele,stole,čeprav je še mlada ampak vsejeno ne sme !!!!!!!!!!
je z rodovnikom pridna ,cepljena in pomagajte mi kake naj neha gristi


Že po tem sporočilu se vidi, da je to pisal otrok...tako, da jaz Alfiju verjamem.

Alfi, ko se prijaviš na forum vtipkaš geslo, ki ga ni potrebno povedati svoji hčeri. Ko končaš s pisanjem na forumu, pa preprosto klikneš odjava. Wink
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #340 : sreda, 08.03.2006 : 23:22:49 »

mojčica to vem ,toda moral sem oditi v naglici!Slenga ne poznam tako dobro,da bi to lahko pisal jaz.Zato nisem zaprl strani!Ja pa še to starost sem napisal,tako ,da sene sramujem dejstva,da mi pri računalniku pomagajo otroci.T.J.tudi pri poslovnih zadevah!Toda to je starejši.! Hja no/kako prilepim airdelki ušesa?
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #341 : četrtek, 09.03.2006 : 09:55:01 »

Citat
Moraš ločit med mešancem, rodovniškim psom in nerodovniškim psom. Tu smo za mešance in rodovniške pse-nerodovniških oz. njihovega razploda pa pač ne podpiramo


Tule pa pride malo do nasprotujočih si dejstev.

Velikokrat je bilo napisano,da so psi brez rodovnika klasificirani kot mešančki.Torej dva takšna psa dasta zopet mešančka.Napisala si,da za mešančke tukaj ste,ergo.............
Ni fore-gre okoli in okoli in okoli in.......

Veš kaj mislim?



Lp Zoran
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #342 : četrtek, 09.03.2006 : 11:43:15 »

To je pač moja klasifikacija. Mislim, da nisem nikjer napisala, da so nerodovniški psi klasificirani kot mešančki (sem pa to že zasledila na forumu). Mešanec je zame100x zmešan, tako da se komaj da še določit, katera pasma je bila vmes. Nerodovniški pa zelo spominja na določeno pasmo...

Vem pa kaj misliš...

Če malo bolj pomislim, sem samo za tiste mešančke iz azila. Da ima nekdo doma mešanko, je ne da sterlizirati in se dogajajo UPSi se mi zdi pa prav idiotsko-bi bilo zanj, za psico in še za marsikoga bolje, da bi bila psica sterilizirana.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #343 : četrtek, 09.03.2006 : 11:45:54 »

živjo!

mene najbolj moti to, da za "simbolično" ceno prodajajo mešančke,  z katerimi niso imeli nobenih stroškov (cepljene, hranijo pa jih z ostanki hrane, kar pač jim ostane od kosila). Sad

Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #344 : četrtek, 09.03.2006 : 11:48:44 »

sama sem dala sicer nekaj za psičko, vendar jo bom dala čez 2 meseca sterilizirat, ravno zaradi teh prepogostih ups-ov.
stroški pa kot vemo so tako z rodovniškimi kot z mešančki, seveda če se ukvarjaš s psom (mešančkom), da ga nimaš zato, da ga pač imaš, da ti hišo čuva
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines