mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 23.09.2024 : 11:42:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boston terier  (Prebrano 89030 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #60 : sreda, 12.01.2005 : 15:30:33 »

Aha ... evo oglas ... za tiste, ki jih zanima:
http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=2491
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #61 : sreda, 12.01.2005 : 16:46:17 »

Živjo vsem!

Ja, res sem iskala in mislim da tudi nasla "poletno" leglo in sicer pri gospe Dubravki iz Zagreba, od katere je tudi omenjena psicka (pod oglasom), ki je gopse ostala se od lanskoletnega legla.
Sama bi jo zelo rada vzela, a imam trenutno in se kar nekaj casa (do konca maja) cisto prevec studijskih obveznosti in tako ne bi imela dovolj casa za malo pikico in mislim da si zasluzi vsak kuzek (se posebej na zacetku) VELIKO pozornosti!!!
Ga.Dubravki pa pomagam, ker bi rada videla da bi mala cimprej dobila lep domek, saj je ze zdaj 6 mesecev stara... Sad
Res mocno upam, da se bo nasel "ta pravi", saj se zadnje dni samo se s tem ubadam in ne bom mirna dokler ne bo mala nasla pravega domka!!!

Lep pozdrav vsem in prosim vse za pomoc!!!

Lp, Polona.
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #62 : sreda, 12.01.2005 : 16:48:58 »

Aja,
pa slikico sem res kasneje dodala, ker so ljudje sprasevali kaj to pomeni, da ni pravilno obarvana in da ne bodo mislili, da je zelena ipd.
Pa tukaj je stara sele kaksen teden ali dva, zdaj je ze malo vecja  Smiley

no, lep dan vsem!!!
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #63 : sreda, 12.01.2005 : 17:10:43 »

Joj, kako sem povrsna, se na nekaj sem pozabila odgovoriti, se res vsem opravicujem!!!
Tisto glede crnega peicka (to je cela zgodba spet...)  Roll Eyes

No tako: najprej sem se cisto zaljubila v francoske bulldoge, a sem kasneje izvedela, da so precej mirni in neaktivni in se hitro utrudijo... jaz sem si pa zelela kuzija, ki bi mal "afne guncu" z mano in bi lahko skupaj divjala!!! No, potem sem rekla, da ne bom frenčija, pa sem videla črnega shar-peicka, ki so mi bili tudi ze od nekdaj vsec, ampak crn me je pa res cisto prevzel. Pa sem ravno pred koncno odlocitvijo srecala neko gospo, ki je tudi imela peicka, rodovniskega in vse, od neke gospe iz slovenije (znana, ampak se res ne spomnim katera) in je rekla, da ima kup tezav z njenim zdravjem in da tega prej ni vedela, pa da je potem tudi od ostalih lastnikov, ki jih je spoznala izvedela, da jih ima vecina velike probleme z njimi, skratka, da mi odsvetuje nakup.
No in se isti dan srecam v Tivoliju Bostoncka, za katerega sprva sploh nisem vedela, mislila sem da je frenči, le da je višji in bolj suhcen in potem mi je lastnik povedal, da sem v zmoti in tako sem se dokoncno odlocila, saj je ta pesek ravno tak kot sem si ga sprva zelela in se mali "hiperaktivec" je!!!
Ohjoj, saj se mi kar smilite ob mojem dolgovezenju....
Upam da se nisem komu zamerila in da me razumete!
Polona.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #64 : sreda, 12.01.2005 : 17:18:36 »

Bostončki so izredno prijetni družni psi, je pa res, da imajo tudi oni določene zdravstvene težave. Zaradi kratkega gobčka imajo lahko težave z dihanjem, izbuljene oči pa so izpostavljene poškodbam.....posledica česar je lahko na žalost slepota. No ampak za katerokoli pasmo se že odločamo, vedno se lahko pojavijo zdravstvene težave. Vso srečo kužiki!!

lp
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #65 : sreda, 12.01.2005 : 17:25:26 »

Ory,

hvala Vam za odgovor, saj v bistvu ima vsak kužek lahko kakšne probleme, nikoli ne veš, smo tudi sami doma imeli tragično izkusnjo že, zato pa sem si ravno danes v knjižnici izposodila knjigo o bostončkih, da dobro preštudiram kako in kaj preden ga dobim...

hvala vam še enkrat in lep dan!
polona
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #66 : sreda, 12.01.2005 : 18:01:44 »

boston ne spada med izrazito kratkogobčne pasme. so še druge ki imajo krajši gobec. boston ima v proporcih ravno tak gobec kot bokser. načeloma (razen v bolezenskih primerih) boston naj ne bi imel problemov z dihanjem.
oči pri bostonu ne smejo (po standardu) biti izbuljene. če so izbuljene se šteje kot resna napaka. pri bostonih ej problem PRA in to povzroča slepoto. v ameriki je obvezen pregled le tega pri nas pa ne. toda sedaj se da to že gensko pregledati tako da je vsa zadeva lažja. zaradi PRA nastopi slepota ne pa zaradi izbuljenih oči.
v avstriji npr. je za vzrejo obvezno pregled oči in komolcev. glede an populacijo bostonov v sloveniji (mislim da jih je vpisani v rodovno knjigo okoli 20 in še kakih 20 jih je bilo pripeljanih in niso vpisani, nekateri pa so že mrtvi) pa teh zadev verjento še ni potrebno pregledati.
če pa govorimo o vzreji pa je glavni "problem" carski rez. zelo malo je legel ki se kotijo normalno. drugi problem pa je nepravilna obarvanost. ali preveč ali premalo bele.
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #67 : sreda, 12.01.2005 : 19:36:14 »

Daisy,

mene pa zanima nekaj glede te nepravilne obarvanosti: vem, da če je kužika nepravilno obarvana (ima preveč beline), da potem ni primerna za razstavljanje in da ne dobiš vzrejnega dovoljenja.
Ali to pomeni, da pariti sploh ne smeš ali le, da ne pridobiš rodovnika pri mladičkih in zanima ma kaj vi predlagate v takem primeru? Pariti ali ne (če kužika drugače ima rodovnik in je vse v redu z njo, je le nepravilno obarvnana?)
Najlepsa hvala za odgovor in lep pozdrav!
Polona
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #68 : sreda, 12.01.2005 : 19:49:57 »

v sloveniji taki psi ki niso pravilno obarvani dobijo rodovnik ampak se mu v rodovnik vpiše vzrejna prepoved.
jaz bi temu rekla strogo NE pariti. zakaj? zato ker smo spet pri temi zakaj producirati nerodovnišek pse. v končni fazi pa tudi kdo bo pa paril nerodovniško psičko. v primeru da pari samec ki ima rodovnik in vzrejno dovoljenje lahko tvega da ga izgubi (odvisno kako imajo v vzrejnem pravilniku).
če bi bila jaz na dubravkinem mestu bi psičko itak sterilizirala predno bi jo oddala (če bi bila toliko stara kot je mala). drugo ej če je mladič.
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #69 : sreda, 12.01.2005 : 19:56:55 »

Ja, saj najbrz imate kar prav... Undecided
Hvala Vam za odgovor.

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #70 : sreda, 12.01.2005 : 20:16:44 »

Carski rez je torej vzrok za dokaj visoko ceno mladičkov?  Smiley
Koliko bo pa kaj Bostončkov slovenskega porekla v soboto ali nedeljo?

lp
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #71 : sreda, 12.01.2005 : 20:20:00 »

Ja, tudi mene to zanima kot Ory! Pa kdaj priblizno bodo bostoncki na modni pisti  Cheesy (ob kateri uri?)...

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #72 : sreda, 12.01.2005 : 23:17:22 »

Daisy se oproščam, če sem nehote širila napačne informacije o Bostonih (kar se tiče zdravstvenih težav)...... vse kar namreč vem o njih sem izvedela od ameriških rejcev katere sem podrobno izprašala. Nekaj pa tudi z literature  Smiley.
V vsakem primeru je pasma izredno prisrčna in ljubezniva  Cheesy.

lp
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #73 : četrtek, 13.01.2005 : 23:16:12 »

pa saj cena ni tako visoka. giblje se od 1000 eur naprej. nekatere atraktivne pasme so še višje.
carski rez verjetno tudi vpliva na ceno, predvsem pa tudi to da v leglu ni veliko mladičev.
koliko psov bo v soboto in nedeljo na razstavi en vem točno. v nedeljo mislim da jih bo 8. to je pa kar lepa številka za bostonce. vem pa da bo ena ful ful lepa psička iz italije. vsaj prijavljena je. vsekakor pa bodo vredni ogleda.  
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #74 : četrtek, 13.01.2005 : 23:21:10 »

daisy, upam da je to tista, ki me je prejšnjič čisto polupčkala  Grin. Bila je namreč iz italije in kolikor sem se uspela zmenit z mojo rahlo zarjavelo italianščino dosega kar lepe rezultate.......
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines