mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 01:32:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76881 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #300 : torek, 07.03.2006 : 12:28:07 »

Ja, res je, da daješ denar za papir, kos papirja, je res treba bit neumen. Da pa dobiš tisto kar hočeš, za to je pa treba imeti kar nekaj pameti. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #301 : torek, 07.03.2006 : 12:29:20 »

KAJ HOČEŠ? pes ni ne vem kak predmet. četudi je čistorkrven ima svoj značaj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #302 : torek, 07.03.2006 : 12:30:26 »

Seveda ima. Kaj si ti nikoli ne želiš nečesa? Jaz si recimo želim pasemsko tipičnega psa, brez bolezni, dednih hib, s pasmi primernim značajem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #303 : torek, 07.03.2006 : 12:59:25 »

mah zato ker se tisti ki imajo rodovniške pse samo nekaj hvalijo: "moj pes je pa čistokrvni...". ne ga nekaj srat. dajal danar za kos papirja. mah človek mora bit neumen za to.

Predlagam, da si prej, preden bos v to (ali kaksno drugo temo) napisala se kaj podobnega, kot je v citatu, preberes to temo in se nekaj drugih v tej rubriki in podrubriki Rodovniški ali nerodovniški?, da bos seznanjena s "splosnim pojmovanjem rodovnistva in nerodovnistva pri psih na mojpes.netu". Ce se bos po prebranem se imela namen "zakaciti" s podobnimi izjavami, kot je zgoraj, se beremo naprej.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #304 : torek, 07.03.2006 : 13:10:25 »

Razen tega se hvalijo predvsem tisti, ki imajo nerodovniške pse, češ, kako so bolj pametni od unih, ki dajejo brezveze drage denarje za kao nek kos papirja....

Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #305 : torek, 07.03.2006 : 13:54:14 »

TO REČETE VI, NEKAJ IZJEM. Ne moti me kaj kdo hoče. Vendar je polno psov v zavetiščih, ki tudi rabijo novi dom in ne tisti za katere se plača.
Papir še pesu ne da vrednost.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #306 : torek, 07.03.2006 : 14:01:12 »

Azil tudi ne. Smiley Jaz imam kar se psov v zavetiscih tice, v bistvu cisto vest. Nisem jih jaz spravila na svet z neodgovornim parjenjem, nisem jih zavrgla, svojemu ne pustim, da bi lutal naokrog in siril svoje gene,... In lahko ponoci mirno spim, pa ceprav se na postelji valja rodovniski pes, za katerega sem placala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #307 : torek, 07.03.2006 : 14:07:48 »

TO REČETE VI, NEKAJ IZJEM. Ne moti me kaj kdo hoče. Vendar je polno psov v zavetiščih, ki tudi rabijo novi dom in ne tisti za katere se plača.
Papir še pesu ne da vrednost.

Bila si opozorjena.
Tole ni tak forum, kot si jih morda vajena in tukaj ti ne bomo dolgo pustili trositi neumnosti.
Seveda, ce nam das argumentirane odgovore na vsa vprasanja, povezana z vzrejo psov brez rodovnikov, bomo celo prijazni Smiley
Vendar moras pred tem prebrati, kar sem ti navedla zgoraj, da bos locila, kdaj govorimo o "rad imeti in skrbeti za psa", o mesancih, ki "so že na tem svetu" in o "razplodu nerodovniskih psov". To so namrec tri popolnoma razlicne stvari in upiranje ter DRETJE na nas s tvoje strani je popolni nesmisel. To lahko pocnes na Presernovem trgu v Ljubljani in mimoidocim razlagas o lepoti vsakega posameznega psa ter o nesmiselnosti dokumentov. Tukaj to zal ne bo slo. Vsaj pred branjem ne.
Logiran

LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #308 : torek, 07.03.2006 : 14:21:28 »

Dobro. Pol mnenja ne štejejo. Ne derem se. samo izrazim svoje mišljenje!

žal me narobe razumete
bay
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #309 : torek, 07.03.2006 : 15:05:19 »

V primeru, da imaš dober razlog, zakaj boš kupil določeno pasmo, s kakšnim nameno oz. če si ljubitelj določene pasme, ki ti značajsko ustreza, ne vidim razloga zakaj nekdo ne bi kupil rodovniškega psa.

Druga stvar je, da kupiš čistopasemskega psa, ker je ta pasma popularna, za hvaljenje....o pasmi pa nimaš pojma, niti o potrebah določene pasme, niti o značaju,...v tem primeru res ni razloga za nakup čistopasemskega psa in bi morda bilo bolje, da bi se takšna oseba odločila za psa iz zavetišča.


Lulika:
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937

[popravljena povezava; Jana]
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #310 : torek, 07.03.2006 : 16:11:36 »

OK. ni bistvo to kar vi govoite. verjetno me bodo spet opozorili. na tem forumu, kot sem opazila full podpirate kupovanje rodovniških psov. Ni mi pa jasno to, da ste vsi ljubitelji in noben nebi šel v zavetišče, kjer je na veliko psov, ki poptrebujejo novi dom. Se je morda kateri vprašal, kolko čistokrvnih pesov pa ljudje zavržejo. na stotine. Vem iz izkušenj.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #311 : torek, 07.03.2006 : 16:16:43 »

Vprašaj Jano, kakšne pse oziroma živali na splošno ima doma (ali pa preberi njen opis). Boš presenečena.

Mislim, da je večina čistokrvnih psov, ki so zavrženi nerodovniških. Vsaj pri nas.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #312 : torek, 07.03.2006 : 16:19:42 »

OK. ni bistvo to kar vi govoite. verjetno me bodo spet opozorili. na tem forumu, kot sem opazila full podpirate kupovanje rodovniških psov. Ni mi pa jasno to, da ste vsi ljubitelji in noben nebi šel v zavetišče, kjer je na veliko psov, ki poptrebujejo novi dom. Se je morda kateri vprašal, kolko čistokrvnih pesov pa ljudje zavržejo. na stotine. Vem iz izkušenj.

Hehe, lulika, ne ostane mi drugega, kot smeh, smeh in se enkrat smeh. Pa malo razocaranja, ker se ocitno na tem forumu zbirajo tudi ljudje, ki ne znajo brati, silno radi pa govorijo.

Torej, si morda ze opazila Kajin koticek, ki bo praznoval 5. obletnico? A ves, cemu je namenjen? Si morda opazila recimo mojo predstavitev? In med tem ugotovila, kaksne pse ima tukajsnja lastnica in administratorka? Si morda pomislila, da je razlika med imeti psa in med pariti psa (oz. pustiti mu/ji, da se pari)? Ne bos verjela, ampak izjemno dobro (prepricana sem, da veeeeeeliko bolje kot ti) vemo, koliko je zavrzenih psov in da ljudje na splosno precej slabo s psmi in drugimi zivalmi ravnajo. Pa ves, od kod pridejo ti psi? In, ali ves, koliko je med zavrzenimi in mucenimi psmi takih, ki imajo rodovnik?

Malo potrpljenja se imam za branje tvojih tekstov, dolgo pa najbrz ne vec, saj res ne beres in tega foruma sploh niti malo ne poznas, pa si dovolis se kar naprej govoriti o nas in nasem prepricanju. Hja, no...
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #313 : torek, 07.03.2006 : 17:29:03 »

OK. ni bistvo to kar vi govoite. verjetno me bodo spet opozorili. na tem forumu, kot sem opazila full podpirate kupovanje rodovniških psov. Ni mi pa jasno to, da ste vsi ljubitelji in noben nebi šel v zavetišče, kjer je na veliko psov, ki poptrebujejo novi dom. Se je morda kateri vprašal, kolko čistokrvnih pesov pa ljudje zavržejo. na stotine. Vem iz izkušenj.

Saj sem ti napisala, da imam kar se tice psov v zavetiscih, cisto vest. Preberi moj prejsnji post.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #314 : torek, 07.03.2006 : 17:55:15 »

OK. ni bistvo to kar vi govoite. verjetno me bodo spet opozorili. na tem forumu, kot sem opazila full podpirate kupovanje rodovni?kih psov. Ni mi pa jasno to, da ste vsi ljubitelji in noben nebi ?el v zaveti?襬 kjer je na veliko psov, ki poptrebujejo novi dom. Se je morda kateri vpra?al, kolko 詳tokrvnih pesov pa ljudje zavr?ejo. na stotine. Vem iz izku?enj.

Poglej; nihče ni rekel, da psi iz zavetišča niso v redu in da štejejo le tisti z rodovnikom, vendar ti je Nanook lepo povedala, da smo tu tudi taki, ki pse kupujemo-in to z rodovnikom.
Nihče se ni spravil nate, ampak si se ti spravila na nas, ki imamo rodovniške pse, ok?
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines