mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 23:57:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 75377 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #315 : torek, 07.03.2006 : 18:03:15 »

Citat
Ni mi pa jasno to, da ste vsi ljubitelji in noben nebi šel v zavetišče, kjer je na veliko psov, ki poptrebujejo novi dom. Se je morda kateri vprašal, kolko čistokrvnih pesov pa ljudje zavržejo. na stotine. Vem iz izkušenj.


Veš koliko ljudi na tem forumu ima psa iz zavetišča! Ogromno...nekateri imajo še celo več psov...

V zavetiščih se seveda nahaja veliko "čistokrvnih psov brez rodovnika" oz. mešančkov in ne psov z rodovnikom. Običajno ljudje, ki si nameravajo kupiti psa z rodovnikom prej pomislijo kakšno odgovornost so si zadali. Večinoma se ti ljudje, ki kupujejo pse brez rodovnika odločijo za psa iz danes na jutri in se ga po nekaj letih naveličajo, zato ti psi pristanjejo v zavetišču. Nekateri pa celo izkoriščajo nerodovniške pse za pridobivanje denarja...s parjenjem nerodovniških psov samo kvarijo pasmo, pojavljajo se dedne bolezni pri določenih pasmah ter vedno več psov v zavetiščih.
Logiran
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #316 : sreda, 08.03.2006 : 11:48:53 »

vse lepo in prav.,,mislim kregate se o popolnoma nesmiselnih stvareh.jstimam doma trenutno dva kužka.prvi ki je pri hiši leto dni je mešanšček med labradorcem in nemškim ovčarjem,.drugi ki se nam je pridružil pa je rodovniški dolgodlaki nemški ovčar..in moram povedat da jst na veliko žalost marsikoga zagovarjam obe stališči..nima veze velik o denarju..za oba kopujem isto hrano,,oba je treba peljat k veterinarju,,in moram povedati da zaničujem ljudi,kot se mi je že zgodilo,ki mi rečejo,,češ kaj boš pa metala za tega mešančka denar ven,čeprav sta oba moja..veliko je ljudi ki prisegajo samo na rodovniške pse in veliko jih je še med njimi,,ki zaničujejo mešančke..

na žalost..
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #317 : sreda, 08.03.2006 : 11:52:14 »

HJA LULČI TUDI JAZ SEM NOV NA FORUMU IN TI POVEM SVOJO IZKUŠNJO O PSIH IZ ZAVETIŠČA.V ZAVETIŠČU SEM VZEL ČOW ČOVA .BIL JE BOLAN!IMELI SMO GA ZELO RADI IN SMO GA SEVEDA VODILI K ŽIVINO ZDRAVNIKU IN DALI VELIKO DENARJA ČEPRAV NI IMEL RODOVNIKA.TEŽAVA JE BILA TUDI,DA SE NI PUSTIL KOPATI ČEPRAV NAS JE DRUGAČE SPREJEL ZA SVOJO DRUŽINO.NAŽALOST MU NI BILO POMOČI! SEDAJ IMAM PA RODOVNIŠKO AIREDELKO STARO 4MESECE IN SEM ZOPET ZELO   SREČEN  KOT LASTNIK KOSMATINCA!DOBRO JE DA SI O RODOVNIŠKIH PSIH LAHKO VELIKO PREBEREŠ O ZNAČAJU PASME.KAKO PA TO VEŠ PRI MEŠANCU?Huh?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #318 : sreda, 08.03.2006 : 12:07:37 »

maja1980, nihče tu ne zagovarja in hvali rodovniške pse. Smo absolutno za to, da mešančki potrebujejo ravno toliko ljubezni, nege in skrbi kot rodovniški. Smo samo proti tistim, ki pse izkoriščajo za lasten profit, to pa so predvsem tisti, ki štepajo "čistokrvne" pse brez rodovnika.

Se strinjam s tabo, da se tu ni treba kaj kregat. Se pa predvsem branimo pred obtožbami, ki jih je napisala Lulika in ki so popolnoma neosnovane.

Lep dan ti želim!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #319 : sreda, 08.03.2006 : 13:34:15 »

Alfi, prosim, če pišeš z malimi črkami, ker drugače to pomeni dretje-glede na to, da si nov na forumu, pa mislim, da še nimaš razloga, da bi se na koga drl  Wink
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #320 : sreda, 08.03.2006 : 14:33:33 »

moja psička je zelo lepa čeprav veliko grize,kabele,stole,čeprav je še mlada ampak vsejeno ne sme !!!!!!!!!!
je z rodovnikom pridna ,cepljena in pomagajte mi kake naj neha gristi Smiley
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #321 : sreda, 08.03.2006 : 14:34:22 »

boti tiho maja
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #322 : sreda, 08.03.2006 : 14:48:38 »

Otožujem tiste ljudi, ki ne vejo, kaj pomeni imeti psa pri hiši. Sami bi bili mojega mnenja, če vidiš soseda, kako s kladivom tepe zlatega prenašalca. Ko vidim , žival ne glede na papirje, da trpi, mi popustijo živci. In ne glede na to ali bo čistokrven pes vedno zdra...
Vsak pes je drugačen in nič boljši in nič slabši ni pes z rodovnikom!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #323 : sreda, 08.03.2006 : 14:52:47 »

boti tiho maja


Tega pa ne razumem ALFI 11 - zakaj je pa to potrebno - a mar ni to forum!
Preden se vključiš v neko debato imamo na forumu pravila, ki si jih lahko oz. si jih dolžan prebrati!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #324 : sreda, 08.03.2006 : 15:05:28 »

boti tiho maja

Ko si se vpisal na mojpes.net, si se strinjal z določenimi pravili, eno med temi je tudi internetni bonton. Branje ti ne bi škodilo.

Poleg tega prosim, če pišeš slovensko.

Najbrž si pa tudi opazil, da je tu ogromno tem, ne samo ena in v podforumu vzgoja boš našel veliko zanimivega.

Mogoče je pa tvoji psički samo dolgčas?

LULIKA, če vidiš takšno početje, prijavi pristojnim organov, govorjenje tu temu psu ne koristi.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #325 : sreda, 08.03.2006 : 15:38:41 »

najprej se pozanimaj, če je bila kaka moja reakcija. Valda sem takoj reagirala, vendar pa ni nič pomagala, dobil je 20000sit kazni.
Maja drugič se prepričaj pa pol piši
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #326 : sreda, 08.03.2006 : 15:53:41 »

Sem zelo razočarana na tem forumu, ker se mi zdi, da nobenen ne čuti tistega, kar bi moral čutit. Kreganje glede rodovniških in nerodovniških, da mešančki bolj zbolijo, da onečistijo pasmo...
To ne spada na strani kot ja ta.
Pes mora bit tvoj prijatelj ne pa kazalo, kak mora bit po tvojem vidiku. Da nekoga nekaj obsojate, ne da bi se prej pozanimali o čes sem se gre, ga nekaj napadate. vsak ima svoja prepričanja in noben nima pravice nekoga krajšat za izkušnje in mnenja. v glavnem niste pošteni do drugih. branite neka stališča, ki sploh niso pomembna kakšen pes.
sodelujem v veliko akcijah in me samo zanima kolko od vas, je reševalo katero žival in neznosnih razmer, koliko od vas podpira društva, denarno in fizično..
zdaj boste govorili da vsi ... vendar vem da ni tako. se že veliko let ukvarjam s tem in vem kako je. pred drugimi se vsi nekaj hvalijo, kko pa pride zares pa vsi stisnejo prpo.

no očitno bom zdaj spet dobila opozorilo, ker nespametno pišem, vendar me to nič ne boli. upam, da niste tako ponosni na tiste papirje, ki jih ima vaš pes, ampak na psa samega.

lp

tina
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #327 : sreda, 08.03.2006 : 16:15:38 »

Lulika, (joj, kakšen smešen nick Tongue ) žal mi je da tako misliš o nas in nam delaš pravzaprav veliko krivico. Na tem forumu imam radi prav vse pse, ne glede na njihovo poreklo. Mešančki imajo celo odprto svojo temo, kjer lahko predstaviš svojega kosmatinca in verjemi, da bomo radi pogledali slikice. Mnogi med nami se trudimo, da bi bilo krutega ravnanja nad živalmi čim manj, vztrajno prijavljamo mučenje na inšpekcije, vozimo pobegle ali potepuške pse v zavetišča, da se jim ne bi zgodilo kaj nesrečnega. Kot je že Jana napisala si oglej Kajin kotiček, kjer se skoraj vsak dan najde kakšen žalosten primer psa ali mucke.
Velika večina na tem forumu pa podpira rodovniško vzrejo psov in s tem predvsem vestne vzreditelje, ki presodijo kdo je pravi lastnik za njihovega mladička, ki z njim podpiše pogodbo, tako da je psiček kar se da zavarovan. Vsak dan pa tudi zasledimo oglase, kjer ljudje oddajo mladičke mešančkov, ki so bili plod izživete ljubezni oz so lastniki želeli videti kot tukaj pravimo; "čudež življenja". Ponavadi si taki lastniki ne vzamejo toliko časa, da bi presodili kateri kužek karakterno paše k karakterju novega lastnika, ne podpišejo pogodb itd. Ko pa le nastopijo težave pa najkrajšo palčko potegne pes; pristane na cesti ali v zavetišču. Ja, takemu psu je seveda potrebno poskati primeren dom, upam, da je osebje v zavetiščih dovolj izobraženo, da to stori. In prav zato je namen tega foruma prav izobraževanje kako čim bolje poskrbeti za naše kosmatince in seveda nove člane vzpodbujati k razmišljanju o tovrstnih problemih. Res je, da smo včasih malo ostri, hladni ampak se vsakič znova ponavljamo; zavedaj se, da je takih članov, kot si ti precej in redko kdo se loti teme na začetku.
Tako, moj esej je končan. Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #328 : sreda, 08.03.2006 : 16:18:44 »

Glede nicka. To je ljubkovalno ime za mojo psičko. Drugače je psički ime Tisa.
Andi, si pa lepo povedal. vendar upam, da nikomur ne delam krivice. No smo končali z žalitvami.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #329 : sreda, 08.03.2006 : 16:22:00 »

Ne, ups, ni še Grin

Oba moja psa imata papirje, žal samec ni primeren za širjenje svojih genov. Psička pa je bila kupljena premišljeno, z njo sem skoraj od rojstva in točno vem iz kakšnih linij prihaja, kako se ji je godilo pri vzrediteljici, ki je ni izpostavljala neprijetnim izkušnjam, temveč se je trudila, da bi naredila maksimalno za svoje mladiče. Tako imam psico, ki jo dobro poznam, vem kje sem naredila kakšno napako itd. Priznaj, da pri azilantkih vedno znova odkrivaš travme iz preteklosti in si je po mojem mnenju potrebno vzeti veliko več časa za razreševanje, tuhtanje o težavah.
No, zdej bom pa res tiho.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines