mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 01:50:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam  (Prebrano 73589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #135 : torek, 13.10.2009 : 20:38:49 »

Zakaj, zakaj, zakaj. Vse je napisano; trenutno mamica doji, torej se je ne sme  sterilizirati. Čim mladiče odstvai, zgine. Prejšnjič jih nismo polovili ker jih ni bilo kam stlačit, za mladičke nikjer prostora, za mamo smo bili prepozni. Jaz je nisem šla lovit ker so prišle punce z Mačjelovke in se vse dogovorile. Vendar je bila takrat gužva, potem pa muce ni bilo več na lokaciji. Trenutno nimam kam postavit živolovke ker:1. se mama ne nahaja na isti lokaciji, sem pride samo občasno in 2. ker na ta  vrt ne bomo več prišli. Sosed je bil takrat pripravljen postaviti živolovko na svoj vrt, zabičala sem mu, naj ne hodi za garažo in res ni, nastavljal jim je vodo. Sedaj je pa jezen ker smo kao obljubile da pridemo po mačke, pa nas ni bilo. Toliko v vednost. Kaj in kako bom urejala prek telefona, ker tole ne vodi nikamor. Vsekakor pa je koristna info glede Gmajnic. Ne, nisem tako pogumna da bi reskirala mačje življenje.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #136 : torek, 13.10.2009 : 21:35:52 »

Takoda, samice se lahko sterilizira, čeprav dojijo. Jaz bi na tvojem mestu samo pazila, da se mama čimprej vrne k mladičem, da ne bodo predolgo brez nje. Tako smo prostovoljke že večkrat lovile in še vedno je bilo vse ok.
Logiran
Daisynina
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #137 : torek, 13.10.2009 : 21:57:43 »

Najprej si rekla, da jo boš peljala sterilizirati kasneje, zdaj pa praviš, da se je itak ne bo dalo ujeti, ker sosed ne bo pustil, a ko bo nehala dojit, pa bo pustil?...Napisala si tudi, da mladiče poslušaš cel dan in noč, kako torej mama prihaja občasno? Je mladiče preselila kam?  Prostovoljke imajo veliko dela z drugimi lokacijami, kot si sama ugotovila je gužva z lokacijami, lovilk pa premalo, ...če bi si vzela urico časa in muco sama ujela, bi ji naredila uslugo, ne čakaj na druge, probaj sama, če ti pa res ne bo šlo, pa prosi za pomoč. Živolovko se dobi v zavetišču, če ne zaupaš zavetišču oz. te je strah,  pelji muco na kliniko, kot praviš si pripravljena plačati. Samo res ne čakati, da bo spet tretje leglo po nepotrebnem izginilo, kot sem rekla, tako malo je treba, da preprečiš množično umiranje mladičkov.
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #138 : sreda, 14.10.2009 : 15:03:42 »

Ne, nisem tako pogumna da bi reskirala mačje življenje.

Kaj pa življenja mladičev,ki si jih raskirala,ker mama ni bila sterilizirana že pred meseci???Dvojna merila ali kako?
Potem jo pa odpelji na lastne stroške kam drugam,če si pripravljena plačati zakaj ne....
Jaz sem včeraj spet peljala v Gmajnice s/k,tako bo tudi v bodoče,ker enostavno ne morem čakati da samice kotijo...kajti sneg in mraz se bližata in s tem otežkočeno lovljenje,mačke pa breje....higienske ukrepe Gmajnice izvajajo,tako da...ne vem no,seveda pa obstaja možnost da se mačka okuži,samo ne vem,to je zame dvorezni meč-ali pustit da mačka koti sredi mraza in mladiči v večini zagotovo pomrejo in pomrznejo na cesti ali tvegati za okužbo s kugo,ki pa ni zagotovo da jo bo mačka dobila...
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #139 : sreda, 14.10.2009 : 22:44:41 »

Prejšnje leglo smo imeli namen poloviti, vendar so mladiči takrat izginili. Ko smo se dogovarjali, je bilo zavetišče polno in je sprejemalo le bolne in poškodovane, zato smo se odločili, da še malo počakamo da se najde prostor.

Takoda, daj se prosim poveži z Mirjam, sta sosedi. Jaz sem trenutno zelo na tesnem s časom, me pa lahko vedno pokličeta, če bosta rabili pomoč.
V Gmajnicah zaenkrat še ni potrjeno, da je kuga, je pa sum nanjo.

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #140 : sreda, 14.10.2009 : 22:48:46 »

V Gmajnicah zaenkrat še ni potrjeno, da je kuga, je pa sum nanjo.

Meni so danes po telefomu rekli, da imajo kugo in da ne sprejemaljo bolnih mladičev - razen če res ne gre drugače.

S takodo sva na vezi in dobi "šnelkurs" in živolovko konec prihodnjega tedna.

Lp, Maja
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #141 : sreda, 14.10.2009 : 23:42:15 »

V Gmajnicah zaenkrat še ni potrjeno, da je kuga, je pa sum nanjo.

Jaz sem dobila pa tako informacijo. Ne vem...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 15.10.2009 : 05:33:22 »

Če samo v dveh dneh pogine 11 mačk, je to definitivno kuga. Info iz ust gospoda vodje.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #143 : četrtek, 15.10.2009 : 09:27:56 »

Citat
Kaj pa življenja mladičev,ki si jih raskirala,ker mama ni bila sterilizirana že pred meseci???Dvojna merila ali kako?

Samo še tole; se ti zdi to pravi način do nekoga, ki ne pogleda stran? JAZ sem reskirala življenja mladičev, ker sem jih hranila? Ker sem naredila vse, kar sem lahko,da bi se odpeljali od tu? Uf, res dvojna merila, ja! Eno je za tiste, ki se ne brigajo in potem-takem niso nič krivi, drugo pa za tiste, ki jim ni vseeno, pa ne morejo narediti vsega in so zato krivi.
Hvala. Po dvojnih merilih seveda. Tistim, ki pametujejo in tistim, ki res pomagajo.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #144 : četrtek, 15.10.2009 : 10:15:26 »

Tudi sama ne bi peljala mačke na s/k nekam, kjer VEM, da imajo mačjo kugo.

Edino prav bi bilo, da bi se s/k ves čas, vendar ne tam, kjer imajo kužne razmere. Torej Gmajnice bi bile dolžne za ta čas organizirati s/k nekje, kjer ni kužnih razmer.
Porkaš, pa kaj vam ni jasno? Pri vsem denarju s katerim razpolagajo in vseh strokovnjakih, katere plačujejo, to res ne bi smel bit problem.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #145 : četrtek, 15.10.2009 : 10:22:03 »

Meni je včeraj vodja za nekega napol crknjenega mladiča rekel, da ga naj pač pripeljem noter.
Sem ga vprašala, če nima kuge in če ni za malega v bistvu potem vseeno, če kar stopim na njega. Je odvrnil, da tako pač je, da kuga je, da on ni kriv za to. In da bo pač poginil od kuge, če se ga bo prijela.
Mladič je na kliniki na naše stroške in v Gmajnice ob takem njihovem odnosu (v stilu: jebiga, tako pač je) ziher ne bo šel.
V ozadju se je pa nekdo ves čas telefonskega pogovora na ves glas režal. Bogvedi, kaj je tako smešnega, če ti v sosednji sobi crkujejo mačke??
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #146 : četrtek, 15.10.2009 : 10:23:56 »

Če v glavah ni vse pošlihtano, noben denar in strokovnjaki nič ne pomagajo   Angrybruham.
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #147 : četrtek, 15.10.2009 : 13:10:58 »

Sem tudi sama govorila z veterinarjem in je rekel,da s/k vseeno poteka,da maksimalno pazijo zaradi kuge,da imajo higienski režim itd.Vem,da bi bilo boljše da se mačke s/k drugje,a to se pač ne bo zgodilo..torej mi ne preostane drugega kot da jih peljem k njim.
Konec koncev se pa po vseh veterinarskih ambulantah srečujejo z kugo,potem nikjer ne bi opravljali operativnih posegov....ne vem no...vem pa nekaj prostoživeče mačke NE smejo kotit,breje je potrebno sterilizirat,nimam časa čakat...niti denarja da jih peljem na katero veteri. kliniko(okoli 6-8 na teden)na lastne stroške...vendar sedaj pazim,da so manj časa tam,jih pripeljem dopoldan in jih grem iskat takoj po posegu.
Na forumih je polno različnih ljudi-nekateri so začasni skrbniki,drugi hranimo in lovimo prostoživečke,tretji pomagajo finančno,četrti pa sedijo v toplih naslonjačih in pametujejo in javkajo kako so boge živalce ter stiskajo pesti,da jim bo NEKDO DRUG pomagal....nagradno vprašanje-katerih je največ?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 15.10.2009 : 13:21:42 »

Ta zadnjih Tongue. Kakšna je nagrada? Azn
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #149 : četrtek, 15.10.2009 : 13:28:14 »

Drugače pa ne moreš primerjati virusa v ambulanti od moči virusa v zavetišču, kjer hara čez večje število živali po luftu in se lahko na glavo postaviš, pa ti bodo živali zbolevale in poginjale. Itak mislim da vedo, da imajo nastanitev za mačke neprimerno in da bodo morali dinarčke vložiti v sodobnejši mačjak in izobraževanje zaposlenih.
Največji problem je pa njhov odnos do živali. Imaš občutek kot bi se pogovarjal o pvc vrečki, ne pa o živem bitju.
Sem imela naše štajersko zavetišče priliko spoznati do potankosti in takole na uč niso Gmajnice nič bistveno drugačne. Žal. 
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines