mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 01:44:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76898 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #285 : nedelja, 05.03.2006 : 16:26:56 »

Hm roknik si kr nekaj starejša od mene sam določenih stvari pa vseeno nočeš razumeti - mislim da so ti veliko teh štorij že pred nakupom psa razložili, pa jih nisi poslušala zakaj zdaj ves ta šok ob cenah?

Majhni ali veliki - a ni vseeno?
Če so z rodovnikom, sem spadajo določeni pregledi, vzrejna dovoljenja, večina jih še obišče kakšno razstavo, gre parit v tujino, pari z odličnimi predstavniki svoje pasme.....

Kaj lahko ti rečeš za prednike svoje psičke - ne potrebujem papirjev, ker ne grem na rasztave....
A veš koliko ljudi ima rodovniškega psa pa ti kužki doma uživajo na kavču!

Če bi imela takšnega psa, šla na par razstav, vsako leto delala preglede, ki so potrebni za določeno pasmo - pa če tudi nebi imela mladičkov, verjemi da bi počasi dojela od kod takšne cene.

In ja majhni kužki imajo majhna legla in koliko si zaslužila, če je tvoja psička dobila dva mladička.
En mladiček je zamenjava za naskok, z drugim pa poplačaš stroške pregledov, paritve, pregledi in prehrana breje psičke, ter mladičkov, cepljenje, rodovnik......

Tako da ne vem od kod takšen pomp s tvoje strani če pa sploh ne veš kako in kaj je če vzrejaš?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #286 : nedelja, 05.03.2006 : 16:30:15 »

Roknik, jaz bi se tudi tolkla po glavi, če bi dala toliko denarja za mešanca...Ja tako pač je tvoj kuža je mešanec...Zakaj? Zato, ker si rodovnika ne zasluži, ker je neodgovorni "vzreditelj" iz pohlepa po denarju nečrtno paril PREMLADO psičko in s tem ogrozil njeno zdravje ter življenje! Ti pa si z nakupom mladička, to dejanje podprla! Veliko bolje bi bilo, če bi odšla v zavetišče po psa, a tak pa ni dovolj dober? Verjemite, da lahko v zavetišču najdete še bolj ljubečega in hvaležnega psa.

Mogoče sem napisala malo nesramno in preveč direktno, ampak tako pač je, takšna je realnost.

Svojo psičko že imaš in sedaj je res prepozno za razmišljanje o nakupu...uživaj z njo in če jo imaš rada jo daj pri starosti cca 6 mesecev sterilizirati.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #287 : nedelja, 05.03.2006 : 18:20:44 »

Kot so ti že povedali cena psa ni vedno odvisna od velikosti pasme......

Prav tako, tudi ne od povpraševanja in ponudbe...Saj po tej logiki.....več ljudi si želi nemškega ovčarja, labradorca, zlatega prinašalca, kot pa kavalirčka, torej bi morali biti prvi dražji! Pa boš rekla..."Ja, pa je legel kavalirčkov manj in zato, so dražji "...Pa ti bom jaz zopet rekla: "Ja, pa si jih želi manj ljudi in zato jih je težje prodati in bi morali imeti nižjo ceno".....Do kdaj se bomo dajali ?!!!

KUŽA NI BLAGO ! OK?! KUŽA JE ŽIVO BITJE !!!!

Je pa res, ja, da ga  za blago delajo preprodajalci, masovni rejci in dvoriščni rejci.....ter  tisti ljudje, ki kupujejo pri preprodajalcih, na farmah in na "dvoriščnih rejah"  ter s tem spodujajo in podpirajo umazane posle zgoraj naštetih!

Torej, če hočeš kaj pomagati v pasjem svetu (na napakah se učimo) potem "pucaj možgane" zgoraj  naštetim štirim kategorijam ljudi, nas vzreditelje, ki živimo in dihamo s svojimi Kosmatinci in njihovimi potomci pa lahko vprašaš za kakšen nasvet ali mnenje, lahko nam podaš tudi svojega (enkrat in ne potenciraj).....ali pa nas pusti pri miru!

Živi in pusti živeti !!!!

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #288 : ponedeljek, 06.03.2006 : 10:26:57 »

Preberi si to stran: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=355 in boš videla, da pišeš neumnosti..
Hmmmm, Mojčica, če se ne motim, boš ti dobila ODRASLEGA psa, ceneje kot mladiča!?? Morda sem  malce nesramna, ampak določene zadeve mi pa res ostanejo v želodcu!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #289 : ponedeljek, 06.03.2006 : 10:39:16 »

mislim, da bom eksplodirala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Angry

roknik, zelo lepo in prijazno so ti najprej vsi razložili, kako je s kavalirji. prosili smo te, da ne kupi psičke tam, kjer si jo!!!! je tebi jasno, da bi lahko za tako ceno, kot si jo dala tej osebi, dobila zdravega mladička kje čez mejo? če bi morda dodala 100 evrov. najbolje pa je, da začneš že zdaj šparati, ker boš verjetno imela s to psičko precej težav. psički seveda tega ne privoščim. upam, da si  si res o kavalirjih prebrala kaj več, kot piše v enciklopediji psov.  Huh

če pa že primerjaš psa in tgovsko blago. boš kupila pralni stroj neke "žnj" firme in se potem jezila več let zaradi nenehnih popravil, ali boš raje dala nekaj več in vedela, da imaš doma kvaliteto in ne boš po nepotrebnem izgubljala živcev in denarja zaradi nespametnega nakupa?

Nanda, mislim da vem, o kom govoriš v prvem primeru... sem bila tudi tam... ali pa je še več takih-upam, da ne... Sad

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #290 : ponedeljek, 06.03.2006 : 11:59:36 »

Ja, Mojčici smo že razložili, da odraslega rodovniškega psa, primernega za vzrejo in razstave, ne bo dobila ceneje kot mladička.

Kot sem že napisala na forumu za cotone, Mojčica, postrezi nam s konkretnimi podatki. V nasprotnem primeru mlatiš prazno slamo.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #291 : ponedeljek, 06.03.2006 : 12:44:14 »

Ja, Varja verjetno gre za istega.....sestra je namreč najprej raziskovala sama prek oglasov in telefona, nato pa je vprašla za mnenje še mene in jaz ljudi, ki poznajo malo bolj zadeve v Slo glede kavalirčkov in smo s skupnimi močmi razkrili stvari, ki niso bile prav nič lepe......na napakah se učimo, kot sem že napisla zgoraj Roknik...Sestra je imela "ušesa na pravem mestu", potrpljenje in s tem tudi srečo....

LP,

Nataša
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #292 : ponedeljek, 06.03.2006 : 13:23:51 »

Citat
Hmmmm, Mojčica, če se ne motim, boš ti dobila ODRASLEGA psa, ceneje kot mladiča!??


Mislila sem, da se odraslega psa dobi ceneje kot mladička. Očitno sem se motila in sem vesela, da ste me popravili. V tem primeru bi veliko rajši kupila mladička in se maksimalno posvetila njegovi vzgoji....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #293 : ponedeljek, 06.03.2006 : 13:35:30 »

Mojčica, vse jasno...

Lep dan ti želim!
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #294 : ponedeljek, 06.03.2006 : 13:43:36 »

Pozdravljeni!

Sama sem hotela kupit čistokkrvnega psa. Vendar sem enkrat odšla pogledat v zavetišče. Takoj sem se zaljubila v mešanko z pitbullom. Veliko sem premišljevala in na koncu je moja že 6 mesecev. Ni pomemben denar za psa. Pes ne ceni tega, koliko si dal za njega amak to, ali mu daš hrano, ga pelješ na sprehod se igraš z njim.
Zakaj bi človek kupoval psa, če pa ji je v zavetiščih polno, ki so željni ljubezni.
Jaz sem tudi bila vedno za čistokrve, vendat mi moja Tisa prinaša toliko smeha in veselja, da je nebi prodala niti za miljone in milijone. Je moj sonček.

Pojdite v zavetišče. Mogoče bo tudi vam kak psiček ali psička polepšala življenje!
lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #295 : ponedeljek, 06.03.2006 : 13:56:05 »

Odrasli psi so navadno veliko dražji od mladičkov, saj tudi vzreditelja stanejo več. Poleg hrane, (v tvojem primeru) vzrejnega pregleda, razstav...

Ti je pa to tudi že Alti napisal:
seveda se da kupit psico z vzrejnim opravljenim. Vse se da kupit. samo cena je vpr?anje. Eno navadno psico z vzrejnim narejenim, se da dobit recimo za trikratno ceno mladi衮 Eno dobro, morda ?e kaj razstavljano in morda titulirano psico pa...vsaj pri moji pasmi, za enoinpol letno, od 2500 eur navzgor, odvisno od kvalitete.

Je pa drug problem tu: ni jih v izobilju. semintja se kaka taka psica pojavi. Samca je la?je kupit, ker jih je ve蠮a voljo. Psice so pa蠯snova vsake vzreje in ne samci. Zato je logi讯, da jih vzreditelji ne dajo kar tako stran.

v sloveniji je zelo te?ko najt kako tako varijanto, ni pa nemogo襮
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #296 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:06:43 »

Ja Maja, se strinjam in tudi Altervita mi je lepo razložil. V primeru, da bom čez nekaj let, ko si bom omislila novega psa še želela vzrejati se bom odločila za mladička z rodovnikom. Pa boste rekli:  "Ja pri mladičku z rodovnikom še ni zagotovljeno da bo primeren za vzrejo..." Če ta mladiček ne bo dobil vzrejnega dovoljenja seveda ne bom parila.

V primeru, da ne bom želela vzrejati se bom pa absolutno odločila za psa iz zavetšča. Meni se zdi, da so ti psi zelo hvaležni za dom, ki jim ga ponudiš....Res ne vem zakaj nekateri na vsak način želijo psa ki bi bil rodovniški, nimajo pa nobenega posebnega razloga, zakaj so se odločili za to pasmo, razen tega da se lahko hvalijo pred sosedi. Še slabše je pa seveda, da se odločiš za nerodovniškega psa, ki izgleda kot določena pasma, z namenom, da bi lahko rekel: "Ja moj pes je pa te in te pasme...." Čeprav vsi vemo, da so nerodovniški psi mešančki, kar seveda ni nič narobe. Narobe je samo to, da se z nerodovniškimi psi trguje in se jih izkorišča.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #297 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:14:23 »

Citat
Čeprav vsi vemo, da so nerodovniški psi mešančki, kar seveda ni nič narobe. Narobe je samo to, da se z nerodovniškimi psi trguje in se jih izkorišča.

No, seveda, da sploh ne omenjam, da je narobe tudi to da nerodovniški psi nimajo opravljenih ustreznih zdravstvenih pregledov, vzrejnega preglada......seveda je to vsem na forumu jasna zgodba.
V tej temi pa govorimo predvsem o ceni, ki je na žalost pogosto vzrok zakaj se nekateri odločijo za nakup nerodovniškega psa in ne rodovniškega "Rejci" nerodovniških psov to pridno izkoriščajo, ne zavedajo pa se da imajo opravka z živimi bitji.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #298 : ponedeljek, 06.03.2006 : 16:00:08 »


Zakaj bi človek kupoval psa, če pa ji je v zavetiščih polno, ki so željni ljubezni.


Zakaj ga pa ne bi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #299 : torek, 07.03.2006 : 12:24:17 »

mah zato ker se tisti ki imajo rodovniške pse samo nekaj hvalijo: "moj pes je pa čistokrvni...". ne ga nekaj srat. dajal danar za kos papirja. mah človek mora bit neumen za to.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines