mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 15:08:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76720 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #105 : sreda, 02.07.2003 : 16:54:37 »

Hihihi, Daisy, ti pa itak nimas kaj govorit, ker na razstavah velike denarje sluzis, ko se sodis. Tongue  Grin  Grin  Grin

Me pa kar cudi, ko se tema ze odvija po istem receptu kot vsakic, da se nihce ni potegnil na plan tistih astronomskih denarnih nagrad, za katerimi se razstavljavci zenejo/-mo. Shocked  Grin  Grin

Lp, Mojca
Logiran
yo
gost
« Odgovor #106 : sreda, 02.07.2003 : 17:04:02 »


Citat

...na drugi strani pa smo MI: zaslužkarji, mučitelji, neljubitelji (Peibie, BlueMaco, Tomster, sirtaki, boxi, YO, simi.....veliko nas je   Grin), ki načrtno parimo, mladiče prodamo, katerega pa tudi zadržimo doma da ga lahko spet naprej mučimo po razstavah  Wink


Daisy, ah...
Torej je moj muceni Thor verjetno blazno srecen, da so se mu vnela j**** in zaradi britja razstave to leto odpadejo  :-/ :-/ :-/ In ker sem zasluzkar in sem upala na tisto kilo najcenejse hrane za nagrado, je najbolje, da zacnem razmisljati o prodaji psa, ki je ocitno za to leto neuporaben. Pa kaj vraga sem sploh cele noci presedela na kavcu zato, da sem ga podpirala, da je lahko stoje spal Huh Tak pes, glede na to, kaj sem, tako ni vreden 1/2 k****.

Citat

Yo: pazi, tuki se resno pogovarjajo o rezanju jajc, ce se bos prevec vazila da jih imas, se zna zgodit da bo kak odgovoren lastnik ti jih prisel odstranit  Grin


Ah, Sirtaki, ni za bat... jaz potomstvo ze imam, tako da ne bo pretirane skode  Grin Tongue Grin (da me ne bi zdaj kdo citiral, da sem prej pisala, da moji psi se niso imeli mladicev - govorim o svojem potomstvu).

Lp, Yo
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #107 : četrtek, 03.07.2003 : 07:42:08 »

peibie točno, to sem pa itak pozabila. zaslužek na razstavah je pa tako ogromen, da me malo skrbi da se mi ne bo davkarija usedla na vrat  Grin Grin Grin.
yo, seveda si zaslužkar. imaš rodovniškega psa za katerega si plačala, pa še mogoče boš kdaj kaj dobila od njega. pa magar tudi kako kilo hrano. tudi to je profit. če jo boš dobila jo moraš podarit v dobrodelne namene oziroma za azil. mogoče boš potem v boljši luči zapisana.  Wink Grin Grin
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #108 : četrtek, 03.07.2003 : 07:52:17 »

Zdaj vidim, kako smo pri nasi hisi trapasti, ker ne izkoristimo financnega potenciala, ki ga imamo v nasi novofundlandki Cool.

Ne spadamo sicer cisto v tisti razred, ki muci svoje pse po razstavah, ker Ajda le malo prevec sepa, da sodnik tega ne bi opazil, razen ce bi bil hudi slep.

Komot bi pa imeli malo bolj poceni cistokrvne maldice brez rodovnika - imamo idealne pogoje za to:
- potencialni ocka zivi v isti ulici
- Ajda je strasno lepa in se crno-bela povrhu - mladici bi se prodajali kot vroce zemljice, sploh ce bi bili malo bolj poceni
- da bi se nam reja bolj izplacala, bi lahko rekli, da mama nima mleka in jih oddali pri stirih tednih, pa se cepit jih ne bi bilo treba
- ce bi kaksen mladic malo sepal, se pa to pri stirih tednih itak se ne vidi

Glede na to, koliko ljudem se zdi taka reja cisto OK, bi nam slo ocitno zelo dobro  Cool.

Navsezadnje se je zacela tema natancno s tem in ne z "zastonj" mesancki iz azilov.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #109 : četrtek, 03.07.2003 : 08:12:32 »


Citat




Simi: Ma ne sparala pa res ne bom, posebi ker sem ze ugotovila, da pse jst ocitno kupujem impulzivno  Grin Je pa res da se midve ne moreva primerjat - ti imas redno sluzbo z rednim dohodkom, jst pa delo prek studentskega servisa, kjer mi max. placa variira tudi do 250% minimalne...ce so dobri cajti jasno Smiley Tko da nacrtovana sparanja zaenkrat niso mogoca (z drugimi besedami, vcasih mi je tud 5k SIT na mesec dat na stran total prevec:)



Cry Cry najhuje je, da ko sem delala preko studenta, sem v 10 dneh zasluzila toliko kot sedaj dobim za cel mesec Shocked Shocked Shocked Zato sparaj sedaj, ko se imas denar, ker sem jaz srecna, ce mi na dan place ostane 5.000 SIT, ko poravnam racune. Wink
Logiran
cveto
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #110 : četrtek, 03.07.2003 : 09:19:10 »

Zdravo vsem

1. Najprej resni del
Lepo je negdo napisal, da se v času kislih kumaric pojavlja vedno znova ista tema, v kateri so na eni strani ljubitelji mešancev in na drugi ljubitelji rodovniških psov. In preveč so vsak k sebi , da bi našli vsaj minimalne skupne točke.

Čeprav se ne/strinjam v marsičem z enimi in drugimi, pa moram reči, da me je (čeprav lastnika rodovniških psov) še posebej zmotila naslednja trditev;

Citat
Nikakor pa nihce tukaj ni kriv za kratek buldogov gobec in njegove dihalne tezave ali dolgo hrbtenico jazbecarjev
Citat


Rekel bi: Vsak, ki kupi pasmo, ki je konstitucijsko "izmaličena"
je posredno kriv, saj le ob pavpraševanju za takimi pasmami, se pojavi tudi ponudba. Brez povpraševanja bi bila ponudba zelo zelo mala oz. nična, saj bi vsak lahko vzrejal takšno pasmo le zase.

2. Mogoče še zabavni del

Ob prebiranju te teme, sem nehote spoznal finančno in socialno stanje vrlih forumk.

-vse, ki jamrate, da ste samske oz. brez bogate frajerja, vam predlagam, da posvetite nekaj svojega časa iskanju le teh. Kot pripomoček nekaterim predlagam kliker.Klasičarkam pa bodoče ovratnico. Baje full pali.

- kar se pa denarja tiče, mogoče je rešitev v tem, da del časa nemenjenega iskanju pravega mladiča, namenite iskanju bolje plačanega dela.

Cveto alias vojak Švejk  
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #111 : četrtek, 03.07.2003 : 09:27:05 »


Citat


2. Mogoče še zabavni del

Ob prebiranju te teme, sem nehote spoznal finančno in socialno stanje vrlih forumk.

-vse, ki jamrate, da ste samske oz. brez bogate frajerja, vam predlagam, da posvetite nekaj svojega časa iskanju le teh. Kot pripomoček nekaterim predlagam kliker.Klasičarkam pa bodoče ovratnico. Baje full pali.



Cveto alias vojak Švejk  




Je to ponudba ali povprasevanje. Tako se namrec lahko razume.  Grin Grin


Citat


- kar se pa denarja tiče, mogoče je rešitev v tem, da del časa nemenjenega iskanju pravega mladiča, namenite iskanju bolje plačanega dela.

Cveto alias vojak Švejk  



Ali poleg sebe ponujas se delo ali je dobro placeno delo vsteto v partnerstvo  Huh Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #112 : četrtek, 03.07.2003 : 09:34:05 »

Cveto,

se ti resnicno zdi, da so forumovci odgovorni za "izmalicenost" buldogov in jazbecarjev?
Zame dokaj cudna trditev, ce vemo, da je psov teh dveh pasem po svetu zelo veliko, forumovcev s temi psi pa zeeeeeelo malo in da sta pasmi bili taki, kot sedaj, ze veeeeeliko prej, kot je katerikoli forumovec prisel na svet.
Ali pa mogoce mislis, da je naloga tega foruma (in predvsem forumovcev, ki imajo omenjeni pasmi) REVOLUCIJA proti svetovni kinologiji?
Saj niti preprodajalcev iz svoje sredine ne moremo onemogociti po sistemu: ni kupcev - ni preprodaje!
Zacelo naj bi se pri buldogih in jazbecarjih, nadaljevalo pa pri nemskih ovcarjih, ki so itak povsem degenerirani, mastinih, ki imajo prevec koze in tezav z njo, zlatih prinasalcih, berncih, drugih molosih, ki so poodvrzeni displaziji, pasmah, ki imajo tezave z ocmi, dalmatincih, od katerih je veliko gluhih, dogah, ki so prevelike...
Torej, presedlajmo raje na macke Wink
Logiran

cveto
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #113 : četrtek, 03.07.2003 : 09:48:49 »

Zdravo

Se opravičujem draga Simi in Jana, ampak tokrat mislim, da sta moj post prehitro prebrali in napak razumeli. Ali pa sem bil morda preveč piker in zato takšna odgovora. Ali pa morda zato, ker pri vas dežuje, pri nas pa je še vedno sonce.

lep pozdrav

Cveto

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #114 : četrtek, 03.07.2003 : 09:55:31 »


Citat

Zdravo

Se opravičujem draga Simi in Jana, ampak tokrat mislim, da sta moj post prehitro prebrali in napak razumeli. Ali pa sem bil morda preveč piker in zato takšna odgovora. Ali pa morda zato, ker pri vas dežuje, pri nas pa je še vedno sonce.

lep pozdrav

Cveto




Kam je izginil tvoj smisel za humor?  Roll Eyes Roll Eyes Pazi, da ti ga se tisto malo kar ga je ostalo, ne odplakne dez, ki bo kmalu tudi v vasih koncih. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #115 : petek, 04.07.2003 : 12:53:41 »

Hehe, tole je postala ze tradicija...kaj ni bilo lani ob nekako istem casu (+-kaksen mesec, morda manj), kar nekaj debat na isto tematiko. Spet so bili na eni strani uzaljeni lastniki nerodovniskih cistokrvnih psov, ki jih nekateri proglasajo za mesance...pa potem lastniki "tapravih" mesancev, ki so itak najvecji ljubitelji zivali na svetu in jasno, tisti ta grdi, grozni, slabi, snobovski lastniki rodovniskih psov. Aja, ne smem pozabiti na "dejstvo", da so pravzaprav rodovniski psi na nek nacin krivi za to, da je toliko psov v azilih, brez doma ipd.->preprosto s svojim obstojem odzirajo prostor mesanckom iz azilov ali cest. Nekateri ljudje (strah in groza!) namrec raje kupijo psa z rodovnikom, kot pa da bi sli ponj v azil. Kdo je kriv, da so torej psi po azilih? Rodovniskih psi in njihovi vzreditelji in lastniki, jasno. Tisti steparji psov za 20.000sit so pa poslani od nekje zgoraj, da lahko tudi tisti, ki niso pripravljeni odsteti veliko denarja za psa, dobijo cistokrvnega, a nerodovniskega, peseka. Saj rodovnik ni vazen, glavno da je pes cistokrven, ne kaksen mesanec...ups.

Ja, poanta vsega tega je po moje res odgovoren lastnik, vendar pa se meni zdi blazno neodgovorno kupovati psa na nacin: dam toliko, vec ne, manj pa itak...  Roll Eyes. Sama prostovoljno nikoli vec ne mislim kupiti cistokrvnega psa brez rodovnika (pa je bilo ze nekaj ponudb), vsi moji psi bodo ali rodovniski ali pa mesanci v ozjem pomenu besede (s.str.).

PS: Pse delim na cistokrvne in mesance, cistokrvne pa nadalje na rodovniske in nerodovniske. Ne mislim, da so nerodovniski psi mesanci, ampak tistih, ki pac menijo, da so, ne mislim zazgati na grmadi.  Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #116 : nedelja, 06.07.2003 : 16:54:13 »

Tudi mene peče glava, ko v raznih oglasih preberem, da ljudje zahtevajo, da želen pes ne bi stal več kot 40.000SIT. Tudi, če bi mela leglo pasme, ki si jo tak kupec želi, mu ne bi hotela prodat mladiča. Pes je strošek in to vse od nakupa pa do njegove smrti. Je pa tudi najboljši prijatelj, ki ga lahko imaš.

Sama sem dobre pol leta iskala mladička koker španjela...z rodovnikom ali brez...in cena mi ni bila pomembna, marveč stik z vzrediteljem. Pri meni so tako vsi po vrsti popadali na izpitu, razen družine, pri kateri je sedaj moja bodoča kužika. Ker jim ni bilo nikoli odveč, ko sem vprašala, če smem priti na ogled, ker so mi povedali vse o njeni mami in očetu in ker so bili pripravljeni odgovarjati na vsa moja vprašanja (včasih tudi rahlo bedasta...  Roll Eyes ). Ko prideš do takega rejca ti je vseeno za rodovnik, ker ti da občutek varnosti, ker veš da se lahko nanj obrneš, če bo karkoli narobe. In pomembno je, da gre za ljudi, ki jim ni vseeno, kam gre njihov mladič in kako je z njim. To se mi zdi pomemben faktor pri nakupu psa, ne pa cena. Sicer pa je tudi res, da ostali pasji stroški ponavadi prihajajo po obrokih (vsakdanje veterinarske storitve, hrana, oprema, ipd), ko pa se odločiš za nakup psa je dostikrat treba prinesti tistih 100 ali še več tisočakov s seboj, na enem kupčku. In to je problem, ljudi, ki se danes odločijo za psa in ga jutri imajo. Taki psi pa velikokrat obtičijo v premajhnih pesjakih, se hranijo z ostanki človeške prehrane in ne vedo kaj pomeni sprehod.

Sama sem sicer kupila relativno poceni psa brez rodovnika. Je pa moja Sookie čistokrvna (se mislim da tudi vidi na sliki). Vendar pa sem denar za "bodočega pesjana" devala na kup že par let, ta čas sem globoko premislila kaj želim od psa, kaj sem pripravljena jaz nudit njemu in podobne stvari. Sicer me vsi zafrkavajo, da se na njo pripravljam, kot da bom rodila, toda meni se zdi to pravilno.  Roll Eyes

Maja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #117 : nedelja, 06.07.2003 : 17:01:12 »

Alizee:jaz sem se za psa odlocila v enem dnevu,cez noc zbrala denar,ga naslednji dan odpeljala,pa vseeno moj pes ni stlacen v majhnem pesjaku, ima najbolj kvalitetno hrano,o sprehodih pa sploh ne bom govorila.
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #118 : nedelja, 06.07.2003 : 17:33:31 »

andi: se opravicujem, ker sem kr tko posplosila...vem, da je veliko ljudi, ki dobijo psa v enem dnevu pa vseeno ravnajo z njim kot s carjem, ampak se veliko veckrat zgodi obratno. Vsaj men se zdi tako...

Maja
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #119 : nedelja, 06.07.2003 : 20:41:31 »

Andi, gre za večino, ti si hvalabogu svetla izjema. Za psa se je lahko odločiti čez noč, vendar v tako kratkem času običajno ne moreš predvideti in končno tudi prevzeti odgovornosti, ki tes prihodom kužka čaka.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines